Skocz do zawartości
Labuda

Zakazane Książki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Z racji działu o książkach postanowiłem go wykorzystać. Wypowiadamy się tu o książkach których większość z nas nigdy nie zobaczy z racji rzadkości, wysokiej wartości kolekcjonerskiej czy też dlatego że jest po prostu zakazana gdzieś kiedyś.

Ja słyszałem o pierwszym nakładzie Liber AL vel Legis, zwana także Księgą Prawa, to główny tekst filozoficzno-magicznego nurtu zwanego Thelema, którego fundamenty zostały ustanowione przez Aleistera Crowleya.

http://www.apostazja.serpent.com.pl/images/news/liber.jpg

Kiedyś poszła na allegro za 700 zł.

Piszcie o swoich ciekawostkach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek to mogę dodać tytuł: „Una Dotta Mano” - biografia Michała Anioła, która waży bagatela 28kg i została wyceniona na ponad 100000 dolarów!

Drugą pozycją, która uzyskała zniewalającą kwotę jest wydanie Biblii z 1611r, której cena również przekroczyła 100000 dolarów, jednak w tym przypadku "zera" raczej skłaniają się przede wszystkim w kierunku czystko kolekcjonerskim, ponieważ jest to po prostu antyk.

Najbardziej znaną zakazaną niegdyś książką jest chyba "Folwark zwierzęcy" George'a Orwell'a. Posiadanie, kopiowanie, cytowanie i w ogóle pojęcie o istnieniu tej noweli było srogo karane. Trzeba zaznaczyć jednak, iż została ona wydana w latach 40tych - od razu trafiła na listę tytułów zakazanych, nie trzeba nawet tłumaczyć dlaczego. Później stała się lekturą szkolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej znaną zakazaną niegdyś książką jest chyba "Folwark zwierzęcy" George'a Orwell'a. Posiadanie, kopiowanie, cytowanie i w ogóle pojęcie o istnieniu tej noweli było srogo karane.

Obawiam się, że to nieprawda. Książka była owszem zakazana,ale jedynie za żelazną kurtyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mein kampf - kiedyś w jakimś antykwariacie znalazłem i kupiłem za 59 zł (w stanie średnim), przeczytałem, zbulwersowałem się, leży na półce już nigdy nie ruszę

(brzydzę się tym typem a czytałem po to aby bardziej shejcić :biggrin: ), ogólnie czuć w niej rękę szaleńca, tyrana i totalnego zwyrola....

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mein kampf - kiedyś w jakimś antykwariacie znalazłem i kupiłem za 59 zł (w stanie średnim), przeczytałem, zbulwersowałem się, leży na półce już nigdy nie ruszę

(brzydzę się tym typem a czytałem po to aby bardziej shejcić :biggrin: ), ogólnie czuć w niej rękę szaleńca, tyrana i totalnego zwyrola....

Siema

Może i szaleniec, tyran i zwyrol ale niestety tacy właśnie rządzą światem...

Sic Semper Tyrranis!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kiedyś "Buszujący w zbożu" był zakazaną książką (swoją drogą, genialną), ale wydana dziś nie miałaby już czym zaszokować. Czasy się zmieniają, rośnie tolerancja, to i "Mein Kampf" staje się po prostu dziennikiem szaleńca, jakich wiele na tym świecie już pełzało. Dla smaku dorzucam jedno z dzieł Hitlera:

Europa%20Hitler%20painting.JPG

Edytowane przez motoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×