Skocz do zawartości
Kalimdor

Acer Led S243Hlbmii

Rekomendowane odpowiedzi

ACER LED S243HLbmii – 999 zł

Monitor Acera to matryca TN o przekątnej 24 cali, podświetlana diodami LED. Szczegółową specyfikację podaję poniżej:

Opis: Acer S243HLbmii - LCD display - TFT - 24"

Typ: LCD display - LED Backlight technology

Kolor matrycy: czarna matowa

Wbudowane: Głośnik

Rozmiar (WysokośćxGłębokośćxWysokość): 57 cm x 19.2 cm x 42.5 cm

Ciężar: 6.5 kg

Wielkość matrycy: 24" – 16:9

Rozmiar piksela: 0.277 mm

Najwyższa rozdzielczość: 1920 x 1080 / 60 Hz

Pozycie monitora: Obracany korpus spiralny

Wspierane kolory: 24-bit (16.7 million colours)

Ratio: 16:9

Czas reakcji: 2 ms

Jasność: 300 cd/m2

Kontrast: 8000000:1 (dynamiczny)

Audio: Głośnik

Wejścia: 2xHDMI, 1xVGA

Certyfikat Microsoft: Compatible with Windows 7

Standardy: TCO '03, CE, ISO 13406-2

Moc: 17.15 Watt

Gwarancja: 3 lata.

20100414098.jpg

20100414099.jpg

Sprzęt zamówiłem w pewnej warszawskiej internetowej firmie komputerowo/technicznej, sama jednostka przyszła w przeciągu 3 dni kurierem również popularnej firmy spedycyjnej działającej na naszej, polskiej ziemi. Sam karton prezentuje się dobrze, ale nadal stylu HP czy Apple nie ma (akuratnie pudełka tych producentów mnie się osobiście podobają). W środku monitor jest szczelnie okryty piankami, więc raczej trudno uszkodzić go mechanicznie z zewnątrz w czasie transportu. W paczce dostaniemy prócz monitora:

20100414100.jpg

Metalową stopę utrzymującą go w pionie

Kabel VGA -> VGA

Zasilacz

Pełną papierkologie Acer z naklejkami na kompa sztuk dwie.

Obecnie podpiętego mam go do komputera Acer 5930g oraz ps3 komp jak to komp do nauki i ogólnej ‘pracy w internecie’, a konsola jak to konsola do grania. Po otwarciu przesyłki podłączyłem monitor do plejki przez HDMI klasy średniej czyt. do 50 dych w sklepie dla idiotów, zasilacz jest wielkości myszki, Razer Orochi złożonej do prostopadłościanu, więc nie zawadza. Po włączeniu mamy już gotowy to eksploatacji monitor z pięcioma presetami kolorów/kontrastu/ciepłoty kolorów: User/Tekst/Standard/Graphic/Movie te cztery ostatnie to wedle Acera odpowiednie ustawienia dla odpowiednich zadań wykonywanych na naszym monitorze. Ja osobiście ustawiłem stały kontrast na poziomie 80, kolory ciepłe, a jasność odpowiednio 15 czytanie-praca przy kompie / 35-38 granie-film i są to dla mnie ustawienia optymalne, jako że głównie gram wieczorami, a podczas dnia stoi w cieniu, więc również nie potrzebuję atakującej moje oczy jasności.

Tak, więc po przeglądnięciu acer’owych preset’ów trochę się zniechęciłem do wyświetlanego obrazu, ale po zabawie dwoma suwakami i ciepłem kolorów dały rezultaty w pełni moje oczy i portfel zadowalające. Ja osobiście nie jestem fanboyem żadnej technologii matryc, więc dla mnie tego typu dobre kolory, kontrast i czas reakcji w pełni satysfakcjonują, czyli TN jest OK. Monitor jak na razie przetestowałem w KZ2, U2 i w wszystkie dwie ( :) ) gry grało się bardzo wygodnie nie męcząc ślepi. Podświetlenie jest równe na całej matrycy, co umożliwione zostało przez równomiernie rozłożone lampy LED, dzięki temu potrafimy stworzyć lekki, cienki i dostojny monitor przy b. dobrym kontraście, nasyconych i żywych kolorach jak na matryce TN, co jest trudne do osiągnięcia dla monitorów podświetlanych zwykłymi lampami.

Więc jeśli szukasz monitora do 1k zł to właśnie znalazłeś.

PS. Recenzja w fazie budowy czasowej :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×