Skocz do zawartości
PaweL007#PS3#80gb

Horror

Rekomendowane odpowiedzi

Na bank:

The Ring- amerycka wersja

It

W paszczy szaleństwa

i coś co jest horrorem z wyższej półki- Calvaire :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie racje :) Mouth Of Madness i It były świetne, w ogóle nie wiem czemu klowny są zawsze takie przerażające.

Od siebie dorzucę jeszcze The Thing Johna Carpentera i pierwszego Egzorcystę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba najbardziej poruszyły Egzorcyzmy Emily Rose. A lśnienie, egzorcysta, itp stare horrory to jedne z moich ulubionych filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dodatkowo strasznie podobał się Wishmaster. No ale Thing niezaprzeczalnie rządzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blair Witch Project, jako mega fan horrorów muszę przyznać ,że na tym autentycznie się bałem momentami, najstraszniejsze jest to czego nie widać po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blair sie fajnie ogladało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie lubię horrorów, ale wyjątkowo podobało mi się Lśnienie. Jest w nim taki "inny rodzaj strachu" :)

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli oglądam Horrory , które wymieniliście w tym wątku i do tej pory ani razu się nie bałem . Ogólnie widziałem Rec'a , Lustra , Katakumby , Halloween Powrót , Silent Hill , Amityville , Egzorcyste , Ring'i obydwa , Drogę Bez Powrotu 1 i 3 , Blair Witch Project , Walentynki , Mistrzowie Horroru ( Sezon 1 - 10 odcinków ) , Boogeyman , Residenta Evila , Oszukać przeznaczenie 1-3 , Zmierzch , Miasto Żywych Trupów , w tym momencie tyle pamiętam , oczywiście było tego więcej , teraz oglądam Lśnienie , obejrzałem pierwsze 50 minut , narazie mnie nie ruszyło , dzisiejszej nocy czyli zaraz będę kończył . Uwielbiam Horrory i oglądam co mi w łapę wpadnie .

Nie wiem czego kolega się bał w Wiedźmie z Blair , był mega nudny , nic się nie działo , do samego końca miałem nadzieję , że coś się stanie w końcu , ganiali po lesie i tyle , totalnie nic się nie działo . Egzorcysta był dobry ( nie wiem , która to jest część , była to ta , w której odkopywali świątynie ) , zrobił na mnie największe wrażenie ze wszystkich filmów , które widziałem , straszny nie był , ale przy jednym momencie przyprawił mnie o szybsze bicie serca . Natomiast Droga Bez Powrotu to filmy , które określę mianem "mocne" , w lesie grasują mutanty , bardzo pomysłowo zabijają ludzi , wszystko jest pokazane z bliska , drastyczne , brutalne , mocne , również polecam . Podobał mi się Halloween , w domu zmarłego seryjnego zabójcy urządzają show typu big brother , wpuszczają tam grupkę ludzi i obserwują , okazuje się , że morderca oczywiście żyje i wrócił do swojego domu , po czym rozprawia się z przebywającymi tam ludźmi , H. Powrót mi się podobał , wiem że jest więcej części . Ciekawy był również Amityville , film o nawiedzonym domu , podobno na faktach , naprawdę ciekawy . Lustra były interesujące , występowało w tym filmie coś co bardzo lubię , jakaś tajemnica , niewyjaśniona sprawa , poczucie grozy , a do tego genialne zakończenie . Podobna sytuacja była w Rec'u , bohaterowie również nie wiedzieli o co chodzi , film jest dosyć pomysłowy , zrealizowany w fajny sposób , również warto obejrzeć .

Reszta z tych , które wymieniłem to średniaki , ale można zobaczyć . Natomiast zdecydowanie odradzam Silent Hilla , jest tragiczny , praktycznie zero dialogów , jakaś bieganina za zgubionym dzieckiem , kolejna parodia horroru .

Tak jak mówiłem , dzisiaj kończę to Lśnienie , później wezmę się za Thing , It , W paszczy szaleństwa oraz Calvaire . Jak mnie coś w końcu przestraszy , to napiszę i również czekam na kolejne propozycje od was . Ja zaznaczyłem co warto obejrzeć i co o danym filmie myślę . Dziękuje , do usłyszenia następnym razem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie horror króluje w książce, film mnie nie przestraszy, a ksiązka wspaniale przedstawi strach, odczucia i emocje bohatera. Niemniej ogladam wiele horrorów zwłaszcza adaptacji zarówno książek jak i gier, ale książki King'a one nie przebiją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam The Ring, ale tylko i wyłącznie azjatycką wersję. Świetne jest również Lśnienie, chociarz raczej nikt się nie przestraszy oglądając ten film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom Zły

bez potworów. Atmosfera tak gęsta, że siekierę można zawiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, jedyne czego jest więcej w domu złym od klimatu to wódki. Na prawde ten film powinien być sprzedawany z litrem w pakiecie, pija i pija dużo dużo dużo dużo dużo wódki, ale film na prawde bardzo dobry i wciągający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, jedyne czego jest więcej w domu złym od klimatu to wódki. Na prawde ten film powinien być sprzedawany z litrem w pakiecie, pija i pija dużo dużo dużo dużo dużo wódki, ale film na prawde bardzo dobry i wciągający.

A najciekawsze jest to, że film jest reklamowany hasłem "Jeśli dobrze bawiłeś się na "Weselu"...".

Mnie "Wesele" strawiło i wywlekło na lewą stronę. Najgorsze jednak jest to, że znam ludzi, którzy "W" mają za komedię. :/

Ale wracając do tematu...

Bardzo fajnie ogląda się "Lśnienie" po przeczytaniu relacji z planu. To niesamowite, jak piekielnie szczegółowy był Kubrick.

Scena z windą była kręcona 4 razy, bo odcień krwi był dla Kubricka nieodpowiedni. Korytarz oczywiście trzeba było odmalować za każdym razem... Takich kwiatków jest dużo więcej.

Z klasyków jeszcze "Głowa do wycierania" Lyncha i "Wstręt" Polańskiego.

Nie jestem fanem gumowych potworów i akcji w stylu "Matko Bosko! Diaboł mnie goni, chyba się schowam w ciemnym pokoju bez okien". Raczej polecę klasyki serwujące doła :D

@Turus

Wiem, jednak fanom ciężkiego klimatu, filmów bez nieskazitelnych bohaterów "Dom..." można zdecydowanie polecić. Polacy jakoś mają talent do kręcenia realistycznych filmów z takimi scenami morderstw, że cenzura w Hollywood zawału by dostała. Że "Dług" jeszcze przypomnę.

Edytowane przez bohica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasyków jeszcze "Głowa do wycierania" Lyncha

yyy horror? :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy horror? :ninja:

Jeżeli scena obiadu i dzielenia kurczaka Ciebie nie rusza....

Cóż, nerwy z tytanu :D

Widzę, że macie dość ortodoksyjne podejście do tematu horroru. Być może ta propozycja powinna trafić do innego tematu. Ale fanom filmowego strachu polecić ten tytuł można.

Mogę dodać "Cannibal Holocaust" i tego to już nikt nie przebije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jeśli chodzi o horrory to mnie najbardziej interesują te które uświadamiają odbiorcy że to się wydażyło naprawde. Chodzi mi o takie filmy jak Blair witch Project, który jest ojcem tego typu horrorów, a w ich skład wchodzi np. Paranormal Activity, Paranormal Eteinty czy film który ma wejść do kin 2 lipca "Czwarty stopień". Póki co seria Paranormal przestraszyła mnie najbardziej  :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

film który ma wejść do kin 2 lipca "Czwarty stopień"

Oglądałem... Paranormal Activity w h... lepszy IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frontier(s), Hostel 1 & 2, The Grudge, The Ring

Edytowane przez ALOL997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej wystraszyło paranormal entinity ogladane o 2 w nocy samemu. (Nie wiem co mi przyszło do głowy)

Paranormal activity tez dobre ale imho słabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety większa część nowych produkcji bardziej straszy widza obrzydliwymi obrazkami niż klimatem. Osobiście jednak wolę te klimatyczne gdzie można wczuć się w rolę ofiary i bać się tego co ona może przeżywać :) Jako deser wśród horrorów podam parę tytułów zarówno z gatunku strasznych jak i klimatycznych które mnie osobiście przypadły do gusty ... kolejność przypadkowa

Egzorcyzmy Emilly Rose - bardzo polecam

Nieodebrane połączenie (wersja azjatycka) - polecam

Lustra - tutaj mamy połączenie obu gatunków - końcówka wymiata :thumbsup:

13 Duchów - fajnie przemyślane pułapki

Cube - może mało pożeniony z gatunkiem horror jednak dobrze trzyma w napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Egzorcyzmy Emilly Rose" też bardzo polecam. Jeszcze nigdy nie obejżałam tego filmu całego, bo zawsze w którymś momencie nie dawałam rady.

Jeśli chodzi o filmy tego typu to na YouTube jest materiał "Egzorcyzmy Anneliese Michel" - to nie taki typowy film na faktach, ale autentyczne nagrania. Przerażające... Warto to obejżeć, daje dużo do myślenia...

Mi się też bardzo podoba "Wzgórza mają oczy" (pierwsza część), straszny w prawdzie nie jest ale fabuła jest świetna imo.

Edytowane przez Kami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Egzorcyzmy Emilly Rose", ale w wersji "real" na YouTube można obejrzeć godzinni film z  prawdziwych prób wyrzucenia z niej demona. Mocna rzecz o 2-3 w nocy ze słuchawkami na uszach. Ciary na plerach gwarantowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×