Skocz do zawartości
PaweL007#PS3#80gb

Horror

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepsze horrory są wtedy gdy wywołują poczucie zagrożenia samą muzyką i klimatem a nie hektolitrami krwi czy niesamowitymi efektami specjalnymi. Polecam klasyki gatunku:

1.Egzorcysta, 2.Omen, 3.filmy Dario Argento za niesamowitą muzykę. Z nowszych zaskoczył mnie pozytywnie Paranormal Activity a niedawno byłem w mega-szoku, że jeszcze ktoś robi filmy w starym stylu jak obejrzałem Wrota do piekieł i przypomniały się czasy Armii Ciemności.

Większość nowych horrorów jest robionych na jedno kopyto i z reguły są to niestety t.zw. slashery , na palcach jednej ręki można wymienić jakieś oryginalne pomysły chyba, że Rec i Lustra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem wersje USA. Mocny średniak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REC - ale tylko i wylacznie w nocy, najlepiej samemu :P

Klątwa - Japonska wersja ma zajebisty klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić parę czarnych komedii/głupich horrorów. Takich w których latają głowy, ręce, nogi i inne części ciała. Mam ostatnio ochotę na jakiś taki głupawy film tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vessarius Black Sheep- zmutowane owce ludojady! (owcołaki), Wszystkie Piątki 13 -typowy slasher klasy B, ale od lat jestem ich fanem i polecam każdemu, szczególnie częxi 2,3,8 i Jason X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shutter wersja tajlandzka z napisami, przy podkreconym kinie momentami podskakiwalem na fotelu swietny dzwiek polecam !! i paranormal activity

Pozdrawiam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój 1408 wg mnie dobry horror ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś polecić parę czarnych komedii/głupich horrorów. Takich w których latają głowy, ręce, nogi i inne części ciała. Mam ostatnio ochotę na jakiś taki głupawy film tongue.gif

Jako wnikacz podam Ci kilka przykładów Klasyki.

Najlepszy, mistrzowski i absolutnie nie-do-przebicia jest Braindead (Martwica mózgu) w reżyserii Petera Jacksona. Tak, tego od Władcy. Film jest klasą samą w sobie i ogólnie nigdy nic nie będzie w stanie w moim małym prywatnym rankingu go przebić. Nie będę się rozpisywał - obejrzyj i zobaczysz.

Generalnie nowozelandczycy mają fajne podejście do tematu horrorów - specyficzne poczucie humoru, brytalność i ciekawe pomysły na narzędzie eksterminacji (wspominane wcześniej Black sheep, ale też o0 ile dobrze pamiętam nazwy Zombie z Bakerville oraz Bad aliens).

Polecam portal horror online - kopalnia wiedzy.

Humor na najwyższym poziomie - Shaun of the dead (Wysyp żywych trupów). Ale tu już nie ma takiej bezlitosnej rzeźni (no może poza sceną rozrywania kolesia przez zombiaki hehe) - ale nawiązania do klasyki są smaczkami wartymi wychwycenia.

Filmem, który jakoś mi utkwił w pamięci jest Dellamore Dellamorte - wypasik ;) w tematyce love story z zombiakami i wypasionymi klimatami cmentarnymi wspieranymi przez humor.

Edytowane przez dwypij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najlepszy horror jaki widziałem to Rec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egzorcyta (ale ten oryginalny), The thing, i dwie pierwsze częsci Omena. To niezaprzeczalne klasyki i każdy fan horrorów musi się z nimi zapoznać. A z nowszych to pierwsza część remake'u Halloween - ciekawie ukazany portret i środowisko Mike Myersa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polećcie jakiegoś dobrego Horror'a , byle szybko ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najstraszniejszy :rolleyes:

hmm

Hiszpański film REC

mooc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pojęcie "najstraszniejszy horror" jest względne, jeden boi się psychopatów w maskach, drugi się boi duchów.Mimo że mnie straszą horrory Azjatyckie (Ju-On: The Grudge, Ringu etc. Remake'i przy oryginałach blado wypadają) to postacie takiego Myers'a czy Jason'a mi imponują więc również oglądam takie z ciekawością. Jedynie seria "Saw" nie przypadła mi do gustu, gore to nieodłączny element horroru ale na filmach Piły po prostu usypiam w połowie, nie dzieje się nic co mogłoby mnie przyciągnąć do ekranu(Poza tym, witam. Haha, fajnie rozpocząłem postowanie na forum od tematu nie mającym nic wspólnego z PS3 ;))

Edytowane przez Chmurowaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła jest mega ! Tylko ja bym jej nie nazwał horrorem , ona bardziej ma działać psychologicznie na człowieka , trzeba ją zrozumieć . Według mnie to jest największy geniusz na świecie , seria fabularnie jest mistrzowska , świetne kombinacje wydarzeń między częściami , retrospekcje , filmowa masakra . To dzisiaj pójdzie to ju-on na ruszt ( tzn. jutro , bo na dzisiaj to już zassać nie zdążę ) . Podrzućcie parę tytułów jeszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piły - No cóż, kiedy nie będę miał nic lepszego do roboty może sobie sięgne po którąś część żeby się przekonać czy mam dalej takie same odczucia po seansie (A raczej w jego trakcie, jakby nie patrzeć). A co do filmów: Evil Dead, najlepiej całą trylogię chronologicznie (Bardziej taki horror-komedia, film twórcy Spider-Man'a) , Martys: Skazani na strach (Film potrafi wryć się w psychikę, fabuła - Trochę pokręcona ale niesamowita, zawieść się nie powinieneś) no i jak user powyżej wymienił - BrainDead (Klasa sama w sobie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piła IV.

Co mogę powiedzieć? Nic strasznego.

Natomiast pułapki ma ciekawe i spisuje się jako komedia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×