Skocz do zawartości
premko_pl5

E-Book Czy Tradycyjna Książka ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ebooki fajna sprawa, cała biblioteczka w jednym miejscu, lecz nie ma to jak potrzymać w rękach prawdziwą książkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tradycyjna książka. Nie trzeba ładować, nie odbija się od niej słońce itp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to może się pognieść, pobrudzić, albo podrzeć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to może się pognieść, pobrudzić, albo podrzeć. ;)

A laptop, tablet itp. nie może wpaść do wody, pobrudzić, lub.. yy.. mieć jakąś wadę techniczną? Książki o ile się o nie dba są o wiele trwalsze. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekomarzam się tylko. ;) Oczywiście, że książka lepsza. Bardzo dbam o swoje i praktycznie nie widać po nich, że były po kilka razy czytane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko książka. Czytanie ebooków jest dla mnie takie... nienaturalne? I czytając książkę nie męczy się wzrok, w ebooku oczy zaczynają być zmęczone bardzo szybko, to jest światło które działa na nasz wzrok. No i forma fizyczna książek. Tutaj to jest jak powórnanie kupowania gier przez PSN a w tradycyjnej formie. Książkę postawisz na półce albo pożyczysz jakiejś fajnej koleżance a ebook? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o czytanie książek z monitora to jest to rzeczywiście pomyłka. Jednakże czytniki (e-book readery) korzystają z technologii e-papieru, nie będę wyjaśniał technicznie, ale nie emitują one światła i nie męczą wzroku, a zużywają niewiele energii. Oczywiście wolę tradycyjną książkę, ale czytnik sprawdza się rewelacyjnie w podróżach. Fajne jest też powiększanie czcionki jak już ktoś wspomniał, więc to dobre rozwiązanie dla niedowidzących. Jak zwykle jest problem z prawami autorskimi w sytuacjach kiedy mamy papierową książkę i za cyfrową wersję musimy zapłacić jeszcze raz, ale to już chyba nigdy nie zostanie uregulowane, zarówno dla muzyki jak i dla filmu i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał ktoś powyżej, z e-bookami jest świetna sprawa, gdyż cała biblioteka jest w jednym miejscu. Do tego nie zajmuje sporo miejsca na półkach, nie zbiera kurzu itp. itd. Dla mnie najważniejsza jednak jest mobilność, stąd bardzo cenię sobie czytelnie online, jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji korzystać to polecam choćby serwis www.ibuk.pl. Bardzo atrakcyjna oferta - jak dla mnie oczywiście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka zwykła to zawsze książka i zawsze będzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie zwykła książka. Nienawidzę czytania dłuższych tekstów na kompie. Jedyny wyjątkiem była ostatnia część HP, której tłumaczenie czytałem na necie. Po prostu ukazało się wcześniej (ludzie tłumaczyli sami książkę) niż te oryginalne, wydane w sklepie. Poza tym jedynym wyjątkiem - nie tykam, a wręcz trzymam się daleko od jakichkolwiek dłuższych tekstów w formie elektronicznej. Książka - jej zapach, kartki - to jednak zupełnie inna bajka niż ślęczenie przed ekranem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Jeśli beletrystyka to wolę tradycyjną formę, jeśli informatyczna, fachowa to wolę ebook, poza paroma wyjątkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zwykła książka... Słuchając E-Booka nie mogę się wczuć, tak jak podczas czytania książki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie zwykła książka... Słuchając E-Booka nie mogę się wczuć, tak jak podczas czytania książki ;)

Słuchasz audio-booków .. :P

Zdecydowanie wolę tradycyjną książkę, jednakże jak ktoś napisał wyżej, to e-book też ma swoje plusy. Powiedzmy, że ktoś jest serwisantem i zapomniał o pewnej rzeczy, którą na pewno by znalazł w swojej książce, ale której nie chce cały czas nosić ze sobą, bo jest ciężka i nieporęczna. W takiej sytuacji wyciąga urządzenie odczytujące e-booki i szuka pożądanego zagadnienia.

Dzięki e-book readerom czytanie takich książek sprawdza się bardzo dobrze w podróży, bo nie zajmują wiele miejsca, są lekkie, a wyświetlacze naśladują co raz lepiej "papier książki" i nie męczą oczu.

Ale fakt faktem, że nic nie zastąpi wieczornego czytania tradycyjnej książki.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie tradycyjna książka. Nie kumam w ogóle e-booków, audiobooków itp <_< No może poza zastosowaniem, które podał venrav. Jakieś instrukcje, manuale itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiobooki są ok. Przypominają mi się audycje radiowe, w których prowadzący czytał poszczególne rozdziały książki. Takie słuchowisko to całkiem sympatyczna sprawa, a audiobooki można traktować podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem, dla mnie książka to książka :) Próbowałem kiedyś słuchać audiobooków ale jakoś nie mogłem się skoncentrować. Potem łapałem się, że nie pamiętam co było wcześniej, musiałem przewijać itp. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba się nauczyć ich słuchać, podobnie jak czytania książek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ebooki psują oczy, natomiast zapach papieru i słoneczko pobudzająco działa na wyobraźnię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście książka , ale e-book jest chyba troche bardziej ekologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dasqez

Tylko i wyłącznie książka. E-booki tylko w wyjątkowych okolicznościach (czyt. sesja) i w niedużych ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam kupić czytnik e-booków ,lecz są drogie.Miałam okazję poczytać trochę w Media Markt na takim urządzonku i bardzo mi się spodobało.Jak stanieją to kupię, na razie czytam i czytałam tradycyjne książki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tradycyjna książka. Tak samo wolę kupować co miesiąc PSX Extreme i czytać sobie spokojnie w łóżeczku nie psując oczów niż przeglądać podobne newsy i recenzje tylko na internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

książka to sama przyjemność:) TYLKO KSIĄŻKI!:)

Edytowane przez paulinka17032
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@paulinka17032 jaki szelest, o czym Ty mówisz? kupa z was nawet nie wie do końca co to e-book i myli je z audiobookami...

Hmm widzę, że wiele osób daje tutaj argument, iż e-booki psują wzrok. Przecież to zależy na czym się czyta, wiadomo, że na gównianym czytniku Vedii za 200 zł z ekranem TFT i baterią trzymającą 7 godzin wiele nie zdziałacie. Próbowaliście kiedykolwiek czytania na naprawdę dobrym czytniku z e-inkiem? Możecie być nieźle zaskoczeni. Polecam skosztować Kindla a zdania mogą się odwrócić o 180 stopni.

Opłacalność to dwa - kupisz czytnik za 500 zł, czyli powiedzmy, że za cenę ok. 16-20 nowych książek. Mając czytnik możesz naprawdę z czasem wiele oszczędzić i do tego mieć wszystkie książki w jednym miejscu. Nie wspominając o opcji dla bardziej sprytnych/pozbawionych skrupółów - czyli ściąganie całej masy e-booków z sieci. Do tego pojawiają się także miesięczniki czy też tygodniki w formie pdfów.

Na dobrym czytniku posłuchasz także audiobooków a nawet przejrzysz sieć - niektóre mają taką opcje.

Dla ciekawskich polecam sajt (zwłaszcza dział O CO CHODZI) - http://swiatczytnikow.pl

Edytowane przez Morelas15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×