Skocz do zawartości
premko_pl5

E-Book Czy Tradycyjna Książka ?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja właśnie zastanawiam się nad zakupem Kindle; ktoś z Was ma, używa? Jak się spisuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz w ciemno. Bateria trzyma bardzo bardzo bardzo długo, wyświetlacz to magia, jakbyś czytał prawdzią książke, wzrok w ogóle się nie męczy. Tylko polecam kupić na amazonie, a nie żadnych allegro, chyba że masz znajomego co nie sprzeda Ci szajsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem, dla mnie książka to książka :) Próbowałem kiedyś słuchać audiobooków ale jakoś nie mogłem się skoncentrować. Potem łapałem się, że nie pamiętam co było wcześniej, musiałem przewijać itp. :tongue:

Hehehe... Dokładnie ! Z resztą ja lubię czytać wieczorem i czasami ciężko mi dobrać dobrą pozycję, o książkę nie muszę się bać i często lubię czytać w ekstremalnych warunkach gdzie e-book jednak przegrywa ponieważ trzeba na niego uważać ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ebooki są najlepszym rozwiązaniem! Tu mało światła, tu noszenie tej książki, a drugiej już nie, bo za ciężka..

Dzięki ebookom wszystko można mieć w jednym urządzeniu!

Poza tym w tym kierunku zmierza świat, już nie będzie papierowych wydań (chyba że ekskluzywne, jak winyle) tylko elektroniczne. Tak uważam. Jest to tańsze, bardziej ergonomiczne.

Prowadzę firmę, i gdybym chciał nosić ze sobą wszystkie te materiały, gazety, książki które są mi potrzebne to bym musiał z plecakiem chodzić a to lekka przesada. Płaci się grosze i można mieć całą książkę, którą przecież tak wygodnie można przegladać. Ostatnio wykupiłem z serwisu Infor Ekspert książkę o zasadach zatrudnienia w firmie osób. Polecam!

http://www.infor.pl/oferta2012/obowiazki-pracodawcy-zatrudniajacych-powyzej-20-osob.php

Ale również wręcz fenomenalnym rozwiązaniem są adiobooki! Nigdy nie lubiłem zbytnio siedzieć nad książkami,a słuchanie jest dla mnie najlepszą formą przyswajania informacji tak jak w dawnych czasach.

Jeżdżę dużo autem. To najlepszy czas słuchać informacji, reportaży z radia, opowiadań czy rzeczowych porad, analiz. BARDZO lubię audiobooki i uważam, że niczym nie ustępują czytaniu książek, a można zaoszczędzić czas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma swoje dobre i złe strony, jednak ja osobiście wolę kartkować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie tradycyjna książka, chyba że ten od Amazona e-book który tak wszyscy zachwalają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książka, mam wygodne meble w salonie więc nie ma szans że będę siedział przed monitorem na zwykłym krześle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, co powiecie o tym modelu?

http://allegro.pl/am...2151876670.html

Model jest jak najbardziej ok; tylko nie kupuje na tej aukcji.

W aukcji jest adnotacja: "Czytniki wysyłane są z zagranicy, przy wysyłkach międzynarodowych istnieje ryzyko poddania przesyłki kontroli lub ewentualnych opłat celno-granicznych w danym kraju." - znaczy, nie tylko dajesz zarobić pośrednikowi, ale jesteś narażony na dodatkowe koszty (vat+cło) - czyli jeśli przesyłka zostanie skontolowana to "Kundel" wyniesie Cię ponad 500 zł.

Lepiej kupić samemu w Amazonie - wtedy dostajesz wersję International, na aukcji jest wersja "special offer's" - jest tańszy o 30$, ponieważ zamiast wygaszacza ekranu wyświetlane są reklamy.

Sam kupiłem wersję z reklamami (w sumie mi nie przeszkadzają, ale jeśli ktoś jest wrażliwy to istnieje prosty myk, który pozwoli się ich pozbyć bez ingerencji w oprogramowanie urządzenia); jako czytnik e-booków Kundel sprawdza się idealnie, można czytać, czytać i wzrok się nie męczy. Jeśli masz jakieś konkretne pytania to wal, a Ci odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze lubie sobie poczytac wieczorami , nie wyobrazam sobie juz tej czynnosci bez tabletu/ebook readera.Poltoraroczny bobas sobie spokojnie spi , szefowa obok , a ja sobie spokojnie , cichutko czytam.Zadnych lampek nocnych itp.A i kartkuje sie podobnie:) tyle ze nie szelesci ale i to pewnie zalatwila by odpowiednia aplikacja:) Wzrok sie nie meczy , poprostu duzo bardziej wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zastanawiałem się nad zakupem Kindle, ale bym musiał bardzo kombinować, żeby zakup się zwrócił:) Nie wszystkie książki można znaleźć na chomiku:D, a niekiedy skany są w niezbyt dobrej jakości.

Zakup org. ebooka, też nie jest opłacalny, gdyż jest to różnica 5zł. Ta cyfrowa dystrybucja miała być taka tania, a ebooki i gry z PSS, mówią coś innego;p

Rocznie na książki wydaje tak, ze +/- 200zł, więc tak jak pisałem wcześniej, musiał bym nieźle kombinować z bookiem:)

Po za tym, nowe książki/nowe wydania książek bardzo ładnie się prezentują na półce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nic nie zastąpi ksiązki w formacie papierowym. Znając życie to e-booki wyprą tradycyjne książki. Najważniejsze jednak, że się czytam pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze lubie sobie poczytac wieczorami , nie wyobrazam sobie juz tej czynnosci bez tabletu/ebook readera.Poltoraroczny bobas sobie spokojnie spi , szefowa obok , a ja sobie spokojnie , cichutko czytam.Zadnych lampek nocnych itp.A i kartkuje sie podobnie:) tyle ze nie szelesci ale i to pewnie zalatwila by odpowiednia aplikacja:) Wzrok sie nie meczy , poprostu duzo bardziej wygodne.

Jak od tableta ze zwykłym kolorowym ekranem nie męczy ci się wzrok to gratuluję. Jeśli czytać coś w wersji elektronicznej to tylko na readerach z tym tzw e-papierem. Inaczej to się mija z celem, a oczy naprawdę szybko dostają w kość. Wiem coś o tym bo kiedyś sporo czytałem na tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od tableta ze zwykłym kolorowym ekranem nie męczy ci się wzrok to gratuluję. Jeśli czytać coś w wersji elektronicznej to tylko na readerach z tym tzw e-papierem. Inaczej to się mija z celem, a oczy naprawdę szybko dostają w kość. Wiem coś o tym bo kiedyś sporo czytałem na tablecie.

Nie moge sie zgodzic.Nie czuje wcale zmeczenia oczu , napewno bardziej meczyl mi sie wzrok , przy lampce nocnej i klasycznej ksiazce.Skoro dawniej czytales na tablecie , to warto bylo by sie zastanowic na jakiej jakoosci sprzecie to robiles..Odpowiednio wysoki framerate i wszystko jest wporzadku.Caly swiat czyta na "zwyklech tabletach z kolorowym ekranem" zainteresowanie kindle-m od amazona jest tego przykladem

Edytowane przez psyho997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ekran który świeci dużo bardziej męczy wzrok od klasycznej książki czy czytnika ebooków (e-papier). Kindle (ten który robi furorę na świecie) nie ma kolorowego ekranu i nie jest tabletem (w sensie nie jest wielozadaniowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi rok jadę na SONY PRS-900BC daily edition.

Jestem z niego w pełni zadowolony, chociaż w czasie czytania pierwszych lektur nie wiedziałem jak to się chwyta.

Najwększą zaletą jest nieograniczona ilośc tytułów na twardzielu, oraz ogromna kolekcja w internecie.

Dla mnie to główny powód pracując w delegacji., gdzie nie mam zawsze dostępu do bibliotek.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę jednak dobry kawałek papieru, w formie elektronicznej akceptuje jedynie wiadomości itp.

Pewnie maniacy EKO będą czytać tylko w formie elektronicznej bo szkoda będzie im drzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak bedzie wygladac cena e-book'ow jak do Polski wjedzie Amazon

ja czytalem dwie ksiazki w formie elektronicznej i niestety mi to slabo szlo ... co prawda czytalem to na BlackBerrym i to jeszcze zwyklego pdf'a (zwykly skan) ale troche sie zrazilem, no i nie bylo zapachu papieru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja im dłużej obcuje z Kindlem tym bardziej jestem z niego zadowolony; ciekawe czy jak Amazon wejdzie do naszego kraju to będzie miał takie promocje jak teraz w us (kilkaset pozycji e-booków za free).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę poprostu nienawidze E-BOOKÓW! Wolę czytać normalnie i przy okazji mieć jakąś frajdę i wogóle niżby ciągle słuchać tego na mp3 czy komputerze. Jeśli chodzi o naukę ,to jak najbardziej popieram :biggrin: ,ale jeśli chodzi o coś takiego jak tradycyjne czytanie ,to szczerze NIE POLECAM E-BOOKÓW. Szczególnie ,że na chomikuj aż roi się od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-book to nie audiobook. Nie wiem czy wiesz, ale możesz książke czytać na takim tym... jak to się cholera zwie, ipad czy cuś, czy tablet.

Ale ja tam wole tradycyjną zżółkniętą książke ze starości i małe literki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×