Skocz do zawartości
premko_pl5

E-Book Czy Tradycyjna Książka ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak to się cholera zwie, ipad czy cuś, czy tablet.

Ale ja tam wole tradycyjną zżółkniętą książke ze starości i małe literki. :P

E-book reader :) Służy do tego między innymi Amazon Kindle. I to właśnie dzięki temu sprzętowi zaczynam się powoli przestawiać na korzyść ebooków. Zupełnie inna sprawa niż czytanie na komputerze czy chociażby tablecie. Nie razi po oczach, można śmiało czytać godzinami (naprawdę długimi godzinami bo bateria też bardzo wydajna). Mały, wygodny, posiadający możliwość zbierania ogromnej ilości pozycji.

Jeszcze trochę się zastanowię ale coś czuje że w przyszłości zakupię sobie taki sprzęt. Dodatkowo lubię czytać książki po angielsku a biblioteka amazona jest bardzo bogata w tanie i dobre pozycje.

Czekam tylko kiedy będzie polska wersja bo do kupienia ebooków po polsku w amazonie jest niestety mało ;/

Edytowane przez JP4trick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę poprostu nienawidze E-BOOKÓW! Wolę czytać normalnie i przy okazji mieć jakąś frajdę i wogóle niżby ciągle słuchać tego na mp3 czy komputerze. Jeśli chodzi o naukę ,to jak najbardziej popieram :biggrin: ,ale jeśli chodzi o coś takiego jak tradycyjne czytanie ,to szczerze NIE POLECAM E-BOOKÓW. Szczególnie ,że na chomikuj aż roi się od nich.

Głupszego posta nie widziałem jak żyję.. Pewnie nawet nie miałeś ebooka w ręce.

Ja coraz częściej kupuję książki na Kindle (nie na ebooka tylko aplikację Kindle na iPada i w telefonie z Andro) i fakt że nie jest to to samo co tradycyjna książka, ale wygody użytkowania nie można temu odmówić. Kupuję książkę na amazonie i mam ją od razu na iPadzie, gdzie jak czytam to mi sam zapamiętuje gdzie skończyłem, a jak mam gdzieś chwilkę czasu do zabicia a nie mam iPada to na telefonie mogę tą książkę otworzyć i się w tym samym miejscu otwiera gdzie skończyłem na ipadzie. Do tego ustawienia kolorów, jasności, rozmiarów i rodzajów czcionki, jak i to że w nocy nie potrzeba światła świecić żeby móc czytać :). Wcześniej tylko książki "techniczne" (o językach programowania itp) na to kupowałem ale ostatnio łyknąłem pierwszego Dextera i wczoraj biografię Ibrahimovica. I czyta się świetnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz z doświadczenia, czy jak czytasz w nocy i ekran świeci na Ciebie to nie męczą Cię oczy na iPadzie? Bo jednak ebook readery typu Kindle trzeba oświetlać zewnętrznie i to mi trochę nie odpowiada

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz z doświadczenia, czy jak czytasz w nocy i ekran świeci na Ciebie to nie męczą Cię oczy na iPadzie? Bo jednak ebook readery typu Kindle trzeba oświetlać zewnętrznie i to mi trochę nie odpowiada

Wiesz co mi się nie męczą bo od lat grania i pracy na kompie mam już oczy jak cyborg (wzrok nie :)), a możesz jasność, rozmiar i kolory regulować. Ja czytam na sepii, troszkę większą czcionką niż jest w książkach standardowo, w nocy jasność niziutka (ale nie za ciemno bo wtedy oczy się męczą) i jest git. Na pewno mniej się wzrok męczy na ereaderach, ale w nocy jednak wolę bez świecenia światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kindle mogą się w ogóle męczyć oczy ? To jakbyś czytał książke. Na kindle moge siedzieć z 6 h i zero "efektów ubocznych".

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak ebook readery typu Kindle trzeba oświetlać zewnętrznie i to mi trochę nie odpowiada

tradycyjna ksiazka świeci w nocy??

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tradycyjna ksiazka świeci w nocy??

no a co to ma do rzeczy? chodzi o optymalne urządzenie do czytania, a nie cyfrową kopię książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Do tego dodam że tabletów nie trzeba oświetlać (w przeciwieństwie do Kindle czy książek). Dla niektórych to ma znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma duże bo czytam najczęściej w nocy. Poza tym wygoda obsługi jest nieporównywalna. Czytam książki głównie po angielsku i w aplikacji Kindle na iPadzie jak się trafi jakiś wyraz którego nie znam to wystarczy pacnąć na nim palcem i się na dole strony pojawia definicja tego słowa (też po angielsku). Można wyszukiwać wyrazy czy zdania, robić nieskończoną ilość zakładek. A najlepszy motyw jest jak czytam teraz biografię Ibrahimovica i opowiada o jakiejś zajebistej bramce lub akcji to przełączam sobie na Youtube, znajduję tą bramkę, oglądam i wracam do książki dwoma ruchami palca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajebiste... :) Zazdroszczę. Może kiedyś.... jak jakiś awans czy coś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mimo wszystko na ipadzie gorzej się czyta niż na kindlu> Co do światła to kiedyś miałem dodatkową lampkę, obecnie od razu są covery z wbudowaną lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie chwilowo wygrywa tradycyjna książka...może kiedyś jak będzie więcej tytułów na czytniki to sobie zakupię...bo jakby nie było...na kindlu zmieści się więcej książek niż w torbie...ale szkoda będzie patrzeć na półkę z książkami i zamiast masy książek widzieć jeden reader...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys bylem przeciwnikiem e-bookow. Ale swiat brnie naprzod i trzeba sie dostosowac. E-readery to wygoda, 1000 ksiazek w jednym malym urzadzeniu. To jasne ze tradycyjne ksiazki zostana kiedys calkowicie wyparte. Juz teraz sprzedaz cyfrowa ksiazek idzie lepiej niz sprzedaz ksiazek tradycyjnych. Osobiscie nie moge sie doczekac jak wyjda kolorowe e-czytniki, to bedzie mozna podreczniki czytac (mozna i teraz czytac, ale wiadomo ze kolory wspomagaja nauke). Przyszle pokolenia nie beda musialy wreszcie dzwigac 10 kg zbednej makulatury do szkoly. Zdrowe kregoslupy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiś czytnik ebooków tak do 400zł-500zł ? Chciałbym kupić na prezent i nie wiem jaki wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kindle. Akurat sie miesci w Twoim przedziale 400-500 zl. Lepszego e-czytnika na rynku nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te Kindle posiadają tą opcję że wszystkie strony ebooków wyglądają jakby były na normalnym papierze ? ponieważ słyszałem że takie coś najlepiej się sprawdza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o technologię e-ink? Jeśli tak to owszem posiadają. W praktyce to nie ma rożnicy dla oczu pomiędzy czytaniem tradycyjnej ksiazki a ebooka na e-czytniku z ta technologia.

Tu opis jak to dziala:

http://pl.wikipedia.org/wiki/E_Ink

Edytowane przez motoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie moge sie doczekac jak wyjda kolorowe e-czytniki, to bedzie mozna podreczniki czytac (mozna i teraz czytac, ale wiadomo ze kolory wspomagaja nauke).

Już są dostępne kolorowe panele od jakiegoś czasu...

Sam się zastanawiam nad kupnem czytnika. Na pewno nie brandowany Amazonem, raczej Onyx albo coś od Sony. Mają dwa warte uwagi e-czytniki.

Jak już ktoś wspominał, dla mnie także zaletą jest ułatwienie w czytaniu literatury anglojęzycznej, pochłaniam wiele książek, w większości PL, gdyż nie mam cierpliwości na zabawę ze słownikiem. Zatem to duże ułatwienie jeżeli chodzi o cyfrową dystrybucję książek.

Niemniej jednak, zapachu papieru o poranku i dobrej kawy nawet najlepszy e-czytnik nie zastąpi. Nawet jak kupię to nie zaprzestane czytania książek w tradycyjnej oprawie.

--------------------

Testowałem, testowałem i kupiłem!! Miałem w ręku cztery modele: Sony PRST1, Kindle Touch WiFi, Onyx BOOX M92 i Kindle DX. Ze względu na stosunek ceny do jakości, łatwość obsługi, wagę oraz wygląd...wybrałem Kindle Touch i od razu zwracam honor firmie Amazon. Jak dla mnie to był najfajniejszy model jakim się bawiłem i czytanie to była sama przyjemność. W tygodniu powinien przyjechać kurier więc dam znać jak się sprawdza podczas dłuższego czytania, tażke w różnych warunkach.

Edytowane przez ps3seth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ebook ale tylko na czytniku z ekranem E-ink. Posiadam Kindle Touch i bardzo fajnie się czyta, mało zajmuje i jaka wygoda. No i ebooki można kupić w promocyjnych cenach, dużo taniej niż tradycyjne książki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez przekonalem sie do elektronicznej ksiazki. Mam Kindle4 classic i jestem wiecej niz zadowolony. Polecam ksiegarnie woblink, maja calkiem dobre ceny i 5x10zł na start w gratisie na ksiazki.

Na wakacjach wieczorami nadrobilem na leżaku wszystkie ksiazki, jakie kiedys zakupilem i nigdy nie chcialo mi sie dokonczyc.

Szkoda tylko ze Amazonu w Polsce nie ma. Naa codzien pracuje w jezyku angielskim i wieczorami po angielsku juz czytac mi sie nie chce...

Sent from my HTC Desire using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasady wolę książki w wersji tradycyjnej - szczególnie takie stare, "antykwariatyczne", lubię zarówno ten specyficzny szelest kartek, jak i osobliwy zapach.

W praktyce jednak najczęściej czytam wersje elektroniczne, bo na czytanie książek a nie dokumentów mam jedynie czas "w biegu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał tablet to zainteresowałbym się Legimi - za 19zł miesięcznie użytkownik otrzymuje się możliwość czytania 5000 książek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E-book - podręczny i dużo książeczek wejdzie, a tradycyjna... cóż ma ten swój urok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×