Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

wycie można różnie rozumieć ale u mnie w starym PC jak się zacierał wiatraczek na grafice to przy włączaniu komputera właśnie bardzo wył ale jak się rozkręcił to było ok a po jakimś miesiącu kapnąłem mu tam jakiejś oliwy i było cicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadziałaj terz odkurzaczem , mi to pomogło , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym spróbował z FAN TESTEM :thumbsup: TU MASZ LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[media][/media] Spróbuj konsolę rozkręcić i wyczyścić może pomoże lub Fan Test.TomXsz.png

Edytowane przez TomXsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola glosno chodzi nie wieci co mozna z ty zrobic tu jest filmik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zupełnie jak 360'tka :laugh:

ps. może zbyt długo grałeś, temperatura procesora jest zbyt wysoka i wentylatorki przechodzą na szybsze obroty?<_< wyłącz konsole niech ostygnie i sprawdź ponownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ze nie gralem przez pare dni wlaczylem i to samo sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge napisac jeszcze ze nie dzieje sie tak po wlaczeniu konsolki tylko np po 20 min ,30min,czasami po godzinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepszym rozwiązaniem będzie rozkręcenie konsoli wyczyszczenie dokładnie z kurzu i starej pasty i nałożenie świeżej.

Oczywiście zrób tak jak już nie masz gwarancji a jak ją masz to oddaj lub czekaj aż całkowicie padnie i wtedy oddaj.

Jeszcze jedno czy konsola po godzinie działa tak głośno jak podczas robienia fan testu?

Możliwe że ten filmik nagrany tel wyolbrzymia sprawę. Przed chwilą nagrałem telefonem odgłos chodzącego wentylatora nowego laptopa którego z odległości 1,5m prawie wcale nie słychać. Taki nagrany filmik tel z odległości 30 cm zrobił z niego odkurzacz a wentylator w takim laptopie ma średnice 5cm.

Po około 10 min FAT wrzuca 2 bieg po około 20 trzeci po 30 podczas grania 4 i chyba piąty jest porównywalny z fan testem ale już tego nie pamiętam kiedyś to sprawdzałem z zegarkiem w ręku.

Wcześniej te czasy się się wydłużały co do zmiany prędkości wentylatora bo menu konsoli było mniej skomplikowane a gry były mniej wymagające.

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt to nie jest moj filmik ale idetycznie buczy jak na tym filmie cos podobnego do fan test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jako iż jestem tu nowy, na wstępie chciałbym się z wszystkim przywitać;)

Mam następujący problem:

Konsolę zakupiłem równo tydzień temu (PS3 Slim 250GB). Gdy włączam pleja przez pierwsze 5min jest wszystko ok, konsola cichutko pracuje.  Jednak po tym czasie zaczyna się z niej wydobywać taki  bardzo cichy, ale przenikliwy pisk (jak w nocy np. w TVP, gdy nie jest nadawany program). Dodam że po ok. godzinnym graniu pisk zanika, leczy gdy tylko wyłączę grę, zostawiając konsolę w menu po chwili pisk powraca (zaznaczam jest on cichy aczkolwiek przenikliwy i co za tym idzie denerwujący).

Moje pytanie brzmi:

Czy tak ma być? Czy trzeba oddać PS'a na gwarancję? (konsola zakupiona w MediaExpercie). Jest to moja pierwsza styczność z PS3 więc nie wiem jak ten sprzęt powinien się zachowywać ;)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi/porady.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zdecydowanie dziwny objaw spróbuj odkurzaczem wyloty powietrza czy tam sprężonym powietrzem może jakiś paproch tam wpadł czy coś i dlatego świszczy

A jak nie to na gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to tv wydaje takie dźwięki ?? też tak miałem ze slyszalem piszczenie, ale to podczas oglądania filmu na BD na ps3. Teraz już tego nie słysze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi;)

Może faktycznie trza ją przedmuchać bo jaki paproch wpadł...tylko że to piszczy tylko na wolnych obrotach wentylatora...jak wentylator nabierze obrotów to nie słychać nic, pracuje cichutko (jakby jakaś ośka nie przesmarowana lub coś). Też myślałem że to może TV ale jednak nie:/ Kolega powiedział mi o czymś takim jak "Fan test", który ponoć na slimach też działa, więc może tym wypróbować, jak coś padnie to na gwarancje, jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wątpię że to jakiś syf. Często tak piszczą cewki w zasilaczach komputerowych być może jest to właśnie cewka w zasilaczu konsoli.Nie jestem na 100% pewny bo nie zaglądałem do środka takiego zasilacza.

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hm...raczej nie jest to wina cewki, gdyż jak wyłączam konsole to słychać że pisk "zwalnia" (tzn. ucicha powoli, myślę, że wiece o co chodzi) razem z jakimś silniczkiem...więc stawiam że to wentylator lub coś innego, ruchomego piszczy. Jak uda mi się to nagrać to wrzucę na jakiś serwer abyście mogli posłuchać jak to "wygląda".

Witam!

Zapadł werdykt:

Okazuje się że całe to piszczenie to ewidentna wina wentylatora, dzisiaj zaczął piszczeć jeszcze głośniej. Porównywałem głośność mojej PS'ki z dopiero co wczoraj zakupioną PS'ką kolegi i jego w porównaniu z moją jest naprawdę cicha, nic nie piszczy, słychać tylko lekki szum powietrza. 

Jako iż chcę zareklamować PS'a rodzi się pytanie:

Czy oddać na gwarancję (tą od Sony) czy powołać się na "Niezgodność towaru z umową"?

Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się może która opcja będzie "szybsza"? Nie chcę oddawać konsoli na Bóg wie ile czasu (rozumiecie mam ją dopiero 9 dni i jeszcze nie zdążyłem się nią nacieszyć a tu już jakaś usterka, która de facto była od początku). 

Tak więc liczę na Wasze sugestie:)

Pozdrawiam!

Edytowane przez kornik1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środku konsola jest zakurzona rozkręć wyczyść i nałóż nową pastę termo przewodzącą jeśli wiesz jak to się robi. Jeśli to nie pomorze najprawdopodobniej padł ci czujnik temperatury na procesorze wtedy oddaj do SERWISU.

%3Ca%20href=TomXsz.png">

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja ma 40:)na początku cicho terez głosno HM...Ja własnie wymieniłem starą paste na nową,buczy mi wiatrak strasznie już przy 3 biegu,wydaje mi się że to wina wentylatora,może się zatarł?.U mnie bez gry chodzi na 3 biegu,właczam grę wentylator wchodzi na 4,po 10min 5,i już pózniej na 6 i tak cały czas,po wymianie pasty wlazł mi na fan test,pózniej już

jak grałem w następne dni to już mi nie wchodził na fan test,ta pasta chyba się musi dobrze wygrzac,tylko ile?

%3Ca%20href=TomXsz.png">

Edytowane przez lelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanTest sie prosi!

Z tym fan testem różnie bywa,jak często robisz,całego kurzu nie wykurzysz,pozostaje rozkrecenie konsoli!Mało tego możesz jeszcze zakurzyc wczesniejszą paste i kartę graficzną!jak wiatrak wejdzie w fan test!Może się myle...Predzej czy pózniej bedziesz mosiał ja rozkrecic.Bo pewnego dnia gdy bedziesz miał wolne,i bedzie padał deszcz,właczysz konsole a tu konsola zawiesi ci sie w opcjach,a po 2 min znowu zacznie chodzic.Ja tak miałem,wiec przedmuchałem ją.Znawca nie jestem ale płyte głowna,i czujniki temperatur przeczysciłem arkocholem izopropanolem,na płycie głownej całe scierzki były okurzone,nie dziwie się że wskakiwała na wyzsze obroty.Oczywiscie różnie to bywa...Ale niechce nikogo namawiac,żeby komus zrobic na złosc..Wiec każdy wszystko robi na swoją odpowiedzialnosc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola po 10 minutach od włączenia gry chodzi głośno cały czas 2 bieg nie wiem co zrobić.. miała YLOD mam ją już 3 tydzień od naprawy i cały czas po włączeni gry chodzi głośno nie wiem co zrobić Fan test nic nie daję proszę o szybką odp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 2 bieg podczas gry to głośno!? Moja PS3 model 60gb pracuje na 3 biegu podczas rozgrywki, i to jest norma jak na staż sprzętu czyli od daty premiery.

Oczywiście po wyjściu z gry do XMB zmniejsza obroty do 2 biegu chłodzenia.

Więc nie wiem w czym tkwi twój problem z głośną pracą bo 2 bieg podczas grania to jest naprawdę nie słyszalny ( chyba że źle policzyłeś te poziomy pracy wentylatora)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola po 10 minutach od włączenia gry chodzi głośno cały czas 2 bieg nie wiem co zrobić.. miała YLOD mam ją już 3 tydzień od naprawy i cały czas po włączeni gry chodzi głośno nie wiem co zrobić Fan test nic nie daję proszę o szybką odp..

Najlepiej zacznij już zbierać na nową konsole po YLOD i tak długo ona nie pochodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×