Skocz do zawartości
MAATSS

Ps3 głośno chodzi

Rekomendowane odpowiedzi

 dziś gdy wkladalem gry do napedu konsola buczy przy jedenj grze bardziej niz przy innej. najdziwniejsze jest to iz jak konsole podniose do gory (nie jest na stalym podlozu) przestaje buczec. podejrzewam ze naped wprowadza ja wibracje tylko dlaczego? moze jest mozliwe ze cos sie obluzowalo w niej i dla tego ten cyrk? wspomne ze nie mam jednej z tych 4 gumek na ktorych stoi konsola. wczesniej dzialala bez zarzutow. mam sie bac? dziekuje za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moje PS3 slim 250gb często hałasuje w okolicach napędu. Dźwięk ten brzmi tak, jakbyś wkładał palec między śmigła wentylatora/wiatraka w lato. Jest cicho, po chwili z 10 sek. pohałasuje trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr uciszy się lekko i przestanie. I potem znowu. Dźwięk dosłownie jakbyś wkładał palce między wiatrak latem.

Mam to samo ;( taki hałas mam tylko na pierwszym biegu wiatraka jak się nagrzeje jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś gdy wkladalem gry do napedu konsola buczy przy jedenj grze bardziej niz przy innej. najdziwniejsze jest to iz jak konsole podniose do gory (nie jest na stalym podlozu) przestaje buczec. podejrzewam ze naped wprowadza ja wibracje tylko dlaczego? moze jest mozliwe ze cos sie obluzowalo w niej i dla tego ten cyrk? wspomne ze nie mam jednej z tych 4 gumek na ktorych stoi konsola. wczesniej dzialala bez zarzutow. mam sie bac? dziekuje za odp

A próbowałeś coś podłożyć w miejsce tej 4 gumki? Jeśli nie to zobacz, możliwe że przez to, skoro mówisz że gdy ją podnosisz problem znika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaTuSsSsS

Z kąt taka ksywa? :biggrin:

Wracając do twojego tematu to może w napędzie źle coś skręciłeś i przez to możesz mieć te dziwne jak to określiłeś wibracje,

A z której strony konsoli zgubiłeś ową gumową stopkę?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawej z tylu nie mam gumki... ale tam teraz podlozylem cos i jest konsola rowno i dalej to samo.... nie wiem czy byla otwierana bo kupilem ja na allegro w fajnej cenie... sprzedawca gwarantowal iz jest nowa no ale nie wiem... niby gwaranacje tez na nia mam... te buczenie tak z dnia na dzien mi sie zrobilo... jak dla mnie jedyne sensowne wytlumaczenie to ze cos tam sie obluzowalem tyle ze nigy nie widzialem otwartej konsoli wiec nawet nie wiem czy moze sie cos obluzowac.... moglibyscie mi jeszcze napisac jak sprawdzic czy konsola byla otworzona...

co do nicku to nie wiem czemu taki mam. jakos kazdy byl zajety i wymyslalem cos na poczekaniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji to pewnie masz wersję slim...jak chcesz sprawdzić czy nie była otwierana to powinna być na njej plomba gwarancyjna w ps3 slim jest jedna na dole a pod nią śrubka do odkręcenia.

Jeżeli jest nienaruszona to powinny być widoczne tylko napisy informujące o tym, że jest to plomba. Jeśli była już odlepiana to powinny być na niej napisy "VOID"

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plombe :D:D juz mi kamien z serca spadl ... eh mam jesze kilka pytan ale nie odnosnie tego buczenia wiec nie bede w tym temacie spamil... pewnie i tak nie wiecie jaka jest przyczyna bo to ciezko tak stwierdzic chyba ze ktos mial cos podobnego. prawdopodobnie nic tez z tym sie nie da zrobic bo gwarancji nie chce stracic:D jedynie powiesic nad powierzchnia ziemia :D  thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytam okazyjne, dziś konsola (ps3 slim 120gb) zaczęła mi się dziwnie zachowywać. Otóż podczas gry w Fifę 11 co kilkadziesiąt sekund pojawiało się dziwne buczenie.. co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wpadło tam coś dużego i łopatki turbiny uderzają w to "coś" albo padło łożysko na turbinie i jedynie wymiana na nową pomoże - tak czy tak wal śmiało na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będzie to łożysko bo jak konsola wskoczy na wyższy bieg to tego odgłosu nie ma. I czy warto w takiej sprawie oddawać konsole do serwisu? ten odgłos mi już tak nie przeszkadza ale boje się że może to doprowadzić do trwałego uszkodzenia konsoli po okresie gwarancji.

Edytowane przez Progress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupilem PS3 slim 320gb i mam podobne wrazenie "buczenia, terkotania" wentylatora na niskich obrotach. Jak gram to ten efekt dzwiekowy znika. Wpierw myslalem ze to cos nie tak, ale w sumie nic poza tym sie nie dzieje... chyba ten typ poprostu tak ma.

Z ciekawosci sprawdzilem u brata ktory ma rowniez PS3 lecz 250gb i u niego jest ciszej, ale rowniez ten efekt wystepuje.

PS.

Nagranie z udzialem mojego wentyla: PS3 Slim fan noise

Edytowane przez Doctor Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupilem PS3 slim 320gb i mam podobne wrazenie "buczenia, terkotania" wentylatora na niskich obrotach. Jak gram to ten efekt dzwiekowy znika. Wpierw myslalem ze to cos nie tak, ale w sumie nic poza tym sie nie dzieje... chyba ten typ poprostu tak ma.

Z ciekawosci sprawdzilem u brata ktory ma rowniez PS3 lecz 250gb i u niego jest ciszej, ale rowniez ten efekt wystepuje.

PS.

Nagranie z udzialem mojego wentyla: PS3 Slim fan noise

u mnie to samo - 250gb

konsola się nie wiesza,nie przegrzewa - wszystko działa idealnie.

nie zawracaj sobie tym głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie temu kupilem PS3 slim 320gb i mam podobne wrazenie "buczenia, terkotania" wentylatora na niskich obrotach. Jak gram to ten efekt dzwiekowy znika. Wpierw myslalem ze to cos nie tak, ale w sumie nic poza tym sie nie dzieje... chyba ten typ poprostu tak ma.

Z ciekawosci sprawdzilem u brata ktory ma rowniez PS3 lecz 250gb i u niego jest ciszej, ale rowniez ten efekt wystepuje.

PS.

Nagranie z udzialem mojego wentyla: PS3 Slim fan noise

Mi się wydaje, że wszytko jest okej, tylko Twoja kobieta jest przewrażliwiona na punkcie pracy urządzeń elektronicznych :teehee: musisz ją czymś zająć do czasu aż zaśnie :woot:

Edytowane przez seba842005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że wszytko jest okej, tylko Twoja kobieta jest przewrażliwiona na punkcie pracy urządzeń elektronicznych :teehee: musisz ją czymś zająć do czasu aż zaśnie :woot:

Lub dac jej cos na sen ;) zeby szybciej poszla spac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie!

Opisze moj problem z konsola ps3 40gb fat

Pewien czas temu znajomy powiedzial mi o czyms takim jak odkurzanie ps3,ktore rzekomo ma wydmuchac zgromadzony kurz.Wykonalem ta czynnosc poprzez uruchomienie konsoli trzymajac przycisk wysuwania plyty i uruchomienie jej poprzez wlaczenie glownego wlacznika zasilania.Konsola popracowala przez ok 30sek na najwyzszych obrotach wentylatora a nastepnie wylaczyla sie.

Po ponownym uruchomieniu zaczal sie problem z glosna praca.gdy tylko wlcze jakas gre to po chwili wiatrak zaczyna pracowac prawie ze na najszybszych obrotach.Konsole slychac w calym domu i ciezko sie do tego przyzwyczaic,jest to uciazliwe a wczesniej konsola prcowala cichutko.

Zmienilem paste na procesorach juz 3 krotnie uzywajac pasty gold a nastepnie silver 5 ale nic to nie pomaga.

Zastanawiam sie czy wgranie calkiem nowego oryginalnego softu do konsoli zalatwilo by sprawe,dodam ze po ostatnim updacie gdzie zalaczony byl takze nowy soft 1.4 jest lekka zmiana.konsola pracuje jakby pol na pol z wiatrakiem na duzych obrotach.

Konsola jest wersji angielskiej i nawet nie da sie korzystac z tych aplikacji jak bbc player itv player itp.

Czy jest sposob na "wyczyszczenie"konsoli (pamieci) i wgranie oryginalnego softu w wersji polskiej jezeli jet taka?

dziekuje bardzo za zainteresowanie tematem i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sposob na "wyczyszczenie"konsoli (pamieci) i wgranie oryginalnego softu w wersji polskiej jezeli jet taka?

dziekuje bardzo za zainteresowanie tematem i pomoc.

mozesz konsoli przywrocic ustawienia fabryczne, albo jej dysk sformatowac. a nowy soft sciagniesz ze strony producenta i wgrasz przez pendrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Zrobilem pelne przywracanie systemu lecz nic sie nie zmienilo,podczas normalnej pracy(oprocz grania) jest cisza,wentylator pracuje na 1 jest cicho.Gdy tylko wlacze jakas gre zaczyna sie "huragan" tak to nazwe czyli jak jest 5 biegow to konsola wlacza 4 i jest naprawde glosno.

Czy mogl ulec przegrzaniu procesor graficzny? czy moze jest jakis modul sterujacy chlodzeniem ktory mogl sie uszkodzic badz przegrzac??

Nie wdaje mi sie zebym byl jedyna osoba ktora ma ten problem,czy moglby ktos pomoc wytlumaczyc,przyblizyc to zjawisko??

wrzyce chyba konsolke do zamrazarki na pare dni:):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogl ulec przegrzaniu procesor graficzny?

Mogły ulec uszkodzeniu luty.

czy moze jest jakis modul sterujacy chlodzeniem ktory mogl sie uszkodzic badz przegrzac??

Jest, czujnik temperatury.

Nie wdaje mi sie zebym byl jedyna osoba ktora ma ten problem,czy moglby ktos pomoc wytlumaczyc,przyblizyc to zjawisko??

wrzyce chyba konsolke do zamrazarki na pare dni:):):):)

Dobrze sądzisz nie Jesteś pierwszą osobą z takim problemem Miałem to samo, serwis pomógł, Sam raczej tego nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dzieki wielki za odpowiedz.

A wiesz dokladnie co bylo przyczyna u Ciebie?

dostales jakas diagnoze z serwisu?

Ile Cie kosztowala ta usluga jesli mozna zapytac.

Dzieki

Edytowane przez rawracer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z black ops, w sumie to tylko na tej grze się tak dzieje, kiedy włożę płytę do napędu konsola dziwnie głośno "czyta" płyte. Różne odstępy czasu. uuuu u uuuuuu u u uuu u u. Brzmi to normalnie lecz jest troszkę głośno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z black ops, w sumie to tylko na tej grze się tak dzieje, kiedy włożę płytę do napędu konsola dziwnie głośno "czyta" płyte. Różne odstępy czasu. uuuu u uuuuuu u u uuu u u. Brzmi to normalnie lecz jest troszkę głośno

spróbuj zainstalowac na dysku i odpalic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ej black ops nie ma opcji instalacji na HDD

Edytowane przez piciu42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może zadam głupie pytanie ale głośno wam chodzi konsola ? Jak jestem cicho to słychać jak buczy posiadam Slima. Gdy miałem FAT cichuteńko chodziło mi .

Gdy go włączę rano to cichutko chodzi przez 10 min.

Może jestem przewrażliwiony.

xXMateuszXxPL.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielki za odpowiedz.

A wiesz dokladnie co bylo przyczyna u Ciebie?

U mnie powodem były rozerwane połączenia lutownicze na RSX w skutek czego GPU wykazywał wyższą temperaturę a wentylator pracował głośniej.

dostales jakas diagnoze z serwisu?

Tak dostałem zrobiony został Reflow RSX-a i wymiana Pasty termoprzewodzącej na obu procesorach.

Ile Cie kosztowala ta usluga jesli mozna zapytac.

Dzieki

Jasne że można, z tego co pamiętam to chyba 250-260zł jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×