Skocz do zawartości
marcinoo

Ceny gier

Rekomendowane odpowiedzi

Niby tyle się czyta marudzenia, że nie ma na razie w co grać na PS3 a ja jestem zadowolony z mojego RFOM, oprócz tego mam cholerną ochotę pograć w Motorstorm, Virtua Tennis, F1, Fight Night, NHL, Ridge Racer, Street HomeCourt no i przede wszystkim NBA 2K7 (który jest już na allegro i któremu chyba się nie oprę...  ;D ).

No i właśnie dochodzę wniosku, że SONY jednak mocno przegina w kwestii cen gier. Street w Empiku jest za 279 zl (albo 259 nie pamietam). Najpierw wydajesz na konsole 2,5 tys a później ćwierć tysiąca złotych na jedną grę... Oprócz tego przydałby się drugi pad (bo te z ps2 nie pasują), mycha, klawiatura, headset. Wiem wiem, zaraz ktoś powie, że mogłem poczekać 2 lata aż konsola stanieje, gry będą w wersji platinium za 100, ale ja chcę grać w te cuda tu i teraz! Zawsze czekałem, a ten jeden jedyny raz kupiłem konsolę w dniu premiery. Trudno, taki lajf, dobrze że żona nie rozróżnia gierek  ;) Wytłumaczę jej, że ten meczyk w kosza to 6 level Resistance  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

My polacy przyzwyczajeni do kupowania na bazarku to zawsze narzekamy na ceny , nawet jakby gry byly po 50zl zamiast po 100-150zl na pc nowe to i tak  by wszyscy piracili , to juz jest we krwi. Cena 220zl -289zl no nie jest mala trzeba przyznac. Ale zauwaz ze majac nawet jedna dwie gry , bardziej one ciesza od tych 20-30 piratow. Taki np. final fantasy najnowszy na ps2 , kosztuje kolo 170zl a to nawet nie nextgen. Cena jest zrobiona na realia zachodu i usa. Ja dzisiaj kupilem ps3 z resistance i motorstorm , wlaczyc na chwile zdazylem , to naprawde gierki wciagaja (szczegolnie resistance) :) a jak dodac do tego tryb online o kupa zabawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cysio - nie zgodzę się z tobą. Jeżeli godziwie zarabiasz, i w budżecie domowym przeznaczasz kasę na jedną grę raz na miesiąc/dwa to zawsze kupisz oryginał. Ba! Przynosi to wielką frajdę.

Na Pececie od dłuższego czasu mam same oryginalne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cysio - nie zgodzę się z tobą. Jeżeli godziwie zarabiasz, i w budżecie domowym przeznaczasz kasę na jedną grę raz na miesiąc/dwa to zawsze kupisz oryginał. Ba! Przynosi to wielką frajdę.

Na Pececie od dłuższego czasu mam same oryginalne gry.

To prawda że gry na konsole do tanich nie należą. A biorą pod uwagę fakt że sprzedają sie w nakładach wielokrotnie większych od gier na PC powinno to mieć wpływ na ich cenę.

Jednak to prawda, że oryginały dają większą satysfakcję z ich posiadania. Sam mam na PS2 z 90 gier (kopii) i jakieś 7 oryginałów. Może 25% z tego ukończyłem. Nie chce tego samego dla PS3. Jedna gra na miesiąc lub dwa to wcale nie tak mało. Może kiedy na PS3 będzie sie dało odpalać kopie skusze się, ale narazie to odległa przyszłość.

Chce móc odpalić grę i pograć online nie martwiąc się że dostanę BANA za PSN. Bo dla online kupię PS3. Dlatego mój wybór to oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę polecić www.dvdcrave.com. Kupowałem już u nich kilka razy, ceny mają czasem kilkadziesiąt PLN mniejsze (nie zawsze oczywiście).

Za przesyłkę biorą 10 PLN.

Gra przychodzi - z Australii - zwykle w ciągu tygodnia. Sklep naprawdę w porządku, raz zdarzyło się, że paczka przyszła rozwalona, odesłałem i przysłali zaraz jeszcze raz. Zero problemów.

Oto przykładowe oferty na PS3:

Motorstorm - 186.54 PLN - [a href=http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=32010" target="_blank]http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=32010[/a]

NBA Street Homecourt - 223.93 PLN - [a href=http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=31337" target="_blank]http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=31337[/a]

Resistance Fall Of Man - 186.54 PLN - [a href=http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=32011" target="_blank]http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=32011[/a]

Virtua Fighter 5 - 229.80 - [a href=http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=33802" target="_blank]http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=33802[/a]

Rainbow Six Vegas - preorder - 223.81 PLN - [a href=http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=30592" target="_blank]http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=30592[/a]

itd. Każdy może sobie przejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akuratnie czekanie na Motorstorma by mi się nie widziało. Przesyłka 10 zł - wychodzi że w MM przepłacam tylko 4zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No akuratnie czekanie na Motorstorma by mi się nie widziało. Przesyłka 10 zł - wychodzi że w MM przepłacam tylko 4zł.

Wiadomo, mi czekanie nigdy się nie widzi. MS i RFoM brałem w dniu premiery z Centrum Sony. Nie przy każdej pozycji zamawianie ma sens. 4 PLN przy koszcie ok 200 PLN to nie jest jakaś różnica dla której być może warto się w to bawić. Osobiście korzystam z ich usług okazyjnie np. PES6 UK za 140 PLN gdy u nas nie było żadnej wersji.

PS. Właśnie złożyłem preordera na R6: Vegas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I w tym momencie nasuwa mi się myśl o wymianie gier na forum. Może by warto utworzyć taki dział dzięki, któremu moglibyśmy się gierkami wymieniać? Wiadomo, nie zawsze się gra np. w Motorstorma, z różnych powodów np. obrzydł, ktoś by chciał pograć w F1 i byłby chętny na wymianę... co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I w tym momencie nasuwa mi się myśl o wymianie gier na forum. Może by warto utworzyć taki dział dzięki, któremu moglibyśmy się gierkami wymieniać? Wiadomo, nie zawsze się gra np. w Motorstorma, z różnych powodów np. obrzydł, ktoś by chciał pograć w F1 i byłby chętny na wymianę... co o tym myślicie?

Ja osobiście grę kończę i sprzedaję, kupuję następną itd. Chyba za niedługo będę pozbywać się RFoM bo nie mogę się do niej przekonać. Chyba, że więcej osób z Forum zacznie w to grać i będzie można sobie pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patyk

Dla mnie dziwne jest to że mieszkajac w polsce ludzie zarabiaja kilka razy mniej niz np w stanach a ceny sa kilka razy drozsze -.- Jakos nie widze w tym racjonalnego myslenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
My polacy przyzwyczajeni do kupowania na bazarku to zawsze narzekamy na ceny , nawet jakby gry byly po 50zl zamiast po 100-150zl na pc nowe to i tak  by wszyscy piracili , to juz jest we krwi.

Sorry ale wypowiadaj się za siebie. Nie pisz my Polacy tylko ja Polak. Wkurzają mnie takie wypowiedzi. Co to znaczy wszyscy piracili? Skąd takie głupie wnioski? Takie komentarze to na forum na onecie można znaleźć.

Mam w domu kilka konsol, żadna z nich nie jest przerobiona, gram wyłącznie na oryginałach. Napisałem, że ceny gier na ps3 są wysokie bo jak porównasz do poprzednich konsol a nawet do x-a 360 to porównanie wychodzi niekorzystnie. 250 zł za nową grę, dla kogoś kto zarabia nawet powyżej średniej krajowej to jest bardzo duży wydatek.

Nowości na ps2 potrafią kosztować 120-140 PLN i to jest cena do zaakceptowania. Dlaczego PS3 jest takie drogie? Mam nadzieję, że jest to wyłącznie związane z jej debiutem i w przyszłości ceny będą spadać.

Co do dvdcrave to dzięki za info. Myślę że skorzystam.

Jeśli chodzi o pomysł z wymianą gier, to ja się niestety nie piszę. Mam mało czasu na granie i często zanim skończę gierkę mija kilka miesięcy.

Do niedawna po skończeniu gierki zaraz ją sprzedawałem, ale niektórych tytułów nie chcę się pozbywać (zwłaszcza, że można grać online).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cysio

No co , moze polska to kraj wielkiego legalizmu ? Szukac tutaj czlowieka chociazby z legalnym systemem operacyjnym ciezko. Ludzie kupuja kompy po 3-4k zl, a zaluja na system 300zl , a juz nie mowiac o grach. Jak sa za drogie dla ciebie to twoj problem , znales ich ceny i wiedziales. Ale sony nie bedzie sprzedawala gier za 100zl  , bo ludzie narzekaja. Taka cena gier i tyle. Ceny w dvdcrave nie zachwycaja , na allegro w podobnych cenach. A wracajac do piractwa , ludzie mysla ze malo zarabiaja to musza krasc. Nawet jakby zarabiali 10k zl miesiecznie to by kradli . To tak jak pujsc do sklepu i zwinac gre. Ale nie , ludzie nie sa uswiadomieni o tym co to prawa autorskie i co to piractwo , chyba ze kiedys sami cos stworza , a ktos to ukradnie. Skoro masz pare konsol i grasz na oryginalach to biedny nie jestes wiec co narzekasz , nie musisz miec odrazu 20gier , 1-2 gry na miesiac to optymalna liczba. A jak cie stac na ps3 to i na te gry cie stac. Proste.  A teraz zostaje tylko czekanie na r6:vegas i obliviona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wezuuu

fakt ceny sa duze ciekawe ze w sklepie nie mozesz oddac starej i wziac nowej tanszej o jakies tam chajsiki ja swoje gry z ps2 (prawdziwe chlamy panzer front ace combat wrc 3 to moze nie chlam ale stare no moze carbon byl dobry ale reszta totalny chlam pomylka kupuiacego) jakies 5 sztuk sprzedalem w sklepie za 47£ dozucilem 1,5£ i mialem nastepna gierke do kolekcji pozniej jak mi sie znudza wymienie tamte z doplata na nowe czemu to tak nie moze dzialac czy sprzedawcy musza byc tak pazerni? tamte gry tez pewnie ktos chetnie lyknie bo beda tansze z racji ze uzywane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No co , moze polska to kraj wielkiego legalizmu ? Szukac tutaj czlowieka chociazby z legalnym systemem operacyjnym ciezko. Ludzie kupuja kompy po 3-4k zl, a zaluja na system 300zl , a juz nie mowiac o grach. Jak sa za drogie dla ciebie to twoj problem , znales ich ceny i wiedziales. Ale sony nie bedzie sprzedawala gier za 100zl  , bo ludzie narzekaja. Taka cena gier i tyle. Ceny w dvdcrave nie zachwycaja , na allegro w podobnych cenach. A wracajac do piractwa , ludzie mysla ze malo zarabiaja to musza krasc. Nawet jakby zarabiali 10k zl miesiecznie to by kradli . To tak jak pujsc do sklepu i zwinac gre. Ale nie , ludzie nie sa uswiadomieni o tym co to prawa autorskie i co to piractwo , chyba ze kiedys sami cos stworza , a ktos to ukradnie. Skoro masz pare konsol i grasz na oryginalach to biedny nie jestes wiec co narzekasz , nie musisz miec odrazu 20gier , 1-2 gry na miesiac to optymalna liczba. A jak cie stac na ps3 to i na te gry cie stac. Proste.  A teraz zostaje tylko czekanie na r6:vegas i obliviona :)

Widzę,  że nie rozumiesz mojej wypowiedzi. Gram na oryginałach bo nie kradnę (mam też legalny system operacyjny). Zamiast 40 gier pirackich, kupuję 2 oryginalne.

Nie napisałem, że gry są za drogie dla mnie, tylko że są drogie i moim zdaniem powinny być tańsze. Nie wiem skąd wziąłeś cenę 100 zł. Cena na poziomie nowości z PS2 byłaby do zaakceptowania.

No i dalej wypowiadasz się za innych. Co to za hasło że jak ludzie mało zarabiają to muszą kraść? To się zmienia. Jest masa sklepów gdzie oryginały sprzedają się bardzo dobrze i będą się sprzedawać jeszcze lepiej. Problem polega na tym, że na tzw zachodzie lub usa ceny są często niższe niż u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że ludzie kradną, leży u podstaw Polskości - niestety poprzednie systemy, rozbiory i tym podobne, spowodowały u nas obniżenie pewnych progów moralnych. Wiadomo - auta nie ukradną bo zdają sobie sprawę ilu ludzi pracowało by je zbudować. Nie rozumieją, że tyle samo ludzi pracowało nad stworzeniem danych które znajdują się na krążku - stąd bagatelizują tego typu kradzież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RudiFM
To że ludzie kradną, leży u podstaw Polskości - niestety poprzednie systemy, rozbiory i tym podobne, spowodowały u nas obniżenie pewnych progów moralnych. Wiadomo - auta nie ukradną bo zdają sobie sprawę ilu ludzi pracowało by je zbudować. Nie rozumieją, że tyle samo ludzi pracowało nad stworzeniem danych które znajdują się na krążku - stąd bagatelizują tego typu kradzież.

Jestem za.

To tak samo jakby ktoś z nas napisał program, włożyłeś w to kupę pracy i wysiłku, a potem idziesz do "kumpla" a on go używa. Za free.

Nasza mentalnośc jest taka, że nie szanujemy czyjejś pracy - czy to programistówm, lekarzy, nauczycieli, itd.

Do tego czasu nie będzie lepiej. I zawsze będziemy brać bo tak jest łatwiej.

Ja osobiście kupuję oryginały i nie mam zamiaru piracić.

Wczoraj kupiłem MotorStorm w Epmiku - 199 przez empik.com + do tego karta Nokia Club = 175zł.

Zamiast 229,-.

A teraz ide rozjechać paru po błocie.

Potem instalka YDL 5 bo już mam  wszystko.

Arab - napisz jak zrobić konfiga rozdziałki 1920x1200 bo mi się cosik zwaliło z odświerzaniem.

PZdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że z dyskusji o cenach zeszliśmy na dyskusję o piractwie. Whatever. Nie widzę związku pomiedzy ceną w sklepie na poziomie 259 zl a piractwem. Na PS3 o ile mi wiadomo piratów jeszcze nie ma.

Nasza mentalnośc jest taka, że nie szanujemy czyjejś pracy
mów za siebie, moja mentalność taka nie jest. Skąd to zamiłowanie do wypowiadania się za cały nardód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinoo - mówimy ogólnikami, nie oburzaj się święcie z tego powodu. To że ogół - nie znaczy jednocześnie, że jednostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

się nie oburzam  ;) tylko nie lubię ogólników. Dla mnie nie istnieje coś takiego. Poza tym na dzień dzisiejszy trudno nazwać ludzi którzy mają PS3 (a takich tu jest chyba sporo?  ;) ) piratami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ciężko jest w ogólnej dyskusji podawać: ten, ten i ten ale nie tamten, za to ten;

Wprowadza to niepotrzebny szum w tok rozmowy. Stąd ogólniki - i niestety w dyskusji musisz się przyzwyczaić.

Mówimy o grupie ludzi która używa “piratów” ja i o grupie ludzi, która tego nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko że mówienie że Polacy to kradną (grają na piratach) bo za mało zarabiają jest zbyt dużym ogólnikiem. Moim zdaniem Polacy, którzy zarabiają mniej niż cywilizowana Europa, USA czy Japonia i tak robią ogromny wysiłek, żeby właśnie nie kraść! I chwała im za to. No i nie obraziłbym się jakby dystrybutorzy gier ten wysiłek docenili i trochę zeszli z cenami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz, że tak na prawdę - SONY gówno obchodzi nasz rynek. Jesteśmy częścią unii i tylko z tego powodu rzucili nam odpady (sztuk “ochnaście”). Dopłacają do konsoli - to i chcą wyjść na swoim przy sprzedaży gier - jeżeli popuszczą nam, to będą musieli również popuścić innym. Ergo - stracą miliony które teraz zarabiają wychodząc tym samym wreszcie z dołka (vide. akcja z bateriami do laptopów, o której dawno wszyscy zapomnieli - poza działem księgowości w SONY).

Nie ma szans na obniżkę cen - choćbyś zakazał sprzedaży konsoli w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, co nie znaczy że nie mogę sobie ponarzekać nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne! Lepiej narzekać, niż wymusić na naszym rządzie podwyżkę minimalnej płacy oraz średniej krajowej. Taka jest właśnie nasza mentalność...

...end of transmission.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O makroekonomii nie będę dyskutował, ale jak słyszę hasło typu wymusić na rządzie podwyżkę płacy minimalnej i średniej krajowei to mi się nóż w kieszenie otwiera...  ;) Co ma rząd do płac? Rząd (a szczególnie ten co teraz mamy) to niech lepiej się do niczego nie wtrąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×