Skocz do zawartości
Natsu

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety AI w tej grze ssie po same kule. Fatalnie wybiera familiary, pali manę jak oszalałe, taktyki nic nie dają. Wielka wada, bardzo dobrej we wszystkich innych aspektach gry.

Mam też pytanie. Kiedy nastąpi ten moment po którym będzie można powerlevelować familiary? Jak narazie idzie jak krew z nosa. Szkoda, że łapane stwory nie są od razu na naszym levelu albo chociaż zbliżonym tylko na pierwszym... Nie wiem co za idiota to wymyślił.

Już można od kiedy ma się statek ale najlepsze miejsce jest za Perdido w tej wąskiej dolinę.

Warto mieć mgłę bo wtedy nie uciekają.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI fakt, leży i kwiczy strasznie ale jak już dostaniemy możliwość wydawania komend atak/obrona to jest troche lepiej...a co do powerlevel'owanai to tak jak napisał SephiroT, Perdida albo ostatnia lokacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nieważne. Na początku byłem zachwycony tą grą. I cały czas jestem zachwycony... muzyką, designem graficznym, baśniowym klimatem. Dzisiaj jednak podjąłem decyzję, że kończę swoją przygodę. Nie wiem, może jRPG już mnie nie jarają. W sumie Xillia też mi średnio podeszła. Przeszkadza mi pokemonowaty system walki, doprowadza do szału AI...a sama fabuła, nieważnie jak na to patrzyć, jest bardzo, ale to bardzo bajkowa. To unikalny, fanstatyczny tytuł, ale zupełnie nie dla mnie. Dzisiaj skasowałem save'y oraz plik game data i pożegnałem się z Olivierem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jakim momencie fabuły byłeś ale ta gra jest jak każde Anime.

Pod podszewką bajki infantylnej aż do pożygu, są ukryte głębsze przesłania które zaczynają być wyraźnie odczuwalne dopiero w dalszej części gry. Zwłaszcza na końcu i po teoretycznym zakończeniu fabuły.

Prawdą jest że od strony gameplayu gra ssie, ale ta fabuła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabuła ma potencjał i wierzę, że po pojawieniu się tych złych, zaczyna być ciekawie, to w końcu Ghibli i Level 5. Tylko, że ja już nie mam siły, Walki mnie wpieniają i jeszcze questy polegające na znalezieniu kostiumu kąpielowego... nie dałem rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak gra nie podejdzie to nic można na to poradzić. Czasami nawet jakiś najmniejszy szczegół może spowodować że mi się gry nie chce przejść. Ostatnio musiałem się poddać przy Tales of Vesperia - jest to produkcja naprawdę bardzo dobra, ale po 30 godzinach nie umiałem się wciągnąć i jakoś przestała mnie bawić a zaczęła męczyć.

 

AI w NNK rzeczywiście jest do dupy, ale mnie tam zawsze jarało zbieranie poków więc jakoś to wytrzymałem. Grafiką i muzyką byłem zauroczony od samego początku prawie do końca, przez 2-3 tygodnie nie grałem w nic innego. Końcówka się trochę przeciągała i gdybym tokotoko nie znalazł to bym pewnie NNK nie skończył do dziś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś problemu takowego nie miałem ale wiadomo wszystko zależy od gustu. ja od premiery nie miałem w czytniku nic innego aniżeli NNK przez miesiąc bawiąc się z grą wyśmienicie. Fakt gra nie jest idealna (chociaż dla mnie do takowego osiągnięcia bliska) ale trzeba mieć chęć na powoli odchodzący gatunek w zapomnienie...

 

Gdybym ten tytuł miał do czegokolwiek porównać byłby to bez wątpienia ten sam fun co swego czasu z chrono triggerem (zresztą lokacje/npc i konstrukcja świata bardzo mi ten tytuł kwadratowych przypominała).

 

Również jest to uważam że jedyny tytuł w gatunku który bez zbędnego pitolenia mógłbym nazwać "jrpg next genowe" jak pojawiały się inne tytuły z gatunku to nie czułem że gram na sprzęcie nowej generacji (głównie ze względu na oprawę A/V). natomiast wielki fajnal powoli przestał być jrpgiem więc też wypadł z kociołka ;)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra graficznie wyprzedziła swoją generację, muzyka to najwyższa półka i najlepsza mapa świata w jRPG'u jaka powstała, fabuła ok, ale spodziewałem się czegoś co bardziej mi się wryje pod beret.

Najgorszą zmorą tego tytułu są walki jak dla mnie, bezpłciowe i po prostu nudneeee, jakby dali coś w stylu systemu walki ze starszych finali to byłbym zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest jak każde Anime.

Pod podszewką bajki infantylnej aż do pożygu, są ukryte głębsze przesłania

Pierwsze zdanie jest kontynuacją drugiego?

Ha, ha.

Ghibli fajnie zrobiło Ni no, ale nie dziwię się Grabeqowi, że odpuścił. Sam stwierdzam, że gra miła, ale nie aż tak, by zabijać setki pokemonów. Parę filmików było bardzo przyjemnych, ale niewarte parogodzinnych podróży z miejsca A do B. Wolałbym tę grę upchniętą w mniejszą ilość godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest.

To byłoby trochę głupie i naiwne z mojej strony.

W pierwszym zdamiu nawiązałem ogólnie do konwencji.

W drugim już jest moja opinia o samej grze.

...zapomniałem że tutaj każdy przecinek, jego brak lub skrót myślowy może być zinterpretowany na opak lub trollowany przez kilkanaście stron. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 
W Ni no kuni gram już jakieś 13godz i właśnie zdobyłem pierwszy środek transportu. Kurcze nie wiem czy to moja długa przerwa bo dopiero niedawno kupiłem ps3 a ostatnim moim rpgiem był final fantasy 12, ale dla mnie gra wcale nie jest łatwa. A może to mój brak nadmiernego grindowania? Obecnie mam gdzies 22lvl. i dostalem lomot od kolejnego bossa tuż przy zblizaniu sioe do kolejnego miasta( Też tak mieliście ) Gdzie najlepiej teraz podgrindowac postacie? Staram sie robic subquesty w miare na biezaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle familiary dobrałeś, ogólnie to jest jeden z najłatwiejszych jRPG'ów na poprzednią generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z czym powinienem chodzic ogolnie mam te podstawowe z poczatku plus to co zlapalem po drodze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W której formie stadium je masz? Każdy ma po 3 formy musisz je nakarmić odpowiednimi orbami, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nad familiarem pojawią się serduszka to zmieniasz postać na Esther i używasz Serenade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam juz nie wiem a wy czym ten etap graliscie, standardowo czy cos z lapanki?:) dodam ze z morskimi stworami tez nie jest kolorowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj każdej postaci ulubiony rodzaj familiara każdy ma inny typ, to też ma znaczenie podczas walki, i rób tak jak przy każdym jRPG'u jak masz problemy pogrinduj 4, 5 lv w górę i od razu będzie łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz jakos ogarnalem.zmlocilem czarami plus troche podladowalem postaci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sie najlrpirj expi powiedzmy przy 35lvlu i swiezo wrzuconych ostatnich przemianacj stworkow. Przemienilem i wolno mi sie lvluje mega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toko na północ od Ding Dong czyli Swan Islands / Ugly Duckling Isle - jeden mobek Toko = 2,000 EXP, warunek musisz mieć już latającą wywermę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale jeszcze ani razu go tam nie spotkslen to mam skakac po tych wysepkach i bic mobki czy jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam problem poważny ;d Ani jednego Sidequesta i teraz cierpię gdyż nie idzie zabić Shadara na tym statku ^_^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale jeszcze ani razu go tam nie spotkslen to mam skakac po tych wysepkach i bic mobki czy jak to jest?

Wujek google ma wolne? Spoiler z  lokacją, 10min temu tam wbiłem i już 4 Toko znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×