Skocz do zawartości
Natsu

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Rekomendowane odpowiedzi

Tak poza najbardziej martwi mnie system walki który jest mdły, ale liczę że to się zmieni jak dołącza do mnie jacyś kompani.

Kompani nie ogarniają, więc...  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mój Draggle tak strasznie wolno expi?  Ten z DLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy ta gra jest trochę w stylu pokemonów? Uwielbiam pokemony ale ostatnich nie gralem bo nie mam konsol od Nintendo i pograłbym coś w tych klimatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu Dinocerosa się cięzko łapie, expi baaaaardzo wolno a w trzeciej formie ma max 28 level gdzie normalne potwory expią szybko i mają 99 level ale za to jak pierodolnie kamykiem ... 

W post game oraz pod koniec fabuły walka była jedno strzałowa. Dinoceros puszcza Ear Splitter'a i po walce.

Złapałem 2, trzeciego dostałem za questy poboczne z łapaniem rożnych potworków. ;)

 

Co do TokoToko - mam je 2 i jednego wylevelowanego na 2 formę już :D


Ja mam pytanie. Czy ta gra jest trochę w stylu pokemonów? Uwielbiam pokemony ale ostatnich nie gralem bo nie mam konsol od Nintendo i pograłbym coś w tych klimatach

Pewnie mnie zjecie za to porównanie ale jak dla mnie jest to połączenie Pokemon i Final Fantasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest to po prostu ni no kuni a grą którą mogę chociaż trochę porównać to chrono trigger...

odnośnie infatylnosci.... rozpisze za za jakiś czas ale wstępnie nikt z was nie oglądał latającego zamku, księżniczki mononoke czy przyjaciela totoro?? jest to przecież niczym japoński disney i animacje dla każdego - dorosłego (sam mam 30 lat i jaram sie i nnk jak również w/w animacjami strasznie)... dla mnie fabułą, klimatem, oprawą oraz samym contentem tytuł zasługuje na miano jrpg generacji...

odnośnie infantylnosci .... który?? podajecie mi jeden tytuł na jakąkolwiek konsolę z gatunku jrpg ktory takowy nie jest.... eh, może się jrpgowo wypaliliscie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy ta gra jest trochę w stylu pokemonów? Uwielbiam pokemony ale ostatnich nie gralem bo nie mam konsol od Nintendo i pograłbym coś w tych klimatach

Moim zdaniem ta gra bardzo przypomina Pokemony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadow Hearts Covenant, jakoś nie przypominam sobie infantylności w tym tytule :) , a totoro jest słodziutki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypomina pokemony, ale bez przesady, łapanie i trenowanie stworków nie jest główną osią rozgrywki, jest jeszcze na przykład alchemia, questy poboczne etc. Gra się głównie dla fabuły, a nie dla expienia poków.

 

Co do infantylności, to macie rację, nie jest to "dorosła" gra z litrami krwi i przekleństwami, ale czy to źle? Lepiej zrobić lekką historię, niż bezsensownie silić się na dramatyzm, tak jak na przykład Tomb Raider ostatnio, który historię miał naprawdę słabą, a postacie sztampowe. W NNK historia potrafi zaskoczyć zwrotami akcji, nigdy nie czujemy że fabuła jest napisana na siłę, wszystko jest tutaj spójne i to wystarczy. Najwidoczniej twórcy czują się wygodnie w takich klimatach i dobrze że nie próbują dopasować się do rynku robiąc czegoś w czym nie są dobrzy. Przyjemny odpoczynek od tych wszystkich gier starających się być poważnymi, często w tym temacie ponoszących klęskę. No i w później w grze można latać na smoku :P

Edytowane przez adams1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w Ni No Kuni zdobyta :biggrin:

Zajęło mi to dokładnie 68godzin i 32min :biggrin:

Wytwarzanie przedmiotów okazało się miłe i przyjemne.

Poziom trudności platyny 3/10.

Edytowane przez ExVitallin_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jest to po prostu ni no kuni a grą którą mogę chociaż trochę porównać to chrono trigger...

Tak z ciekawości. Co ta gra ma wspólnego z Chrono Triggerem?

Edytowane przez LONG3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Chrono Trigger grałem i za cholerę nie widzę podobieństw  :D

 

Do trofeum trzeba wyprodukować 120 (90%) lub 121 (91%) przedmiotów - niektórym dopiero przy 121 wpada trofeum.

Jak ktoś chce to mam listę przedmiotów i produktów na nie potrzebnych.

 

https://docs.google.com/file/d/0Bw6gyjva7uZdaUxPNnhQV0RBLW8/edit

 

W liście:

- zaznaczone są przedmioty "trudniejsze" do wytworzenia.

- jest lista przedmiotów (w większości) z podziałem na to jak i gdzie najlepiej je zdobyć

- można sobie wpisać własne wartości ile czego potrzebujemy.

- Osoba w nikłym stopniu znająca Excela sobie poradzi z sortowaniem i filtrowaniem ;)

- Nie jestem autorem tej listy. Została przeze mnie przerobiona, poprawiona i zunifikowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platyna w Ni No Kuni zdobyta :biggrin:

Zajęło mi to dokładnie 68godzin i 32min :biggrin:

Wytwarzanie przedmiotów okazało się miłe i przyjemne.

Poziom trudności platyny 3/10.

Haha, masakra, tylko 68 H? Ja mam juz na liczniku 46, a jestem dopiero w polowie fabuły xD. Może dlatego, ze gram bez wszelkich wspomagaczy typu strzałka gdzie trzeba iść.  Miejscówke piratów szukałam chyba z godzinę XD Jak zwykle okazało się, że najciemniej pod latarnią :P W samej grze najbardziej podobają mi się miasta. Himelin wymiata. Chciala bym tam mieszkać, nawet jako swinia xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze zlecając platyny wyciagnalem z gry 100 godzin mając 60% pucharów... 99lvl wszystkim co mnie interesowało oraz zrobienie wszystkiego pobocznego, hunty, side questy i lizanie scian - ale to bylo na premierę, teraz mam powoli chrapkę na ng aby raz jeszcze tą niesamowitą przygodę przeżyć...

natomiast gra w wielu miejscach przypomina pierwszą część chrono - podobne lokacje, humanoidalne istoty, design, podróże w czasie, muzyka, basniowa otoczka, sposob przedstawienia fabuly, czy nawet wyglad przyjaciolki oliego... ale jak pisałem dla mnie to nnk a nie kopia czegoś konkretnego...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta gra bardzo przypomina Pokemony

 

To jak tak to brałbym już teraz. Może dzięki tej grze jrpgi mi się spodobają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ma to do siebie, że kreska studia Ghibli mimo, że ładna to nie potrafi pokazać siły postaci. Wszystko jest "słitaśne", a pokemony przy familiarach wyglądają jak zakapiory. Ale dziw mnie bierze, że nintendo nie podłapało klimatu i nie zrobiło takiej gry, z takim systemem walki o pokemonach.


A tak poza tym wzbraniałem się, wzbraniałem, mój umysł dalej walczy z dziecinnością gry, ale wciągnęło mnie na maksa. Jedne z lepiej wydanych pieniędzy i nie czuję zawodu, a to mój pierwszy jRPG na tą generacje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie po woli kończę produkcje przedmiotów. Po woli mam dość. Na szczęście już nie dużo do platyny (zawziąłem się). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś robi platynę to po wszystkich zaliczonych questach pobocznych zostają jeszcze 2 - 3 miejsca "w lesie" któe trzeba odwiedzić (Globetrotter).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że mam nadzieję że jak dołączą do drużyny kompani to system walki będzie ciekawszy.

Owszem jest teraz moim największym wyzwaniem jest utrzymanie ich przy życiu...

AI mają rozum na poziomie orzecha i jak na razie gra przynosi dużo frustracji niewiele przyjemności.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie otrzymałeś wszystkich komend dla drużyny. Przynajmniej tak zakładam. U mnie problem też występował, obecnie tylko wyczerpują szybko manę, ale dlatego, że w taktyce pozwalam na wyżywanie umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany to od dzisiaj na zavvi Ni No Kuni za 14.98 funta, czyli około 75 zł. Mi się jeszcze udało, że miałem zniżki i gra wyniosła mnie 13 funtów. Grzechem było nie wziąć się wreszcie za tą grę jak taka cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS Store była promocja do tej pory. Jak ktoś się spóźnił, to oferta z Zavvi jak najbardziej przyjemna.

 

Złote potworki też da się złapać. Nie tylko te z DLC. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydałem w dzień premiery 700 zł na grę ;) empik kolekcjonerka (300zł) - ale była dzień po premierze więc "musiałem" kupić normalną w dzień premiery (219 zł)... Przy okazji zamówiłem z bodajże ultimy jakby nie było fizycznie w sklepach preorder za 200... 

 

Swoja drogą pamiętam że hajp do tego tytułu jaki mi się udzielił przekroczył granicę normalności więc też nie było to wszystko do końca przemyślane...

 

reasumując - dzień po premierze miałem 3 x nnk w tym jedną limitkę :biggrin: - sprzedałem jedną normalną wersję a drugą sztuke przyjaciel na urodziny dostał (sobie zostawiłem limitkę  :biggrin: ) A wy mi tu że nie wiecie czy grę za 70 zł brać, a kto nie weźmie "gdyz za drogo" :  :shok:

 

 

Po ochłonięciu od premiery nadal pozostaje przy swoim: Tytuł jest genialny pod absolutnie każdym względem (jeno system walki jest klasyczny do bólu) i dla mnie to jrpg generacji i jedna z najlepszych gier takowej....

 

Ale fakt chyba ostatnio tak byłem napalony na jakąkolwiek gre jak swoją premierą zaszczycił nas mgs4 i w dzień premiery tytułu od Kojimy poleciałem kupić konsolę (gdyz dla niej ją kupiłem) z mgsem   

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja gram na pożyczonej płycie od kolegi i też mam frajdę ;)

W każdym razie mam coraz więcej złotych potworków. To sprawia że wbicie trofeum za 250 złapanych potworów będzie banalne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×