Skocz do zawartości
Natsu

Ni No Kuni: Wrath Of The White Witch

Rekomendowane odpowiedzi

To już chyba moje ostatnie pytanie/prośba o pomoc, bo platyna już czuje mój oddech na karku ;)

15 godzin post-game i praktycznie zero nudy. Męczyło trochę boostowanie Scrolls of Truth i Kaleidostone, ale mam to już za sobą. Zostały przepisy i rozwalenie kilku ostatnich bossów.

 

Moje pytanie odnosi się do tego pierwszego, czy jak rozwalę Guardiana, to będę miał dostępne wszystkie przepisy? (Errandy wszystkie zrobione) Jeśli nie, to w jaki sposób odblokować brakujące?

Jeśli zrobiłem przedmiot bez przepisu (mix and match), to czy w momencie, w którym dostanę przepis na niego, to ikonka będzie widoczna jako znak zapytania, czy jako obrazek? Pewnie nie ma innej opcji na sprawdzenie co już zrobiłem, za wyjątkiem ikonek w menu kociołka?

 

@ Dilerus: liczę na pomoc po raz kolejny i jeszcze raz serdecznie dziękuję za dotychczasową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie recepty dostaje się z errand'ów, niektóre dostanieesz od przypadkowych npc (łap linka :) ) 

 

Co do drugiego pytania to najprościej poznać czy dany przedmiot miałeś zrobiony wcześniej po odblokowanym przycisku "Ingredient sources". Na obrazki i znaki zapytania nie zwracałem uwagi, więc niestety nie wiem.

 

PS. Co do pomocy to cała przyjemność po mojej stronie :)

Edytowane przez Dilerus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można też znaleźć na necie całą rozpiskę recept alchemicznych i tworzyć je w garnku poprzez po prostu wrzucanie tam rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie można też znaleźć na necie całą rozpiskę recept alchemicznych i tworzyć je w garnku poprzez po prostu wrzucanie tam rzeczy. 

Panie, to mam już obcykane :) Dorwałem fajną rozpiskę wszystkich potrzebnych składników z listą sposobów na ich zdobycie (dla potomnych link: http://www.gamefaqs.com/boards/998014-ni-no-kuni-wrath-of-the-white-witch/65435326). Mając przepisy będzie to szło zdecydowanie szybciej i nie pomylę się czy dany przedmiot już robiłem.

 

Przy okazji, są jeszcze jakieś inne dobre gry w takim klimacie bajkowym jak właśnie NNK? Niekoniecznie rpg/jrpg. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Okami, które ograłem. Googlowałem za podobnymi grami, ale na PS3 chyba jest cinko. Może Wy macie jakieś sensowne pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy robieniu itemków zrobiłem listę w notatniczku i kasowałem to co już zrobiłem XD

 

Co do gier w klimacie bajkowym a raczej stylistycze Cell Shading to seria Tales Of...zasługuję na uwagę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji, są jeszcze jakieś inne dobre gry w takim klimacie bajkowym jak właśnie NNK? Niekoniecznie rpg/jrpg. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Okami, które ograłem. Googlowałem za podobnymi grami, ale na PS3 chyba jest cinko. Może Wy macie jakieś sensowne pomysły?

 

Rune Factory: Oceans.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rune Factory jest nudne jak flaki z oleju jak coś. Do tego cała oprawa rodem z czasów PS2. Jedno miasteczko, kilka "dungeonów", kilka wysp na których hodujemy rośliny, owoce, itd. Wszystko to zrobione na jedno kopyto i jedna lokacja różni się od drugiej tylko kolorami.

Nie porównywałbym NNK the które jest grą magiczną, z barwnym światem, świetną oprawą i ciekawą fabułą.

Rune Factory nie ma nic z tego niestety. Miało to być Harvest Moonem na PS3, ale coś poszło nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o bajkowy klimat tak jak w NNK a takowy RF jak najbardziej posiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NNK które jest grą magiczną, z barwnym światem, świetną oprawą i ciekawą fabułą.

Trafnie powiedziane. Szczególnie określenie "magiczna" jest tu istotne i z chęcią zagrałbym w coś co swoją "magicznością" dorównuje NNK albo Okami. Istnieje coś takiego?

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eternal Sonata, chyba drugi najbardziej baśniowy i magiczny jRPG po Ni No Kuni.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam takie pytanie związane z grą w wersji pudelkowej. Czy wersja europejska posiada na płycie dubbing japoński? Byłbym wdzięczny za info w tej sprawie. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za namowa i radami z dzialu co wybrac, skorzystalem z promocji i zassalem ni no. Swietna produkcja, walki sa fajne i mi pasuja. Wkurza mnie to, ze nie moge dogonic mobkow z wczesniejszych questow:). Jest na to jakis sposob.? Jest moze jakis sposob by sie zorientowac, ze zly zywiol fammiliara sie wybralo do walki?

Jeszcze jedno:). Czy ataki fammiliarow, ktore zadaja obrazenia fizyczne, jak korzystaja z trickow, ktore pochlaniaja mane - to jak zadaja wtedy obrazenia? tez od fizycznych czy magicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od ataku...jak atak jest magiczny to zabiera od magii a jak fizyczny to normalne.

A co do żywiołów to NNk jest jrpg...tutaj działa standardowe koło lepszy/gorszy. Ogien < Woda, Wiatr < ziemia itp itd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Chodzi mi o pety, ktore bazowo maja wieksze staty pfizyki. Sa typowymi tankami i maja zpecjalne ataki. I o to mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozatym przy petach masz symbole oznaczajace zywiol danego i w trakcie gry bodajze z tego co tam pamietam to tez je widac wiec spokojnie mozesz sobie dobrac swojego peta do walki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam juz 30h na liczniku. Ta gra wciaga mnie na maxa. Mam syndrom wlaczenia jej by troche pograc i ta chwila zamienia sie w godzine i nawet nie wiem kiedy. Zawsze japonskie wynalazki mnie pochlanialy... tak samo bylo z nierem. Co raz bardziej rozumiem zasady tej zacnej produkcji. Abula i swiat ma drugie dno, jest genialna i wcale nie jest dziecinna. Kraza mi po glowie rozne interpretacje tego co dzieje sie w swiecie a raczej glowie Oliviera. No pokochalem jrpg i chyba zakupie handhelda jakiegos by moc sobie w delegacjach i podczas podrozy pykac :) szczegolnie, ze za 2 tygodnie bede mial przyjemnosc obcowac z japonska kultura podczas wyjazdu sluzbowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj zazdroszcze mozliwosci obcowania z ta kultura. Fakt faktem gierka jest na prawde dobra sam przeszedłem i teraz zamierzam pudelko sprzedac i pewnie kiedys zakupie cyfraka za grosze zeby przejsc jeszcze raz bo gra jest tego warta.

 

Co do handhelda to musisz sam zdecydowac jakiego typu gry ci bardziej pasuja vita ma coraz wieksza biblioteke jrpgow ale 3ds ma nawet wieksza tyle ze to zupelnie inne gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie. Od pewnego czasu planuje zakup Ni No Kuni (jako fan rpg), ale niestety nie jestem za bardzo przekonany do takiej turowej rozgrywki. Nigdy nie grałem w żadnego Final Fantasy itp. (w dzieciństwie ogrywałem głownie Crasha, i Tomb Raidera), dlatego tutaj pojawia się moje pytanie: Czy gra jest atrakcyjna dla amatorów jrpg, a system walki łatwo opanować? Dodam tylko, że bardzo lubię pokemony i studio filmowe Ghibli. ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz Ghibli to pozycja obowiązkowa, system walki opanował mój pięcioletni syn więc raczej problemów mieć nie będziesz, po za tym nie znajdziesz ładniejszego i bardziej zachęcającego jRPG'a dla początkujących, gra jest lekka, łatwa i przyjemna.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że powinna być atrakcyjna dla amatorów. Sama w sobie jest banalna a system opiera się na tym, znanym nam z FFXII.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz koniecznie, ja nie jestem fanem rpgów, to był mój pierwszy jrpg i bawiłem się świetnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Coś czuje, że za niedługo Ni no Kuni wyląduje u mnie na półce.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Coś czuje, że za niedługo Ni no Kuni wyląduje u mnie na półce. :D

Jak cos to jest za 15 zl na us store. Chyba lepszej okazji nie bedzie :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie mi się gra :D. Gra bardzo przystępna i grywalna. :) Ale mam pytanie:Kiedy będę mógł łapać własne pokemony i jak to robić, by pokonanego przygarnąć sobie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×