Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

Moja jedyna prosba: czytaj uwaznie.

Nigdzie nie pisalem ze przez ciebie jest taka sytuacja, oraz nigdzie nie pisalem ze szukam gry gdzie bede myslal logicznie, nie, szukam dobrych rpgow zeby miec jakies wyzwanie a nie pruc na jana do przodu bez zmartwien.

Dragon Age nigdy nie był hardcore RPG i nigdy nie będzie.

Czy napisalem inaczej ? Nie, DA to jest namiastka core'a, ale ta niamiastka to bylo takie swiatelko w tunelu dla mnie (liczylem ze 2 czesc to rozwinie), oczywiscie szybko stlamsione przez casualowych pseudo "rpgo-wymiataczy" ktorzy nie wiedza co to Planescape a pierwszy "rpg" w jakiego grali to bioshock.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Alu nie ma się co spierać. Przyznaję rację, że na PS3 brakuje dobrych RPG'ów. Niestety, mechanika gry w tego gatunku tytułach nie bardzo pasuje systemu Sony. Ciężko padem, czy nawet za pomocą PS Move zrównoważyć możliwości które daje mycha i klawiatura. Poza tym tak masz rację, większość graczy ma gdzieś hardcore RPG i nawet na PC ten gatunek zdycha. Chodzi mi tylko o to, że nie warto się już tym emocjonować. Jeśli przesadziłem błędnie odbierając Twój poprzedni post jako wymierzony we mnie to sorry, może źle to zinterpretowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema ;D gralem w dragons age i przeszedlem go calego na pc. chcialem teraz sobie szarpnac ten tytul na ps3 jako jedyne rpg ktore bym mial na konsole ;) ale po przeczytaniu kilku postow i poszperaniu w necie chyba sobie go odpuszcze... nie jest wart 199zl w pre-orderze ;/ znacie moze jakegos mega rpg'a na ps3? jestem fanem tych gier a bioware popsulo mi teraz zycie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba mieć nieziemską cierpliwość. Po parunastu próbach przejścia pierwszego aktu, leży i kurzy się. Może kiedyś znajdę duuuuuuuuuużo czasu na nią :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nigdy nie zdarzylo probowac przejsc parenascie razy jednego lvlu w DS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, gra może wydawać się wymagająca ale jak się wprawisz pochlania Cię doszczętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że będzie demko. Zobaczymy jak ta gra się prezentuje i czy warto w nią zainwestować. Zapewne nabędę na pieca, ale jeszcze się waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety demo niewiele wyjaśni pod względem fabuły. Ostatnio odświeżyłem pierwszą część i wytrzymałem 15h. Przeszedłem na PC, bo chwilami było naprawdę trudno i stanowiło to jakieś wyzwanie.Ta gra jest tak nudna, że jakbym nie wiedział, że zrobił ją BioWare ,to bym w życiu nie uwierzył. Tak kompleksowo zbudowany świat i nie najgorszy background i taka fatalna historia. Żaden system walki i sposób rozwoju postaci nie uratuje dla mnie RPG, jeśli nie ma klimatu. W zadzie miałem jak to się skończy i co będzie dalej. No nic, The Witcher tak podniósł poprzeczkę, że ciężko będzie się komuś nawet zbliżyć. Oby DA2 było bardziej epickie, a zwroty akcji były naprawdę zaskakujące, ba, żeby w ogóle były. Ja sobie spokojnie poczekam, żadnych pre-orderów, w marcu nastawiam się na DE: Human Revolution, na DA2 przyjdzie czas (chyba, że BioWare cały czas nie umie pisać kodów na PS3, bo DAO i ME2 miały tyle bugów, że szkoda gadać)

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie druga część Dragon Age, będzie totalną sieką, którą kupię bo odczuwam niedosyt gier w klimatach fantasy.. X360 dostaje ich zdecydowanie więcej.

Pierwsza część gry pokazała, że nie mają zbytnio pomysłu na tą grę, chociaż ja bawiłem się nie źle i ogólnie można powiedzieć, że jestem bardziej fanem niż przeciwnikiem. Nie zmienia to faktu, że szumnie zapowiadane początki zmieniały tylko pierwszą godzinę gry, a reszta była do bólu liniowa, chyba jedyny wybór to czy najpierw pójść do kręgu magów czy do lasu. Jeśli się mylę to się pozytywnie rozczaruję. Jeśli jednak dostanę bezmyślną siekę, to nie będę narzekał, bo tego się spodziewam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie strzele sobie w stopę i kupie wersje na PS3 :D Gra ma być łatwa i przyjemna ot co ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż w jedynce mam platynę to druga część nie specjalnie mi się podoba. Kamera nie przypadła mi do gustu, grafika też raczej słaba. Z tego co widzę na plus w tym filmiku to podczas rozmowy przy każdej odpowiedzi pojawia się ikona typu pięść, uśmiechnięta minka czy coś. Nie trzeba się domyślać która odpowiedź to zastraszenie, która to żart. Na pewno nie kupię w dniu premiery, MOŻE po jakimś czasie jak będzie tanie bo mam skłonność do gier RPG tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Z tego co widzę na plus w tym filmiku to podczas rozmowy przy każdej odpowiedzi pojawia się ikona typu pięść, uśmiechnięta minka czy coś.

Wg mojej osoby, to wielki minus, bo gdzie tu frajda z czytania swoich ewentualnych wypowiedzi? Takie na siłę upraszczanie, bo gracz to debil no i szkoda kasy na umieszczenie kolejnych tekstów...

Edytowane przez Fan_xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam grafika nie przeszkadza , 3/4 tej gry to gameplay jezeli on bedzie świetny gra bedzie swietna . No i jestem ciekaw drzewka umiejętności :) Czy kupie w dniu premiery sie zobaczy bo gier wychodzi strasznie duzo i ciezko na to na trzaskać kasy ale gre kupie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla zainteresowanych ...

Jak wie gdzie sie szukac to mozna juz zdobyc demko Dragon Age 2, poki co niestety w calosci po niemiecku :yucky:

Dzis moze jutro zdam relacje czy jest to crap ktory totalnie zostal juz ulatwiony, czy moze drzemie tam jeszcze cos z hardcore crpg.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie chce mi się pisać bo myślę, że Alu coś ciekawego napisze ja to demo podsumuje takim oto screenem.

9094the-witcher-2_7bapssnna.jpg

Edytowane przez Natsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wlaczylem, po 5 minutach wylaczylem, jutro na spokojnie zaczne od nowa, i jesli bede mial ochote zmarnowac 15 minut mojego zycia na napisanie czegos, to prawdopodobnie nie zostawie na tej grze suchej nitki.

No chyba ze przez pomylke sciagnalem demo hybrydy devil may cry z god of war 3 ?

edit: szkoda mi jednak czasu, skoro ten filmik wszystko pieknie podsumowuje:

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo na PC. Posypią się na mnie gromy, ale co tam. Biorę w dzień premiery na PS3. Zapowiada się ciekawa gra akcji z elementami RPG. Fani hardcore-rpg mogą czuć się zawiedzeni, bo to co zobaczyłem nie ma nic wspólnego z tym gatunkiem. Jak fabuła będzie dobra, dostaniemy w łapy hit. Lekki i przyjemny. Następcy Baldur's Gate się nie spodziewajcie. Ja byłem na to przygotowany. Zdecydowanie gra jest projektowana pod konsolę i prosi się aż o złapanie pada w łapy. Taktyczne walki....:rofl:

Ja jednak tego tytułu nie skreślam tylko dlatego, że zmieniono konwencję rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w Demo na Xboksie oraz PC, bo niestety na PS3 się jeszcze nie ukazało. Krótko mówiąc moc! Gierka wymiata! :) Sterowanie na konsoli wg mnie o wiele lepsze niż PC. Jak się cieszę, że pre-order na grę poszedł na wersję PS3 w październiku to załapię się na wersję Bioware Signature :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo fajny button-masher :P Przynajmniej grafika spełnia jakie takie wymagania jak na obecne czasy. W miarę wysoka rozdzielczość i dobra płynność. Na plus też czytelność menusów. Generalnie bardziej mi się spodobała ta część od nudnej i brzydkiej jedynki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na US PSS demo było już o 00:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill mów za siebie. Jedynak była świetna. Słaby FPS to inna sprawa, ale mnie głównie tyczy się fabuły.

Co do 2. To dziś przy aktualizacji pewnie pojawi się na PSS EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś wie, czy ponownie będziemy skazani na polonizację, czy jednak dostępny będzie wybór j. angielskiego?

Edit:

Ok, już wiem. Będą tylko napisy. :thumbsup:

Po ograniu dema na konsoli stwierdzam, że bardziej to przypomina Dungeon Siege, Diablo czy innego hack'n'slasha niż jedynkę. Mówię tu tylko o walce. Dodajmy do tego masę dialogów i ciekawy świat, system wyborów moralnych i może wyjść coś naprawdę interesującego. Uważam, że na PS3 taka formuła sprawdzi się lepiej. Wszystko zależy od linii fabularnej i tego jak rozwój postaci będzie wpływał na walkę. Nie czarujmy się, fani jedynki mogą splunąć na dwójkę. Ja przy DA:O się nudziłem. Ani nie była strasznie trudna, ani wciągająca. Czy chciałbym na PS3 rasowego RPG? Jasne. Czy to możliwe? Wątpię.Sprawdzę DA2 i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kill mów za siebie.

A za kogo ja niby mówię? Czy na prawdę trzeba w każdym poście dodawać "moim zdaniem", żeby ktoś nie poczuł się urażony? Bez przesady.

@Grabeq

Ano widać wyraźnie, że Bioware poszło w stronę konsol. W przeciwieństwie do pierwszej części, gdzie nieudolnie trochę próbowali skonwertować grę wyraźnie pisaną pod PC. Teraz sprawa ma się zgoła inaczej i to my jesteśmy górą. Szkoda by tylko było gdyby gra okazała się zrobiona na szybko. Od niechcenia napisana fabuła, uproszczone walki, interfejs rach, ciach i wydajemy bo w kolejce czeka już następna gra od EA i trzeba by przełożyć premierę o kilka miesięcy, a to przecież starty itd. Takie mam wrażenie trochę o tej produkcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×