Skocz do zawartości
ONE

Dragon Age 2

Rekomendowane odpowiedzi

A za kogo ja niby mówię? Czy na prawdę trzeba w każdym poście dodawać "moim zdaniem", żeby ktoś nie poczuł się urażony? Bez przesady

Ekhmm, nigdzie nie napisałem, że mnie tu uraziło. Ale fakt, troszkę źle to odebrałem. Tyle z mojej strony bo robi się offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kill

To fakt, że jakoś to wszystko poszło zbyt szybko. Istnieje więc ryzyko, że gra będzie niedopracowana. Szczególnie, że EA chyba trzyma krótko BioWare. Zobaczymy. Graficznie jest lepiej, ale postacie wyglądają dość sztywno podczas dialogów. Ten kawałek świata, który nam udostępniono też nie zachwyca wizualnie. Wiadomo było, że tym aspekcie cudów się spodziewać nie można. Dynamiczny system walki jest ok. Trochę się jednak obawiam, że może stać się po dłuższym czasie nużący. Trochę dużo tego badziewia nas atakuje. Frustracji fanów hardcore-RPG się nie dziwię. Druga część na pewno nie będzie tym na co czekali. Z resztą jedynka też żadnym hardcore-RPG nie była, ale na pewno było jej bliżej do tego gatunku, niż sequelowi.

Zgadzam się w 100%, że o ostatecznym sukcesie zdecyduje to, czy udało się stworzyć ciekawą opowieść.

Edit:

Jeszcze jedno. Interfejs wygląda fatalnie. Nie jest to jakiś istotny element, bo poruszanie się po ekranie rozwoju jest intuicyjne, ale c'mon, mamy 2011 rok... BioWare stać na coś więcej niż suche tabele.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ograniu dema (dluzszego niz sie spodziewalem) jestem pozytywnie zaskoczony, dlugo sie zastanawialem czy anulowac pre-ordera na wersje SE ale jednak go zostawie :) Jak wroce z pracy to napisze wrazenia z dema, ale jestem jak najbardziej na tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są małe problemy z płynnością. Zagrałem jeszcze raz i wyraźnie widać, że przy pojawianiu się nowych grup przeciwników gra przycina. Podczas samej walki chodzi już płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba bardziej od jedynki poniewaz w koncu mam wieksza kontrole nad walka, a nie tylko nudne klikanie, Ty zrob to, ty tamto i patrzec jak gra sama gra.Rzeczywiscie momentami potrafi chrupnac, akurat w tym aspekcie sie nie postarali no i co do grafiki to sie wole nie wypowiadac, mam nadzieje ze nadrobi to grywalnoscia i klimatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia po demku - całkiem pozytywne. Jedynka to była straszna kaszana jak dla mnie, natomiast dwójka mnie miło zaskoczyła. Fajnie się grało. Jedyny minus to czasami przycinki minimalne. Trochę zbyt częste, bo co jakiś filmik albo pojawienie się wrogów, ale pewnie to jeszcze poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dawno zamówiłem i podobnie jak z Killzonem 3, olałem demko. Grę i tak biorę i planuje się dobrze bawić.

Dla mnie klimat klasycznego w moim pojęciu fantasy jest wystarczającym powodem do zakupu, bo naprawdę panuje posucha w tym względzie na naszej konsolce.

Przeczytałem 3 opinie i co mnie dziwi raczej pozytywne, a przewidywałem, że zjadą tą grę z góry do dołu i średnia ocen będzie koło 7,5, a tu 8/9 no, no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Wszystko zalezy od opiniodawcy, jesli sa to gracze ktorzy zjedli zeby na takich produkcjach jak Planescape czy Baldursy, to raczej pozytywnej opinii nie bedzie, bo DA:O byl namiastka tamtego klimatu [chodzi mi glownie o wersje PC] a DA2 juz totalnie od tego odszedl, jesli natomiast opiniodawca sa ludzie dla ktorych DA:O to gniot, a DA2 to super gra bo maja "wieksza kontrole nad walka" [wiesz, taka bardziej nastawiona na akcje nizeli na taktyke] to wtedy giera jest super.

Ja mam tylko nadzieje ze fabula nie zawiedzie, bo jesli nie, to sadze ze powinna mnie przykuc do ekranu od poczatku do konca.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah to ja chyba jestem fenomenem jakimś, bo zarówno Baldursy, Icewindy, Planescape czy pierwsze Fallouty były dla mnie kwintesencją gier, wszystkie przeszedłem i bardzo dobrze wspominam.

Mimo to DA:O dla mnie jest dobrą grą, zgadzam się, że nie tak dobrą jak wyżej wymienione, ale zgodnie z przysłowiem - z braku laku dobry kit. Po prostu tamtych gier już nie ma, rzut izometryczny, fabuła podstawą, szereg ciekawych bohaterów i NPCów. Czasy się zmieniły i dla mnie już bardziej fabularne było Borderlands i trzeci Fallout niż DA:O, ale ja to akceptuje i rozumiem, że teraz liczy się akcja i prostota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baldur's Gate i Planescape Torment to najlepsze gry wszechczasów i nic lepszego jeszcze nie wyszło :) Podrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] dla mnie już bardziej fabularne było Borderlands [...]

Dla mnie DA:O było średnie, ale mniej fabularne niż Borderlands...litości. Przecież w produkcji Gearbox nie było w ogóle fabuły.

Co do DA2 ja się tylko obawiam o jakość produkcji, bo poziom wykonania interfejsu jest tak nędzny, że szkoda gadać. Środowiska ukazane w demie suche i bezbarwne. Tak jakby się średnio przyłożyli. Z drugiej strony to tylko tło, dobra fabuła, system walki i rozwoju postaci i będzie tip-top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Było bardzo dużo questów - niektóre z nich zabawne, nie które całkiem złożone, wiele zbierania i sporo likwidacji, ciekawych postaci, lokacji, bossów i przeciwników.

Jeśli uważasz, że totalnie liniowe DA:O, z fabułą opartą na prostej kliszy znanej głównie z Władcy Pierścieni jest szczególnie fabularną grą to się z Tobą nie zgadzam.

I dalej się upieram, że to dobra gra akcji w klimatach fantasy, no i dobrze, że teraz nie próbują pozować na RPGa tylko liczy się akcja i walka.

Edytowane przez Flo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko DA2 będzie moim pierwszym kontaktem z serią. Dam jej szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko DA2 będzie moim pierwszym kontaktem z serią. Dam jej szansę.

I nawet dobrze dla Ciebie, dla mnie osobiście Dragon Age 2 > Mega przepaść > Dragon Age. Demko się boskie a sama gra finalnie zapowiada się kapitalnie. Walka jest o wiele bardziej dynamiczna, rozmowy przybrały bardziej na Mass Effect (aczkolwiek środkowa opcja jest humorzasta a nie obojętna) i za to mega plus również, umiejętności są raz jeszcze muszę dodać dynamiczne i świetnie wyglądają. Fabuła jak i sami bohaterowie poboczni...epicko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągam demko z dwóch powodów:

- po ukończeniu demka i zakupieniu pełnej wersji gry coś ciekawego ma się ponoć dostać,

- chce zobaczyć jak, to wszystko wygląda na ps3. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było bardzo dużo questów - niektóre z nich zabawne, nie które całkiem złożone, wiele zbierania i sporo likwidacji, ciekawych postaci, lokacji, bossów i przeciwników.

Jeśli uważasz, że totalnie liniowe DA:O, z fabułą opartą na prostej kliszy znanej głównie z Władcy Pierścieni jest szczególnie fabularną grą to się z Tobą nie zgadzam.

I dalej się upieram, że to dobra gra akcji w klimatach fantasy, no i dobrze, że teraz nie próbują pozować na RPGa tylko liczy się akcja i walka.

Jasne, że DA:O było fabularną grą. Tylko, że fabuła była nędzna. Za to szczegółowa i starannie zbudowana. Zupełnie niestety nie wciągała. W Borderlands było zero dialogów, zero wyborów, questy z tablicy, jakiś tam głos tajemniczej pani się załączał, a skończyło się tak jak się skończyło. Jakbym miał wybrać grę lepszą, to wybrałbym tytuł od Gearbox. Niemniej jednak fabuła dla mnie tam nie istniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ściągnąłem demko, włączyłem instalację i... i wyskoczyło mi info o zepsutym pliku z propozycją ponownego ściągnięcia (mam 1 M) :-/. Dodatkowo zauważyłem, że pod katalogiem z demami mam jeszcze jeden folder, o wiele mówiącej nazwie Uszkodzone dane (albo coś w ten deseń), którego nijak nie można się pozbyć. Wkurw totalny.

Edytowane przez Vuko Drakkainen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu jestem to napisze cos od siebie.

Od razu powiem ze pierwsza czesc bardzo przypadla mi do gustu, wiec siegniecie po czesc druga juz dawno mialo miejsce (chociaz mialem anulowac pre-ordera jesli recenzje okaza sie slabe albo wersja demo mnie zawiedzie).

Fabularnie gra juz mnie ma, swietnie przedstawienie sceny po raz pierwszy w postaci legendy a potem w formie faktycznych zdarzen. Chyba z czyms takim jeszcze nie mialem do czynienia.

Graficznie ciezko mi sie wypowiedziec, jak zawsze wspominam ze 8 letni pecetowiec ktory przez wiekszosc giercowania gralem na srednich detalach zawsze jestem zadowolony :) Ale graficznie bylo lepiej duzo gierek :D

Audio, nie mam zadnych przeciwskazan, dziwne brytyjskie akcenty bohaterow dodaja uroku grze, chociaz w dialogach brakuje troche uczuc i troche sztywnie sa gadane (ale lepiej niz w pierwszej czesci)

Same dialogi jak dla mnie dobre ale bez rewelacji, wybierajac niektore opcje dialogowe spodziewalem sie calkiem innych kwestii mowionych.

Walki fajne, duzo tutaj dynamiki, troche durnego duszenia X ale sprawia frajde.

Pre-order podrzymany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet dobrze dla Ciebie, dla mnie osobiście Dragon Age 2 > Mega przepaść > Dragon Age. Demko się boskie a sama gra finalnie zapowiada się kapitalnie. Walka jest o wiele bardziej dynamiczna, rozmowy przybrały bardziej na Mass Effect (aczkolwiek środkowa opcja jest humorzasta a nie obojętna) i za to mega plus również, umiejętności są raz jeszcze muszę dodać dynamiczne i świetnie wyglądają. Fabuła jak i sami bohaterowie poboczni...epicko będzie.

Jest tylko jeden mały kłopot... Jeśli ta gra jest rąbanką, a nie klasycznym cRPG, to lipa... Nic to, pogram w demko i ocenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie grałem w demko na pc, grafika super ale mając kompa praktycznie w maksymalnej obecnie opcji gra mi cięła w momencie filmików, było to dosyć frustrujące. Ciekawe jak na konsoli będzie wyglądać bo przyznam szczerze że grafika na pc mnie powaliła no i sterowanie w takich grach jednak na pc wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mile zaskoczony, bo spodziewałem się tylko minek bez dialogów, a tutaj proszę bardzo dialog i minka plus głos. W mojej ocenie dialogi takie średnie i w porównaniu do jedynki to Ci nowi aktorzy niezbyt się popisali. W jedynce już od samej rozpoczętej gry czułem ten klimat, a tutaj tak jakoś... Tak czy inaczej wezmę grę. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika Cię rozwaliła? Przecież ta gra jest w najlepszym razie średniakiem graficznym.

Co rarcja, to racja. CRPG na komputerze mają sensowniejsze sterowanie i model rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grafika Cię rozwaliła? Przecież ta gra jest w najlepszym razie średniakiem graficznym.

W porównaniu do pierwszej części, to grafika w tej grze miodzio. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z pierwszą częścia to wszystko jest miodzio. ;)

DA2 jest ładniejsze, ale bez przesady.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje mnie ponoszą, dlatego tak uważam. Mam nadzieje, że pełnej wersji gry nie będzie się tak przycinać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×