Skocz do zawartości
ONE

Alice: Madness Returns

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grałem w pierwszą część, ale zapowiada się niezła schiza. Poczekamy, zobaczymy co z tego wyjdzie, ale chyba warto się temu przyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takich schizowych gierek może wyjść taka kupa jak Naughty Bear albo bardzo dobra gra jak Siren: Blood Curse. Do której z nich będzie bliżej Alice zobaczymy. Nie ma co oceniac gry po wstepnych trailerach, bo to z kazdej nawet najgorszej gry mozna zrobic kilkuminutowy cudowny filmik.

Czekam z umiarkowaną niecierpliwością raczej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza za pisanie posta pod postem, ale inaczej nikt tego nie zobaczy. :P Jeśli moderacji to zawadzi, proszę o połączenie obu wpisów. Dziękuję.

Pojawił się kolejny trailer i informacje o premierze (niesety nie jest dokładna). Wszystko to znajdziecie pod tym linkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nadzieję. Pierwsza część (z 2000 roku) była świetna. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trailer wygląda zachęcająco, będzie ostry klimat. Szkoda, że nie miałam okazji zagrać w pierwszą Alice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American McGee's Alice (nikt nie podał tytułu pierwszej części ale pewnie o nią chodzi) była tylko na PC? szkoda że nie ma jakiegoś odnowienia na ps3 tej gry. Jak dla mnie American McGee's Alice była super klimatyczną grą, nawet pasowała kanciasta grafika do niej i jeszcze ta psychodeliczna muzyka. (jeszcze w tych klimatach był American McGee's Grimm) Widzę że ten sam developer, więc "takiej kupy gry" się nie spodziewam, ja tam bym kupił w ciemno :) . Z nowych informacji znalazłem że dopiero pod koniec 2011 ma być premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja wyjdzie w czerwcu. ;)

Okładka gry:

alicjaokladka2.jpg

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, ... jedynka to byl najwiekszy kwas w jakki gralem, dwojka widac nie spusci z tonu, wiec pozycja obowiazkowa, ... no i trailery wszystkie, mega! po tym gameplayu widac ze grafika nie bedzie taka wylizana jak w wspolczesnych super produkcjach, dalej jest troche taka kanciasta jak z filmow Tima Burtona bardzo groteskowa - jakby teatr kukielek, strasznie stylowa i klimatyczna (widzieliscie ten kolor!!), no i wogole brawa za desing Alicji, po tych pierwszym i drugim trailerze, troche sie cykalem ze bedziemy grac jakas stara wariatka ;P ... a tu super jest inaczej niz w renderach z jej twarza, znaczy ze sa duze oczy i czarne wlosy :thumbsup:

jezeli tam w wiekszosci produkcji, sugeruje sie recenzjami ocena, to to w ciemno kupie :)

p.s ... wiecie moze, ten sam gosc robi OST do 2 co robil do 1??

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup obowiązkowy, ale na platformówkę nie wydam 200 zeta. Poczekam aż stanieje.

Ciekawi mnie, jak fabularnie powiązano obie gry. Pierwsza część stanowiła zamkniętą historyjkę, a jej wątki zamknięto. Wygląda jednak na to, ze część z postaci powróci. Wiem, że to wszystko dzieje się w głowie Alicji, ale ubity uprzednio Kapelusznik, jest raczej martwy, prawda? Nic to, zobaczymy, co z tego im wyjdzie.

Oto kilka zdań, którymi ESRB uzasadnia etykietkę MATURE dla gry:

"Alice: Madness Returns to przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się w postać Alice Little, pacjentki zakładu psychiatrycznego, która zmaga się z własną przeszłością, a także z niezrównoważoną psychiką. Gracze zabierani są do świata rzeczywistego, albo do uniwersum wyobraźni Alicji. Podczas rozgrywki używa się pił, noży i innej broni do atakowania fantastycznych wrogów (trolle, ożywione lalki, imbryki). Walkom towarzyszą okrzyki cierpienia i duże ilości krwi, które wylewają się na postać Alicji i na ziemię. Niektórym przeciwnikom można obciąć głowę; w jednej sekwencji młode, podobne do lalek postaci przedstawione są z krwawiącymi ranami głowy i wystającym z czaszki mózgami. Dialogi w grze nawiązują czasami do prostytucji (np. "Widziałem cię w tym zasranym burdelu", albo "Co ona zrobiłaby beze mnie? Sprzedawałaby swój tyłek na ulicy"). Podczas rozmów można usłyszeć słowa takie, jak "fuck" oraz "cunt". (Źródło LINK)

530x650_18504.jpg

530x650_18503.jpg

530x650_18500.jpg

530x650_18501.jpg

530x650_18502.jpg

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale trzeba odkopać temat. W razie czego proszę o zespolenie obu moich wpisów. ;)

Każdy z nas, kto zdecyduje się na zakup gry, za friko dostanie pierwszą część (kod w pudełku umożliwiający zassanie gry z PSS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ale to duży znak zapytania. Troche pogrzebałem i 1 część miałą rewelacyjne oceny, ale to było 11 lat temu. Jak recenzje bedą dobre to się będę interesował. W erze klonów CoD, zawsze każda odmiana jest miłe widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku przeszedłem pierwszą część na PC i mogę ja polecić każdemu fanowi wymagających platformówek. Gra była trudna i zapewne podobnie będzie z jej kontynuacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja w "trybie histerii" (włącza się, gdy pasek życia zbliży się do zera) wygląda klimatycznie. ;) LINK

z9677125X.jpg

z9677122X.jpg

z9677112X.jpg

z9677120X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPM 5/10

“A poor pace potholes the proceedings. The game lingers on its jumping puzzles, reveling in presenting us with open vistas that require navigation across partially invisible pathways, weighted platforms, billowing air vents, and ever-shifting floors. With this limited vocabulary, Alice chugs and chugs and chugs. Timing challenges are added and overdone, and some are additionally hampered by the need to shoot targets with a Pepper Grinder gun saddled with a manual aim system that is imprecise at best. The game tops off its overlong, overly gimmick-reliant platform navigation with heroine-crushing blocks, spiked platforms, and flame spitters. In the end, we’re not jumping and soaring across Wonderland but simply grinding it out.”

AŁĆ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OPM 5/10

“A poor pace potholes the proceedings. The game lingers on its jumping puzzles, reveling in presenting us with open vistas that require navigation across partially invisible pathways, weighted platforms, billowing air vents, and ever-shifting floors. With this limited vocabulary, Alice chugs and chugs and chugs. Timing challenges are added and overdone, and some are additionally hampered by the need to shoot targets with a Pepper Grinder gun saddled with a manual aim system that is imprecise at best. The game tops off its overlong, overly gimmick-reliant platform navigation with heroine-crushing blocks, spiked platforms, and flame spitters. In the end, we’re not jumping and soaring across Wonderland but simply grinding it out.”

AŁĆ....

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wynika z tego, że gra jest równie trudna jak część pierwsza. Choć w sumie opis sugeruje, że mamy do czynienia ze strasznie monotonną produkcją, co prowadzi do szybkiego zmęczenia materiału. trzeba poczekać na kolejne recki.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że gra jest równie trudna jak część pierwsza. Choć w sumie opis sugeruje, że mamy do czynienia ze strasznie monotonną produkcją, co prowadzi do szybkiego zmęczenia materiału. trzeba poczekać na kolejne recki.

Wydaje mi się, że autorowi recenzji nie chodziło o to, że gra jest po prostu trudna, ale że jest frustrująco i niesprawiedliwie trudna, a to już jest ogromny minus :/ Co do monotonii to też się tego obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w jedynkę? Ona taka właśnie była. Niezbyt precyzyjne sterowanie też nie ułatwiało graczom zabawy. Istnieje też taka możliwość, że recenzent spodziewał się klimatycznej, ale dość łatwej platformówki, a dostał do recenzji tytył bardzo wymagający i momentami frustrujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grałeś w jedynkę? Ona taka właśnie była. Niezbyt precyzyjne sterowanie też nie ułatwiało graczom zabawy. Istnieje też taka możliwość, że recenzent spodziewał się klimatycznej, ale dość łatwej platformówki, a dostał do recenzji tytył bardzo wymagający i momentami frustrujący.

Jeżeli w tej części też będzie zkichane sterowanie to chyba sobie odpuszcze w ogóle zakup. Dobre sterownaie to podstawa.

Edytowane przez dwaduzepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×