Skocz do zawartości
NoSzyt

Fantastyka Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś czyta, czytał?

Ja osobiście kocham ten rodzaj książek. Wyjątkowy :) Dużo lepszy niż zagraniczna fantastyka.

Ciekawy jestem czy ktoś oprócz mnie gustuje w takich książkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie!

Pierwsza jaką przeczytałem to "Atlantyda wyspa ognia", nie pamiętam w tej chwili kto jest autorem, ale dzieki tej książce pokochałem fantastyke jako taką :). To było w podstawówce, czyli grubo ponad 20 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szeroko pojętego kręgu fantastyka czytałem książki Sapkowskiego, Pilipiuka(zwłaszcza serię o Kubie Wędrowyczu), z zagranicznych to R.A Salvatore(dobrze napisałem?), cała saga Strażnicy Płomienia Joela Rosenberga(a szczególnie pierwsze cztery tomy) jest genialna i warta uwagi. Dodatkowo standard, że tak powiem wczesnego nurtu to Ursula K. Le Guin i jej seria o Czarnoksiężniku z Archipelagu :>, ale to już twardsza sztuka, nie do zchrupania dla każdego.

Edytowane przez Raps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytał ktoś może książkę Pasikowskiego "Ja Gelerth" ? moim zdaniem pomimo, no juz prawie 15 lat rewelacyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może odświeżę temat.

Dla każdego kto lubi fantastykę większość książek E. Dębskiego jest jak GOW dla fanów slasherów. Polecam także trylogię "Achaja" oraz "Wąż Marlo". Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę podać jeszcze wiele przykładów świetnych polskich książek fantasy.

Edytowane przez Raafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Olga Tokarczuk 'Dom dzienny, Dom nocny' ? to jest na pograniczu fantastyki - przyznam, ze po tej ksiazce mam zupelnie inne patrzenie na swiat! :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż dziwne że jeszcze nikt nie wspomniał o pisarzu wysokiej próby jakim jest Grzędowicz i jego książka pt " Pan lodowego ogrodu". Niesamowity klimat wciąga na dłuuugie godziny. Obecnie skończyłem czytać pierwszy tom. Zostały jeszcze dwa :thumbsup: Obowiązkowa pozycja dla koneserów polskiej fantastyki .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat czytałem zagraniczne S-f ,dopiero niedawno smakuje polskie klimaty

I zdecydowanie polecam książkę w klimacie post-apo Apokalipsa według pana Jana napisal ją Szmidt Robert

miło się czyta kiedy klimat takich książek dzieje się w okolicach wroclawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz wyżej wymienionych autorów (Pilipuk, Sapkowski) polecam serie Maji Lidii Kossakowskiej seria Siewca Wiatru oraz Zbieracz Burz, do tego Jacka Piekary seria przygód inkwizytora Mordimera Madderdina

Jeżeli ktoś nie czytał trylogii Sapkowskiego - Narrenturum Boży bojownicy Lux perpetua gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najlepsza polska fantastyka to książka "Wiedźmin"

A Moim zdaniem jednym z lepszych jest Stanisław Lem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat pare dni temu skonczylem czarne oceany Dukaja. Gosc ma (s)fantastyczne pomysly i potrafi budowac niezly nastroj, ale cholernie ciezko sie czytalo - chyba glownie przez pseudo naukowe i technologiczne slownictwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prócz wyżej wymienionych autorów (Pilipuk, Sapkowski) polecam serie Maji Lidii Kossakowskiej seria Siewca Wiatru oraz Zbieracz Burz, do tego Jacka Piekary seria przygód inkwizytora Mordimera Madderdina

Jeżeli ktoś nie czytał trylogii Sapkowskiego - Narrenturum Boży bojownicy Lux perpetua gorąco polecam.

Siewce Wiatru przeczytałem, całkiem dobra książka, ale moim zdaniem trochę zakręcona. Musiałbym ją przeczytać drugi raz żeby wszystko ogarnąć ale była pożyczona więc już jej nie mam. sweat.gif Ja zaproponuję od siebie serię opowiadań Marcina Wolskiego zawartej w książce The Bestiarium. Z tego co wiem można ją dostać tylko u wydawcy teraz, ja zamawiałem przez internet od wydawcy właśnie. Jest też świetna seria Marcina Wolskiego Agent Dołu. Moim zdaniem genialna thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapkowski ("Saga o Wiedxminie" najlepsza, ale "Trylogia Husycka" też była świetna, choć zakończenie było imho bezsensowne).

Artur Baniewicz i jego Czarokrążca też zasługują na uwagę. ;)

"Achaja" i "Toy Wars" były średniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnówstwo bardzo dobrej fantastyki oprócz - Sapkowskiego :biggrin:

Polecam na poczatek Andrzeja Pilipiuka.

Ja obecnie czytam Magdalene Kozak -Nocarz -tez polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnówstwo bardzo dobrej fantastyki oprócz - Sapkowskiego :biggrin:

Polecam na poczatek Andrzeja Pilipiuka.

Ja obecnie czytam Magdalene Kozak -Nocarz -tez polecam.

Przeczytałem cała trylogię Magdaleny Kozak i mogę polecić każdemu. Świetne książki, mam nadzieję, że po przeczytaniu Nocarza zakupisz kolejne thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam już kolejne dostałem od teściowej :laugh:

Edytowane przez MareSeraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mnówstwo bardzo dobrej fantastyki oprócz - Sapkowskiego :biggrin:

Polecam na poczatek Andrzeja Pilipiuka.

Zbiór opowiadań Wędrowycza ! Coś pięknego ! Teraz jestem na Homo Bimbrownik'usie i naprawdę z kolejnymi stronami coraz bardziej wciąga. Z polskiej fantastyki mogę polecić również Marcina Wolskiego który napisał między innymi "Świnka" (historia mężczyzny którego mózg został przeszczepiony do ciała świni, a jego celem jest udowodnienie, że jego tożsamość, mózg oraz całe życie zostało zamknięte w świńskim ciele) jak i Agent Dołu (historia mężczyzny który dowiaduję się, że zostaję spadkobiercą piekła :) ).

Tak poza tym chciałbym się przywitać ze wszystkimi na forum !

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Opisana przez Ciebie "Świnka" zapowiada się ciekawie. Może się na nią skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj.Opisana przez Ciebie "Świnka" zapowiada się ciekawie. Może się na nią skuszę.

Mało tego jest naprawdę krótka. Ma zaledwie 100 stron, ale mimo tego bardzo przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 stron? W takim razie poszukam w bibliotekach. Z zasady nie kupuję krótkich książek za "normalną" cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy ona jest nadal wydawana :) Jedyną opcją na dorwanie może być allegro, albo właśnie biblioteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej. Dochodzi smaczek poszukiwań. :) Dzięki, rozejrzę się po okolicznych bibliotekach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Dukaj i Lem są niezrównani. Dukaj rzeczywiście jest trochę wymagający ale precyzyjny i świetnie obmyślony, to chyba obecnie jedyny polski pisarz, którego nowości na półce w księgarni wywołują u mnie przypływ adrenaliny. Agent Dołu Wolskiego - czytać obowiązkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×