Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

 Właśnie to mnie nakręciło w tej wersji na ps3. Wszystkie DLC oraz dodatkowe levele nie spotykane na innych platformach. Jest na co czekać. 

Edytowane przez Valchall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś policzył kupno gry na PC (wersja elektroniczna 29,90 zł na portalach aukcyjnych) oraz koszty zakupu punktów BioWare wystarczających na łyknięcie wszystkich DLC to by wyszło tak ok. 200 zł, czyli cena gry na PS3;) Więc nic dziwnego, że się starają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już tylko zostaje Halo i GeoW. Ojj słabo, słabo, a chciałem naprawdę kupić X'a, dobrze, że się wstrzymałem, a teraz muszę to poważnie przemyśleć.

XBOX to zzuuuuuuuo w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, mi też jedynie Gearsów brakuje, a dla jednej gry nie warto kupować konsoli. Dodatkowo pierwsza część grałem na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka tego wpisu jest niezbyt optymistyczna. Wygląda na to, ze wcale nie będzie dodatków na płycie, a jedynie możliwość zakupienia ich.

Tak czy siak, gra zapewne trafi do czytnika mojej konsoli, a ME1 zakupię na PC. Zassałem demko 2 i, o dziwo, mój lapek pociągnął gierkę. Szału nie było, ale wyglądało nienajgorzej. W związku z powyższym liczę na to, że pierwsza będzie działać płynnie, do tego wyświetlając ładną grafikę.

Pytanie kieruję do osób , które grały w obie części na PC. Czy dobrze rozumuję, ze komp, który wyświetla nieźle ME2 pociągnie ME1 lepiej (ładniej i płynniej)? Pytanie brzmi głupio, ale w opisach wymagań sprzętowych panuje niezły chaos, więc trudno się w tym połapać komuś, kto na kompie nie grywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pęka wór z exami dla X0. :woot:

Mass Effect 2 to pierwszy tak znaczący tytuł, który wyskoczył z rękawa M$ i tylko czekać aż pozostałe polecą za nim (Gears of War, anyone?)

Dla mnie to fantastyczna wiadomość bo już przy okazji E3 - SONY pokazało, że zaczyna konkretnie wychodzić naprzeciw MajkroSzajsowi i rezerwuje coraz więcej exów pod swoją banderę, czy to w formie gier czy dodatków (Mafia 2, Assasin Creed, MOH...)

Fallout 3 mnie zawiódł, stąd pewnie pominę F:New Vegas dlatego tym lepiej, iż (w końcu) BioWare zaczyna supportować PS3 bo po ich dzieło na pewno sięgnę. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś policzył kupno gry na PC (wersja elektroniczna 29,90 zł na portalach aukcyjnych) oraz koszty zakupu punktów BioWare wystarczających na łyknięcie wszystkich DLC to by wyszło tak ok. 200 zł, czyli cena gry na PS3;) Więc nic dziwnego, że się starają.

1. ME 2 kupiony w promocji EA "2 za 1" - ok. 45 zł.

2. Cena dodatków:

a) Zestaw innych strojów - 160;

b ) Kasumi - Skradzione wspomnienia - 560;

c) Pakiet wyrównawczy - 160;

d) Overlord - 560;

e) Pakiet Egida - 160;

f) Pakiet uzbrojenia - 160.

Razem: 1760 punktów BioWare. Oficjalna cena 1600 punktów BW - 59,99 (można taniej).

Reasumując - za ok. 105 zł, możesz mieć grę z prawie całym dostępnym na dzień dzisiejszy DLC.

Edytowane przez Vuko Drakkainen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc Mass Effect 2 podobał mi się mniej niż pierwsza część. W dwójce cały główny wątek był po prostu nudny. Fakt, były rozbudowane opcje dialogowe, wiele moralnych wyborów itd., no ale co z tego jak cała gra polegała w 85% na zbieraniu załogi ? Jedynka... to było coś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem po raz kolejny ME2 na PC. Tak zwane "perfect playthrough" z którego save'a importuje do ME3 zostawiam sobie na styczeń. Po prostu chcę zobaczyć to w full HD na zdecydowanie większym ekranie niż matryca mojego lapa. Mass Effect 2 to nie tylko gra, to rewelacyjne widowisko si-fi, jedno z najlepszych jakie miałem okazję oglądać. Uniwersum stworzone przez BioWare niemalże dorównuje temu wykreowanemu przez George Lucasa.

@up

Co było lepsze? ME1 czy ME2? Trudno powiedzieć. Pierwsza część miała w sobie więcej "magii", klimatu i chyba lepszą fabułę. No i była ... pierwsza. Dwójka natomiast ma fenomenalny gameplay, zdecydowanie usprawniony system walki, doskonałe dialogi, rozmach i absolutnie unikatowe misje. Nie mogę doczekać się wersji na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na x klocku w demo grałem :)

całkiem całkiem fajne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mass Effect 2 to jedna z najlepszych gier obecnie dostępnych na rynku. Ukończyłem ją na PC i śmiało mogę tą tezę potwierdzić. ;) Świadczą także o niej bardzo dobre oceny wystawiane przez różne serwisy.

Edytowane przez Krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest na co czekać, ja obecnie gram na klocku w 2, strasznie mnie zamula druga część, jedynka zdecydowanie lepsza. Oprócz fabuły gra jest tępą strzelanką i w dodatku przegadaną, ale Bioware tak ostatnio ma.

Jedyne co jest genialne to save z 1 i konsekwencje z tym związane.

To moje osobiste zdanie więc fanboye niech nie biora tego do siebie, pozdrawiam i życze udane grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja na ps3 jeśli ma się konkretnie sprzedać to musi pierdyknąć jakąś unikalną zawartością, w sensie chociażby full pakiet gra + wszystkie dlc i dodatkowo coś ekstra. Nie wiem w jakiej cenie wyjdzie premiera ale wpisałem sobie ME2 w wyszukiwarkę allegro i można tę grę kupić na pc za śmieszne pieniądze. Na tyle śmieszne, że nawet w najlepszym (dla wydawcy na ps3) przypadku trzykrotnie tańsze. Ciężko tu wróżyć sukces bez jakiegoś cudu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja na ps3 jeśli ma się konkretnie sprzedać to musi pierdyknąć jakąś unikalną zawartością, w sensie chociażby full pakiet gra + wszystkie dlc i dodatkowo coś ekstra. Nie wiem w jakiej cenie wyjdzie premiera ale wpisałem sobie ME2 w wyszukiwarkę allegro i można tę grę kupić na pc za śmieszne pieniądze. Na tyle śmieszne, że nawet w najlepszym (dla wydawcy na ps3) przypadku trzykrotnie tańsze. Ciężko tu wróżyć sukces bez jakiegoś cudu.

Racja, Mass Effect 2 na Pc jest bardzoo tani, ale dodaj sobie wszystkie dodatki to jakieś dodatkowe 100 zl. Jak wiemy mamy mieć wszystkie dodatki, tak więc myślę, że będzie kosztować tyle co nowa gra czyli pewnie 180-200 zł... :whistling:. Ciekawe jakie będą te ekskluzywne dodatki :thumbsup:

Edytowane przez sebek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdyby w ramach rekompensaty za brak pierwszej części dodali interaktywny (dłuuugi) film, w którym decydowalibyśmy o wszystkich ważnych elementach (dobór czonków druzyny, sposób rozwiązania konfliktu, itp.), a następnie moglibyśmy wykorzystać go niczym zapis stanu gry, tak, żeby nasze decyzje wpływały na wydarzenia w 2 części gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak przygotowują coś dla wypełnienia luki i umożliwienia graczom dokonania konkretnych decyzji w zakresie tego co się stało przed wydarzeniami w ME2. Liczę na to, bo w wersji PC defualtowe ustawienie co do biegu historii z jedynki różnią się od tego co sam zrobiłem z galaktyką. Z resztą kto wie, może będzie można importować przez swoje konto BioWare save'a z PC.

Źródło

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem o ME, ale do tej pory nie miałem okazji zagrać. Jeśli faktycznie będzie wstęp streszczający historię z ME1 to na pewno kupię ME2 na ps3. Niby taniej wyjdzie kupienie obu części na pc, ale jakoś odkąd mam plejacza nie podchodzi mi granie na laptopie, nie ten komfort.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze gdzie moge dostac ksiazke Mass Effect Ascencion? I wiem , nie ma PL wersji . Ja chce kupic wersje ang tylko gdzie? Na allegro nie ma... Poki co ksiazki sa Objawienie (PL) Ascencion i Retribution z tego co wiem. I wiadomo mi ze Objawienie jest spolszczone ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze gdzie moge dostac ksiazke Mass Effect Ascencion? I wiem , nie ma PL wersji . Ja chce kupic wersje ang tylko gdzie? Na allegro nie ma... Poki co ksiazki sa Objawienie (PL) Ascencion i Retribution z tego co wiem. I wiadomo mi ze Objawienie jest spolszczone ;]

Info o drugiej części. Trzeba oczywiście wziąć poprawkę na fakt, że wydaje to Fabryka Słów i może być mały obsuw.

A jeżeli naprawdę ci zależy, z angielskim nie masz problemów i nie chcesz wydawać kasy na dość IMO słabe czytadło - to wejdź na jakaś angielską stronę z torrentami i zapewne znajdziesz.Na rapidzie też znajdziesz. Ale z góry ostrzegam - te książki są naprawdę słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby, gdyby w ramach rekompensaty za brak pierwszej części dodali interaktywny (dłuuugi) film, w którym decydowalibyśmy o wszystkich ważnych elementach (dobór czonków druzyny, sposób rozwiązania konfliktu, itp.), a następnie moglibyśmy wykorzystać go niczym zapis stanu gry, tak, żeby nasze decyzje wpływały na wydarzenia w 2 części gry.

Z tego co pisali w PSX, to jak przygodę zacząłeś od ME 2 to mogłeś na początku wybrać sobie jakie najważniesze decyzje podjąłeś w poprzedniej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po akcji, którą EA Polska odwaliło z Lair of the Shadow Broker liczę na to, że na płytce BR znajdą się wszystkie DLC. LotSB nie pojawi się w Polsce na PC i X360 z "przyczyn technicznych". Chyba założę w tym śmiesznym kraju firmę wydawniczą bo jeśli EA i Cenega robią tu kasę, to każdy może. Całe szczęście jest PS Store UK i US, więc w razie czego będzie można kupić dodatki używając zagranicznego konta. Oby nie zrujnowali wydania wersji na PS3. Jak na razie EPIC FAIL.

Całe szczęście mam elektroniczną wersję ME2 i to angielską. Niemniej jednak przez takie żenujące wpady zawsze staram się ściągać gry z UK,, ewentualnie z US, zamiast tandetnie zlokalizowanych polskich wersji. To samo mam zamiar zrobić z ME2 (PS3). Kiedy polscy dystrybutorzy nauczą się co to znaczy słowo "kompatybilność"?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×