Skocz do zawartości
radpns

Playstation 3 Jailbreak - Przeróbka Ps3

Rekomendowane odpowiedzi

cena to 109Euro także nie bede kupował w ciemno i poczekam az ktos z Polski przetestuje jak to działa :whistling:

Edytowane przez xMisiek87x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Play backups off your hard drives 2x as fast as off the blueray drive. This eliminates lags and glitches to provide you with smoother game play."

Wiecie co, ciekawe, bo takie gran turismo szybciej by się ładowało, czy inne gry może by trochę płynniej chodziły - w ogóle, wygoda posiadania gier na dysku. Jeśli by nie banowali za to online, to jestem za. Ale troche wstyd dla Sony, że sami nie potrafią czegoś takiego wymyślić, tylko obcy ludzie w garażu tworzą genialne rozwiązania. Chodzi mi o oryginały, że ktoś potrafi sprawić, aby gra ładowała się szybciej, a sam twórca konsoli nie potrafi.

Nie mówiąc już o:

"Open up your console to a new generation of homebrew applications. Load homebrew apps/games off any USB hard drive/flash drive." - praktycznie nieskończone możliwości (gry, programy, etc.).

Jak by było tak, że ktoś kto ma oryginalną grę i gra na obrazie z dysku nie będzie banowany to kupuję na stówę, razem z większym i szybszym dyskiem.

Tak w ogóle to ciekawe, przecież to nielegalne, więc twórcy Cracka nie mogą założyć firmy chyba na to, więc jak ktoś raz to kupi, to może skopiować całe USB i wrzucić na internet a każdy sobie na własnego Pena skopiuje. A jak nie, to myślę, że "zhackować" pendrive nie było by takie trudne (i dopiero wtedy wrzucić na neta).

Edit: Z tym kupowaniem to nie tak szybko, to cacko kosztuje 170 dolarów. Czyli tyle co nowa konsola W związku z tym, nie wiem czy tak wielu ludzi to kupi, nawet jeśliby chcieli tylko poracić (skoro nie mają pieniędzy na gierki, to na takie coś też mogą nie mieć).

Edytowane przez ocelot_0x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie dzieci, jakiś kretyn wymyślił oświadczenie za Sony i już barany się podniecają. to oczywisty fake, niewarty waszego komentarza.

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe, że to działa, gdyż Sony ostatnio ogłosiło, że wprowadzi nowe zabezpieczenia do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że cena jest dość wysoka. Mam nadzieję że dzięki temu odstraszy potencjalnych użytkowników przed kupnem JB.

Może Sony zrozumie i da nam jeszcze lepszy FW z wtyczkami itp itd a użytkowników tego "cuda" będzie banować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Ocelot, też się nad tym kiedyś głowiłem czemu sony nie wprowadziło zgrywania oryginalnych gier na dysk twardy - w końcu bym jakoś wykorzystał to 250 gb miejsca... :) Jeśli to nie fake, to wydaje mi się, że Sony i tak sobie z tym poradzi, a jeśli nie to niektórym zrobiło tylko nadzieję :D Mam nadzieję, że nie będzie tego co z x-klockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może potanieje, może nie. Okaże się w tzw. praniu.

Ja liczę tylko że Sony zrozumie coś dzięki JB i rozszerzy możliwości FW o coś więcej niż możliwość upload'u zdjęć na "fejsbuka" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś wyczytałem na psx scene:

"ELIMINATING the initial USB BOOT, its all SONY has to do to kill this mod, because SYSCON is the boss."

No oby, i żeby to wprowadzili jak najszybciej to wtedy ograniczą ilość osób, które będą mogły to gówno uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lepiej niech sony coś z tym zrobi(jeśli to prawda) bo zaraz dzieciarnia powbija na sieć i w headsetach będzie słychać tylko pisk gnojów .Teraz gnoje nie dochodzą do ps3 bo cena gier odstrasza ,konsola jest dla starszego odbiorcy a przez to może się to zmienić .Jednak moze jakieś korzyści to da i gry trochę stanieją,poczekamy na rozwój sprawy i na odzew ze strony sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem nadzieję że ten dzien nigdy nie nastapi bo świadomość o tym że na ps3 nie ma piractwa jakoś poprawiała mi nastrój (wiadomo że wszyscy użytkownicy muszą uczciwie płacić za gry)... oby Sony szybko coś z tym zrobiło... a co do blokowania portów usb to na pewno tego nie zrobią bo przecież odcieliby możliwośc grania na innych kontrolerach i w wiele gier... nie mówiąc juz o niemożności podłączenia kamerki i tym samym braku kompatybilności z PSMove:) tak więc ta opcja odpada...

Edytowane przez caligator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji, że takie coś przyciągnie bandy 12 latków

to i tak za duże koszta + konsola, no i trzeba mieć oryginał żeby zrobić backup

ciekaw jestem ile w tym prawdy

jeżeli to zwykły pendrive z softem to każdy może coś takiego zrobić

wg. mnie sony powinno wprowadzić backup płyt, tak jak xbox360, zgrywasz na dysk, płyta w napędzie i grasz

oszczędzasz laser i wszystko szybciej działa

szczerze mówiąc tego mi najbardziej brakuje w PS3

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to naprawdę działa to na reakcję Sony długo czekać nie będzie trzeba. To cudo wykorzystuje jakąś lukę w sofcie konsoli, update pewnie sprawę załatwi. Jeżeli ktoś zdecyduje się na pozostanie przy starej wersji FW to gra online i pewnie zabawa z nowymi grami (bo te pewnie będą wymagały załatanego FW) przepada. Ktoś kto zaprojektował takie zabezpieczenia na PS3 na pewno wie co robić i całość zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała sytuacja imo jest na rękę Sony, wystarczy że przez "chwilę" dadzą cień szansy na skuteczność tego 'hacka' i wyniki sprzedaży idą ładnie w górę. Potem szybka blokada a baza użytkowników powiększona o parę mln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo banik jak na xboxie

50% pójdzie kupi nową konsolę :)

łata kasiora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z linka który podał HarDy wynika, że takich backupów nie można zpatczować jak jest jakiś update do gry, potrzebna płyta. Czyli jak online wymaga najnowszego patcha to się nie da grać?

Swoją drogą nie wydaje mi się że nagle ludzie którzy mają PS3 się na to rzucą, oczywiście jest jakiś % ludzi którzy to kupią, ale bez przesady, większość potencjalnych użytkowników tego cuda jeszcze nie ma PS3, co oznacza sprzedaż konsol na których Sony zarabia, a jeśli w międzyczasie że Sony może to zastopować to będzie beka.

Swoją drogą Sony to nie są mistrzowie oprogramowania, i nie zdziwi mnie jeśli okaże się że nie mają możliwości wykrycia tego. :laugh:

Edytowane przez LethalDoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji, że takie coś przyciągnie bandy 12 latków

to i tak za duże koszta + konsola, no i trzeba mieć oryginał żeby zrobić backup

Tylko jeden oryginał jest potrzebny, a odtwarza backupy z dysku to myślicie że zaraz po warezach nie bedą latać gry na ps3 :)

To że w Polsce jest drigie to nie znaczy ze wszędzię.

No i ponoć pierwsze klony tego usb będą już prawdopodobnie w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tak jak było z tym że linuxa dało się zainstalować na PS3 jak tylko sony znalazło lukę że przez linuxa można podglądną jak jest napisane oprogramowanie sony zaraz ukazała się aktualizacja i wyeliminowała możliwość wgrania linuxa , i tak była zrobiona aktualizacja że przy włączeniu konsoli tylko ona była dostępna i nie dało się z niej zrezygnować bo do puki jej nie pobrałeś nie wszedłeś dalej

Pozostawiam to kwestii czasu i mam nadzieje że sony zrobi szybko blokadę albo jak jej nie zrobi będą masowe padaki PS3 zrobią takie oprogramowanie i BACH !!!!!! po konsoli.

Jak już wiadomo większość producentów sprzętu elektronicznego ma zaprogramowane w płytach głównych daty padania sprzętu a to rzecz bardzo prosta żeby ktoś kto zrobił oprogramowanie systemowe PS3

zrobił taki myk przy aktualizacji i jakim udowodnicie że konsola padła w normalnym użytkowaniu czyli na oryginałach !!!! jestem święcie przekonany że sony sobie nie pozwoli na takie coś i zaraz coś wymyślą

świat się kręci w okół piractwa !!! po co kupowałeś konsole odpowiedz sobie na pytanie zanim zrobisz krok w tył.

Ja osobiście Piratom mówię STOP!! ale wiadomo że nie można tego wyeliminować gość który zrobi MEGA WIRUSA pracuję dla wielkich korporacji i bawi się w oprogramowania

ktoś kto załamie PS3 będzie pracował dla SONY !!! i kółko się zamyka.

Przypomnijmy sobie fakt że mamy już 4 lata od premiery PLAYSTATION 3 I jak do tej pory nie udało się jej złamać ciekawe czy w ogóle kiedykolwiek się da ją złamać i wierzę że nie da się aż wyjdzie następna a o PS3 zapomni się na dobre, za to sony wymyśli jeszcze bardziej chytry plan !!

Poza tym o ile wiem To forum nie popiera PIRACTWA !! czy się mylę i powinien być zamknięty temat moim skromnym zdaniem

nie stać cię na gry kup EXBOXA masz za free z neta masę gier i graj aż cie nie zbanują

SONY też już wprowadziło możliwość banowania użytkowników na oficjalnej stronie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Sony puścił farba i udostępnił klucze. Ten hack opiera sie na serwisiwym dongle od Sony i robi z konsoli retail, debuga. Nie będzie takie proste to zablokować gdyż można go updatowac przez pc a on sam ignoruje updaty od Sony i normalnie uruchamia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem dlaczego niektórzy zrównują ten mod z piractwem,

z tego co wyczytałem to wypuścili tego moda żeby można było sobie zrobić backup gry i grac z dysku ale płytka nadal musi być włożona do napędu więc narazie o piractwie nie ma mowy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem dlaczego niektórzy zrównują ten mod z piractwem,

z tego co wyczytałem to wypuścili tego moda żeby można było sobie zrobić backup gry i grac z dysku ale płytka nadal musi być włożona do napędu więc narazie o piractwie nie ma mowy.

Pozdrawiam

jak pisałem wcześniej, jeżeli to tak działa dlaczego sony nie udostępni tego za friko?

to żaden cud techniki żeby za to płacić 100 euro, PS3 już dawno powinno mieć taką funkcję

mnie drażni mocno jak słyszę mielącą płytę w napędzie i tylko czekam kiedy padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piractwo dlatego, że zaraz z internetu zacznie się masowe ściąganie. Wystarczy jeden oryginał i możesz sobie grać w kopie z dysku ściągnięte z internetu.

Swoją drogą, to zabezpieczeń konsoli nikt nie złamał, bo program z tego USB Dongla jest ponoć częścią składową SDK PS3. Dodatkowo skądś cwaniaki dorwali oryginalne klucze, certyfikaty, którymi Sony podpisuje swoje programy, dlatego urządzenie działa beż żadnych przeróbek.

Jeśli złamano zabezpieczenia to najprędzej na jakimś serwerze Sony, na którym trzymano te certyfikaty.

Sony nie dało takiej funkcji, bo zgrywanie całej płyty Blu Ray może trwać wieki i oczywiście zajmie dużo miejsca na dysku. Rozwiązanie niepraktyczne. Na X360 się sprawdza, bo tam gry maksymalnie ważą do 6.8GB a nie 8GB minimum. Dlatego jeśli już mamy opcję instalacji gry, to instalujemy tylko część danych.

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×