Skocz do zawartości
One™

[Faq]Jak Szybko I Skutecznie Ustawić Internet / Livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie mam problem z konfiguracja sieci za pomoca Liveboxa. Staram sie uzywac 2 metody zamieszczonej na 1 stronie. Z ta roznica ze nie mam widocznej opcji "siec bezprzewodowa"

Wiec robie to przez wejscie w opcje Wi-Fi. Przy okazji daje na nie sprawdzanie adresu MAC

Reszte robie tak jak bylo napisane w opisie. Wchodze w ustawienia sieci, latwe i staram sie ustawic siec. Wpisuje ten adres WPA(chyba z 6 razy) i clage pisze ze czas sie skonczyl. Moze ktoc cos poradzic na to?

Spróbuj tak samo, ale przy szyfrowaniu WEP. Co prawda jest to słabsze zabezpieczenie niż WPA2, ale dzięki temu problemy mogą ustąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie liveboxa. Ponieważ na początku nie miałem netu na PS3 po kupieniu, potem nagle sam się pojawił na 3 dni i znowu zniknął. Do tej pory nie mogę się połączyć. Nie wyłączyłem jeszcze wymagania MAC (niestety aktualnie nia mam hasła do panelu, które zostało zmienione). Spróbowałem odłączyć kabel z głównego komputera i podłączyć go do PS3 i również wywala mi błąd 80710092 tak samo jak w przypadku WIFI. Czy jeżeli wyłączę wymaganie MAC to zadziała net? I czy przez kabel nie działa właśnie z powodu, że kabel odłączyłem od innego komputera? Proszę o pomoc bo już nie wiem co z tym zrobić, a boję się, że to może być coś z moją konsolą (kupiłem ją używaną).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie ręcznie adresy DNS w konsoli: 8.8.8.8 i 8.8.4.4 albo 208.67.222.222 i 208.67.220.220...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielki problem z połaczeniem bezprzewodoym do ps3 przez liveboxa, otóż zrobiłem tak jak mówił Blesik, wpisywałem klucz po kilka razy, potem był napis "Sprawdzanie konfiguracji sieciowej..." i nic. "Upłynął dozwolony czas wymiany informacji kluczowych. Wprowadzony klucz WEP może być nieprawidłowy". Nie może być nieprawidłowy bo wpisywałem go już naprawdę dużo razy. Bez spacji, próbowałem spisywać i dużymi i małymi literami, jakie jest wyjscie z tej sytuacji ? prosze o pomoc.

w przypadku połączenia WEP wyskuje ze upłynął dozwolony czas próby uzyskania adresu IP, zaś w przypadku połączenia WPA-PSK / WPA2-PSK wyskakuje ze upłynął dozwolony czas wymiany kluczowych informacji. CZy ma to jakieś zaczenie że ma hasło do połączenia WIFI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z połączeniem z netem. a własciwie trudno powiedzieć ocb, ponieważ w poniedzialek nie moglem sie zalogowac do PSN, konsola nie pobierala IP. Jednak w Pon wieczorem udalo mi sie zalogowac i gralem pare godzin. Wczoraj również działało wszystko sprawnie, zero wypisywania. Natomiast dzisiaj znowu nie pobiera mi adresu IP, pojawiaja sie jakies bledy oczywiscie. Do tej pory nie mialem takich kwestii z polaczeniam. Dodam, ze net mi dziala prawidlowo na innych urzadzeniach, a konsola jest podlaczona kablem do tego samego routera, ustawien nie zmienialem w menu konsoli.

jak co to dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas jade na tym samym routerze od dwoch lat wlasciwie to juz drugi, ale ten sam model. Netgear DG cos tam, mam oczywiscie neostrade 1MB/s

i co najlepsze w poniedzialek wieczorem wzialem ps3 do miejsca gdzie mam ten router zeby sprawdzic wifi, polaczylem sie i dzialalo. pozniej juz po kablu tez bylo ok. ale teraz mam watpliwosci bo wczoraj nie gralem w ciagu dnia tylko wieczorem. czyli cyklicznie dzis wieczorem zagram ? OMG ;/

Edytowane przez freesssbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO w końcu znalazłem właściwy temat :biggrin: Mam od dwóch dni liveboxa wersję 2.0 (wymieniłem uszkodzonego 1.0). Podpiąłem go standardowo kablem do PS3. Z ciekawości zrobiłem test połączenia internetowego i troszkę się zaniepokoiłem :/ Niby mam NAT2, ale przy UPnP mam "niedostępne". W panelu konfiguracyjnym funkcja jest włączona. Będzie to miało jakiś wpływ na grę online ? Strach się bać ? :biggrin: Zaaznaczę, że przy liveboxie 1.0 miałem tę funkcję aktywną...i z grą online wszystko było git :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno :) Poczytałem troszkę, zgłębiłem temat i te UPnP powinno działać... Znacie może rozwiązanie jak je uaktywnić w liveboxie 2.0 ?

Ewentualnie wrzucenie PS3 do strefy DMZ coś da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×