Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się że można je kupić dopiero po przystąpieniu do covenantu Darkwright, trzeba po zabiciu w dzwony zanim dotrzesz do anor aldo i zdobędziesz lordvessel zabić 4 z Abyss, i pogadać podajrze z wężo osłem w FirelinkShrine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery orby masz ukryte na poczatku prawie, skaczesz pod winde ta ktora do kosciola prowadzi i pare skrzyn w prezencie dostajesz.

To akurat wiem :) Gdzie dostane reszte? Nie mowcie mi ze mozna nawiedzac swiat tylko 4 razy w ciagu gry, z czego zwykle 3/4 to proby nie udane ;)

Zdaje się że można je kupić dopiero po przystąpieniu do covenantu Darkwright, trzeba po zabiciu w dzwony zanim dotrzesz do anor aldo i zdobędziesz lordvessel zabić 4 z Abyss, i pogadać podajrze z wężo osłem w FirelinkShrine.

rzeczywiscie, wtedy sie dostaje red eye orb, niestety jestem juz po anor lando

@edit ok z tego co wyczytalem to mozna kupic u Darkstalker Keathe za 3000 soulsow, nie limitowany red eye orb jest tylko po dolaczeniu do convenantu, i mozna go uzywac tylko bedac w convenancie (wg wiki;)

Edytowane przez Tonislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście na razie sobie pvp podarowałem bo więcej się wkurzam niż przyjemności z tego jest.

Doszedłem w końcu do Nito i go ubiłem, sam boss banalny jednak droga do niego to rekompensuje bo zginąłem tam nawet nie wiem ile razy z czego parę razy przez przeciwników reszta to była gleba w dół.

Później zrobiłem sobie jeszcze tę tarczę z duszy motyla: http://darksouls.wik...tal-ring-shield Jest miazga, mocny atak na tarczy wali po 800-1k dmg, jednak słabo nadaję się do obrony więc trzeba nosić zestaw :)

Gra na razie mnie wciągnęła na tyle, że podejrzewam że jak dojdzie BF3 to będzie leżał na półce przez dłuższy czas.

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawa, bardzo przydatna rzecz! Gdy zginiemy szybko wciskamy guide button. w momencie gdy zniknie ekran z napisem you died i pojawi sie ekran wczytywania szybko wychodzimy do menu konsoli. Po wczytaniu gry bedziemy nadal zyli, majac wszystkie dusze i itemy. Moze czasem sie przydac;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie jest ten śpiący wąż w Fireline, bo słysze dziada, a nie widze :)

Musisz jeszcze drugi dzwon walnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120h grania i zaczalem NG+ jest niesamowicie latwo, jak narazie :whistling: 80lvl i uzbierane przedmioty daja przewage. Maly hint czapka z robaczka slonca swieci w ciemnosciach :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki temu robaczkowi doszedłem do Nito :D

Ktoś tu pisał, że scalowanie broni z str/dex jest zwalone. Czy tak samo jest z broniami od int/faith? Bo chciałem zagrać sobie od nowa Clericiem kub Sorcery.

O drugie pytanie: czy robiliście bronie z dusz demonów? Któraś z tych broni jest wyjątkowo przydatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę.

Zabiłem Witch Chaos, zadzwoniłem w drugi dzwon. schodząc na dół znalazłem sekretny pokój a w nim królową pająków. Po rozmowie z nią wstąpiłem do Conevenant Chaos. Ona podnosi ests flask, oraz za każde humanity podnosi umiejętność czarów Pyromancy. Za nią jest iluzoryczna ściana, za którą jest jakaś zbroja. Jak ją przejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą zagwozdkę.

Ona podnosi ests flask, oraz za każde humanity podnosi umiejętność czarów Pyromancy.

Humanity leveluje covenant +1 +2 +3, jak dasz 30 to bedzies lv +2 i dostaniesz chaos firestorm, i tyle, pyromancy zależy tylko i wyłącznie od lv rękawiczki do rzucania czarów. Co do przejścia nie wiem, u mnie też zamknięte a mam chaos covenant +2, może trza mieć wyższy lv albo pokonać jakiegoś bossa.

Ktoś tu pisał, że scalowanie broni z str/dex jest zwalone. Czy tak samo jest z broniami od int/faith? Bo chciałem zagrać sobie od nowa Clericiem kub Sorcery.

O drugie pytanie: czy robiliście bronie z dusz demonów? Któraś z tych broni jest wyjątkowo przydatna?

Hope You dont mind me quoting post by Chaos Grimoire on faith weapons dmg.

"

Weapons that require faith

(True) Greatsword of Artorias+5 (req 24 str/ 18 dex/ 20 int/ 20 faith, 180phys. /127 mag, scaling: C/C/B/B)

note: not the cursed version

Crescent Axe +5 (req 18 Str/12 Dex/16 Faith, 172phys/172mag, D/D/-/B)

Darkmoonbow +5 (req 7 Str/16 dex/16 Faith, 120phys/120mag, E/D/-/D)

Tin Darkmoon Catalyst (req 4str/16 Faith, E/-/-/A, mag adjust 19-240)

Bows are one of the few weapons that are S rank faith scaled

Occult Shortbow +5 (req 7 Str/12 Dex, 54 phys/57mag, D/D/-/S)

Occult Longbow +5 (req 9 Str/14 Dex, 65 phys/67mag, D/D/-/S)

Occult Black Bow of Pharis +5 (req 9 Str/18 Dex, 59 phys/65mag, D/D/-/S)

Occult Composite Xbow +5 (req 10 Str/8 Dex, 98 phys/102mag, E/D/-/A)

Occult Demon's Greataxe +5 (req 46 Str, 202phys/215mag, E/D/-/A)

B rank faith scaled swords

Occult Darksword +5 (req 16 Str/16 Dex, 145phys/155mag)

Occult Sunlight Straight Sword +5 (req 12 Str/12 Dex, 145phys/155mag)

Occult Balder Side Sword +5 (req 10 Str/14 Dex, 143phys/150mag)

Occult Broadsword +5 (req 10 Str/10 Dex, 145phys/155mag)

Occult Longsword +5 (req 10 Str/14 Dex, 143phys/150mag)

Occult Shortsword +5 (req 8 Str/10 Dex, 140phys/147mag)

B rank faith scaled daggers

Occult Bandit's Knife +5 (req 6 Str/12 Dex, 98phys/105 mag)

Occult Parrying Dagger +5 (req 5 Str/14 Dex, 96phys/102 mag)

Occult Dagger +5 (req 5 Str/8 Dex, 98phys/105 mag)

B rank faith scaled greatswords

Occult Bastard Sword +5 (req 16 Str/10 Dex, 187phys/197mag)

Occult Claymore +5 (req 16 Str/10 Dex, 184phys/192mag)

B rank faith scaled curved swords

Occult Scimitar +5 (req 7 Str/13 Dex, 143phys/150mag)

Occult Falchion +5 (req 9 Str/13 Dex, 145phys/155mag)

B rank faith scaled great curved swords

Occult Painting Guardian Sword +5 (req 7 Str/20 Dex, 135phys/142mag)

Occult Murakumo +5 (req 28 Str/13 Dex, 202phys/212mag), Murakumo dropped by the giant skeletons in the firelink shrine.

Great axes

Divine Demon's Greataxe +5 (req 46 Str, 192phys/235mag, E/D/-/B)

Hammers

Occult Club +5(req 10 Str, 156 phys/162mag, E/D/-/B)

Occult Large Club +5(req 26 Str, 213 phys/225mag, E/D/-/B)

Spear/Pole

Occult Great Scythe +5(req 14 Str/14 Dex, 179 phys/187mag, E/D/-/B)

Fist

Occult Caestus +5 (req 5 Str/ 8 Dex, 106 phys/112mag, E/D/-/B)

Occult Claw +5 (req 6 Str/14 Dex, 116 phys/122mag, E/D/-/B)

Ciągle to samo bronie od statsów <<<<<<< bronie elektro.

Co do broni z dusz, tarcza z duszy motyla, R2 atak scaluje od broni którą używasz, u mnie ponad 1k dmg robi pojedynczy strzał.

Z dusz zrobiłem jeszcze Great shield z duszy wilka Sif'a, najlepsza tarcza w grze, pod względem stability, możesz przyjąć każdy atak w ręcz na klate.

Rękawice smoka z golema takie sobie, młot Grubasa z walki ze smoughem tak samo, podobno miecz z pajęczej wiedzmy jest dobry dla dex buildów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bronie skalujące się ze zręcznością są ładne, czy tak jak w DmS zwykła katana, a wszystkie "silne" bronie wielkie koxy i tasaki? Dużo jest broni na dex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humanity leveluje covenant +1 +2 +3, jak dasz 30 to bedzies lv +2 i dostaniesz chaos firestorm, i tyle, pyromancy zależy tylko i wyłącznie od lv rękawiczki do rzucania czarów. Co do przejścia nie wiem, u mnie też zamknięte a mam chaos covenant +2, może trza mieć wyższy lv albo pokonać jakiegoś bossa.

Hope You dont mind me quoting post by Chaos Grimoire on faith weapons dmg.

"

Weapons that require faith

(True) Greatsword of Artorias+5 (req 24 str/ 18 dex/ 20 int/ 20 faith, 180phys. /127 mag, scaling: C/C/B/B)

note: not the cursed version

Crescent Axe +5 (req 18 Str/12 Dex/16 Faith, 172phys/172mag, D/D/-/B)

Darkmoonbow +5 (req 7 Str/16 dex/16 Faith, 120phys/120mag, E/D/-/D)

Tin Darkmoon Catalyst (req 4str/16 Faith, E/-/-/A, mag adjust 19-240)

Bows are one of the few weapons that are S rank faith scaled

Occult Shortbow +5 (req 7 Str/12 Dex, 54 phys/57mag, D/D/-/S)

Occult Longbow +5 (req 9 Str/14 Dex, 65 phys/67mag, D/D/-/S)

Occult Black Bow of Pharis +5 (req 9 Str/18 Dex, 59 phys/65mag, D/D/-/S)

Occult Composite Xbow +5 (req 10 Str/8 Dex, 98 phys/102mag, E/D/-/A)

Occult Demon's Greataxe +5 (req 46 Str, 202phys/215mag, E/D/-/A)

B rank faith scaled swords

Occult Darksword +5 (req 16 Str/16 Dex, 145phys/155mag)

Occult Sunlight Straight Sword +5 (req 12 Str/12 Dex, 145phys/155mag)

Occult Balder Side Sword +5 (req 10 Str/14 Dex, 143phys/150mag)

Occult Broadsword +5 (req 10 Str/10 Dex, 145phys/155mag)

Occult Longsword +5 (req 10 Str/14 Dex, 143phys/150mag)

Occult Shortsword +5 (req 8 Str/10 Dex, 140phys/147mag)

B rank faith scaled daggers

Occult Bandit's Knife +5 (req 6 Str/12 Dex, 98phys/105 mag)

Occult Parrying Dagger +5 (req 5 Str/14 Dex, 96phys/102 mag)

Occult Dagger +5 (req 5 Str/8 Dex, 98phys/105 mag)

B rank faith scaled greatswords

Occult Bastard Sword +5 (req 16 Str/10 Dex, 187phys/197mag)

Occult Claymore +5 (req 16 Str/10 Dex, 184phys/192mag)

B rank faith scaled curved swords

Occult Scimitar +5 (req 7 Str/13 Dex, 143phys/150mag)

Occult Falchion +5 (req 9 Str/13 Dex, 145phys/155mag)

B rank faith scaled great curved swords

Occult Painting Guardian Sword +5 (req 7 Str/20 Dex, 135phys/142mag)

Occult Murakumo +5 (req 28 Str/13 Dex, 202phys/212mag), Murakumo dropped by the giant skeletons in the firelink shrine.

Great axes

Divine Demon's Greataxe +5 (req 46 Str, 192phys/235mag, E/D/-/B)

Hammers

Occult Club +5(req 10 Str, 156 phys/162mag, E/D/-/B)

Occult Large Club +5(req 26 Str, 213 phys/225mag, E/D/-/B)

Spear/Pole

Occult Great Scythe +5(req 14 Str/14 Dex, 179 phys/187mag, E/D/-/B)

Fist

Occult Caestus +5 (req 5 Str/ 8 Dex, 106 phys/112mag, E/D/-/B)

Occult Claw +5 (req 6 Str/14 Dex, 116 phys/122mag, E/D/-/B)

Ciągle to samo bronie od statsów <<<<<<< bronie elektro.

Co do broni z dusz, tarcza z duszy motyla, R2 atak scaluje od broni którą używasz, u mnie ponad 1k dmg robi pojedynczy strzał.

Z dusz zrobiłem jeszcze Great shield z duszy wilka Sif'a, najlepsza tarcza w grze, pod względem stability, możesz przyjąć każdy atak w ręcz na klate.

Rękawice smoka z golema takie sobie, młot Grubasa z walki ze smoughem tak samo, podobno miecz z pajęczej wiedzmy jest dobry dla dex buildów.

Mozesz mi prosze opisac tu lub w prywatnej wiadomosci jak z dusz bossow robic bronie? Bardzo prosze!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi prosze opisac tu lub w prywatnej wiadomosci jak z dusz bossow robic bronie? Bardzo prosze!!!!!

Dude... kowal w Anor Londo. Taki duzy ziomus. Jest po lewo od wejscia do palacu gdzie jest boss. Mozesz wejsc albo przez furtke albo od wewnatrz palacu na gornym pietrze. Tyle ze przez furtke aby wchodzic potrzebujesz otworzyc ja pierw z 2 strony. I aby robic bronie z duszy bossow potrzebujesz broni bazowej +10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dude... kowal w Anor Londo. Taki duzy ziomus. Jest po lewo od wejscia do palacu gdzie jest boss. Mozesz wejsc albo przez furtke albo od wewnatrz palacu na gornym pietrze. Tyle ze przez furtke aby wchodzic potrzebujesz otworzyc ja pierw z 2 strony. I aby robic bronie z duszy bossow potrzebujesz broni bazowej +10

wiem gdzie ten kOwal ale ja mam problem zeby zrobic wlasnie ta bron bazowa +10. Zawsze na +5 mi znika. Jedynie co to moge do nich dodac element no.fire, tunder itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci przy +5 znika to u kowala wchodzi na pierwsze menu od góry modify equipment chyba i tam będzie mógł zmienić do +6 i potem znowu w drugim menu od góry na +10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci przy +5 znika to u kowala wchodzi na pierwsze menu od góry modify equipment chyba i tam będzie mógł zmienić do +6 i potem znowu w drugim menu od góry na +10

O to wlasnie chodzi, ze ich tam nie ma:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to wlasnie chodzi, ze ich tam nie ma:/

W takim razie musisz donieść kowalowi large ember

Ciągle to samo bronie od statsów <<<<<<< bronie elektro.

a probowal ktos bron chaos + 5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowal ktos bron chaos + 5?

Ja mam zamiar sprobowac jak tylko odblokuje kowala w katakumbach. Skaluje sie z Humanity do max 10. Jako ze humanity mam kolo 20 to nie bedzie problemu z wytestowaniem. Tylko pierw musze uklepac jakas bron...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 h gry. W polowie NG+ zjebal mi sie save:/ gdy go wczytywalem zawieszala sie konsola. Rozpoczalem nowa gre i potem udalo mi sie wczytac uszkodzonego save'a. NIestety, tylko wlaczylo sie na chwile, konsola zwiesila. A gdy wlaczylem ja ponownie profil zostal wyzerowany:/

kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrrrrrrrrwaaaaaaaaaaa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem ciekawa, bardzo przydatna rzecz! Gdy zginiemy szybko wciskamy guide button. w momencie gdy zniknie ekran z napisem you died i pojawi sie ekran wczytywania szybko wychodzimy do menu konsoli. Po wczytaniu gry bedziemy nadal zyli, majac wszystkie dusze i itemy. Moze czasem sie przydac;)

Niestety, tuż pod tym co wcześniej napisałeś powinna być adnotacja "czasami sejwy ulegają uszkodzeniu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, tuż pod tym co wcześniej napisałeś powinna być adnotacja "czasami sejwy ulegają uszkodzeniu".

Akurat to sie nie stalo od tego. Przypadkiem wylaczylem konsole noga;/ gdy ja wlaczylem save juz nie dzialal.

Gram od nowa;) Trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz o tym tu wspomnial i przyznam mu racje

Takie moje przemyslenia

Czy wogole w tej grze oplaca sie dodawac punkty w sile czy zrecznosc?

Bronie sie bardzo slabo scaluja (w porownaniu do Demon Soula).

Wystarczy wiec na samym poczatku dodac sobie tylko 16 sily i (chyba) 10 zrecznosci i latac z tym Draco Swordem przez pol gry.

Czy bedziemy mieli 100 sily czy 100 zrecznosci i tak obrazenia beda wynosily te 200 punktow (wedlug statystyk).

Zatem dodawac tylko do HP, Staminy i ewentualnie cos ze statystyk zeby powiekszyc power czarow.

Jak juz te 200 punktow obrazen bedzie za malo, to akurat bedzie to moment w grze ze bedziemy mogli zrobic jakas bron na Lightning czy Fire (te bronie wogole nie scaluja sie z zadnymi statystykami, wiec wystarczy miec znow te minimalne wartosci sily i zrecznosci). Ewentualnie ulepszamy smoczy mieczyk znalezionymi kamykami i obrazenia znow wzrosna.

Reasumujac:

Blyskawica czy ogien beda robic porzadny damage, a dzieki temu ze zaoszczedzilismy na tych umiejetnosciach (sile i zrecznosci) mase punktow mozemy to wszystko wpakowac w HP, stamine czy tam co chcemy innego.

Tak patrze na moja postac (z ktorej notabene jestem dumny) i moglbym spokojnie zaoszczedzic te 20 punktow (mam teraz 30 punktow sily i biegam na razie z Battle Axe+10).

Obrazenia mam minimalne wieksze niz wspomniany Draco Sword+2.

Jakbym dodal te punkty do HP (czy tam po rowno HP i stamina) to pewnie graloby sie znacznie latwiej (bo mielibysmy wiecej zycia).

Jaki jest sens miec np 50 sily z bronia ktora te statystyke ma w pupie (lightning czy fire), a zadaje potezne obrazenia dzieki dodanym zywiolom.

Ot czlowiek uczy sie mechaniki gry grajac w nia smiley.gif

Szkoda ze tworcy nie zrobili jakiegos sekretnego miejsca (cos ala Wiedzmin 2) gdzie moglibysmy zresetowac statystyki smiley.gif i rozdac punkty od nowa.

Juz za daleko jestem w grze zeby teraz zaczynac od nowa, ale przyznam sie ze chodzilo mi to przez chwile po glowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do Tombs of the Giants i jest ciemno, co chwile spadam w przepaść. Gdzie znajdę coś co rozjaśni mi drogę? Dodam że nie używam czarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do Tombs of the Giants i jest ciemno, co chwile spadam w przepaść. Gdzie znajdę coś co rozjaśni mi drogę? Dodam że nie używam czarów.

Na początku musisz sobie radzić sam najlepiej obejrzyj na youtube jak szybko dojść do pierwszego ogniska.

Z tamtad po drabinie do góry i spotkasz kolesia o imieniu Patches. Jak zrobisz co będzie chciał to zdobędziesz lampę.

Jak grałeś w pierwszą część to pewnie wiesz o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×