Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

dobra panowie jeszcze jedno pytank mam na sobie klątwę i mogę ją ściągnąć ( kupiłem za 3000k) ale chciałem łyknąć ruiny bo tam jest chyba dzwon?? takie pytanko jak ściągnę klątwę to jaku żyje tej łapki że mogę atakować zjawy to ta klątwa też jest na stałe ?? bo ostatnią mam po żabie .... bo jak nie jest na stałe z łapki to spoko a jak jest to muszę ruiny walić teraz bo szkoda zużywać "Od klątwienia" xD

Edytowane przez Xnol_Krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra panowie jeszcze jedno pytank mam na sobie klątwę i mogę ją ściągnąć ( kupiłem za 3000k) ale chciałem łyknąć ruiny bo tam jest chyba dzwon?? takie pytanko jak ściągnę klątwę to jaku żyje tej łapki że mogę atakować zjawy to ta klątwa też jest na stałe ?? bo ostatnią mam po żabie .... bo jak nie jest na stałe z łapki to spoko a jak jest to muszę ruiny walić teraz bo szkoda zużywać "Od klątwienia" xD

z łapki nie jest na stałe, po krótkim czasie mija, jak jej użyjesz to nawet hp ci się nie zmniejszy, a w ruinach nie ma dzwonu

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katakumby i tomb of giants rozpykane, a jak chcialem isc na bossa to sie okazuje ze drzwi zapieczetowane i ze trzeba bylo najpierw isc do potwora w firelink shrine.. nosz kur**, nawet nie ma ogniska do ktorego mozna byloby sie warpnac -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie jest drugi dzwon ... :) ?? i jak tam dojść jak coś raczej mniej więcej :) ... sory za takie pytania ale to moja pierwsza tego typu gra ... a moje pytanie macie przyjmność z gry używając tych bugów na souls .... bez sensu gram20 godzin mam dopiero 29 lvl ... ale chyba o to chodzi :) i jeszcze jedno co to za itemki w drugiej zakładce?? do ulepszania broni ... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzie jest drugi dzwon ... :) ?? i jak tam dojść jak coś raczej mniej więcej :) ... sory za takie pytania ale to moja pierwsza tego typu gra ... a moje pytanie macie przyjmność z gry używając tych bugów na souls .... bez sensu gram20 godzin mam dopiero 29 lvl ... ale chyba o to chodzi :) i jeszcze jedno co to za itemki w drugiej zakładce?? do ulepszania broni ... ??

drugi dzwon jest w blighttown, najlepiej wejść tam od strony drakes valley, zejść na sam dół i udać się w kierunku jasnej wysepki widocznej w oddali, osobiście sprawdziłem ten glitch na souls ale nie używałem tego bo moim zdaniem psuje to całą zabawę, jeśli chodzi o te itemy to służą one właśnie do ulepszania broni

Edytowane przez macification
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toscie mnie zdissowali za tego FAQ'a. Ale taka prawda. Zamiast czytac wrazen z gry czytamy 5000 tych samych pytan.

Co do NG+ wg mnie jest znacznie latwiejsza niz normalna gra a juz zdecydowanie latwiejsza od NG+ w Demon's Souls

@edit

Swoja droga... chyba balans jest troche zawalony. Bo np na 86lvlu meczylem sie z ostatnim bossem niemilosiernie ale na NG+ w ciagu 2h odpalilem dzwony i zabilem wilka. Albo po prostu wyrabia sie tak skill i umiejetnosc dostosowania sie do danego przeciwnika albo balans jest slaby.

W kazdym razie jak gralem pierwszy raz w Dark Souls to ja czulem sie zaszczuty. Teraz to czuje ze jest jestem takim "Wiedzminem" polujacaym na potwory... Swoja droga... bardzo fajne odczucie, kiedy juz zna sie potwory i wiadomo jak sie przygotowac na kazdy pojedynek...

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga... chyba balans jest troche zawalony. Bo np na 86lvlu meczylem sie z ostatnim bossem niemilosiernie ale na NG+ w ciagu 2h odpalilem dzwony i zabilem wilka. Albo po prostu wyrabia sie tak skill i umiejetnosc dostosowania sie do danego przeciwnika albo balans jest slaby.

W kazdym razie jak gralem pierwszy raz w Dark Souls to ja czulem sie zaszczuty. Teraz to czuje ze jest jestem takim "Wiedzminem" polujacaym na potwory... Swoja droga... bardzo fajne odczucie, kiedy juz zna sie potwory i wiadomo jak sie przygotowac na kazdy pojedynek...

IMHO to nie zly balans tylko skill Ci sie wyrobil :whistling:

Po dluzszym obcowaniu, mozna dojsc do takiego stanu, ze da sie skonczyc gre w poltora godziny :biggrin:

Sam zaczynajac przygode z DS co chwile mialem napis 'You Die.."

Teraz, po dluzszej grze, wiem jak podchodzic do danego przeciwnika i jest latwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100h gry minelo a gra ciagle mnie zaskakuje. Pytanie z gatunku naiwnych... Gdzie jest kowal w katakumbach, bo slysze go a sciany nie moge rozwalic lol. Skad wziac latarnie, bo spadam caly czas w giant tomb i jakis szkielet naparza do mnie z luku. Jak sie pokarze gdzies papierowy poradnik do gry to i tak lykne, dla samej przyjemnosci posiadania. Nie ma to jak papier :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie pokarze gdzies papierowy poradnik do gry to i tak lykne, dla samej przyjemnosci posiadania. Nie ma to jak papier :smile:

Dla tych ktorzy zamowili wczesniej TU - wyslano egzemplarze 12.10 - na dniach powinny dojsc.

BTW

1. Blighttown de facto to prosta miejscowa - wystarczy Rusted Iron Ring i calosc robimy na speedrunie - mozna wyzbierac wszystkie przedmioty z nikim nie walczac, wracac do ogniska - sciaga POISONED - i znow to samo. Of koz, jak ktos lubi taplac sie w blocie to pozostaje opcja silowa :D

2. Jak zwiedzacie duzo (jak ja) na niskim levelu (bez warpa) i w ash lake uzyjecie ogniska (jak qrfa ja...) - da sie wrocic na piechote.. Z godzine szukalem drogi powrotnej LOL

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parę godzin w Demons i parę w Dark ... i jak ostatni amator położyłem pada jak stałem blisko kowala - oczywiście przy podnoszeniu dostał klapsa i od razu tak przywalił że mi postać z butów wyrwało (no prawie ... bo gram bez butów) :biggrin:

na szczęście udało się go udobruchać (jak w życiu ;)), co łaska w kaplicy na dachu (jedyne 83 000 souls) i kowal znowu się "koleguje" :biggrin: fajnie że jest taka opcja, w DS#1 jak raz przez przypadek spadłem na kowala w Nexusie musiałem go zaciukać i latać do 2-1

idę jeszcze sprawdzić tą handlarkę w kalane za kratą bo też dostała, duże napięcie plus stres i przywaliłem babinie przez kratę już chwilkę temu ale nie była mi potrzebna (łapki miałem swoje :biggrin:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Path 1.04 w DRODZE

"-They are fixing the magic shield bug that makes you invincible.

-They are going to make it possible to lock on people with the fog ring.

-The "gravity" spell will get major changes.

-Matchmaking will be easier."

@DOWN

Wczesniej juz spaczowali glitcha z kupcami, aczkolwiek ten bedzie raczej ciezko - musieliby gleboko grzebnac w kodzie - ten myk korzysta z glitcha znanego jeszcze z Demons Souls z "podmiana slotow" (zreszta w Dark Souls tez to jest wa mac..) tj. chodzace firestormy, spray z fireballa itp.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś info czy mają zamiar zrobić coś z tym glithem z głowom smoka?

Edytowane przez Kugiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale dla chętnych, dostępny poradnik (Futurepress Official Dark Souls Guide) w wersji PDF. Zastanawialem sie nawet czy go nie kupic, ale jakies straszne hece byly z dostepnoscia (drukarnia sie chyba nie wyrabiala) wiec olewam i tymczasowo musi wystarczyc PDF...

W kazdym razie, dostepny jest tu: http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=246832 (dokladniej, tak jak podaja na stronce pobrac mozna tu: http://www.fileserve.com/file/uD8vgCK haslo: Ploder1)

Smacznego...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha świetnie aby ta gra trzymała się kupy w multi to FS musiałoby przebudować całą grę.

PvP to jakiś absurd, gdy ja mając 313SL jestem atakowany przez gracza, który ma co najmniej 200 w górę. ;/

O party już wspominać nie będę bo nie istnieje.

PS: Powtórka z D'sS czyli na NG5 poziom się nie zwiększa :/..... ogólnie zbyt prosta, Drake Sword i Gshield of Astorias i luz. WtF :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że gra jest prostsza.

W Demon's Souls po śmerci np. w walce z bossem trzeba było zazwyczaj drałować z powrotem cały level (maneater w 3-2 koszmar), z małymi wyjątkami.

W Dark Souls ogniska są tak blisko bossów, że można w minutę do nich dobiec z powrotem.

Jednak niekoniecznie jest to minus.

Na plus wg. mnie ogromny świat gram już 25h i mam wrażenie że dopiero co połowę zwiedziłem.

System walki, klimat jak w poprzedniej części genialny.

Największy minus:

framerate, developer powinien dostać za to w łeb :P

Przezwanie 2 fantomów do pomocy wiążę się z graniem w 20 klatkach...

Edytowane przez shemaforash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie że gra jest prostsza.

W Demon's Souls po śmerci np. w walce z bossem trzeba było zazwyczaj drałować z powrotem cały level (maneater w 3-2 koszmar), z małymi wyjątkami.

W Dark Souls ogniska są tak blisko bossów, że można w minutę do nich dobiec z powrotem.

Jednak niekoniecznie jest to minus.

Przede wszystkim większość bossów jest banalna, a jak już któryś sprawia problem to przez małą ilość miejsca do walki. Seath jest jednym z głównych bossów a ściąga się go jak jakiegoś random moba, jedyny problem to ucięcie ogona, mało miejsca i atak ogonami. Do tego scaling broni jest do niczego nie ma po co rozwijać siły i zręczności więcej niż potrzeba do ubrania sprzętu, piorunowy Zwiehander + 5 robi 720 dmg ile siły trza mieć żeby zwykła broń +15 tyle robiła, brakuje specjalizacji jak w Demonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra zaliczona. Było 56 godzin na liczniku i 69 level. Gra mnie trochę zawiodła. Demon's Souls przeszedłem 2 razy i spodziewałem się poprawy a dla mnie gra jest gorsza.

Są większe problemy z płynnością. Nie zapamiętałem tak Demons Souls. Natomiast w Dark Soulu psuło mi to często przyjemność z gry. Momentami wszystko działo się w spowolnionym tempie. Momentami dramat i za to nie dałbym tej grze 9/10.

Przelatałem pół gry z Drake Sword. Potem zamiennie z Zweihanderem. W demon's Souls zmieniałem. Na górników włócznie, na szkielety młot itp.

Koncepcja z Nexusem bardziej przypadła mi do gustu. Black maiden i awansowanie u niej dodawało klimatu. Wszystko w Nexusie było pod ręką.

Zakończenia w Dark Souls to im chyba już się nie chciało robić.

System hintów był lepiej zrobiony w Demons Souls. Dużo ludzi rekomendowało, tutaj za dużo czasu to zajmuje.

Ciągle też jest problem z przyzwaniami. Zdarzało się z 20 prób bez powodzenia: summon failed, summon failed, summon failled!

Dla mnie duży plus, że tym razem bliżej do bossów było z ogniska.

Ponarzekałem ale to i tak jest dobra i prawdziwa gra chociaż uważam Demons Souls za lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mimo to iz Dark Souls wyglada na jeden otwarty swiat, to tak naprawde podzielony jest niewidzialnymi scianami. Wezcie postawcie znak pomocy innemu graczowi w zlym miejscu i dwa kroki dalej juz zniknie, tak samo z przeciwnikami takiej niewidocznej bariery nie przejda :whistling: Co do skrotow to jest tak samo jak w Demon's Souls, do Maneatera tez jest blisko jak znasz droge to robisz trase na speedrunie. Tutaj duzy plus dla Dark Souls caly swiat jest genialnie polaczony w jedna calosc, a miejsc do eksploracji duzo wiecej. Magia tej gry nie pozwala mi od niej odejsc , mam juz 105h gry, 72 lvl(nie biore koksow) :laugh: i nie bardzo chce konczyc, raczej zbieram co sie da jak jest na to dobry moment i moge sie teleportowac z ogniska do ogniska. Zmieniam tez ekwipunek a w Demon's Souls gralem zlodziejem i sztyletem jechalem wszystkich. Niski framerate wynika chyba wlasnie z problemow z netem, mialem takie spadki ze gra sie zatrzymywala, a po rozlaczeniu z siecia wszystko wracalo do normy, ale i tak wole online, ten dreszczyk emocji, ze ktos ci zloi skore. Wczoraj mialem taki motyw, patrze cos lezy to sobie podniose. Okazalo sie, ze to pulapka i inwazja fantoma, najlepsze bylo to, ze gosc byl niewidzialny. Zdradzil go tylko pasek energii bo biegl do mnie po lawie, wiec go pojechalem i dostalem smocza luske, chociaz to tez dziwne bo ja lusek nie mialem(oddalem 7 szt dla smoka), wiec dlaczego mnie zaatakowal?

Mam spory problem ze smokiem w bibliotece, nie moge podejsc do niego, o co chodzi bo wymiekam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero z 5h mam na liczniku i do tej pory moja konkluzja jest taka, że nigdy jeszcze nie byłem tak sfrustrowany. Niby już doświadczenie w Demons souls powinno przełożyć się na umiejętności, ale mimo tego baaardzo mnie niszczyli, prawie że do progu wytrzymałości psychicznej (trochę z mojej winy, gdyż w pierwszej lokalizacji chodziłem uparcie na te szkielety po lewej i niestety były one dla mnie za mocne;), szczególnie, że na nich nie byłem w stanie zdobyć doświadczenia. Ogólnie zauważyłem, że wrogowie są trochę bardziej inteligentni i ogólnie poziom trudności zdecydowanie wyższy. Przed ciosami nie wystarczy zrobić uniku, należy go wykonać w dobrym momencie, w przeciwnym wypadku ścieżka ataku przeciwnika się zmieni. Wybrałem klasę wanderer. Niestety jeszcze nie pojąłem systemu gry, muszę trochę poczytać na forum.

Chciałem jednak zapytać o kwestię funkcjonowania multiplayera, czy wielu graczy uczestniczy w rozgrywce online i czy bez problemu można odnaleźć świat do najechania lub sprzymierzeńców? W mojej ocenie to trochę kuleje, gdyż zostawiałem bezskutecznie biały znak (innych póki co nie jestem w stanie zrobić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jednak zapytać o kwestię funkcjonowania multiplayera, czy wielu graczy uczestniczy w rozgrywce online i czy bez problemu można odnaleźć świat do najechania lub sprzymierzeńców? W mojej ocenie to trochę kuleje, gdyż zostawiałem bezskutecznie biały znak (innych póki co nie jestem w stanie zrobić).

Spoko - dopiero 5h - wiec gracze z podobnym levelem dopiero zwiedzaja pierwsze lokacje. Podniesiesz lvl to zobaczysz - jak jechalem Capre na 15lvlu to co chwila mnie ktos przyzywal stamtad. Wczesniej to faktycznie malo bylo tego online, ale dlatego, ze wiekszosc leci do smoka podbic lvl, a wtedy to i "widelki" online uciekaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×