Skocz do zawartości
ONE

Dark Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dopiero z 5h mam na liczniku i do tej pory moja konkluzja jest taka, że nigdy jeszcze nie byłem tak sfrustrowany. Niby już doświadczenie w Demons souls powinno przełożyć się na umiejętności, ale mimo tego baaardzo mnie niszczyli, prawie że do progu wytrzymałości psychicznej (trochę z mojej winy, gdyż w pierwszej lokalizacji chodziłem uparcie na te szkielety po lewej i niestety były one dla mnie za mocne;), szczególnie, że na nich nie byłem w stanie zdobyć doświadczenia. Ogólnie zauważyłem, że wrogowie są trochę bardziej inteligentni i ogólnie poziom trudności zdecydowanie wyższy. Przed ciosami nie wystarczy zrobić uniku, należy go wykonać w dobrym momencie, w przeciwnym wypadku ścieżka ataku przeciwnika się zmieni. Wybrałem klasę wanderer. Niestety jeszcze nie pojąłem systemu gry, muszę trochę poczytać na forum.

Chciałem jednak zapytać o kwestię funkcjonowania multiplayera, czy wielu graczy uczestniczy w rozgrywce online i czy bez problemu można odnaleźć świat do najechania lub sprzymierzeńców? W mojej ocenie to trochę kuleje, gdyż zostawiałem bezskutecznie biały znak (innych póki co nie jestem w stanie zrobić).

Tez tak mialem, WTF 3 platyny w DS i bija mnie jak dzieciaka? :verymad: Bedzie lepiej, to tylko trudne poczatki, no i ta otwartosc swiata :whistling: Cmentarz odpusc calkowicie, jeszcze przyjdzie czas na zemste :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o co-op z kumplem to juz znalezli rozwiazanie randomowych serwerow :D

Majac kumpla na Ventrilo, Skype, czy innym badziewiu, zostawiamy white sign - czekamy chwile, jesli nie pojawia sie w swiecie kolegi, sciagamy i zostawiamy ponownie - wyglada na to, ze serwer na ktorym jest umieszczany, za kazdym razem sie zmienia - wiec bez problemu w koncu trafimy na wlasciwy - no a potem to juz miod :D

@down

- uzywasz ile razy chcesz

- tak jak w Demons Souls - po ubiciu bossa, phantom wraca do siebie.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o co-op z kumplem to juz znalezli rozwiazanie randomowych serwerow :D

Majac kumpla na Ventrilo, Skype, czy innym badziewiu, zostawiamy white sign - czekamy chwile, jesli nie pojawia sie w swiecie kolegi, sciagamy i zostawiamy ponownie - wyglada na to, ze serwer na ktorym jest umieszczany, za kazdym razem sie zmienia - wiec bez problemu w koncu trafimy na wlasciwy - no a potem to juz miod :D

A ten White Sign jest jednorazowy czy jak ? I mozna grac całą gre czy tylko jakies kawałeczki ? Jak to dokladnei wyglada bo chcialbym pograc z kumplem ale niewiem jakie sa warunki połączenia i tak samo z PVP jak to dokładnie zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tez macie tak, ze w lesie gdzie odpowiadamy na wezwania i nawiedzamy swiat innych graczy, na niskim levelu(moj to 38) laczy was z ludzmi z wysokimi? Przed chwila mialem walke z kolesiem, ktory nosil caly set Havel + jakis ciezki miecz, a nastepnie osobe, ktora miala set Executioner(tej grubej baby z mlotem z Anor Londo).

Szanse na wygranie walki sa minimalne, skoro jednym uderzeniem zabieram 80HP, a do tego osobie pasek zycia ledwie drgna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tez macie tak, ze w lesie gdzie odpowiadamy na wezwania i nawiedzamy swiat innych graczy, na niskim levelu(moj to 38) laczy was z ludzmi z wysokimi? Przed chwila mialem walke z kolesiem, ktory nosil caly set Havel + jakis ciezki miecz, a nastepnie osobe, ktora miala set Executioner(tej grubej baby z mlotem z Anor Londo).

Szanse na wygranie walki sa minimalne, skoro jednym uderzeniem zabieram 80HP, a do tego osobie pasek zycia ledwie drgna...

Taa dokladnie to samo mialem wczoraj - wychodze na kolesia, skacze kolo niego, rolluje, dziabam tym scyzorykiem - ten mnie raz jakims toporem 3xwiekszym ode mnie odsyla spowrotem.. no pokora mi wbila, odechcialo mi sie lasu, sciagnalem pierscien i zwiedzam dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezwanie do walki z pierścienia nie ma ograniczenia leveli. Tak samo np. działa Blade of Darkmoon.

BoD to super sprawa - nawiedzanie grzeszników w ich światach i ubijanie w imię większego dobra :D Szkoda tylko, że raz na 30 użyć BlueEye'a uda mi się kogoś nawiedzić... Czekam na tego patcha z utęsknieniem.

BTW. Po 45 godzinach gry w końcu wybrałem się na tego smoka czerwonego nad mostem. Raz, że zginął przez buga, dwa, że znalazłem Claymore'a. Broń stworzona dla mnie.

Czy któs wie, gdzie jest największa szansa na wydropienie Titanite Slab?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW. Po 45 godzinach gry w końcu wybrałem się na tego smoka czerwonego nad mostem. Raz, że zginął przez buga, dwa, że znalazłem Claymore'a. Broń stworzona dla mnie.

Mnie się to samo przytrafiło. Zabiłem black knighta na wieży za smokiem i z tej wieży zacząłem strzelać do smoka z łuku, przy trafieniu w skrzydło smok 'wpadł' w most i po jakiejś minucie dostałem 10k dusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i kilka razy padlo to pytanie, ale odpowiedzi nie bylo

Dlaczego dajac kowalowi (temu kolo kosciola) Large Ember moge upgradowac bron tylko do +5 (sam nie wiem co zrobilem - moze ubilem jakiegos bossa, ale teraz nagle moge upgradowac bron na +6).

Myslalem ze bede mogl od razu podniesc poziom broni do +10 (oczywiscie majac odpowiednie shardy).

U mnie nie da sie zabic smoka z tej wiezy na ktorej stal Black Knight.

Jak sie na nia wejdzie to nie widac smoka. Jak sie zejdzie to nadal siedzi na moscie.

Edytowane przez mierniczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szansa też jest na wojownikach w new londo tych po spuszczeniu wody ale będziesz musiał bardzo dużo ich killim bo rzadko wypada nawet bardzo rzadko więc powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten White Sign jest jednorazowy czy jak ? I mozna grac całą gre czy tylko jakies kawałeczki ? Jak to dokladnei wyglada bo chcialbym pograc z kumplem ale niewiem jakie sa warunki połączenia i tak samo z PVP jak to dokładnie zrobic ?

'White Sign' nie jest jednorazowy. Online jest ograniczony, gra się po kawałku, trzeba mieć podobny level, żywego bossa, formę ciała i takie tam. Już o tym pisałem. Jeśli chodzi o PvP to trzeba mieć czerwony znak. No chyba, że masz na myśli inwazje, gdzie trzeba posiadać jeden ze specjalnych przedmiotów - np. Cracked Red Orb. Po jego użyciu zostanie wyszukany przeciwnik o podobnym levelu i zostaniesz przeniesiony do jego świata by go zabić.

Chciałem tylko napisać, że raczej nici z grania ze znajomymi.

TUTAJ można przeczytać, że jest kilka lobby i jeśli host jest na innym, a osoba którą chcemy przyzwać na innym (a do serwerów dołącza się losowo) to nie ma szans na zobaczenie znaku i na wspólną grę.

Pozostaje gra z nieznajomymi. Warunki do spełnienia:

-Host musi być żywy

-Druga osoba musi być żywa lub martwa i postawić znak

-Maksymalna różnica leveli to +/- 10%

-Boss w świecie hosta musi żyć

-Host nie może postawić znaku, jeśli kogoś przyzywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, dzis sprawdze ten hopping po serwerach - jesli ktos jest w okolicy 40 lvl i ma chwile wieczorem to dodawac i sprawdzimy co-opa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem caly temat i kilka razy padlo to pytanie, ale odpowiedzi nie bylo

Dlaczego dajac kowalowi (temu kolo kosciola) Large Ember moge upgradowac bron tylko do +5 (sam nie wiem co zrobilem - moze ubilem jakiegos bossa, ale teraz nagle moge upgradowac bron na +6).

Myslalem ze bede mogl od razu podniesc poziom broni do +10 (oczywiscie majac odpowiednie shardy).

U mnie nie da sie zabic smoka z tej wiezy na ktorej stal Black Knight.

Jak sie na nia wejdzie to nie widac smoka. Jak sie zejdzie to nadal siedzi na moscie.

Sproboj tak, reinforce weapon do +5, wtedy powinna ci sie pojawic opcja w Modify Equipment do +6, a nastepnie spowrotem reinforce weapon do +10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he ... kowale, kolejny wymysł twórców, bo niby tylko jeden kowal zaokrągla na +5,+10,+15 ??

Dobre, że niby da się najeżdżać;/ 2h próbowaliśmy wbić się do czyjegoś świata, bezskutecznie;(

PS; Czy wiadomo coś na temat tych niewykorzystanych przeciwników z art booka?, ponieważ po parokrotnym przejściu gry nie natknąłem się chociażby na chimerę ??

Edytowane przez harry-ex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Za cholere nie mogę pokonać dragon slayera i tego drugiego grubasa, jaką taktykę proponujecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Za cholere nie mogę pokonać dragon slayera i tego drugiego grubasa, jaką taktykę proponujecie??

W moim przypadku bylo tak: latwiej zabic gruba babe i miec trudniejszego 2 przeciwnika, albo pomeczyc sie na poczatku i ubic tego Knighta, a grubas potem jest latwy.

Oboje na ogien sa podatni, Taktyka moja byla uciekac i wyczekiwac moment kiedy, knight atakuje z doskoku(leci nawet przez cala plansze), a Gruba babe zostawia w tyle. Wtedy go bilem lub rzucalem firebombe.

Po ubiciu go, Grubas sie przemienial w wiekszego i wtedy tylko trzeba bylo tylko uwazac na ciosy(blok na ciosy horyzontalne i roll na ciosy od gory) i atak, gdzie siadal podskakiwal i uderzal dupa o ziemie, wtedy tez sporo czasu zajmowalo mu powstanie, wtedy go lalem.

Nie jest ciezko jak rozkminic ruchy postaci, jedna z tych walk gdzie taktyka defensywna mi sie oplacala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!! Za cholere nie mogę pokonać dragon slayera i tego drugiego grubasa, jaką taktykę proponujecie??

Pierwszego ubij Ornsteina( tego szybkiego z wlocznia) bo jak zrobisz odwrotnie to potem Ornstein jest duuuuuuuuuuuuuzo silniejszy. Zeby go ubic stosuj taktyke defensywna - wyczekaj odpowiedni moment i dopiero bij. Najwazniejsze podczas 1 etapu walki to miec obu przeciwnikow na oku. Najlepiej jak caly czas sa przed toba. Wtedy latwiej jest ogarnac pole bitwy. Lock-on na ktoregos zawsze miej, tak zeby nie stac plecami do przeciwnika. A reszta to tylko umiejetnosci i odpowiednia ilosc flaszek - najlepiej 20.

edit- 666 post ^.^

Edytowane przez winiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy boss w grze to moim zdaniem

Bed of Chaos

. Dziś przed pójściem do pracy przeszedłem, ale ile przekleństw o poranku leciało...damn. Najlepsze jest to, że jest beznadziejnie prostym bossem. Tylko zacisnąć zęby i biec od ogniska z powrotem.

A na tych 2 typków to potwierdzam, ogień działa cuda.

Mmmm nie mogę się doczekać powrotu do domu i karania grzeszników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zgubiłem się w Duke's Archives :/ Jestem przy ognisku na balkonie, na prawo od niego jest jakiś skrót i drabina prowadząca do góry. Pojęcia nie mam w którą stronę iść :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem ze smokiem w bibliotece, nie moge podejsc do niego, o co chodzi bo wymiekam?

Są dwie walki z Seathem, pierwsza na wieży musisz zginąć tam się nie da do niego podejść. Jak zginiesz to się ockniesz przy bonfire w więzieniu, dalej sobie pewnie poradzisz :D. Nie zapomnij wrócić potem na wierze po ember od enchantów, jak smoka tam nie będzie.

Panowie zgubiłem się w Duke's Archives :/ Jestem przy ognisku na balkonie, na prawo od niego jest jakiś skrót i drabina prowadząca do góry. Pojęcia nie mam w którą stronę iść :/

Jak przeszedłeś przez całe archiwum i jesteś na balkonie przy bonfire, to po prawej powinieneś otworzyć skrót przez regał, idziesz tam prosto i będzie przekładnia do spuszczenia podłogi. włazisz na dół na zewnątrz a potem w prawo do crystal palace, tam są niewidzialne chodniki więc obczajaj jak spada śnieg.

Edytowane przez Bear_In_Despair
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się robić inwazje, da się grać z innymi trzeba mieć tylko normalny poziom i uderzać mniej więcej w takie lokacje na jakich mogą być gracze na danym poziomie ;)

Się farmi się nie gra z innymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Dark Souls wkurza jedna rzecz i to dość mocno. Nie mamy możliwości dostosowania uzbrojenia do naszych upodobań, dopóki nie dotrzemy do takich miejsc, jak Anor Londo czy Katakumby :/ Kowal powinien być uniwersalny, ewentualnie mogłoby być kilku różnych, ale w miejscach łatwo dostępnych. Chcąc zrobić broń lightning trzeba się przebić przez Kościół i Blighttown, później Sen's Fortress i Anor Londo :| Nie wspomnę już o materiałach. Jestem na finiszu, a Green Titanite Shard mam może 5. Owszem nie farmiłem aż tak mocno, ale zabijanie tego samego mobka setki razy, to debilizm.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w Dark Souls wkurza jedna rzecz i to dość mocno. Nie mamy możliwości dostosowania uzbrojenia do naszych upodobań,

Przede wszystkim jest tylko garść broni które działają, pół gry drake sword, a potem większość przesiada się na jakaś broń lightning, z reguły najpierw włócznia z sen's fortress, przez kiepski scaling większość broni jest do niczego, buildy str/dex są słabe, nie wiem ile trza mieć siły dexa żeby robiły podobny damage do broni lightning. Ktoś tam na gamefaq's sprawdził, że jeden z mieczy z duszy sifa który scaluje się z wszystkich cech, same statsy 99 wszystkie i robil dmg poniżej 700, a to ma być mocarna unikalna broń z duszy potężnego potwora/demona. W demonie scaling był dużo dużo lepszy, lv do pvp był niższy i były specyficzne buildy a tu każdy to samo, tyle siły by unieść armor, dobra tarcza, plus lightning\\ faith weapon plus magia lub piro, próbowałem zdobyć trzy kille od kota to jedna walka na tym samym poziomie, a reszta z koksami z fog ringami, i wszystkie postacie praktycznie identyczne były. Plus to latanie do postaci po całej mapie strata czasu tylko nabija dodatkowe godziny że niby gra jest dłuższa, myślałem na początku, że Firelingshrine będzie spełniał role nexusa, jak w demonie gromadzisz ocalałych a tu lipa, nafarmie dusz żeby kupić spelle od big hat logana i jeszcze zginie mi się przebijając do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jest tylko garść broni które działają, pół gry drake sword, a potem większość przesiada się na jakaś broń lightning, z reguły najpierw włócznia z sen's fortress, przez kiepski scaling większość broni jest do niczego, buildy str/dex są słabe, nie wiem ile trza mieć siły dexa żeby robiły podobny damage do broni lightning. Ktoś tam na gamefaq's sprawdził, że jeden z mieczy z duszy sifa który scaluje się z wszystkich cech, same statsy 99 wszystkie i robil dmg poniżej 700, a to ma być mocarna unikalna broń z duszy potężnego potwora/demona. W demonie scaling był dużo dużo lepszy, lv do pvp był niższy i były specyficzne buildy a tu każdy to samo, tyle siły by unieść armor, dobra tarcza, plus lightning\\ faith weapon plus magia lub piro, próbowałem zdobyć trzy kille od kota to jedna walka na tym samym poziomie, a reszta z koksami z fog ringami, i wszystkie postacie praktycznie identyczne były. Plus to latanie do postaci po całej mapie strata czasu tylko nabija dodatkowe godziny że niby gra jest dłuższa, myślałem na początku, że Firelingshrine będzie spełniał role nexusa, jak w demonie gromadzisz ocalałych a tu lipa, nafarmie dusz żeby kupić spelle od big hat logana i jeszcze zginie mi się przebijając do niego.

Niestety taki urok tej gry, troche przekroczyli granice gdzie gra z trudnej zamienia sie w frustrujaca ale da rade sie przyzwyczaic. Swoja droga, jak wam idzie multi?

Czy to z blade of darkmoon czy ktos invaduje mnie, zawsze trafiam na przeciwnika ktora mnie ciacha jak maslo mimo havel`s armor + shield, i uzytej mocy tarczy, zwykle 2 fireballe i po mnie ;P

Gdzie mozna dostac red eye orb? Do nawiedzania swiatow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok tej gry, troche przekroczyli granice gdzie gra z trudnej zamienia sie w frustrujaca ale da rade sie przyzwyczaic. Swoja droga, jak wam idzie multi?

Czy to z blade of darkmoon czy ktos invaduje mnie, zawsze trafiam na przeciwnika ktora mnie ciacha jak maslo mimo havel`s armor + shield, i uzytej mocy tarczy, zwykle 2 fireballe i po mnie ;P

Gdzie mozna dostac red eye orb? Do nawiedzania swiatow?

Cztery orby masz ukryte na poczatku prawie, skaczesz pod winde ta ktora do kosciola prowadzi i pare skrzyn w prezencie dostajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×