Skocz do zawartości
Asasyn

Castlevania: Lords Of Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie bierz Bayonette winiasz. Jestem pewien, ze Ci sie spodoba. Moze i nawet designowo, ale przede wszystkim gameplayowo. I nie martw sie o framerate, wszystko zostalo poprawione wraz z patchem, ktory wyszedl 2 tygodnie po wydaniu gry (ja platyne zdarzylem wyskrobac przed patchem :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demko i gra się przyjemnie.Grafika bardzo ładna.Walki nie są tak fajne jak w gowie ale no to jest demo i wszystkich ruchów nie ma(obczajcie trailery z gry tam są pokazane inne ruchy)

Bardzo lubie gowa ale wydaje mi się, że w Castlevani będzie lepszy klimat.Ktos powiedział ze postac rusza się bardzo sztucznie... hmmm... a niby w gowie3 to co ruszal się lepiej ?

Ludzie przestańcie porównywać tej gry do gowa bo to ex.... Jeżeli się podoba to kup Castlevanie a jak nie to Gowa :: simple::

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie mozna porownywac skoro to tez slasher? Mozna porownywac gry podobne do siebie, a Castlevania akurat sporo czerpie z GoWa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na te porównania to.... ehhh

Bądźmy obiektywni :rolleyes: God of war 3 to beż wątpienia gra bardzo dobra, ale krótka i do przewidzenia.Ilośc uderzeń też nie powala, walki z bosami (szczególnie początek rozgrywki) są genialne z czasem jest już nieco gorzej. Jeżeli już chcemy porównywać to poczekajmy do pełnej wersji :pardon:.

Edytowane przez sebek1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma byc pack - Vanquish + Bayonetta 4 free - ja wlasnie tak lykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupię i to 8/10

co prawda slasher-y to nie moja bajka, ale ten ma fajny klimat i dodatkowo bardzo malowniczo wpisuje się w nasze (polskie) oczekiwania społeczne - przewodni motyw krzyża etc. etc.

i raczej trzeba się spieszyć żeby obrońcy krzyża się nie dowiedzieli, bo grę wycofają z rynku za obrazę uczuć religijnych :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebek

Jezeli Ty przewidziales koncowke w GoWIII to chyle czolo przed Toba bo to byla IMO najlepsza i najmniej przewidywalna koncowka jaka kiedykolwiek widzialem w jakiejkolwiek trylogii gier.

@m0rph

Tylko dla UK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebek

Jezeli Ty przewidziales koncowke w GoWIII to chyle czolo przed Toba bo to byla IMO najlepsza i najmniej przewidywalna koncowka jaka kiedykolwiek widzialem w jakiejkolwiek trylogii gier.

fakt 10 min gry nie było do przewidzenia :whistling:, każdy kto grał w poprzednie części wiedział o czym będzie gow 3, i twórcy mogli eis trochę bardziej postarać i zrobić grę nie na 8h-10h.... mogli wykazać więcej kreatywności.

P.S nie będę sie z Tobą kłócił bo to nie ma sensu... i po co robić nie potrzebny burdel w temacie

Wie ktoś czy Castlevanie będzie można kupić już w pon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego newsa oficjalna premiera gry w Polsce będzie miała miejsce ostatniego października.

Data premiery 8 października podawana m.in.na allegro.pl i w innych sklepach internetowych z grami jest błędna.

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam pisał żeby nie porównywać Castlevanii do GOWa3. Nie bardzo to rozumiem, przecież z demka jasno wynika, że to będą bardzo podobne gry. Aż się prosi żeby jak już wyjdzie Castlevania je porównywać. Chciałbym przeczytać jakieś konkretne argumenty stosjące za tym żeby nie porównywać tych dwóch bardzo podobnych do siebie gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt 10 min gry nie było do przewidzenia :whistling:, każdy kto grał w poprzednie części wiedział o czym będzie gow 3, i twórcy mogli eis trochę bardziej postarać i zrobić grę nie na 8h-10h.... mogli wykazać więcej kreatywności.

P.S nie będę sie z Tobą kłócił bo to nie ma sensu... i po co robić nie potrzebny burdel w temacie

Wie ktoś czy Castlevanie będzie można kupić już w pon ?

Ale czy zwyczajna dyskusja to moze byc klotnia? Wez przestan. Poza tym burdelu nie ma, bo nadal dyskutujemy o powiazaniu GoW do Castlevanii.

Wedlug mnie nowe IP zawsze bede miec wiecej innowacji i kreatywnosci niz sequele lub tez dalsze kontynuacje. Nie mozna wymagac od serii by byla bardziej innowacyjna niz pierwsze czesci lub nowe IP, bo tego NIGDZIE znajdzie sie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego newsa oficjalna premiera gry w Polsce będzie miała miejsce ostatniego października.

Data premiery 8 października podawana m.in.na allegro.pl i w innych sklepach internetowych z grami jest błędna.

nieco dziwne ale takie są fakty

ale jeżeli fakty są przeciw nam ... tym gorzej dla faktów (premiera w EU 8/10 i nie będę czekał do 31/10 bo różnicy w cenie praktycznie nie ma) :pardon:

jak kupię to wam napiszę najpóźniej będę to miał 15/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w odniesieniu do recenzji IGN - Jestem fanem Castlevanii w 2D i mnie się jej przeniesienie w trzeci wymiar bardzo podoba:) Nie rozumiem jak można tak nisko oceniać grę, która (jak mówią sami recenzenci) jest świetnie wykonana, długa (bo przecież mówi się tu o dobrych kilkunastu godzinach) i czerpie sporo z wybitnej przecież serii gier (GOW). Mnie demko bardzo przypadło do gustu i czekam na dalszy rozwój wypadków, czyli pierwsze opinie "normalnych" graczy, którzy nie podchodzą do danego tytułu jak wiecznie narzekający na coś malkontenci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem serii Devil May Cry. I jak przyglądam się tej grze to wyczuwam ten sam klimat :D I to właśnie mi się podoba. Lubię GoW3, ale nie powiem żeby to była moja najbardziej ulubiona pozycja na PS3, na przykład taki DMC3 klimatem bardziej mi się podobał X3 Jestem fanem wilkołaków, wampirów i demonów itp. i właśnie dlatego seria DMC mnie zauroczyła. Jak obejrzałem wszystkie Gameplaye i trailery C:LoS na YT to powiem że gra bardzo mi się spodobała i zamierzam ją kupić. Klimat i desing wygląda naprawdę ekstra. Jednak jak przyjrzałem się walką, to jak na razie mogę powiedzieć że system walk wygląda dość "sztywno". Oczywiście to tylko krótkie gameplaye z Dema więc pewnie swojej prawdziwej mocy gra jeszcze tam nie ukazała. LoS nie musi być lepsze od GoW3, ale żeby była przynajmniej była to gra porządna jak na dobrego Slashera przystało :3 Według ocen na internecie gra cały czas otrzymuje w większości przypadków 8/10 albo 9/10. A w PSXExtremie stwierdzili że kandydatura na grę roku została rozpatrzona pozytywnie. W sumie trzeba też powiedzieć że Kojima Productions tworzyli tą grę, a oni przykładają się do swojej pracy i przeciętnych gier raczej nie robią. Premiera już jutro więc zobaczymy jak dobrą pozycją jest Castelvania, ale myślę że się nie zawiodę X3

Co do premiery: W sklepie Ultima w Warszawie http://www.ultima.pl/ C:LoS będzie w sprzedaży już od jutra w cenie 199 zł ^^

Edytowane przez XelBlackHearts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do premiery: W sklepie Ultima w Warszawie http://www.ultima.pl/ C:LoS będzie w sprzedaży już od jutra w cenie 199 zł ^^

Pisałem o tym na poprzedniej stronie tego wątku.

Oficjalna premiera gry zapowiedziana jest na zakończenie października (29).

Nie wiem skąd biorą się daty premiery już na dzień jutrzejszy (8 października) ?

Jutro (8.10.2010) swoją premierę w Europie i Polsce ma ENSLAVED: Odyssey to the West

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna Premiera Castelvani LoS w USA to October 5, 2010 Natomiast w Europie to October 7, 2010. Ja tam o żadnej innej dacie premiery nie słyszałem.

Castelvania LoS już dostępna w sprzedaży na Ultimie: http://www.ultima.pl/367/i9274/ od dnia dzisiejszego X3

Raczej mnie to nie dziwi że Ultima w dniu europejskiej premiery zaczyna sprzedaż gry. Odkąd pamiętam to Ultima zawsze wydawała gry według europejskiej premiery, a nie według standardów polskich premier. Gdy była premiera God of War Collection - mówię tu o Amerykańskiej edycji to na Ultimie można ją było kupić za 179 zł. Ja sobie kupiłem. Oczywiście pół roku później gdy nadszedł GoW3 to pojawiła się także edycja europejska GoW Collection za 120 zł. W sumie mogłem poczekać z kupnem Collection xDD Bo raz że taniej, a dwa że w amerykańskiej edycji nie działa w niektórych przerywnikach dźwięk w GoW2 na europejskich konsolach PS3 xDD Ale chodzi o sam fakt że Ultima zawsze ma w dniu premiery danej gry w sprzedaży.

Znając życie to oprócz Ultimy, wszystkie Warszawskie GamesWorldy także będą miały już C:LoS, oni także ściągają z za granicy gry i zawsze mają w dniu europejskiej premiery daną grę w wersji eu. Chyba że w USA była wcześniej premiera, to wtedy na ich półkach pojawiała się wcześniej amerykańska wersja.

Tak czy siak CLoS edycja eu jest w sprzedaży, w ten weekend mam wypłatę i w poniedziałek kupię sobie tą grę :)

catelultima.png

Jeśli chodzi o ENSLAVED: Odyssey to the West to raczej ta gra mało mnie interesuje i nie jestem w temacie, ale dzisiaj także pojawiła się w sprzedaży na Ultimie: http://www.ultima.pl...st_bonus/i9070/

ensa.png

Edytowane przez XelBlackHearts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio macie w Polsce, ja za premiery płacę zawsze 59.99 €.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie dziwna jest data premiery nowej Castlevanii.

W jednych sklepach już jest w innych nie.

Jak podaje na swoich stronach serwis gry-online.pl Europejska data premiery przypada na 8 października 2010,

zaś data wydania gry w Polsce to 29.10.2010.Hmm,może szykuje się jakaś spolszczona wersja gry ?

Sklep gram.pl rozpoczyna wysyłkę gry od 28.10.2010.Tutaj link => Sklep gram.pl

Edytowane przez Asasyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o Edycję Kolekcjonerską. Bo w Ultimie pojawiła się sprzedaż zwykłego CLoS na PS3/X360. Ale jeśli chodzi o edycję kolekcjonerską, to konkretnych wiadomości na ten temat niema żadnych, z tego co mówią to podobno ma pojawić się w niby jakimś późniejszym czasie. Może chodzi właśnie chodzi że pod koniec miesiąca ma pojawić się kolekcjonerka, ale oczywiście to tylko domniemania ^^" Ale myślę że prędzej już z ta spolszczoną wersja byłaby bardziej prawdopodobna niż edycja kolekcjonerska xDD Tak czy siak nie wiem jak działa sklep Gram.pl. Ale wiem jedno że Ultima i GamesWorldy mają już tą pozycje w sprzedaży według europejskiej premiery i z tego się powinniśmy cieszyć ^^ Nie trzeba już czekać dłużej na legiony wilkołaków i wampirów xDDD

Jeśli chodzi o ceny to różnie bywa u nas w Polsce xD W empiku zawsze jest standardowa cena rynkowa czyli zawsze coś około 220-230 zł za nową wydaną grę. Ultima ma najtaniej gdyż zawsze obniża cenę rynkową o jakieś 30-100 zł. Z tego właśnie słynie ten sklep. Szybka dostawa w 24-48 godzin i dobre ceny gier. Natomiast GamesWordy mają zawsze wybór różnych edycji danej gry na półkach, na przykład na Złotych Tarasach punkt Gamesword ma nawet 5 edycji Tekkena 6 xDD Dwie różne edycje kolekcjonerskie i edycje Tekkena 6: EU, USA itp. GamesWord także zniża ceny, ale zazwyczaj tylko o jakieś 20 zł. Najlepiej w Gameswordach kupować gry po przez wymianę. Gdy była premiera Tekken 6 i gra kosztowała wówczas 220 zł, to po prostu oddałem Naruto Ninja Storm i dopłaciłem 100 zł w ten sposób nabyłem nowego Tekkena X3 Ale tak naprawdę najlepiej kupować w Ultimie. Tańszego sklepu z grami na PS3 w warszawie to ja nie znam ^^

Edytowane przez XelBlackHearts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie miałaby pojawić się spolszczona wersja,to warto poczekać do końca października moim zdaniem.

No chyba,że ktoś bardzo dobrze zna angielski i nie lubi spolszczonych wersji gier.

Czy ultima.pl obniża ceny gier,nie wiem.

Porównując ją z innymi sklepami,jak np.gram.pl ceny wyglądają tak samo.

Przykładami są np.takie tytuły jak: Assassin's Creed Brotherhood,ENSLAVED: Odyssey to the West czy właśnie Castlevania: Lords of Shadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem wczoraj demko i obejrzałem długi filmik z rozgrywki, który jest dostępny w PSS. Gra jest ok. Fajnie wygląda wioska i las nocą podczas ulewy. System walki jest bardzo podobny do tego z GoW, elementy platformowe wyglądają dość klasycznie- czyli dobrze, a walki z gigantycznymi bossami, to "podróbka" SotC. Na pierwszy rzut oka fajny tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem serii Devil May Cry. I jak przyglądam się tej grze to wyczuwam ten sam klimat :D I to właśnie mi się podoba. Lubię GoW3, ale nie powiem żeby to była moja najbardziej ulubiona pozycja na PS3, na przykład taki DMC3 klimatem bardziej mi się podobał X3 Jestem fanem wilkołaków, wampirów i demonów itp. i właśnie dlatego seria DMC mnie zauroczyła. Jak obejrzałem wszystkie Gameplaye i trailery C:LoS na YT to powiem że gra bardzo mi się spodobała i zamierzam ją kupić. Klimat i desing wygląda naprawdę ekstra. Jednak jak przyjrzałem się walką, to jak na razie mogę powiedzieć że system walk wygląda dość "sztywno". Oczywiście to tylko krótkie gameplaye z Dema więc pewnie swojej prawdziwej mocy gra jeszcze tam nie ukazała. LoS nie musi być lepsze od GoW3, ale żeby była przynajmniej była to gra porządna jak na dobrego Slashera przystało :3 Według ocen na internecie gra cały czas otrzymuje w większości przypadków 8/10 albo 9/10. A w PSXExtremie stwierdzili że kandydatura na grę roku została rozpatrzona pozytywnie. W sumie trzeba też powiedzieć że Kojima Productions tworzyli tą grę, a oni przykładają się do swojej pracy i przeciętnych gier raczej nie robią. Premiera już jutro więc zobaczymy jak dobrą pozycją jest Castelvania, ale myślę że się nie zawiodę X3

Co do premiery: W sklepie Ultima w Warszawie http://www.ultima.pl/ C:LoS będzie w sprzedaży już od jutra w cenie 199 zł ^^

Nic dziwnego że wyczuwasz podobny klimat, w końcu DMC wzorowało się na Castlevanii (szczególnie 1 ). Kojima Productions co najwyżej współtworzyli LoS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie w 3 chapterze i jestem zadowolony, gra wciąga, ale jednak liczyłem na lepszy klimat po wstępie, który dział się nocą.

Wady gry:

- gramy nonstop w dzień, Castlevania kojarzyła mi się z ciemnością, z zamczyskami!!!

- mam 40 calowy telewizor, ale czcionka zastosowana w księdze jest za mała, a siedzę może 2 m od telewizora i mam bardzo dobry wzrok

- nie podoba mi się głos tego lektora, tak jakby go zerżnęli wprost z Dante's Inferno, a mam złe skojarzenia z tą grą, bo to była wtopa

- przez pierwszą część gry może 3-4 typy wrogów, którzy są nudni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na razie w 3 chapterze i jestem zadowolony, gra wciąga, ale jednak liczyłem na lepszy klimat po wstępie, który dział się nocą.

Wady gry:

- gramy nonstop w dzień, Castlevania kojarzyła mi się z ciemnością, z zamczyskami!!!

- mam 40 calowy telewizor, ale czcionka zastosowana w księdze jest za mała, a siedzę może 2 m od telewizora i mam bardzo dobry wzrok

- nie podoba mi się głos tego lektora, tak jakby go zerżnęli wprost z Dante's Inferno, a mam złe skojarzenia z tą grą, bo to była wtopa

- przez pierwszą część gry może 3-4 typy wrogów, którzy są nudni

Oj ja własnie skonczyłem wczoraj DI i chcę o tym jak najszybciej zapomnieć :) gra baaardzo przeciętna i prosta na maxa .

A jak wyglądaja przerywniki filmowe i postacie ?

Mnie najbardziej interesuje historia postaci i fabuła która powinna nakrecać cała grę a nie być dodatkiem do średniego slashera .

Troche mnie smuci że design gry według ciebie się zmienił .

Ostatnia odsłona w jaka grałem to była Castlevania: Lament of Innocence i moim zdaniem była świetna.genialna muzyka fajny design leveli i masa sekretów do odkrycia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jest dobra, ale powtarza się, loopowanie następuje za szybko.

Grafika naprawdę w porządku, chociaż są spowolnienia niejednokrotnie, ogólnie na pewno jest płynnie.

Gra ma klimat na początku, jak jest noc, ja grałem w Castlevanię za młodu na NESie i kojarzyła mi się z zamczyskiem i walką z wampirami i ghoulami, etc. = Tutaj mam najpierw noc, potem 1/4 gry w dzień, co psuje klimat, przyznam, że 2 Chaptery zalatują Dante's Inferno, a w nią nigdy więcej nie zagram, bo była głupia, nudna i prosta.

Teraz jestem w 7 chapterze w zamku wampirów, tutaj czuję klimat Castlevanii, naprawdę. Gdyby cała gra wyglądała, jak Prince of Persia Warrior Within, gdzie mamy jeden duży kompleks zamkowy i działa się w piękną noc to byłbym happy.

Plusy:

- brak instalacji, gra szybko się ładuje!!!

- grafika

- muzyka

- SPORA ilość kombinacji ciosów, sporo magii i upgradów

Minusy:

- klimat tylko w połowie gry, reszta trochę nudna

- fabuła na poziomie God of War, czyli znajdź mnie, zabij i przeleć

- trochę za łatwa, zgiń w punkcie A, a odrodzisz się w punkcie A nawet po restarcie gry

- denerwuje mnie czcionka w grze, szczególnie w księgach, mało czytelna!

P.S:Fajnie wygląda, jak zginiesz i migasz na czerwono, przypominają mi się czasy NESa :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×