Skocz do zawartości
Asasyn

Castlevania: Lords Of Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

"P.S:Fajnie wygląda, jak zginiesz i migasz na czerwono, przypominają mi się czasy NESa :)" I o to właśnie chodziło producentowi Castlevanii ;) Gracze którzy grali w 8/16 bitowe Castlevanie znajdą trochę oldschoolowych elementów w LoS.

Edytowane przez Popa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dnia wczorajszego jestem posiadaczem Castlevanii ^____^ I oto moje pierwsze wrażenia po paru godzinach grania:

A więc nie zawiodłem się :) Gra jest niesamowita. Spodziewałem się szczerze mówiąc czegoś słabszego od Devil May Cry 3, a tu proszę. Gra nie tylko że pod względem systemu walki reprezentuje mistrzowski poziom jak na slashera przystało, a to do tego bez problemu dorównuje poziomem DMC3 :D Sama walka wygląda bardzo efektownie. Wirujący łańcuch z krzyża Belmonta przypomina mi bardzo ciachanie ostrzami Kratosa ^^ Walki tutaj są bardzo dynamiczne, żywiołowe i wyjątkowo brutalne(wcześniej jak oglądałem gameplaye z gry powiedziałem że walka wygląda trochę szytywno - cofam te słowa xDD). Tylko że tutaj nie jest tak łatwo jak w DMC lub GoW, Dante to pół-demon, a Kratos był Bogiem Wojny - więc ile by ich nie uderzać to chłopcy wytrzymali są. Natomiast nasz Gabriel Belmont to zwykły człowiek. Tutaj jak taki wilkołak podbiegnie i trzy razy cię ciachnie w żołądek to już jesteś trup na miejscu. Praktycznie można w tej grze zginąć na parę ciosów, dlatego w przypadku C:LoS gra jest znacznie taktyczna, trzeba robić dużo uników, skoków i myśleć jak tu nie dać się zabić, a samemu dobić jakoś wroga xDD Ale powiem że dzięki temu gra jest znacznie trudniejsza. Wachlarz ciosów jest dość spory, oczywiście na początku posiadamy podstawowe ataki i chwyty, ale z czasem to się zmieni ;) Oprócz naszego krzyża i rzutów ostrzami mamy w późniejszym etapie gry także coś jak dwie przemiany: jedną w Light Magic(zwiększa życia itp.) drugą w Shadow Magic(zwiększa damage itp.). Przypomina mi to bardzo przemianę Dantego w Demona, albo jak Kratos korzystał z miecza olimpu w GoW3 X3

Kolejnym ważnym punktem gry jest przechodzenie misji, oprócz wątki fabularnego mamy także misje poboczne. Tutaj widać że twórcy C:LoS wzorowali się na DMC3lub4, gdyż tak jak tam możemy powtarzać misje które już przeszliśmy. Możemy dzięki temu nazbierać trochę expa by wykupić nowe skille albo zebrać rozejrzeć się za tym co nam wcześniej umknęło. Zauważyłem że na przykład w jednej z misji zacząłem z połową many gdyż w poprzedniej trochę mi ubyło to specjalnie powtórzyłem sobie pierwsze misje by z kapliczek naładować trochę many i potem aktualną misje zacząć na pełnej manie. Są też takie momenty w grze do których dostępu na początku nie mamy, jednak w raz z rozwojem Belmonta można nabyć nowe skille dzięki którym można zwiedzić nowe plansze w poprzednich misjach. Ogólnie więc mówiąc mamy tutaj ten sam system przechodzenia misji co w przypadku DMC4 ^^ Szczerze mówiąc nawet łamigłówki są na takim samym poziomie co były w DMC.

Natomiast Fabuła nie jest zła, a ni też perfekcyjna. Jest po prostu zwykła/dobra. W sumie nawet nie gorsza od GoW3 czy też DMC4. Na takim samym poziomie co inne znane slashery. Gabriel członek Bractwa Światła poszukujące strażnika jeziora który potrafi wskazać miejsce gdzie podobno można rozmawiać z zmarłymi. Bractwo wysyła go zatem na poszukiwania strażnika, gdyż Gabrielowi śniła się jego zmarła żona która powiedziała mu że tam otrzyma ważną wiadomość na temat przyszłych losów całego świata. No i mniej więcej tak się zaczyna wstęp do gry. Rzecz jasna ta wiadomość którą otrzyma Gabriel ma ścisły związek z tytułowymi władcami ciemności, bractwem światła itp. Ogólnie fabuła później się rozwija, ale o tym już przekonacie się sami ;)

Ogólnie mówiąc nowa Castlevania spodoba się każdemu miłośnikowi serii DMC :)

Według mnie Plusy gry:

- Dynamiczne i efektowne walki

- Ładna Grafika i przerywniki

- Muzyka - Jest obłędna *___* Dawno tak ładnej i klimatycznej muzyki w grze nie słyszałem. Naprawdę bardzo mi się podoba X3

- Wachlarz ciosów i skilli

- Fajny desing postaci

- Bestiariusz - Spora ilość różnej maści potworów, no i porządnie wyglądających. Akurat jestem wielkim fanem Wilkołaków i muszę przyznać że w tej grze mi się bardzo podobają ^^

- Dodatki: W tym przypadku najbardziej podoba mi się dział Artwork, Mamy tutaj naprawdę ogromny zbiór rysunków, tapet i szkiców do odblokowania. Nie które mroczne i ponure krajobrazy zauroczyły mnie. Ostatni raz z taką przyjemnością oglądałem artwork w Brutal Legend(tam także były ekstra szkice =P)

- Trofea - Ogólnie mamy tutaj do zdobycia 43 trofea X3

- Brak instalacji - a jeszcze do tego błyskawicznie się ładuje, szybciej niż w GoW3.

- Klimat gry - Nie które miejsca(sceneria) są niesamowite, gotyckie, mroczne, chłodne itp.

Minusy:

- Ogólnie ja tam mam duży telewizor w dobrej jakości więc tego zbytnio jeszcze nie odczuwam, ale zgodzę się z tym że ta księga w której kupuje się skille albo przegląda się menu i misje mogłaby być bardziej wyraźniejsza.

Więcej postaram się napisać i wystawić swoją ostateczną ocenę jak już ukończę przechodzić całość :) Ale jak na razie aktualnie gra zasługuje na 8+/10 albo 9-/10 :)

Edytowane przez XelBlackHearts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mialem pisac swoja opinie na temat tej gry ale widze ze kolega nade mna praktycznie ma te same odczucia co ja, pokrywaja sie w 99%

ja tylko dodam ze mam 40' tv i jakos nie mam problemow z czytaniem ani ksiegi ani innych motywow

jako plus dodam tez ze strasznie podoba mi sie glos naszego bohatera ma taki fajny lekko szkocki akcent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz mialem pisac swoja opinie na temat tej gry ale widze ze kolega nade mna praktycznie ma te same odczucia co ja, pokrywaja sie w 99%

ja tylko dodam ze mam 40' tv i jakos nie mam problemow z czytaniem ani ksiegi ani innych motywow

jako plus dodam tez ze strasznie podoba mi sie glos naszego bohatera ma taki fajny lekko szkocki akcent

Musi mieć szkocki akcent ,ponieważ głos podkładał Robert Carlyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Recka , kilka spoilow . No... chyba skusze sie nie gre :) Ciekawe czy bedzie kontynuacja , bo szczerze mowiac... seria ma potencjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze opinie rozwiały moje wątpliwości, dzięki - przesyłka z Gabrielem już do mnie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też gram od dnia premiery, parę godzin grania już za mną. Nie będe porównywać do GoW3, ponieważ nie lubię mitologii greckiej za bardzo, a gotycki klimat Castlevanii bardzo mi pasuje, dlatego stawiam ją wyżej niż GoW3 ;) Gra bardzo się podoba, zarówno graficznie, jak i gameplayowo, na wyższym poziomie trudności gra staje się niezłym wyzwaniem, głównie przez to co było napisane powyżej, trzeba po prostu unikać ciosów przeciwnika. Fabuła jaka jest to ciężko powiedzieć na początku rozgrywki, ale na pewno zachęca do grania dalej, choćby po to, by się dowiedzieć co będzie dalej.

Jest jeszcze jedna rzecz która mi bardzo się podoba - gra nieco klimatem przypomina LOK:Soul Reaver i LOK:Defiance. W zasadzie od wydania Defiance nie było slashera w takich klimatach.

Mój pierwszy post - witam :)

Edytowane przez _michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś skończy prosiłbym żeby napisał jaka długość rozgrywki, bo już mnie wkurzają gry, które kończą się chwilę po tym jak człowiek się wczuje w klimat i postać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś skończy prosiłbym żeby napisał jaka długość rozgrywki, bo już mnie wkurzają gry, które kończą się chwilę po tym jak człowiek się wczuje w klimat i postać...

Akurat w przypadku tej gry nie masz nad czym się martwić. Przewidywana rozrywka przez twórców na 20 godzin,więc jako gracz możesz spokojnie liczyć na przynajmniej 15 h

@_michał

Twórcy zapowiedzieli,że w pewnym stopniu będą czerpać inspiracje z tej serii, tym lepiej dla nas :tongue:

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem na tą grę z nadzieją że będzie coś fajnego ale się myliłem

jednak to nie dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi po czesci przypomina Darksiders po czesci GOWa. Mi sie podoba bo lubie slashery wiec troche zabawy bede mial. Ale po przejsciu 2rozdzialow poki co stwierdzam ze nie jest lepsza od wczesniej wymienionych pierwowzorow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś skończy prosiłbym żeby napisał jaka długość rozgrywki, bo już mnie wkurzają gry, które kończą się chwilę po tym jak człowiek się wczuje w klimat i postać...

Według wyświetlanych danych Save'a C:LoS na moim profilu PS3, to po około 4 godzinach grania miałem jedynie 5.04% ukończenia całości gry. Powiem tak: Gra naprawdę długa jest. Ogólnie około 14-15 godzin ma trwać wątek główny(Fabuła). Jeśli jednak ktoś będzie chciał przejść grę na 100% czyli odblokować wszystko i zaliczyć wszystkie poboczne misje to będzie grał dość długo X3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według wyświetlanych danych Save'a C:LoS na moim profilu PS3, to po około 4 godzinach grania miałem jedynie 5.04% ukończenia całości gry. Powiem tak: Gra naprawdę długa jest. Ogólnie około 14-15 godzin ma trwać wątek główny(Fabuła). Jeśli jednak ktoś będzie chciał przejść grę na 100% czyli odblokować wszystko i zaliczyć wszystkie poboczne misje to będzie grał dość długo X3

To super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem rozdział z wampirami. Tutaj przyznam, że BARDZO jestem zadowolony, zamek wampirów zrobiony po prostu ZAJEBIŚCIE! Na pierwszym filmiku przed górą pokazywany jest z oddali, wygląda przezajebiście po prostu, klimacik jest :)

Jak ktoś skończy prosiłbym żeby napisał jaka długość rozgrywki, bo już mnie wkurzają gry, które kończą się chwilę po tym jak człowiek się wczuje w klimat i postać...

Stary, ja już 3 nockę zarywam, siedzę średnio od późnego popołudnia aż do rana i gra się i gra! Bardzo długa gra, w porównaniu do DMC, czy God of War to to jest po prostu ewenement!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kamera się w grze sprawuje, bo słyszałem, że jest stała? Przeszkadza, czy da się grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kamera się w grze sprawuje, bo słyszałem, że jest stała? Przeszkadza, czy da się grać?

Czasem przeszkadza, zwłaszcza w walkach z większym przeciwnikiem. Potrafi on wyjść poza obszar widoczny na ekranie i wtedy trzeba walczyć na czuja. Z drugiej strony zablokowanie kamery pozwala na świetne wyreżyserowanie widoczków. Zwłaszcza podobają mi się momenty platformowe z kamerą umieszczoną z boku, gra wówczas przypomina skąd Castlevania tak naprawdę się wzięła. Taki 2d platformer się robi.

Ja tam na kamerę nie narzekam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamera przeszkadza w skali 1-10 - ok 5

bardziej wkurzające jest to że w czasie walki z największa liczbą przeciwników wystarczy nacisnąć R2 - przyciągnąć/dać klapsa i następny R2 (a pozostali przeciwnicy grzecznie czekają na swoja kolej) ... i tak do końca aż zostanie coś większego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, własnie pograłem w demko. na początek zastrzeżenie: w GOW grałem tylko w demko trojki, jakos mnie nie wciągnęło. Może za mało czasu mu poswięcilem, bo wszyscy mi mówią, że warto.

Ale co do castle, całkiem fajne, moim zdaniem bardzo podobne, ale faktycznei - ma świetny klimat. A ja bardzo lubie klimat w gierach. Swego czasu (nie porównując nieporównywalnego) podobny klimat miała pecetowa giera MYTH (schyłek ludzkości, upadek, itd.). Tu jest podobnie, i też jest bardzo wciągająco. Jak bedzie w sensownej cenie to nabęde :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tyle

Dziś wstałem z myślą,że ten wieczór spędzę przy Castlevanii. W połowie dnia mykam mając w kieszeni odłożone 200 złoty do Empiku,a tam dowiaduje się że w sprzedaży gra ukaże się 29 :o

No nic pozostaje allegro czy ultima :confused:

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I powiem Ci, że lepiej na tym wyjdziesz :D Zaoszczędzisz kasę nawet jeśli musiałbyś dopłacić za przesyłkę. Często bywam w Empiku i patrzę na te ceny -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tyle

Dziś wstałem z myślą,że ten wieczór spędzę przy Castlevanii. W połowie dnia mykam mając w kieszeni odłożone 200 złoty do Empiku,a tam dowiaduje się że w sprzedaży gra ukaże się 29 :o

No nic pozostaje allegro czy ultima :confused:

polecam ebay.pl ceny od 130 do 180 zł z przesyłką - ja kupiłem w piątek jak dowiedziałem się że jesteśmy poza europą i w poniedziałek już rano miałem

edit. przesyłka z wysp

Edytowane przez okrutny_misio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, w empiku bywałem nie raz i podobnie jak MM potrafią podać ceny powyżej 200 złoty.

W końcu muszę wyprobować zakupy na ebayu,ale wczoraj zamówiłem grę na allegro za 185 złoty z przesyłką priorytetową :smile:

Pozostaje tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czemu redaktorzy tego serwisu piszą o europejskiej premierze 31 października. Nie, ona nastąpiła 7 października, tylko polska Kambodża dostaje grę później z wyższą ceną, dobrze, że już stąd dawno wyjechałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po waszych wypowiedziach trochę się napaliłem. Mam pytanko, gdyż nie bardzo kumaty jestem w TYM temacie. W tej grze jest jakaś fabuła? Tzn. wykonujemy miejsce poboczne? Czy po prostu idziemy z punktu A do B i tak w kółko. I czy świat jest otwarty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×