Skocz do zawartości
Kenet

Keneta i Pooh recenzja PS3

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec od czego by tu zacząć 

O godz. 12 dnia 12.04.2007 wybraliśmy się wraz z Pooh do M1 w Czeladzi celem zakupienia PS3 i TV. Jakto zwykle bywa okazało się że akurat teraz system Lukas Musiał mieć zwis i czekaliśmy 30 min zanim go ponownie uruchomia, potem kolejne 20 aż przyznają kredyt. Koniec końców po 1h wydostaliśmy się z M1 z:

1.  PS3 – 2399zł

2.  TV Samsung LCD 26’ LE26R7 – 1999zł

3.  Motorstorm

4.  Kabel HDMI – 57zł

5.  Myszka optyczna USB – 29zł

Nie będziemy tu opisywali konsoli wiele osób już to zrobiło. Skoncentrujemy się na nieco innych aspektach posiadania PS3.

Na początek TV:

przekątna - 26''

rozdzielczość - 1366×768

kontrast 3000:1

jasność -500 cd/cm2

kat widzenia - 176°/176°

czas reakcji - 8ms

tv1iw7.th.jpg

TV sprawuje sie wyśmienicie, żywe kolory, ostry obraz i brak smużenia. Jestem bardzo zadowolony z zakupu tego odbiornika. I jesli  fundusze nie pozwalają ci na zakup wymarzonego 32 lub 46' LCD polecam ten jako 100% satysfakcjonująca alternatywę w rozsądnej cenie.

Jednym z ciekawszych peryferiów jakie mogę podpiąć do PS3 to klawiatura Zborad MERC której fotkę możecie zobaczyć poniżej. Klawiatura została zakupiona wprawdzie do PC i użytku z gra Battlefield 2142 ale równie dobrze będzie działała z UT3. Klawiatura posiada specjalny gamepad który dubluje część klawiszy (W,A,S,D itp.). Jak widać są on rozmieszczone ergonomicznie i mimo że wymagają odrobiny przyzwyczajania są bardzo wygodne.

zboard1us4.jpg

Tu macie zbliżenie na Gamepad

zboard2cy5.th.jpg

O myszce nie ma co pisać :P

Teraz przyjrzyjmy się multimedialnym funkcjom PS3

Na początek Filmy – jakość DVD vs HDTV

Mimo że nie posiadam sprzętu do zgrywania bezpośrednich zrzutów z ekranu nawet na tych nie ukrywam kiepskich zdjęciach widać różnicę w obrazie. Pamiętajcie że obraz widoczny na zdjęciach w rzeczywistości ma wyższą jakość. Zdjęcia zostały wykonane aparatem SONY-CyberSHOT P100.

Fotka z Piratów z Karaibów to oczywiście DVD – w rzeczywistości obraz wygląda lepiej. Konsola umożliwia także włączenie cyfrowej obróbki obrazu dla poprawienia jego jakości.

piracidvdkf2.th.jpg

Fotka z 300 to już fragment trailera w HDTV 720p – widać że obraz jest ostrzejszy i mniej rozmazany, widać więcej szczegółów.

300hdtvfn5.th.jpg

Mimo, że różnice są zauważalne to jednak nie są one tak znaczące żeby uniemożliwić oglądanie filmów DVD. Poza tym na większości stacjonarnych odtwarzaczy DVD podpiętych do odbiornika HDTV obraz będzie taki sam. Jestem gotów postawić nawet tezę, że film DVD odtwarzany na PS3 będzie miał nieznacznie wyższą jakość obrazu niż film z odtwarzacza stacjonarnego ze względu na opcje cyfrowego polepszania obrazu. 

Zdjęcia

PS3 jest w stanie wyświetlać pliki graficzne zamieszczone zarówno na płytach CD, DVD oraz na pamięciach przenośnych USB i oczywiście z kart pamięci CF, MemoryStick PRO/DUO, SD/miniSD.

Fotografie możemy przewijać samodzielnie lub ustawić pokaz slajdów. Oczywiście podczas przeglądania zdjęć możemy słuchać dowolnej muzyki znajdującej się na dysku konsoli lub innym kompatybilnym nośniku wystarczy wcisnąć przycisk PS i wybrać interesujący nas kawałek. Na szczególną uwagę zasługują 2 typy pokazu.

Photo Album – wyglądający bardzo efektownie, ale raczej mało praktyczny jeśli chcemy pooglądać szczegóły zdjęć. Wygląda to tak: konsola pokazuję nam białe wolno przesuwające się podłoże, na którym co pewien czas pojawia się ręcznie napisana godzina i data zrobienia zdjęć. Zdjęcia natomiast zostają zamienione z płaskich obrazów w trójwymiarowe obiekty imitujące papierowe fotografie które z niechcenia jakby ktoś je upuszczał opadają na przesuwającą się białą „mate”. Raz na jakiś czas konsola wygeneruje też negatyw z wyświetlanych zdjęć. Prawym analogiem możemy przemieszczać kamerę w lewo oraz prawo oraz zbliżać i oddalać ją od zdjęć.

slajdyor0.th.jpg

Portrait

Drugim bardziej praktycznym pokazem slajdów jest Portrait w którym zdjęcia są powoli zmieniają się w sposób łagodny a konsola raczy nasze oczy dodatkowymi efektami w postaci łagodnych najazdów lub oddaleń. Jest to według mnie zdecydowanie najlepsza forma oglądania zdjęć PS3. Jeśli włączymy jeszcze odpowiednią muzykę przeglądanie zwykłych zdjęć dostarczy na zupełnie nowych odczuć

Muzyka.

Odtwarzanie muzyki  na konsoli nie przynosi żadnej rewolucji. Dostępne wizualizację mimo, że kolorowe tak naprawdę nie wiadomo co przedstawiają i jest ich bardzo mało, przynajmniej ja mam takie wraenie. Mam nadzieje że tak jak w przypadku PSP wraz z następnymi updatemi pojawią się nowe.

Narazie to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam zamiar kupic taki sam TV tylko 37 calowy a moj brat ma identyczny jak twój  ;D Mam nadzieje że będzie super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×