Skocz do zawartości
BrzozaLuk

Need For Speed: Shift 2 Unleashed

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? Ten "symulator" to ściema totalna. Jak widzę tą szaleńczą jazdę przy prędkości ponad 200 km/h i drift przy bandzie, to od razu myślę sobie, czy w rzeczywistości kierowca jest w stanie tak szaleć po trasie. Seria Need For Speed zawsze charakteryzowała się tym, że najważniejsze w grze jest "super zabawa przy jeździe, zero stresu, super wyczyny" i szczerze wątpię, w prawdziwość symulatora z zachowaniem wszystkich aspektów realnej jazdy. Według mnie najlepszym symulatorem jest gra TOCA Race Driver 3 i nic to nie zmieni :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zyggi - filmik miazga :) coraz bardziej mnie przekonuje do zakupu gry zaraz po premierze :)

Mkkala - a próbowałeś kiedyś driftu przy 200km/h i jesteś tak doskonałym kierowcą że wiesz w 100% że przy 200km/h nie ma możliwości bocznego uślizgu? Przecież nawet w takim Top Gear rozpędzają się po lotniskach, czy po torze i testując "wypasione" maszyny każdy zakręt jest na kontrolowanym uślizgu, Araby też się w tym lubują. Drift to nie tylko "ręczny" pod dyskoteką :D Więc argument że nie da się kontrolowanym poślizgiem pokonać jakiegoś łuku przy 200km/h do mnie nie przemawia bo to bzdura totalna :)

Już w "jedynce" można było się przekonać że ten NFS ma w sobie coś z symulatora - każdy kto jeździł E36 (pomijając oczywiście jakieś silniki 1,6 1,8 czy 2,0) wie jak nadsterowne potrafi być to auto i to mamy w tej grze! Ta gra naprawdę aspiruje do miana symulatora i mam nadzieję że "dwójka" będzie już symulatorem pełną gębą.

Edit:

Patrz nawet w Polsce tak potrafią :laugh:

Tomasz Kuchar: Nigdy nie byłem fanem driftu, ale po tym, co zobaczyłem w niedzielę w RallyLandzie nie opuszczę już żadnych zawodów takiej rangi. Ewolucje, jakie zademonstrowali drifterzy podczas 1 rundy „LuK RALLYLAND Drift Cup by Maciej Polody” przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Przejazdy dwóch aut, pędzących ponad 200km/h w odległości kilkunastu centymetrów od siebie, do tego w pełnym poślizgu mroziły krew w żyłach. Zawodnicy pokazali, że gdy tylko mają do dyspozycji odpowiednio przygotowaną trasę, stać ich na wiele. Będąc wciąż pod wrażeniem niedzielnych wydarzeń i mając w pamięci euforycznie reagującą publiczność, niecierpliwie oczekuje kolejnej rundy tych fantastycznych zawodów!

Edytowane przez zmstr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujecie zakup tej gry w dniu premiery czy raczej nikt z tutaj obecnych sie nie przymierza?? Poniewaz temat jest praktycznie martwy i sam sie zaczynam zastanawiam czy wydawac kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu premiery raczej nie, jeszcze HP nie zmęczyłem. Poczekam, poczytam opinie, poczekam aż stanieje i zakupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej odwlokę zakup na kilka miesięcy w przód aż cena trochę spadnie, ale tytuł jak najbardziej must have ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw poczekam na demko, jeśli samochody nadal będą jeździły non-stop bokami to poczekam aż gra stanieje do 80-90zł, ale jeśli będzie model jazdy naprawdę poprawiony to myślę, że zakupie dużo szybciej, ale na pewno nie w dzień premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gameplayach, które do tej pory wypuszczono auta nadal w zakrętach "idą" bokiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, bo ja juz rzygam GT5 :D Z czytnika nie wychodzilo przez dlugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii czas:P a kiera mi sie kurzy:P i tak wlasnie mysle nad ta giera w dniu premiery, ale widze, ze te jezdzace autka bokiem to utrapienie jakies bedzie, chociaz jak patrze na gp z wnetrza autka to robi wrazenie, musze to przemyslec bo shift 1 mi sie baaaaaardzo podobal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po okurzeniu Shifta 1 i obczajeniu paru screenow zamówiłem w ciemno nawet jeżeli będzie to shift 1,5 zapewni mi dużo radości poza tym ogromny plus za implementacje autologa z hp

wiec zraz po premierze czekam na zaproszenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. w SHIFT świetnie jeździło się samochodami, które miały mniejszą moc. Ta czasówka z Mazdą MX-5 (bodajże pierwszy on był) była po prostu świetna, na kierownicy czuło się samochód jak marzenie.

To samo tyczyło się całej reszty samochodów z tej półki.

Ale wszystko zmieniało się o 180* w momencie przejścia na samochody typu Lambo czy Zonda...tym się po prostu nie dało jechać. Może nie tyle, że nie dało, ale z realizmem to miało tyle wspólnego co Mario z symulatorem hydraulika.

Auta były niesamowicie czułe, przy najmniejszym skręcie już zad szedł bokiem i nie było zakrętu, żeby nie ślizgać się.

Od razu uprzedzam wszelkie teksty typu "trzeba ustawić samochód i kierownicę"... każdy samochód ustawiałem najdokładniej jak tylko można, żeby zniwelować to ślizganie, ale to po prostu nie było możliwe w tej grze.

Nie wiem czym się kierowali twórcy wymyślając takie zachowanie samochodu. Te dźwięki silników chyba dlatego zrobili takie głośne, żeby zagłuszyć odgłos non stop ślizgających się kół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shift 1 to byla moja pierwsza platyna. Ogolnie gra byla naprawde fajna. Dla mnie sterowanie bylo ok. Na kierownicy wyscigi jezdzilo sie bardzo dobrze, na padzie rowniez nienajgorzej. Jedynym problemem jaki mialem na kierownicy to Drift... nie dalo sie tego zrobic na kierownicy, przynajmniej ja nie potrafilem. Nie wiem czy wogole demko wyjdzie, bo chyba z tego co pamietam do jedyneczki wyszlo.

Ciekawa natomiast jest rzecz ze przezywam deja vu. Mianowicie pamietam jak gdy wyszla 1 to chyba z tydzien wczesniej lub pozniej wychodzil dirt 2. Wowczas jako gre kupiona odrazu wybralem dirta 2, nie zaluje kompletnie bo ta gra to the best w jaka gralem na ps3. Dodatkowo przez pierwszy tydzien czy 2 na shifta taka krytyka spadla ze dziekowalem za to ze wlasnie tej gry nie wybralem... Pametam jak mozna bylo zupelnie na poczatku wyprzedziec auto przed nami wjezdzajac pod nie... Koniec koncow wypuscili patcha a ja kupilem shifta po 1,5 miesiaca.

Teraz natomiast dzieje sie to samo... bo mam do wyboru albo shift albo Motorstorm. Zatem moze tym razem po prostu poczekam dluzej na shifta i poczytam opinie i dam mu szanse tym razem.. Choc motor.. prezentuje sie cudownie :)

Takze po napisaniu tego nie wiem nic wiecej niz wiedzialem przed napisaniem tego posta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W SHIFT patch na wjeżdżanie pod auta nic nie pomógł, jak tylko miałeś furę typu Lambo czy Zonda, to nie trzeba było wyprzedzać nawet, tylko wjeżdżasz pod gościa i on się obraca...gra łamie wszelkie prawa fizyczne :)

Także do tej pory jest ten motyw w grze i jestem ciekaw czy cokolwiek zmieni się w części 2 :P

Co do Motorstorma to poczekałbym na Twoim miejscu, podobno demko jest strasznie słabe i sporo ludzi narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie demko musze scignac... bylem tego bliski juz dzis ale okazalo sie ze na dysku miejsca nie ma... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo kiedy w ogóle będzie demo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Demko poprzedniego SHIFTa pojawiło się chyba 2 tygodnie po premierze gry, o ile dobrze pamiętam, albo nawet jeszcze później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wszystko zmieniało się o 180* w momencie przejścia na samochody typu Lambo czy Zonda...tym się po prostu nie dało jechać. Może nie tyle, że nie dało, ale z realizmem to miało tyle wspólnego co Mario z symulatorem hydraulika.

Auta były niesamowicie czułe, przy najmniejszym skręcie już zad szedł bokiem i nie było zakrętu, żeby nie ślizgać się.

Od razu uprzedzam wszelkie teksty typu "trzeba ustawić samochód i kierownicę"... każdy samochód ustawiałem najdokładniej jak tylko można, żeby zniwelować to ślizganie, ale to po prostu nie było możliwe w tej grze.

Nie wiem czym się kierowali twórcy wymyślając takie zachowanie samochodu. Te dźwięki silników chyba dlatego zrobili takie głośne, żeby zagłuszyć odgłos non stop ślizgających się kół...

Nie jeździłem jeszcze niczym supermocnym w NFS Shift, ale np mam Audi S4, którego nie mogłem za cholerę opanować, do momentu kiedy zrobiłem upgrade opon i odpowiednie pompowanie . To zmieniło zachowanie samochodu o 180 %. Mam porównanie do realu, ponieważ na co dzień jeżdżę prawdziwym AWD 50:50 ogumionym w porządne opony. W Shifcie lubię pojedyncze wyścigi, kilka razy dosiadłem Aston Martina, jeżdżę na wyłączonych wspomagaczach. Tak więc, śmiem twierdzić, że Twoja negacja aut, którymi w rzeczywistości nigdy nie jeździłeś jest przesadzona. Nie bronię Shifta i nie twierdzę że to symulacja.

Sam też czekam na Unleashed i z pewnością wezmę go w dniu premiery. Wątpię aby gra była w stanie mnie rozczarować. Z kilku samochodówek, które posiadam, w każdej cenię sobie coś innego i lubię pojeździć różnymi autami, na różne sposoby.

T.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim PE jest recenzja Shift'a napisana przez Hiv-a. Ocena bardzo wysoka, więc liczę że rzeczywiście dostaniemy konkretny produkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciagle sie zastanawiam nad kupnem w dniu premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy mozna sie dema spodziewac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sluchaj jak przy 200km/h kiedys driftowaly to teraz pewnie tez. mysle ze normalnie tak bys jechal to w szybki zakret bys wszedl driftem tak jakby ale pozniej bys gdzies pierdo****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie:)

Mam zamiar sobie kupić jakieś wyścigi i myślałem nad NFS Shift 2 Unleashed. Czy może doradzacie coś innego?? np GT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×