Skocz do zawartości
ma3x

Licencje

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzenie licencji na padzie nijak się ma do przechodzenia na kierownicy na pełnej symulacji wtedy to jest dopiero zabawa i satysfakcja jak wpadnie złoto :) a na padzie to mozna w NFS pograc a nie w GT5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzenie licencji na padzie nijak się ma do przechodzenia na kierownicy na pełnej symulacji wtedy to jest dopiero zabawa i satysfakcja jak wpadnie złoto :) a na padzie to mozna w NFS pograc a nie w GT5 ;)

nie wszystkich stać na kierownicę, nie wszyscy maj gdzie ją postawić..a co do licencji to do czego one się przydadzą.? są wymagane do jakiś wyścigów.?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napinaj , bo po co ? Nie gram na kierownicy mimo iz planuje jej zakup , bawie sie swietnie wiec jak komus to pasuje to sie da i jest tez fun... a i pewnie na swiecie znajda sie ludzie co lepsze czasy wykreca na padzie niz na kierownicy , pokierowac to sobie mozna w realu , teraz gdy juz drogi lekko zmrozone nawet mozna liczyc na poslizg. Reasumujac , nie mow komus w co moze grac i na czym... jak dla mnie mozesz z kiera nawet spac.

Arielo , dostajesz kase i chyba jakies dodatki typu trasy itp

Edytowane przez jezykosss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fest z tymi licencjami....

coraz mniej mi się podoba to gt;]

w gt4 było od groma wyścigów i chociaż po coś były potrzebne licencje, a tu.....bez szału...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie wszystkich stac na kierownice, ale jak ktoś sie podnieca że ma same goldy na padzie to jest lekki zal dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie wszystkich stac na kierownice, ale jak ktoś sie podnieca że ma same goldy na padzie to jest lekki zal dla mnie.

Zachowujesz się jak rozpuszczony 13 latek i pewnie tyle lat masz.

"lekko Ci żal" ? o ja pierd....

Edytowane przez pwi7aaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde z godzinę walczyłem i nie mogę zrobić hamowania na IC-1 Astonem :/ odpuszczam se tymczasem, najbliżej byłem o 0,016 ... :/ chyba że macie jakiś patent ?:D

oczywiście chodzi o złoto :)

Edytowane przez PaPaY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam patent biggrin.gif Wspomagacze zostaw tak jak się standardowo ustawiają, zaczyna się hamować (chyba na tym "iksie") i jednocześnie wciskasz i trzymasz ręczny szarpijąc kierownicę/gałkę w prawo. Powinno być o jakieś 0,3s przed złotem thumbsup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie wyłączyłem zupełnie wszelkie wspomagacze, nawet ABS.

Na starcie musisz ładnie uważać, żeby tak nie mielił kołami strasznie. Musisz wyczuć moment i lekko zwolnić gaz, żeby zyskał przyczepność.

Tylko lekko, a nie puszczać cały gaz i potem znów do dechy, bo tak to tylko stracisz na tym.

Standardowa technika przy braku TCS'ów i wszelkich nowych wynalazków.

Zyskać tak możesz nawet do 0.3 sekundy.

Potem jak masz ostatniego X'a, to minimalnie przed jego środkiem walisz ostro w heble i powinien Ci wyhamować po prostu idealnie za linią mety.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujesz się jak rozpuszczony 13 latek i pewnie tyle lat masz.

"lekko Ci żal" ? o ja pierd....

Chcialbym miec 13lat :) Stwierdzam fakt, że zadna osoba grajaca na padzie nie doswiadczy tego co ta gra daje majac kierownice, a granie na padzie jest latwiejsze dlatego jak ktos pisze ze licencje sa banale itp grajac na padzie ze wspomagaczami to mi jego zal,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden post na temat, że kierownica jest niebo lepsza od pada to polecą warny...

To nie temat na takie rozmowy...chcecie się poprzekomarzać to zapraszam do Paddocku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi samochodami za licencje ?

jak mam licencje zrobiona na brąz to dostane inny samochód niż miałbym dostać za licencje ze złota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drift_master dzieki wielkie :) oo i mam prośbe, mglby ktos napisac za jaka licencje jakie auta mozna dostac ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za brąz, srebro i złoto są różne samochody, przy czym jak wbijesz od razu złoto to dostajesz wszystkie trzy na raz.

Za licencje są samochody!? :) o cholera, chyba coś przeoczyłem... za co dokładnie? za np ozłocenie całej A czy B? na jakich zasadach to się odbywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drift_master dzieki wielkie :) oo i mam prośbe, mglby ktos napisac za jaka licencje jakie auta mozna dostac ;)?

B License Gold: TommyKaira ZZ-S '00

B License Silver: Daihatsu OFC-1 Concept '07

B License Bronze: Mazda Demio Sport '03

A License Gold: Isuzu 4200R '89 Concept

A License Silver: Mazda Atenza Concept '01

A License Bronze: Nissan mm-R Cup Car '01

IC License Gold: Nissan GT-R Concept (Tokyo Motor Show 2001)

IC License Silver: Autobacs Garaiya '02

IC License Bronze: Acura DN-X Concept '02

.

IB License Gold: Honda S800 RSC Race Car '68

IB License Silver: Mitsubishi HSR-II Concept '89

IB License Bronze: Mazda Eunos Roadster J-LIMITED (NA) '91

IA License Gold: Ford GT (No Stripe) '05

IA License Silver: Land Rover Range Stormer Concept '04

IA License Bronze: Dodge RAM 1500 LARAMIE Hemi Quad Cab '04

S License Gold: Nissan GT-R Spec-V (GT Academy Version) '09

S License Silver: Mazda MX-Crossport Concept '05

S License Bronze: Opera Honda S2000 '04

Pzdr

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała podpowiedź jak przejechać wyścig lotusami na torze Top Gear... zaciągnięte z forum GTplanet:

"So after struggling on this challenge for over an hour I realized that there is no way anyone can win this with the stock settings, therefor I tinkered a bit and bam, won on the first try.

The key is to make your brakes more front biased. I set my fronts at 9 and the car would stop in a perfectly straight line. On my first try I was neck and neck with the first place car by the end of the first lap. On the second lap I took him before even reaching the hammerhead.

Edit: traction control and stability management were also off."

gdzie tylko mam teraz zmeinić ten podział balansu hamulców ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jak nie masz kierownicy DFGT to nic nie zrobisz. To jest możliwe do ustawienia tylko w locie podczas wyścigu, w ustawieniach przed rozpoczęciem licencji nigdzie tego nie widziałem.

Także użytkownicy DFGT są tutaj po prostu w lepszej sytuacji.

Poza tym bez przesady, ten event nie jest taki trudny też. Owszem, też prawie osiwiałem, ale na pewno nie jest on nierealny do przejechania bez zmieniania tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą kierownicę i teraz takie pytanko która opcja będzie odpowiedzialna za to ? proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ostatnie są od siły docisku hamulców, przednie i tylne.

Tam zresztą wszystko jest podane...nie trzeba być ekspertem od tego.

Edytowane przez Patricko
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję... bo za nic nie mogłem przejść tej misjii... zawsze jakiś głupi błąd i po ptokach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś ustawienia auta aby ukończyć wyścig Lotusami na torze Top Gear?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj to:

Ok got it Traction control 1 ABS 1, no skid recovery but front brakes set to 9 via race adjustments on the fly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DFGT, a te lotusy zrobiłem bez przestawiania hamulców i kontroli trakcji (to ostatnie tylko zwalnia). W większości zakrętów należy hamować w miejscu pokazywanym przez linię. W zakrętach nie dociskać gazu na maxa i wcześniej wrzucać wyższy bieg. Dzięki temu samochód nie powinien wpaść w poślizg, bo na koła będzie przekazywany mniejszy moment obrotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego probowałem i mi sie nie udało.... :rolleyes:

działa działa... tylko trzeba uderzyć przed ta kostka styropianowa tak jak na filmiku

to tylko jako bug jest dobre bo bez tego na luzaka można złotko wycisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×