Skocz do zawartości
ma3x

Licencje

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakieś ustawienia auta aby ukończyć wyścig Lotusami na torze Top Gear?

Mi się udało za 4 czy 5 razem,aż sam się zdziwiłem że tak szybko na złotko. Pierwsze co zrobiłem to trakcja - 5 i ABS- 5,aaa no i akurat w tym przypadku włączyłem jakiś pomagacz ale nie pamiętam już jaki,chyba wyjście z poślizgu czy coś... Nie mogę za to zdobyć złota w S-8. jak dla mnie to najcięższa licencja. Gram na DFGT na symulacji. Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj też zrobiłem zoto lotusami... nie było tak strasznie... zapisałem nawet powtórkę ale nie wiem czy można ją udostępniac znajomy? generalnie drugie okrążenie zaczynałem na 4 pozycji i na hammerhead'zie byłem już drugi, a przed "Bacharach" pierwszy i tak też dojechałem... generalnie trzeba dozować gaz, hamować na prostych kołach, ciasno brać zakręty, na tej szykanie po pierwszym zakręcie nie trzeba praktycznie hamować, a na hammerheadzie można hamowanie opóźnić nieznacznie... dzisiaj po pracy spróbuje udostępnić tą powtórkę jak się da....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mam w B np troche brązowych , troche srebrnych to jakie auto dostane ?:) czy wszystkie musza byc np brązowe lub srebrne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli zdobędziesz jakikolwiek puchar we wszystkich konkurencjach danej licencji to dostaniesz auto odpowiadające najgorszemu zboytemu pucharowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie licencje najtrudniej i najżmudniej robiło się wam na złoto? :)

U mnie to zawsze były dohamowania czyli A-1, B-1, IC-1 i IB-1. Nie mogłem wyczuć dobrego momentu do wciśnięcia hamulca.

Najłatwiej, przeważnie za pierwszym razem to ostatnie licencje czyli A-10, B-10, IC-10, IB-10, IA-10 i wszystkie dotyczasowe licencje S ( narazie do S4 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cala licencje i wyscigi specjalne na zloto  :) jezdze  na padzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowiedzieć jak ustawić auto do IC-10? Męczę się z tym a takie Lotusy na Top Gear na złoto zrobiłem bez problemu.

Edytowane przez Duszol_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ci nie pomaga?

Pozdrawiam B)

/Kur**ica mode off

Dzięki, uświadomiłeś mi kilka rzeczy:

-Nie potrafię tak świetnie driftować

-Ten cholerny Force Feedback przy DFGT może dobić

-Istnieje coś takiego jak pad

Mimo wszystko pomogło :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Akademie AMG ktoś śmiga

ja na razie nowicjusza i amatora mam na złoto, reszty na razie nie ruszałem bo brak czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmigam... tez dwa pierwsze poziomy mam na złoto + 2 przejazdy na 3 poziomie... ale na mokrej nawierzchni strasznie trudno się gra:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Tour + Eiger Nordwand + Alfa Romeo 8C.

Jak na razie najcięższa konkurencja dla mnie. A to za sprawą debilnego systemu 900 stopni, którego w żaden sposób nie można zmienić.

A te serpentyny aż się proszą o mniejszy kąt skrętu, gdzie trzeba manewrować szybko i dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi największą trudność sprawia b-5 za cholere nie mogę zrobić czasu na złoto, teraz brakuje mi 0,086 sekundy no szału idzie dostać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startujesz po zewnętrznej, opóźniasz hamowanie jak się tylko da, podczas hamowania przebijasz się na wewnętrzną tak aby kołem najechać na tarkę, jak dobrze pamiętam to prędkość w łuku musi spać do ok 60km/h ale nie poniżej, chwile lecisz bez gazu dopóki nie przekroczysz wierzchołka, a jak zaczynasz wychodzić to pedał w podłogę.

Lepiej bardziej dohamować i ciaśniej wziąć zakręt przez co wcześniej zaczniesz przyspieszać i wyjdziesz z większa prędkością, niż wbić się w zakręt o te kilka km szybciej i z nią jechać po dużo większym łuku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mi największą trudność sprawia b-5 za cholere nie mogę zrobić czasu na złoto, teraz brakuje mi 0,086 sekundy no szału idzie dostać....

Wyłącz wspomagacze, TCS 0, ABS 1 i tak jak wyżej napisane dawaj po tarkach.

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz wspomagacze, TCS 0, ABS 1 i tak jak wyżej napisane dawaj po tarkach.

No mnie w B5 brakuje do złota ...... 8 tysięcznych.....

Tyle, że nawet nie wiem gdzie się zmienia te wspomagacze - serio. Może mi ktoś napisać gdzie mam to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić złoto w IB-3 (slalom Toyotą FT-86 Concept), gram na padzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale jakimś cudem udało mi się już ponad godzinę temu wykręcić czas 0:18,410 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrciko

Ja jakoś na kierce z 900st. zrobiłem ;) I teraz nie pamiętam, ale albo miałem wszystko off (oprócz ABS na 1) albo ustawiłem wspomaganie na silne (i ABS na 1) :thumbsup:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrciko

Ja jakoś na kierce z 900st. zrobiłem ;) I teraz nie pamiętam, ale albo miałem wszystko off (oprócz ABS na 1) albo ustawiłem wspomaganie na silne (i ABS na 1) :thumbsup:

Pozdro

No nie mówię, że się nie da, ale mniejszy kąt skrętu byłby tam na wagę złota...

Już zrobiłem tą konkurencję, a replay zapisałem.

Z Grand Tour jeszcze wyścig Lambo w nocy był trochę wymagający, ale i tak Eiger Nordwand + Alfa 8C = najtrudniejszy event dla mnie jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja z Lambo miałem większy problem... musiałem sobie rozjaśnić obraz w szybkich opcjach, bo miałem za ciemno i traciłem czas nie potrzebnie zwalniając przed zakrętami :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startujesz po zewnętrznej, opóźniasz hamowanie jak się tylko da, podczas hamowania przebijasz się na wewnętrzną tak aby kołem najechać na tarkę, jak dobrze pamiętam to prędkość w łuku musi spać do ok 60km/h ale nie poniżej, chwile lecisz bez gazu dopóki nie przekroczysz wierzchołka, a jak zaczynasz wychodzić to pedał w podłogę.

Lepiej bardziej dohamować i ciaśniej wziąć zakręt przez co wcześniej zaczniesz przyspieszać i wyjdziesz z większa prędkością, niż wbić się w zakręt o te kilka km szybciej i z nią jechać po dużo większym łuku..

ok dzieki za pomoc dzisiaj na bank sprobuje i dam znac :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić złoto w IB-3 (slalom Toyotą FT-86 Concept), gram na padzie

przypatrz się jak operuje gazem bo to klucz do sukcesu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×