Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Nóżka napisał:

No przykre jest to, że tyle się mówiło że zawodnicy będą karani za KAŻDĄ próbę symulowania, a tak naprawdę może w 10% kartki są pokazywane. Prawie za każdym razem sędziowie machną ręką że zawodnik ma wstać i tyle tego było... 

 

To akurat nie takie proste, bo często jest tak, że piłkarz czuje kontakt z rywalem i po prostu przewraca się, żeby pomóc arbitrowi w decyzji, coś na zasadzie "lekko mnie uderzył, niby mógłbym grać dalej, ale nie chcę, więc przewracam się, żebyś na pewno odgwizdał wolnego, zamiast pozwalać mi grać dalej". Czasem sędzia uzna, że na odgwizdanie faulu to sie nie nadaje, ale kartki pokazać też nie może. Do tego dochodzi fakt, że żeby pokazać kartkę za symulację to sędzia musi mieć pewność, że takowa była, więc wybiera wariant bezpieczny. Ja generalnie uważam, że to jest pole do popisu dla wszelkich komisji, które powinny to analizować po meczach i odpowiednio karać, a wtedy, jak już to wspominałem wiele razy, z całą pewnością problem by się rozwiązał błyskawicznie.

 

Mnie bardziej w sędziowaniu irytuje to naginanie przepisów, chyba ze strachu przed burzą w mediach - nieraz sędziowie podejmujący dobre, ale niepopularne decyzje są gnojeni przez różnych dziennikarzy, czy krytykowani przez "fachowców" typu pan Sławek z C+ i tym sobie tłumaczę fakt, że są tak oszczędni z kartkami, ale wkurza mnie to niemiłosiernie. O ile zrozumiałe jest, że sędzia czegoś nie zauważy, że przegapi spalonego czy zagranie ręką, to już faktu, że za ewidentne, ostre faule sędziowie nie dają drugich żółtych kartek (bo pierwsze jeszcze im się zdarza) nie jestem w stanie zaakceptować. Tak samo nie rozumiem pobłażania takiego np. Marciniaka, no ale to w sumie jest Marciniak, więc nie ma się czemu dziwić. Niby wytyczne i inne bzdury, ale jakim cudem taki Peszko ostatnio nie dostał bezpośredniej czerwonej, albo Małecki nie wyleciał wczoraj z dwiema żółtymi to jest dla mnie niepojęte. A później się dziwić, że sędziów nikt nie szanuje i pracują pod ogromną presją - szkoda, że tę presję w dużej mierze sami na siebie nakładają (choć oczywiście przy pomocy geniuszy ze związków, przygotowujących różne wytyczne).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze 'sympatyzuje' z Barca to wyjatkowo musze sie zgodzic z Nóżką. Kiedyś w tym temacie sie wiecej udzielalem, teraz wlasciwie wcale, dluuugo mnie tu nie bylo. Zastanawialo mnie czy haobao nadal sie w postach, przepraszam, onanizuje nad Barca, i widze ze styl sie nic nie zmienil. Sami dorośli tutaj( teoretycznie) a jak sie czyta niektóre posty to sie człowiek czuje jakby sie wbił na przerwe do gimnazjum.

 

Ogolnie nie rozumiem ludzi ktorzy sie tak podniecaja meczami klubow zagranicznych. Ok gra ulubiona druzyna i sa emocje, ale u mnie nieporywnywalne do meczu reprezentacji. Na meczu reprezentacji moge biegac i drzec sie jak szalony, a jak ogladam Barce ktora dokonuje remontady to wiadomo ze jest jakis maly okrzyk radosci, ale to tyle, raczej biore to na spokojnie,a juz na pewno nie wypisuje glupot na forum typu' wielka barca!!!! niech was dupsko piecze!!!" itp.

 

Haobao a byles chociaz na Camp Nou czy jest to raczej milosc telewizyjno-internetowa? W sumie bez sensu pytam bo napisac ze byl to moze kazdy :1_grinning: A jesli sie zdarzylo ze nie byles to glupio bedzie najwiekszemu fanowi w internecie sie przyznac.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakracja co te Leicester... jednak to moze byc prawda ze spowodowali wypad Ranieriego albo dobry diler wrocil do miasteczka... i jeszcze te karne obronione. Zmiana trenera i nagle gdzie dostawali od wszystkich to wygrywaja z Liverpoolem, City blyskawicznie uciekajac ze strefy spadkowej a teraz pocisneli Seville. WTF.

Kante na trybunach :)

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lester wychodzi z dołka, może jeszcze mistrza obronio :obama:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre by było jak by lester spadło z ligi i jednocześnie wygrało LM:D Chyba nigdy się tak nie zdarzyło, żeby zespół, który spadł z ligi  grał w następnym sezonie LM :1_grinning: Chyba, że się mylę i był taki przypadek?:D Oczywiście bez Juventusu i słynnego Calciopoli.

Edytowane przez mikelsgrom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni nie spadna a sezon zakoncza w polowie tabeli. Po zmianie trenera wygrywaja wszystko i graja jak Lester tamtego sezonu. Mowie wam zrodelko towaru wrocilo do miasteczka i wala w nochala przed meczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SkibaPL napisał:

Oni nie spadna a sezon zakoncza w polowie tabeli. Po zmianie trenera wygrywaja wszystko i graja jak Lester tamtego sezonu. Mowie wam zrodelko towaru wrocilo do miasteczka i wala w nochala przed meczem.

No tak wszystko wskazuje na to, że jednak się utrzymają, ale dobre by to było. :1_grinning:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dokładnie, teraz mają starego/nowego Szekspira.

 

Widać że facet przewietrzyl im głowy i wróciło Lester z poprzedniego sezonu.

 

 

Co do Sevilli to nie pokazali zupełnie nic plus frajerski pierwszy mecz w którym powinni spokojnie wygrać że 3:0, a skończyło się wiadomo jak.

 

 

Ale super obrazek był przed chwilą, Buffon i Casillas się przytulali, dwie wielkie legendy, szkoda że niedługo prawdopodobnie takich piłkarzy już będzie coraz mniej. Z "tej" starszej gwardii już mało kto został.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułem w moczu że to obsra, niby przed meczem kursy na Lei wynosiły 3.20, ale podskórnie wiedziałem że angole ich u siebie pocisną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że Mioduski przejmie Legię, a Leśnego koralika usadzą w radzie nadzorczej. Hmm... z jednej strony szansa na normalizację, z drugiej wyczuwam na horyzoncie jakiegoś większego gracza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lester z Szekspirem na ławce złapało drugi oddech. Może być casus Avrama Granta z Chelsea. Ciekawy jestem jak to będzie wyglądało w dłuższej perspektywie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, haobao_PL napisał:

To teraz każdy marzy o Lester w losowaniu :pazura:

 

Barca i tak wylosuje Bayern :vxoAZzf:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To teraz każdy marzy o Lester w losowaniu :pazura:

Oni pewnie są już zarezerwowani dla Realu, patrząc na to jakich Real w ostatnich latach dostaje rywali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Krosek napisał:

Oni pewnie są już zarezerwowani dla Realu, patrząc na to jakich Real w ostatnich latach dostaje rywali.

Ciepłe kulki ? :pazura: W sumie oby nie Baja, reszta do połknięcia :antonio:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe kulki prawdy. :notsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, dawno nie byłem w temacie.

Ktoś ogląda LM przez KODI? Oczywiście na polskich programach. Dodałem sobie listę programów i super to działa, jestem ciekaw jak będzie podczas samego meczu.

Jakieś opinie bądź doświadczenia? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z weeb.tv przy pomocy KODI, ale co chwila znikały programy i było więcej nerwów niż pożytku. Jak masz dobrą listę kanałów z jakiegoś sensownego źródła to się podziel, chętnie przetestuję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby powtórka z pierwszego meczu?

 

Nie mam nic przeciwko :banderi:

 

Ale ten Mbappe niezły mlokos, Henry'ego mi przypomina jak nic.

Statsy ma porazajace w Monaco jak na ten wiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gruby mecz będzie oby tylko Monaco sie nie zesralo.Juz teraz można obstawić gdzie Mbappe odjedzie po sezonie.MU,City,czelsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie oby nie do Barcy :Gmoch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×