Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider

Rekomendowane odpowiedzi

Haha mialem juz skomentowac a tu patrze jakas taka dziwna fotka przypominajaca pewna polska wokalistke... :D

Zbaczymy jak im ten "reset" wyjdzie oby dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napaliłem się na tego nowego TR, do tego stopnia, że po raz kolejny przejdę TR:A na PS2 (ostatnio ukończyłem po raz 2 TR:L) i zakupię kolekcję gier z Larą na PC (chodzi o pierwszych 6 części).

Pamiętam jak ludziska obawiali się "umangowienia" panny Croft, a tu niespodzianka. Po raz pierwszy postać wygląda realistycznie. Mam nadzieję, że gra będzie udana, z ciekawą fabułą, nie będzie zbyt horrorowata, a przede wszystkim będzie TRowata. :)

EDIT: Garść szczegółów i skany: http://ppe.pl/news-4342-TOMB_RAIDER__pierwsze_konkrety.html

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu jakaś informacja.

Nigdy nie byłem jakimś szczególnym fanem, ale przyznaje, że w te części co grałem to nawet mi się podobały. (1,2,3, (i tutaj nie wiem, być może 4 i 5 też) Legend (ps2), Anniversary (pc) i Underworld na ps2) Co prawda fabułę ukończyłem jedynie w Legend i Underworld. Nie była to wina samej gry w sobie, tylko niesprzyjających warunków ;] Anniversary zapewne tez bym przeszedł gdybym dorwal wersje na ps2. Dlaczego? Bo nie lubie grać na PC.

Tak czy owak, czekam na nowa część, jeżeli mnie zainteresuje to na bank ją kupię :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem podlinkowane (przeze mnie) skany i jestem zaintrygowany. Bardzo mnie ten projekt zaciekawił. Oj, bardzo. Życie pokazuje, że konkurencja to świetna sprawa i najlepiej na tym wychodzą gracze. ND podniosło poprzeczkę przygodami Drake`a, więc CD musi popracować nad panną C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem artykuł z gazety. Jeżeli to prawda, a nie zręczne naginanie faktów zapowiada się naprawdę porządna gra, która IMO może okazać się lepsza od potencjalnego nowego Uncharted. Opis jakie konsekwencje czekają główną bohaterkę jeżeli graczowi nie uda się QTE jest bardzo fajny, ale niestety wciąż jesteśmy karani za nasze błędy.

Weźmy też pod uwagę wygląd Lary, która nie prezentuje się w końcu jak karykatura kobiety, ale jak normalna atletycznie zbudowana i wysportowana młoda kobieta. I tutaj trzeba pogratulować projektantom i grafikom z Crystal Dynamics - projekt nowej Lary, a w szczególności jej twarzy jest po prostu piękny i wygląda bardzo realnie (jak na standardy gier).

Zastanawia mnie też czy uda się developerom spełnić swoje obietnice o wielu możliwych ścieżkach dojścia do celu. Czy będzie to naprawdę wiele ścieżek czy może trzy z góry wymyślone i gracz znowu będzie zatopiony w iluzji wyboru.

Czekam na dalsze informacje, gdyż tytuł mnie bardzo zainteresował i 2011 zapowiada się coraz lepiej - Deus Ex, Mass Effect 2 na PS3, Space Marine, być może ME3 i U3. Brakuje tylko zapowiedzi konwersji Civilization V na PS3 z obsługą Move.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNCHARTED może mieć solidną konkurencję. To o czym pisano w artykule, obrazuje mój ideał solidnej gry przygodowej. Bardzo na nich liczę.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością, bo rok 2011 zapowiada się naprawdę ciekawie ;)

Do TR mam sentyment, bo to była moja pierwsza gra jaką dostałem kiedy byłem dzieckiem (huh, wtedy to chyba nawet 100zł było). Ja chcę jakieś filmiki, bo łatwiej napisać artykuł o tym jaka gra będzie piękna niż ją rzeczywiście stworzyć. Ale wierzę, że się postarają i zrobią porządnego TR, którego będziemy mogli długo męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba więcej niż 100 zł. ;)

Gra już wygląda nieźle. Obrazki w artykule pochodzą z gry (na jednym widać X-klockowe przyciski RT i LT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Pamiętam jak jeszcze na psx odpalałem tomb ridera jedynke a później drugą część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dla was Uncharted to konkurencja dla Tomb Raidera. Póki co przeszedłem wszystkie części Tomb Raidera i Uncharted i to inne gry. Uncharted to strzelanina z cover system, bez zagadek z elementami platformowymi, które ciężko nie wykonać.. Tomb Raider to eksploracja i zagadki, strzelanie od czasu do czasu. Klimat i sos przygodowy podobny ale gameplay inny. Obie serie uwielbiam.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice są ewidentne, ale ostatnie części przypominają grę ND i vice versa. Obie serie są świetne i warto je poznać w 100% (nawet te mniej udane części przygód Lary).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dla was Uncharted to konkurencja dla Tomb Raidera. Póki co przeszedłem wszystkie części Tomb Raidera i Uncharted i to inne gry. Uncharted to strzelanina z cover system, bez zagadek z elementami platformowymi, które ciężko nie wykonać.. Tomb Raider to eksploracja i zagadki, strzelanie od czasu do czasu. Klimat i sos przygodowy podobny ale gameplay inny. Obie serie uwielbiam.
IMO nowy Tomb Raider ma szansę sprzedać się lepiej od Uncharted 3. Po pierwsze będzie to tytuł multiplatformowy, więc potencjalnych klientów jest znacznie więcej. Twórcy TR zapowiadają bardzo ciekawe zmiany, które mogą sporo namieszać, szczególnie jeżeli nowy Uncharted znowu zaoferuje to samo co w dwóch poprzednich częściach.

I argument bardzo subiektywny, ale dla mnie ważny. Lara zapowiada się na o wiele bardziej interesującą i dającą się lubić postać niż arogancki i zarozumiały Drake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ktra gra się lepiej sprzeda.

Co do Drake`a, to widać, ze grałeś tylko po polsku, bo właśnie Boberek tak spieprzył tę postać, że wyszła na typowego zarozumiałego twardziela, którym nie jest.

Bohaterowie obu serii są świetni, ale Lara ma dłuższy staż i większą rzeszę fanów, więc może byc ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oto najważniejsze fakty, które pojawiły się na łamach magazynu:

- Lara w grze ma 21 lat,

- ponieważ to restart całej marki, tym razem nie będzie modelki odgrywającej rolę Lary w rzeczywistości,

- animacje i sceny powstaną na podstawie sesji motion capture,

- pojawią się brutalne sceny śmierci - Croft może zarobić ostrze w klatkę piersiową, po czym napastnik zamyka jej oczy po śmierci. Jej członki i głowa mogą być zmiażdżone przez ciężkie obiekty,

- brak szczegółów na temat broni, ale koncepty pokazują łuk, shotgun i pistolet,

- system lockowania na celu zastąpi swobodne celowanie, które wedle Crystal Dynamics może stanąć w szranki z konkurencyjnymi rozwiązaniami,

- lokacje mają być otwarte i umożliwiać swobodną eksplorację - nie ma jednej drogi do celu, pełna wolność,

- wraz z postępami w grze zdobędziemy nowe narzędzia, ekwipunek i rozwiniemy atletyczne umiejętności Lary, dzięki czemu dostrzemy do wcześniej niedostępnych lokacji,

- w grze znajdą się obozowiska, w których będzie można łączyć przedmioty i rozwijać umiejętności Lary. By zminimalizować backtracking, będzie można błyskawicznie przemieszczać się między nimi (niczym w RDR?)

- gromadzenie jedzenia i wody będzie niezbędne by przeżyć - to właśnie element survivalu,

- w czasie rozgrywki pojawią się inni ludzie, część z nich będzie rozbitkami ze statku Lary,

- daty premiery nie podano, ale oficjalna strona wskazuje premierę na Xboksa 360 i PS3.

http://www.ppe.pl/news-4342-TOMB_RAIDER__pierwsze_konkrety.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to, ktra gra się lepiej sprzeda.

Co do Drake`a, to widać, ze grałeś tylko po polsku, bo właśnie Boberek tak spieprzył tę postać, że wyszła na typowego zarozumiałego twardziela, którym nie jest.

Bohaterowie obu serii są świetni, ale Lara ma dłuższy staż i większą rzeszę fanów, więc może być ciekawie.

W obie częśći Uncharted grałem po angielsku gdyż nie przepadam za tłumaczeniami gier, ale jestem w stanie docenić dobry dubbing. I zaznaczyłem, że jest to SUBIEKTYWNA opinia. Czyli wyłącznie moja. Ja postrzegam Drake'a jako aroganckiego dupka i parszywego złodzieja, który więcej zniszczy niż odkryje.

I dlatego uważam nową Larę (stara Lara popełniała te same grzechy co Drake) za postać zapowiadającą się ciekawiej gdyż walczy ona o swoje życie, a nie udaje się w podróż by obrabować muzeum, a potem lata z karabinem i strzela po bezcennym, starożytnym mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screeny fajne,trochę mi zalatuję klimatem Legacy of Kain:Soul Reaver :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa. Lara wygląda realistycznie, ma bardzo ładną, normalną figurę. Widać, że gra ma wielki potencjał, ale póki co to dopiero obrazki (pewnie z wypasionego PC i to po szopce), ale i tak jest rewelacyjnie. Mam nadzieję, że się postarają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo na jakie platformy ma to wyjsc? na wszyskie trzy????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×