Skocz do zawartości
DaraS

Mass Effect 3

Rekomendowane odpowiedzi

No Life to będzie niedługo. W przyszłym roku premiera Killzone 2 i potem Dragon Age 2, a ja jeszcze mam zaległości w postaci np. Castlevania i Heavy Rain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Life to będzie niedługo. W przyszłym roku premiera Killzone 2 i potem Dragon Age 2, a ja jeszcze mam zaległości w postaci np. Castlevania i Heavy Rain.

Killzone 2?? Chyba Killzone 3. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME3 mam nadzieję że nie będzie takie nudne jak ME 2 czyli zbierz drużynę zrób quest dla każdego członka i znowu to samo.....:( mam nadzieje że bioware wyciągnęło wnioski. Lubię tego TPP z ELEMENTAMI rpg więc czekam z niecierpliwością. Trailer na +

DA:O było świetnym RPG na PC niestety DA 2 zapowiada się conajmniej strasznie.. ale zobaczymy.

Elder scrolls V mam naprawdę wielkaaaaaa nadzieję że będzie świetne. TES III był genialny TES 4 był świetny . nie wierzę że Bethesda nie zrobi prawdziwego RPG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ME2 nudne? Ciekawa opinia. Jeśli fabuła składała się tylko z tego, żeby zebrać team i ruszyć na tych "złych" to graliśmy chyba w różne gry. Każda postać była wyjątkowa, każda miała swój charakter i ciekawą historię. Ta drużyna, którą trzeba było zebrać nie była przypadkową zbieraniną. Co więcej, każda misja była wyjątkowa, żadnej powtarzalności. Wiele można powiedzieć o ME2, ale że jest nudny? Chyba nie. Każdy ma jednak swoje zdanie. Dla mnie na przykład DA:O było zdecydowanie przereklamowane, a grałem na PC. Mierna, oklepana fabuła i brak jakiegokolwiek balansu poziomu trudności. Projekt świata i system walki nie uratował dla mnie tego tytułu. Świetnym RPG na PC to było Baldur's Gate 2, ostatnio ewentualnie The Witcher. W DA:O nie było nic oryginalnego.

Mass Effect to nie jest RPG. Jeśli ktoś oczekuje stu zdolności i dwustu klas oraz taktycznego systemu walki niech sobie odpuści tą serię. To jest gra akcji z elementami RPG, nacisk położony jest na dialogi, konstrukcję postaci, dynamiczny system walki i filmowy rozmach. Uniwersum ME to poziom światowy, nowe, oryginalne, bez miliona zapożyczeń. Kto konstruuje jeszcze takie światy?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killzone 2?? Chyba Killzone 3. :tongue:

Fakt, chodziło mi o 3.

W ME był większy balans pomiędzy elemetami RPG a akcja w drugiej ograniczyli elementy RPG co wg. mnie było dobrym posunięciem.

Co do Dragon Age'a 2 niestety nie wiem co myśleć bo jak dla mnie w przeciwieństwie ME2 powinien pozostać jak pierwowzór typowym RPG. Ale wstrzymajmy się z ocenieniem do premiery. Jak na razie to spekulacje. Zobaczymy co finalnie z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spóźni się.

EDIT: Podobno PS3kowy ME2 będzie/jest na silniku ME3.

[/quote

czekam na jakis gameplay z ME3, mam nadzieje, że wkrótce coś opublikują!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już rozmawiamy o ME2 to i ja sie wypowiem

Gdyby nie elementy RPG to ME były kolejnym zwykłym TPS z dobra fabuła i tyle. Fakt panowie z BW nie robią tutaj klona DA z milonem tabelek, liczb i wykresów ale te elementy dodają grze oryginalności i naprawdę chciałbym żeby powróciły statystyki w 3 znane z 1 części po małym tuningu bo im to trochę nie wyszło.

Teraz weźmiemy na warsztat fabule. Tutaj dosłownie zbieramy drużynę i jazda na tych zły, niczego się nie dowiadujemy dlaczego to robią co 50 tysięcy lat, gdzie się podziewają, kto ich zbudował,, tylko dowiadujemy się nie co o żniwiarzach (albo coś mi umknęło skleroza nie boli ) . Watek przewodni walki z zaawansowanymi technologicznie robotami uprościli w dwójce do minimum. Jedyne co jest dobre to zakończenie historii handlarza cieni, ale niestety za to trza wybulić. BW obiecywało ze skutki z jedynki będą miały wpływ na dwójkę no i miały tylko uproszczono to do minimum

Wracając do 3 to mam cicha nadzieje ze będzie dwa razy dłuższa niż dwójka i zakończa wszystkie wątki poboczne :)

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie dlaczego cykl się powtarza co kilkadziesiąt tysięcy lat. Pojawia się zagrożenie dla ludzkości, grupa ludzi wie jak ogromne więc, jak to piszecie "jazda na tych złych" albo zostanie z nas proch i pył. Myślę, że to wystarczająca motywacja. Sama rasa Reapers jest owiana tajemnicą i moim zdaniem to dobry i celowy zabieg. Ja osobiście nie muszę mieć wyłożonego wszystkiego czarno na białym. To jest żywy, ogromny świat i bardziej czuje się to co się dzieje niż czyta w quest/data logu. Poza tym w większości rpg-ów zbiera się ekipę, żeby poradzić sobie z czymś co za cel, ot tak, wybrało sobie zagładę świata lub zdobycie absolutnej władzy. Nie ma się co czepiać. Jestem pewny, że wiele wątków wyjaśni się właśnie w "trójce".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trójk jest zwieńczeniem trylogii o komandorze shepardzie, wiec zapewne sie bedzie duzo działo. Jakos sobie nie wyobrażam sytuacji: W galaktyce się wszyscy bija a szepard popierdziele na jakieś zadupie żeby znaleźć zgubiony ładunek/osobę

To trochę bez sensu, nie trzeba dawać wszystko na tacy, wystarczy rozwój wydarzeń czego w Dwójce zabrakło. No chyba ze panowie z BW maja zamiar wałkować ten wątek w innych grac w świecie ME :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba, piszcie korzystając z opcji spoiler, dobrze? ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dyskusja o trójce, więc informacje związane z ME2 to naturalna sprawa. Poza tym, żadne istotne kwestie nie zostały ujawnione, naprawdę.Napisaliśmy tyle ile wiadomo z trailerów.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dyskusja o trójce, więc informacje związane z ME2 to naturalna sprawa. Poza tym, żadne istotne kwestie nie zostały ujawnione, naprawdę.Napisaliśmy tyle ile wiadomo z trailerów.

Mnie boli w ME fakt ze mimo tak ogromnego uniwersum znowu mamy motyw gdzie na poczatku ludzie sa popychadlami (ME1), a potem trzesa cala galaktyka i sa praktycznie jej glowna sila (ME2). Boli mnie tez fakt ze w 2jce padlo haslo iz to z ludzi mozna robic kolejnych zniwiarzy i w 3jce mamy oklepany motyw "atak kosmitow na ziemie", szkoda, bo liczylem na cos zupelnie innego w zwienczeniu. Mimo to wielowatkowosc i historia sa wciagajace, space opera jak ta lala, na current geny bezapelacyjnie nie ma lepszej ;)

Swoja droga dziwi mnie troche Cerberus, po przejsciu pierwszej czesci bylem swiecie przekonany ze ich calkowicie zniszczylem (subquesty) a w 2jce sa ukazani jako calkowicie dobrze trzymajaca sie firma, co wiecej z ogromna baza danych nt "ciekawych" ludzi oraz technologia ktora wyprzedza chyba wszystko (w koncu reanimacja sheparda z jego "stanu" to musi byc cos ^^)

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu zaczeli coś pokazywać aczkolwiek ciągli dziwi mnie fakt brak jakiś fajny, przepełnionych akcją trailerów, teaserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rysunki to fake. Jesse Houston i Chris Priestley z Bioware zaprzeczyli jakoby pochodziły one z Mass Effecta 3. To tylko Fan arty, ale za to bardzo ładne

źródło

http://social.bioware.com/forum/1/topic/103/index/6390664/1#6392259

na trailery przyjdzie jeszcze czas, gra dopiero ukaże się pod koniec roku. Chociaż sam bym się nie pogniewał jakby wypuścili cokolwiek związanego z grą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra roku więc powinni śmiało promować. Nikt nie powie że promują a wyjdzie byle gó... bo tak na pewno nie będzie ;) To też powinni szaleć wręcz z trailerami, teaserami gdyż jest to zakończenie przygód Shepard'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli to lipne rysunki, to i tak jest to fajna ciekawostka. Natomiast wypowiedzi tych panów nie traktowałbym jak wyroczni. Mogły im "wyciec" niektóre szkice i co mają powiedzieć, że to prawdziwe? Tego typu rysunki i inne nowinki muszą być "wyciszane"/poddawane w wątpliwość przez pracowników firmy.

W SPOILERZE szczegóły dotyczące ME3 :) ŹRÓDŁO (LINK)

1. Akcja gry rozpoczyna się na ziemi.

2. W momencie, w którym żniwiarze atakują Ziemię, Shepard ucieka na Normandię, gdzie usiłuje znaleźć sprzymierzeńców.

3. Powróci Liara, Ashley/Kaiden, Garrus, James oraz Sanders.

4. Na skanie jaki znajdziecie poniżej, widoczna jest Ashley.

5. Potwierdzono obecność takich postaci jak Wrex, Mordin, Legion oraz Anderson.

6. W grze zostanie zawarty interaktywny komiks "poprzednio w Mass Effect", w którym będziemy mogli podjąć najważniejsze decyzje, jeśli nie mieliśmy styczności z poprzednią częścią serii.

7. Illusive Man odegra tutaj olbrzymią rolę.

8. Elementy cRPG zyskają na znaczeniu.

9. Będziemy mieli większą wolność w wyborze umiejętności postaci.

10. Drzewko umiejętności zostanie znacznie rozwinięte.

11. Moce będą "ewoluować" kilka razy, nie tylko raz.

12. Broń będzie można modyfikować, dodając do nich nowe części takie jak lufy czy lunety.

13. Każda klasa będzie mogła używać wszystkich giwer.

14. Ilość slotów na broń w przypadku takich klas jak Adept, Engineer czy Sentinental zostanie ograniczona do dwóch. Vanguard oraz Inflitrator zabiorą ze sobą trzy pukawki.

15. Powrócą różnorodne zakończenia.

16. To, kogo mamy w drużynie oraz kto jest naszym sprzymierzeńcem, będzie miało niebagatelny wpływ na zakończenie historii.

17. Nie będzie multiplayera.

A na poniższym obrazku jest Ashley... Dlaczego powiększyli jej biust i zmienili twarz? Stara Ash była imho dużo ładniejsza.

mass_effect_3.jpg

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NINJA EDIT przez KopaczK - well played sir!

---------------------------------------------------------------------------

Na stronie Gaming Everything zamieszczono spis informacji o ME3 z najnowszego numeru Game Informera.

- Gra ma zaczynać się na Ziemi, procesem Shepard'a za to co zrobił w dodatku Arrival - dla przypomnienia, Shepard oczyścił galaktykę z jednego systemu gwiezdnego niszcząc przekaźnik masy i zabił ponad 300 000 batarian (to ostatnie to taki mały drobiazg)

- Żniwiarze atakują Ziemię w czasie rozprawy i Shepard ucieka na Normandię by zdobyć sojuszników do walki z nimi

- potwierdzenie członkowie drużyny: Liara, Ashley/Kaiden, Garus, James Sanders (czyżby słynny snajper z Londynu z trailera ME3?)

- potwierdzone postacie, które mają się pojawić, ale nie wiadomo czy jako członkowie drużyny - Wrex, Mordin, Legion i Anderson

- będzie komiks wprowadzający do gry

- TIM (The Illusive Man) będzie miał dużą rolę, a Cerberus będzie chciał zabić Sheparda

- bronie takie jak w ME2, ale wracają mody z pierwszej części oraz wszystkie klasy mogą używać każdej broni, ale tylko żołnierze będą mogli nosić wszystkie jednocześnie

- brak multiplayera

- zakończenia zależą od tego kogo masz w drużynie i jakich sprzymierzeńców zwerbujesz w czasie gry

Tutaj mamy słabej jakości skan z Game Informera. Kobieta na zdjęciu to Ashley.

A tutaj na końcu link do oryginalnego artykułu.

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ukazały się pierwsze informacje o trzeciej części Mass Effecta

http://www.ps3site.pl/hot-mass-effect-3-wychodzi-z-cienia/68247/

Jak dla mnie wszystko fajnie mam tylko nadzieję że Legion, Wrex równiez będą członkami załogi a nie tylko przewiną się momentami przez fabułę gry.

Znalazłem też ciekawą wypowiedź w internecie z której wynika że

- James Sanders nie jest snajperem z pierwszego zwiastuna gry z VGA, ciekawe zresztą jak mocno powiązany jest z Kahlee

- Cerberus będzie chciał zabić Sheparda, nie wiadomo dlaczego

-gra zaczyna się na ziemi od rozprawy sadowej, kto ukończył Arrival ten wie dlaczego. W połowie rozprawy rozpoczyna sie inwazja

Źródło

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=426690

Co do artykułu to wszystkie informacje są jak najbardziej optymistyczne, więcej elementów RPG to chyba to czego wszyscy oczekiwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do artykułu to wszystkie informacje są jak najbardziej optymistyczne, więcej elementów RPG to chyba to czego wszyscy oczekiwali
BioWare mówi tak przy każdej swojej grze i wiadomo co wychodzi. Zawsze jest to gadka marketingowa i nic więcej.

Możesz podać źródło o Jamesie Sandersie?

Zastanawia mnie tylko dlaczego Cerbersu chce zabić Sheparda? Rozumiem jeżeli w ME2 wysadziliśmy bazę i kazaliśmy TIM'owi pocałować nas w dupę, ale co z tymi Shepardami, którzy zachowali bazę i są w dobrych stosunkach z TIM'em?

Dlaczego powiększyli jej biust i zmienili twarz? Stara Ash była imho dużo ładniejsza.
Żeby lepiej się sprzedała? IMO w końcu przestała wyglądać jak babo-chłop, ale teraz wygląda jak klon Mirandy - ładniejszy klon Mirandy. Ale i tak mnie to nie rusza bo pozwoliłem Ash spłonąć w ataomowym ogniu zagłady na Virmire :thumbsup: Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie to zapowiada sie smakowicie, wszysto co najlepsze w pierwszych dwoch czesciach znadjzie sie w finale;) Jesli faktycznie tak duzo bohaterow bedzie, to naprawde ciezko bedzie sobie wybrac ekipe ulubiona do robienia misji tyle tego sie uzbiera, oczywiscie spodziewam sie tez kilku nowych postaci ktore pewnie tez beda narysowane swietnie (w co nie watpie po takim DA2). Jeszcze jakas dopieszczone kolekcjonerka i tyle w temacie z mojej strony ;)

Edytowane przez BoryZPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kolekcjonerkę z jakąś dużą i wypasioną figurką Żniwiarza biorę bez zastanowienia. Z reguły omijam kolekcjonerki ale na takie wydanie Mass Effecta 3 mogę się skusić

@JibrilPL

W linku który podałem obok informacji o Sandersie jest w nawiasie kolejny link który prowadzi do oficjalnego forum gdzie jedna osoba z bioware napisała o tym że Sanders nie jest snajperem. To samo zresztą jest napisane tutaj

http://www.rpgsite.net/news/1061/game-informer-lets-loose-mass-effect-3-details.html

Fragment z tego artykułu

"...Also mentioned is a character named James Sanders. Bioware has confirmed that this isn't the sniper from the launch trailer, but Sanders is a familiar name in the Mass Effect universe..."

Szkoda w sumie, ciekawe zresztą czy ten snajper to przypadkowy żołnierz czy ktoś kto odegra większą lub mniejszą rolę w grze. Sean Bean

podkłada mu głos wiec szkoda marnować takiego aktora na zwykłego żołnierza :tongue:

Co do Ashley to wyglada znacznie leipej, faktycznie trochę zalatuje Mirandą ale mi się podoba, zreszta dobrze że nie ma Mirandy jak na razie ponieważ jej nie lubiłem

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×