Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Zgadzam się zyggi, jak żegnałem się z Morrowindem po miesiącu grania w niego dzień w dzień miałem uczucie pustki, Oblivion do tej pory leży nie dokończony po tym jak porobiłem wszystkie misje, i te dla gildii i te zwykłe i większość fabularnych, na koniec zostawiając sobie gildie złodzieji i okazało się, że nie mogę przyłączyć się do thieves guild przez buga :/ Crap leży i się kurzy skutecznie zniechęcając mnie do siebie najbardziej beznadziejnym zozwiązaniem w systemach rpg ever - level scalingiem :/

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech w końcu pójdą do przodu z kamerą TPP bo naprawdę zaczyna się robić archaiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś w to grać jak w gry TPP? Przecież to mija się z celem. ;) Cały urok gier z serii TES polega na "wejściu" w świat gry, a do tego niezbędny jest widok FPP. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś w to grać jak w gry TPP? Przecież to mija się z celem. ;) Cały urok gier z serii TES polega na "wejściu" w świat gry, a do tego niezbędny jest widok FPP. ;)

Nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś w to grać jak w gry TPP? Przecież to mija się z celem. ;) Cały urok gier z serii TES polega na "wejściu" w świat gry, a do tego niezbędny jest widok FPP. ;)

Nie no bez przegięć. FPP to było dawno i nieprawda. Betrayal at Krondor, Ishar... Te czasy już minęły. Kamera nie ma żadnego związku z wczuwaniem się w świat gry. To pewnego rodzaju uproszczenie. Trudniej zrobić dobrą animację postaci ukazanej z perspektywy TPP i zgadzam się, że widok FPP to archaizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graficznie oblivion na ps3 nadal wygląda bardzo dobrze - a tu widac jak na dłoni że twarze jak i ich mimika wyglądaja o niebo lepiej .

O świat gry i rewelacyjne miejscówki zapierające dech w piersiach też jestem spokojny .

Chciał bym natomiast aby w końcu popracowali nad animacją bo w TPP to na głównego bohatera i jego koślawe ruchy patrzeć nie mogłem .

System rozwoju postaci zawsze był mocną stroną serii natomiast sam system walki mi sie specjalnie nigdy nie podobał (tak samo jak ten z Fallouta ) i chciał bym tu widzieć zmiany (Demons souls ideał)

No i przydały by sie bardziej wyraziste postacie cos ala Dragon Age bo te z Obliviona nie specjalnie zapadały w pamięci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie jest.

Dla mnie jest.

Nie no bez przegięć. FPP to było dawno i nieprawda. Betrayal at Krondor, Ishar... Te czasy już minęły. Kamera nie ma żadnego związku z wczuwaniem się w świat gry. To pewnego rodzaju uproszczenie. Trudniej zrobić dobrą animację postaci ukazanej z perspektywy TPP i zgadzam się, że widok FPP to archaizm.

Uproszczeniem był/jest rzyt izometryczny i ludziki jak BG. ;)

W TESach widzisz świat oczami postaci, masz broń w ręku, itd.

W Betrayal at Krondor nie było widoku FPP (w każdym razie podczas walki). Ishar klasycznym FPPkiem nie był również.

Alucard>>> Nie prowokuj, nie ma sensu. ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uproszczeniem był/jest rzyt izometryczny i ludziki jak BG. ;)

W TESach widzisz świat oczami postaci, masz broń, itd.

Nom, zgadzam sie, masz bron, nie masz nog itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś w to grać jak w gry TPP? Przecież to mija się z celem. ;) Cały urok gier z serii TES polega na "wejściu" w świat gry, a do tego niezbędny jest widok FPP. ;)

Ja właśnie bardziej wczuwam się w widoku tpp :pardon: , ponieważ kąty widzenia ludzkiego oka są zupełnie inne/szersze niż kąty w grach FPP i nie trzeba tu fachowca żeby to potwierdzić. Dodatkowo gdyby ta gra nigdy nie miała widoku tpp to nie byłoby rozmowy, ale miała parokrotnie i dlatego uważam, że czas najwyższy popracować nad tym elementem.:yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPP był widokiem opcjonalnym. ;)

Większość współczesnych RPG ma taki widok, co jest monotonne. Co więcej, te gry przypominają mi sieczkarnie typu GoW wymieszane z DIABLO. Imho wielkim plusem tej serii jest widok (nawet jeśli nie jest doskonały) FPP. Najlepszym wyjściem byłoby dopracowanie obu wariantów i pozostawienie graczom wyboru, ale wyrzucenie FPP z tej gru jest w moim wypadku jednoznaczne z rezygnacją z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się marzy TES z oczu z podobną mechaniką walki do tej z DS tzn. niech tarcze i bronie ważą swoje, niech walka polega na wyczuciu momentu kiedy uniknąć, kiedy się zasłonić a kiedy zadać cios a nie na machaniu toporkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TPP był widokiem opcjonalnym. ;)

Większość współczesnych RPG ma taki widok, co jest monotonne. Co więcej, te gry przypominają mi sieczkarnie typu GoW wymieszane z DIABLO. Imho wielkim plusem tej serii jest widok (nawet jeśli nie jest doskonały) FPP. Najlepszym wyjściem byłoby dopracowanie obu wariantów i pozostawienie graczom wyboru, ale wyrzucenie FPP z tej gru jest w moim wypadku jednoznaczne z rezygnacją z zakupu.

Tu się akurat zgodzę wyrzucenie widoku FPP z TES to jak pozbawienie samochodu kół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się marzy TES z oczu z podobną mechaniką walki do tej z DS tzn. niech tarcze i bronie ważą swoje, niech walka polega na wyczuciu momentu kiedy uniknąć, kiedy się zasłonić a kiedy zadać cios a nie na machaniu toporkiem.

Byłoby przyjemnie. Teoretycznie coś tam kombinują z systemem walki, który ma być bardziej namacalny, ale to tylko zapowiedzi.

Tu się akurat zgodzę wyrzucenie widoku FPP z TES to jak pozbawienie samochodu kół.

Ale ulepszenie TPP nie jest złym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok TTP w produkcjach Bethesty po prostu ukazuje jak niedorobiona potrafi być animacja naszego bohatera - czy to Morrowind,Oblivion czy F3 - zawsze mam do czynienia z Manekinem robiący Moonwalk'a. Muszą koniecznie to poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych informacji też już podano (sam chyba polinkowałem wpis z ppe.pl, a może polygamii).

Tak czy siak, szykuje się fajny tytuł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Coś pięknego (chodzi o klimat, a nie samą grafikę, bo ta będzie na konsoli słabsza). Chyba jednak będzie to zakup w dniu premiery, a nie, jak pierwotnie planowałem, wersji GotY.

BTW ciekawe jaką reakcję ten trailer wywołałby u kolesia z tej jajcarskiej animacji. ;)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×