Skocz do zawartości
DaraS

Tales Of Xillia

Rekomendowane odpowiedzi

trailer choćby jest łudząco podobny swą epickoscia do suikodena 3, sam styl przypomina mi ta serię tym razem - jakies wojsko, jakies armie itp... ff byl swego czasu prekursorem dobrej jakości w jrpgach, teraz są nią talesy - przypadek? nie sądzę;) ... mam nadzieję na duchowego następcę tych gier, bo takowego legend of many. oraz chrono triggera czy dq8 juz dostałem (ni no kuni) a xillia zapowiada sie na jrpga z prawdziwego zdarzenia z bardziej "poważnym" stylem graficznym, oby fabuła trzymala poziom... ale patrząc na vesperie i graces chyba moge byc o to spokojny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talesy zawsze byly dobrej jakosci (Destiny na PSX to bylo mokre spelnienie jrpgowe zaraz po 9tce), to ze teraz je odkryles to juz zupelnie inna rozmowa. Tak jak FF9 to moj jRPG wszechczasow, tak kazdy inny FF jest wg mnie gra gorsza od takiego Chrono Crossa czy wlasnie Tales of Destiny.

 

Wiec mowienie ze TERAZ talesy sa prekursorem jakosci jest wg mnie nietrafne.

 

Argument "suikoden bo epicko i jakies wojsko, jakies armie" tez troche kapciem zalatuje, tak rozumujac moge przyrownac ToX do Call of Duty, tam tez jest armia, jakies wojsko i jest "epicko" :D.

 

Nie szukaj na sile podobienstw nowych gier do starych ;), daj nowym grom byc nowymi, bez ciaglego wrzucania je w cien starych gigantow.

 

Jutro pojutrze widze cie na wieczornym graniu i chlaniu to wiecej pogadamy na ten temat ;).

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bansai nie obrażaj się , sypie głowę popiołem,  :pardon: .
 

Tylko wytłumacz mi jedno, jak Xillia nie jest duchowym spadkobiercą starych serii,( nie, nie finali, chociaż i tak ma z nimi więcej wspólnego niż "dzisiejsze" odsłony tej serii ) skoro to

 

jest jedyny jeszcze tytuł który poza grafiką i walką przeniesioną w 3d, proponuje dokładnie takie same doznania z gry jak z wydanej 15 lat temu Tales of Destiny na psx.( najprostszy

 

przykład, akurat na psp teraz kończę to mi się przypomniało, chyba to był 98 ale ręki nie dam sobie uciąć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uwazniej zanim zabierzesz sie za odpisywanie. Zdun napisal ze ToX jest (lub wyglada mu na) duchowym spadkobierca Finali i Suikodenow, ja napisalem ze to jest raczej nietrafna opinia nt tej gry, a o samej Xillii mam zdanie wysokie tak jak napisalem wczesniej, jest to reprezentant "Serii ktora jako jedyna od czasow PSXa trzyma sie swojej formuly".

 

Poza tym termin duchowy spadkobierca nie moze zostac uzyty do gry z tej samej serii (w tym przypadku Tales of...) wiec nie wiem po kiego grzyba tu z Destiny wyskakiwac. http://pl.wikipedia.org/wiki/Duchowy_nast%C4%99pca

 

Idac tym tokiem rozumowania kazda odslona Tales of jest duchowym spadkobierca Destiny, w koncu wszystkie sa robione na bardzo podobnych fundamentach ;).

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, a muve przypadkiem nie zmienił ostatnio właściciela? Może temu Ci zniżka nie działa.

Żeby było na temat :)

 

Dobry voice acting O_o. No nie mogę uwierzyć, nie będę chyba narzekał na brak japońskiej wersji językowej. Serio, klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się łapać za słówka to czy ktoś z fachowców mógłby mi przybliżyć system walki? Trochę czytałem w necie ale co opis to mniej wiedziałem :) Mam ochotę na dobrego rpga, ale seria Tales'ów jakoś mnie omijała na przestrzeni dziejów, stąd kompletnie nie mam pojęcia jak to tam wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się łapać za słówka to czy ktoś z fachowców mógłby mi przybliżyć system walki? Trochę czytałem w necie ale co opis to mniej wiedziałem :) Mam ochotę na dobrego rpga, ale seria Tales'ów jakoś mnie omijała na przestrzeni dziejów, stąd kompletnie nie mam pojęcia jak to tam wygląda.

 

Walki odbywane sa Real-time, sam system jest bardzo intuicyjny i latwy w opanowaniu dla zwyklych smiertelnikow, jak i moze sie okazac wyzwaniem jesli ktos chce go wymasterowac. Zdrowy balans pomiedzy jednym a drugim.

 

Seria jest genialna, tak jak pisalem, trzyma poziom od swojej pierwszej odslony, wiec jest na co czekac.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.o się lekko zdziwiłem że Ultima już zrealizowała moje zamówienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.o się lekko zdziwiłem że Ultima już zrealizowała moje zamówienie. 

 To znaczy, że wysłali? Pytam, bo też zamówiłem u nich pre-oder, tylko z opcją odbioru osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To znaczy, że wysłali? Pytam, bo też zamówiłem u nich pre-oder, tylko z opcją odbioru osobistego.

 

Tak, wysłali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się zrealizowali, ponoć dziś sporo sklepów dostało swoje kopie, w poniedziałek przyjdzie, bo jutro wątpię żeby dostarczyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem maila, może jutro przyślą. Chyba, że wysyłka następuje wcześniej, a ja będę jak dureń musiał czekać do 9.08. No zobaczymy...

 

Podobno zakończenie fabuły trwa ok. 20-25h, trochę mało jak na rasowe jRPG. Mam nadzieję, że to ploty. 

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ok 30h plus wymasterowanie gry od 60h do 80h, co w moim przypadku pewnie się przedłuży do 100h na co bardzo liczę.

 

Przy Graces f to wydaję się mało, bo tam zeszło ze 160h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOOOOOOOOOOOOO :( a ja "głupek" spreorderowałem na psn... czyli czekam na dzień premiery kiedy wy juz bedziecie fapować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru w ponidziałek. Hell yeah! :bunny: :bunny: :bunny:

 

 

Wyślę Ci screeny Zdun ;P

 

@Strife

 

No właśnie ludzie, którzy grali w wersję japońską twierdzą, że niewiele jest tam do wymasterowania. Wyraźnie wskazują, że pod względem długości rozgrywki ToX ustępuje ToV.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale maja byc ładne :P 

 

szkoda że czasem takie kwiatki zamawiajac z psnu się trafiają... Oj szkoda - gre już na dysku mam a jak odpalam dostaje standardowy komunikat "jeszzce nie było premiery tytułu sugerowana dnia 08.08.13"... ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko ja właśnie wychodzę do paczkomatu po odbiór gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie dopiero w poniedziałek dostane, tylko że na stronie kurierskiej napisane że odebrane z sortowni przez kuriera w moim mieście, ale jakoś mi się nie chce wierzyć że dziś jeszcze dostarczą.

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już oceniono ten tytuł, zamówiłem sobie preordera FFXIV ale zastanawiam się czy nie posłać ją w diabły z takim abonamentem i zamówić Xillię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa abonamentu została rozwiązana przez oficjalne prepaidy ( niestety minimalny jest na dwa miechy )...ale jak nie chcesz płacić za mmo co miesiąc to od razu lepiej bierz ToX ponieważ później możesz żałować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale maja byc ładne :P

 

szkoda że czasem takie kwiatki zamawiajac z psnu się trafiają... Oj szkoda - gre już na dysku mam a jak odpalam dostaje standardowy komunikat "jeszzce nie było premiery tytułu sugerowana dnia 08.08.13"... ehhh...

Mhm, zobaczę ToX jak sobie narysuję. Pierwsza partia poszła na wysyłkę, czekają na drugą, a premiera przecież dopiero 9.08. W sobotę umawiałem się na odbiór na dzisiaj na 17:00. Spoko. Ciekawe, czy rzeczywiście dostanę grę w dniu premiery, bardzo jestem ciekawy. Zakładam więc, że to Ty będziesz mi wysyłał screeny, a nie ja Tobie ;). Moja pierwsza i ostatnia przygoda z Ultimą. Cóż, czas się zabrać za Ni No Kuni.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam, i sram tęczą, dziś wieczorkiem wsiąknę jak woda w gąbkę, ale teraz Lego Władca Pierścieni, bo mnie mały Gollum terroryzuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Szczecinie w sklepie już można odbierać od dzisiaj preordery ToX...sklep music box albo play & go...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś gdzie mozna zamówić ToX 1dE by dostać ją w tym tygodniu?

Planowana premiera jest 9.08 ale już podobno niektóre sklepy wysyłają.

Dzwoniłem do Ultumy i gość powiedział mi że jeszcze nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powie Ci nic innego skoro premiera jest w piątek, zgadnij skąd mam :P

Edytowane przez Strife

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×