Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider Trilogy

Rekomendowane odpowiedzi

Mała ilość walk jest własnie największym plusem TRA - toćto remake TR1 w którym najważniejsza była właśnie eksploracja i rozgryzanie rozbudowanych poziomów. Legenda może ma fajną reżyserię i sporo akcji, ale to gameplayowa wydmuszka w porównaniu z innymi grami w serii.

Oczywiście masz rację, że solą Annivesary są zagadki(zresztą bardzo fajnie, że wymagające trochę wysiłku intelektualnego)ale po ograniu dwóch pierwszych Unchartedów ta część stała się po prostu nudna. Niemniej jak napisałem cała trylogia jest warta ogrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam zamiar kupić tą trylogie , i powiedzicie , są one jakoś ze sobą połączone , w jakiej kolejności je przechodzić czy nie ma znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są o tyle połączone, że są na jednej płycie ;P.

A tak na serio, nie łączą się ze sobą. Także możesz sobie przechodzić w dowolnej kolejności.

Lecz by zachować chronologię: Anniversary -> Legend -> Underworld.

Edit:

Pisze się ".....jak Rolling Stones" a nie "......jak Rolling Stonesi".

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn o ile kwestia Anniversary jest dyskusyjna, tak Underworld jest bezpośrednim, fabularnym sequelem Legendy, więc jego tak czy siak lepiej zostawić na koniec. TRA można przejść zarówno przed, jaki i po Legendzie, ale mimo to lepiej jeszcze przed Underworldem w którym jest sporo nawiązań.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

@lennox poprawione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całej trójki najbardziej polecam Anniversary, to remake TR1, najlepsza część wg mnie. Jeśli chodzi o najlepszą część w ogóle to TR4: Last Revelation jeszcze z PSX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem nalezy mi sie: zlota łopata, zloty kilof i zlota koparka :P

Z tej strony naczelny archeolog forum. 

Trylogie kupilem ogrywajac TR 2013 z plusa, i powiem ze to byla dobra inwestycja.

Ogralem najpierw Anniversary - naprawde fajnie zrobiony remake, choc nie ukrywam nie jest jakis prosty ginalem ladnych pare razy, jest dlugi, zagadki, sekcje zrecznosciowe w tym czasowki ktorych nie lubie (nie time trial, tylko jesli w grze trzeba cos przelaczyc a potem wykonac kombinacje skokow zeby zdarzyc) choc nawet ten element byl fajnym wyzwaniem.

Wlasnie skonczylem Legend - sporo krótsza gra ale tez fajna, zgadki w wiekszosci nie skomplikowane ale jednak  nie sa to kompletne banaly, gra prezentuje sie dalej ladnie. Po przeczytaniu tego watku ciesze sie ze gralem na easy bo chyba bym wsciczu z ostanim bossem dostal, a i tutaj mialem pare powtorek bo nie uskoczylem przed super ciosem i wylatywalem poza kawalek ziemi na ktorej toczyla sie walka, ale calosc posszla raczej sprawnie.

 

Obie gry oceniam jako dobre, a Underworld coz poczeka pewnie pare miesiecy na swoja kolej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się i dodam te trzy gry fabularnie stanowią trylogię. Całkiem fajną nawet. Choć całość i tak się umywa do oryginalnych TR 1-2 i TR4. Trójka to był wypadek przy pracy. Ostatnie dwie nowe części owszem graficznie i scenami akcji przewyższają je, ale to już nie ten klimat i efekt WOW co kiedyś.

Etap na zatopionym statku w TR2 - coś cudownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malpka

Zaleci offtopem - kupilem TR 1-3, niestety mimo iz nie mam problemu z masa staroci te gry nie postarzaly sie ladnie, ani jesli chodzi o grafike ani jesli chodzi o rozgrywke.

Odbilem sie od nich dosc mocno. Zupelnie zapomnialem ze w starych TR nie bylo auto grab i trzeba bylo oprocz wymierzania skokow takze sie chwycic krawedzi. A moze to ja zrobilem sie masakrycznie rozleniwiony przez nowoczesne gry?

Co do TR 2013 - to dobra gra, ale serio porownujac do Anniversary czy nawet Legend to same Tombs puste i nijakie, ale co zrobic znak czasow.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

A moze to ja zrobilem sie masakrycznie rozleniwiony przez nowoczesne gry?
 

I tu jest źródło problemu. Np. w AC:Unity i Syndicate też postać nie może spaść z dachu. Bo inaczej zginie.

Miałem to szczęście że we wszystkie TR grałem w momencie ich premier. Wtedy to był szok. Natomiast muzyki z nich słucham do dzisiaj.

Edytowane przez malpka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×