Skocz do zawartości
Grandi

Sports Champion`s

Rekomendowane odpowiedzi

Sports-Champions-logo-feature.jpg

Jak obiecywałem w poprzedniej recenzji o Move, dzisiaj na tapete bierzemy płyte z grą Sports Champion. Z góry pragne zaznaczyć, że jest to jedno z ?must-have?, jeżeli chodzi o granie na nowym kontrolerze ruchu. A wiec, bez zbędnego przynudzania, przejdźmy do konkretów. Po odpaleniu płytki z grą, naszym pieknym oczętom ukarze się stosowna uwaga na temat epilepsji (jeżeli jestescie chorzy, radze nie bagatelizować tej uwagi). Dalej przystepujemy do kalibracji kontrolera, jest ona niezbędna poniewarz konsola, musi zapamietać naszą pozycje aby wygodnie nam sie sterowało w Menu. Po wykonanych czynnościach wreszcie jesteśmy w menu głównym i możemy zabrać się za to co najlepsze, czyli za rozgrywke.

Od razu na pierwszy rzut oka a raczej ucha, słyszymy dość ?epicką? muzyke, stonowaną i dobrze pasującą do gry. Niestety owy soundtrack nie przypadł mi do gustu, i tutaj Panowie z San Diego Studio wyszli na przeciw takim jak Ja i udostępnili odtwarzanie muzyki z dysku naszej konsoli. Wydaje mi sie to jedynym słusznym rozwiązaniem w tej sprawie. Nie wiem być może sie nie znam albo nie mam gustu, ale o gustach sie nie dyskutuje.

Kolejnym aspektem gry jak w wiekszosci przypadków, na które sie zwraca uwage jest grafika. Wykonana została dobrze, wrecz bardzo dobrze. Wszystko wyglada estetycznie i ciepło. Może to troche denerwować, gra ma za dużo takich ciepłych barw i momentami jest bardziej kolorowa niż pisemka od Hefa. Modele postaci są wykonane bardzo dobrze i nie ma się do czego tutaj własciwie przyczepić. Może do ich zachowania na ekranie, ale w końcu to nie jest Heavy Rain. Momentami zdarza się zauwarzyć błedy w grafice, jeżeli chodzi o tego typu gre to ich w ogóle powinno nie być.

Może spróbuje wam opisac pewną sytuacje, gdy gralem sobie w łucznictwo i próbowałem wyciągnąć strzałę, Pani na ekranie wygieła strasznie nie ludzko ręke.

Czasem podczas grania w tenisa stołowego, paletka wchodziła nam w stół. Nie przeszkadza to oczywiscie w graniu, a wrecz czasami ułatwia (bo gra jest strasznie trudna na srednim poziomie trudnosci, nie mówiac juz o złocie), ale takie rzeczy nie powinny mieć miejsca.

Dobra ale dosyć sie rozpisałem na temat wad graficznych, wróćmy do Menu. Tutaj mamy do wyboru kilka różnych konkurencji. Myślę, że opisze je chociaż troszeczke aby przybliżyć wam zmagania które was czekaja z grą Sports Champion.

feature-Sports-C-3.jpg

Na początek mamy Disc Golf, jest to taki golf połączony z rzucaniem dyskiem. Wygrywa ten który pierwszy dorzuci dyskiem do kosza, przy jak najmniejszej liczbie rzutów.

Kolejną konkurencją jest Pojedynek Gladiatorów, jest to moim zdaniem najlepsza z oferowanych rozgrywek na płytce. Rozgrywka polega na walce z drugim przeciwnikiem. Do walki używamy miecza, a bronimy sie tarczą. Przy czym jeżeli mamy drugi kontroler gra staje sie zabawniejsza i prostrza.

Dalej mamy łucznictwo, na czym to polega chyba nie trzeba tłumaczyć. Musimy zdobyć jak najwieksza liczbe punktów, strzelajać do ruchomych celów. Gra oferuje kilka zabaw związanych z łucznictwem przy których napewno nie bedziemy sie nudzić.

Kolejną konkurencją jest siatkówka plażowa. Oj tutaj od razu zastrzegam jeżeli nie macie wysokiego pokoju, nieźle sie namęczycie. Po prostu gra odwzorowuje ruchy tak jak byśmy na prawde grali w siatkówkę ze znajomymi.

Kolejną ciekawa grą jest Bocce, co prawda nigdy nie grałem w tą gre na żywo, ale grajać w nią na Move strasznie mi sie spodobała. Nie daje co prawda ona tyle emocji, jest raczej grą spokojną dla dokładnych graczy. A na czym polega wyżej wymienione Bocce? Już tłumacze, mamy małą piłeczke palino która rzucamy obojętnie gdzie, bedzie ona takim punktem docelowym. Dalej dostajemy 4 wieksze kule o nazwie Bocce i musimy je żucić jak najbliżej palino. Ten z graczy który najwiecej kul, rzuci jak najbliżej palino ten wygrywa.

Ostatnią grą na płytce jest tenis stołowy, czyli przysłowiowy Ping Pong. Tutaj chyba już nie trzeba nic wyjaśniać, bo chyba każdy z nas grał na świetlicy szkolnej w ping ponga :)

167324-8-screenshot.jpg

To już wszystkie z konkurencji w które przyjdzie nam grać, po odpaleniu płytki z grą. Każda z konkurencji dzieli sie na trzy różne tryby. Puchar mistrzów gdzie przyjdzie nam zmierzyć sie z dziesięcioma wirtualnymi przeciwnikami, poziom trudnosci jest wysoki. Gdyż zdobywajac brąz pójdzie nam bardzo dobrze to juz podczas zdobywania srebra ostro sie namęczymy. Puchar mistrzów jest swoistym trybem kariery w danej dziedzinie, to tutaj zdobywajać gwiazdki odblokowujemy nowe bronie, ubrania dla naszej postaci. Zdobywajać kolejne gwiazdki odblokujemy nowe tryby i wyzwania, które możemy odpalić zaraz po wybraniu danej rozgrywki. Wyzwania polegaja na zrobieniu tak zwanych questów w danej dziedzinie, to zdobywajac jak najwiecej 100% strzałów, czy też trafianiu robota w wyznaczone miejsca. Każde z wyzwań jest ciekawe i można przy nich nieźle sie natrudzić. Nie zabrakło też gry dowolnej, w której możemy sie zmierzyć z kolegą w danej kompetencji.

Podsumowując, Sport Champions to jedna z obowiązkowych pozycji na Move. Gra świetnie wykorzystuje możliwosci kontrolera i pokazuje nam to co jest najlepsze w nim. Możemy przy niej się świetnie bawić samotnie lub z przyjaciółmi. Gorąco gre polecam wszystkim tym którzy lubią sie ruszać przed telewizorem.

Grandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko demówkę, którą otrzymałem w zestawie z PS Move. Muszę jednak w najbliższym czasie się skusić na Sports Champions. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam gre ale kontrolery move jeszcze nie doszly z allegro ;( Moge tylko sie na nia patrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ogólnie gierka spoko na kilku graczy super zabawa...ale ja mam z nią problem. Podczas gry "Walka gladiatorów" średnio po 5 minutach gra się zacina. Ekran staje w miejscu, muzyka gra dalej. Żaden przycisk na padzie/move-u nie działa.

Pomaga tylko restart konsoli. Po restarcie to samo sie dzieje po kilku minutach gry.

Myślałem ze konsola się przegrzewa, ale jakoś zbytni gorąca nie jest...

Dzieje sie tak tylko podczas gry w gladiatorów. W innych grach jest wsio ok.

Konsola jest nowa, ma raptem tydzień.

Edytowane przez masza2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A płytka? Może płytka ma gdzies ryse i akurat przez to nie daje rady. Ja tak miałem z jednąn grą zawieszała mi sie tylko w jednym momencie to było Prince Of Persia to ostatnie z tych w HD Collection kurcze nei pamietam nazwy. Zawieszała się w momencie gdy był filmik na początku jak książę był zaatakowany przez Vezira co zabił tą babke. A tak to reszta działała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×