Skocz do zawartości
moskal_1

Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegoś samochodu którym będzie mi w miarę łatwo przejść wyścig w 4 klasie ten z samochodami max 1979 rok. Konkurenci maja tam wózki z mocą od 500 do 799 KM. Próbowałem Corveta ale moc za słaba, a teraz mam shelby z pełnym tuningiem ale za ciężki w prowadzeniu jest i się nie słucha mnie. W co warto wiec zainwestować?

Countach + tuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego "fruwa", ze po zamontowaniu przedniego spoilera nic nie dociska i poza wygladem nic nie daje, tylny chyba dociska max na 20

Tylko częściowo tak jest, zmiana docisku tyłu powoduje jedynie, że lot jest bardziej płaski. Przy maksymalnym docisku lot i lądowanie pokazane jest na fotce.

Problem leży w zbyt dużej mocy i małej masie Gallardo, spojler nie daje rady. Jeśli w wyścigach nie ma aut po RM, jest spoko, jeśli są to nawet jak są dużo słabsze to na torach z hopkami jest ciężko. Trzeba zwalniać przed szczytem wzniesienia, lub latać w powietrzu. Obydwa rozwiązania powodują znaczne straty czasowe. Na torach płaskich Gallardo daje spokojnie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czym najlepiej wystartować w mistrzostwach panzerkampfwagenów w klasie ekstremalnej? I z jakiej paki dopuszczony do tego eventu jest Lex? O ile się orientuję, to nie jest niemieckie auto... :blink:

I tak apropos RS6-tki. Fajnie się tym jeździ, jak na rodzinne kombi, po maksymalnym zdłubaniu, rzecz jasna. Sporo wyścigów nim wygrałem, Bob drugie tyle. Na Nurbie wykręciłem nim czas 7.11 jadąc tak raczej na lajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o wyścig, który jest podobny do wyścigów DTM, to jest tam napisane, że są to zawody niemieckie, a nie niemieckich aut. Podobno najlepsze są Ople - ja jechałem TT'ką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Czym najlepiej wystartować w mistrzostwach panzerkampfwagenów w klasie ekstremalnej? I z jakiej paki dopuszczony do tego eventu jest Lex? O ile się orientuję, to nie jest niemieckie auto... :blink:

I tak apropos RS6-tki. Fajnie się tym jeździ, jak na rodzinne kombi, po maksymalnym zdłubaniu, rzecz jasna. Sporo wyścigów nim wygrałem, Bob drugie tyle. Na Nurbie wykręciłem nim czas 7.11 jadąc tak raczej na lajcie.

Tak jak, jest napisane to są Niemieckie Mistrzostwa, więc Lexus'em można jechać. Ja tak zrobiłem, ale to nie jest dobry pomysł, bo samochód dużo kosztuje, a później i tak się go wygrywa. Lepiej poszukać czegoś w używkach, jak dobrze pamiętam w salonie kolekcjonerskim widziałem wczoraj opla lub vauxhall'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak apropos RS6-tki. Fajnie się tym jeździ, jak na rodzinne kombi, po maksymalnym zdłubaniu, rzecz jasna. Sporo wyścigów nim wygrałem, Bob drugie tyle. Na Nurbie wykręciłem nim czas 7.11 jadąc tak raczej na lajcie.

zgadzam się, u mnie było podobnie... mam dwa rs6 i jestem z nich zadowolony. Szkoda, że nie ma RS5 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, rs6 jest koszmarne. moze i fajne na tory proste miastowe, ale daj jej tor bardziej zręcznościowy i sie skrecac nią nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz kovalov ze się wygrywa tego lexa racing z salonu, w jakiich zawodach ?

B-spec, wytrzymałościowe, 4h Nurburgring biggrin.gif. (Napisałem, że później) pardon.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem, rs6 jest koszmarne. moze i fajne na tory proste miastowe, ale daj jej tor bardziej zręcznościowy i sie skrecac nią nie da

No to ja nie wiem... Może nie o tym samym Audiku piszemy. Wg mnie jeździ się nim bardzo przyjemnie. Fakt, czuć masę tego samochodu, ale znowu bez przesady, po pełnym odchudzeniu schodzimy do raptem półtorej tony, czyli niewiele więcej, niż np. Gallardo. Napęd Quattro spisuje się super. Jedna ważna rzecz, której nie można pominąć w konfigu. Trzeba dyfer centralny ustawić na przekazywanie większej mocy na tył i koła postawić dosyć mocno w negatyw. Dodatkowo dać obciachowy spojler i zwiększyć docisk. Wtedy auto idzie, jak przyklejone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi na pw podac dokładny konfig zawieszenia, bardzo by mi to pomogło bo u mnie nijak to nie jezdzi

Twój tez ma 951 km ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mógłbyś mi na pw podac dokładny konfig zawieszenia, bardzo by mi to pomogło bo u mnie nijak to nie jezdzi

Twój tez ma 951 km ? :D

mój ma teraz w tych okolicach - pewnie jak olej wymienię, bo mam od nowości najeżdżone 2000km bez zmian oleju to pewnie będę miał podobnie... teraz z tego co pamiętam 934KM

drugiego mam na razie w serii co do mocy, ale max odciążony + oponki miękkie wyścigowe :)

Edytowane przez Bzyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podaje swój config tutaj, może komuś jeszcze się przyda.

Generalnie przeniosłem 60% momentu na tył. Implikuje to pewne dalsze ustawienia bardziej charakterystyczne dla samochodów tylnonapędowych.

Zawias: przód/tył

Wysokość: -23/-20

Twardość sprężyn: 8,6/9,6 (spokojnie można dać więcej, powiedzmy po 1,5 na przód i tył - to jest akurat konfiguracja właśnie na wyboistego Nurba)

Amortyzatory rozprężanie: 6/6

Amortyzatory sprężanie: 4/4

Stabilizatory: 6/7

Pochylenie: 2,3/2

Zbieżność: 0/0

Trochę też pobawiłem się dyframi LSD

Obciążanie wstępne 11/11

Czułość przyspieszenia: 42/44

Czułość hamowania: 24/22

Czułością przyspieszenia można by się jeszcze delikatnie pobawić, bo potrafi być delikatnie podsterowny, jak mu się da w pędzel na wyjściu z zakrętu. Myślę, że można by opuścić lekko na tyle lub podbić przód.

No i oczywiście heble. Więcej na przód, niż na tył. Ja tak standardowo daje na przód 8, na tyle zostawiam 5.

Aaaa... No i i oczywiście wieś śpiewa i tańczy, czyli spoiler (chociaż już się do niego przyzwyczaiłem i w sumie, to zaczął mi się nawet z nim podobać). Ja dałem docisk tyłu na 17.

I teraz ważna uwaga. Nie twierdzę, że to są ustawienia optymalne. Mnie się na nich dobrze jeździ, ale i Bob chyba też nie narzeka, bo wygrywa każdy event, w którym daje mu to auto.

Ps. Taak, wymaksowana RS6-tka - dotarta i ze świeżym oleum ma 951 kucy.

Edytowane przez Majosa
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mocnego i najlepiej wyścigówkę (nie seryjny)

budżet 900 000 tys

no i nie wiem

myślałem nad hondą nsx (ta wersja wyścigowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Corvette zr1 z '09 +pakiet wyscigowy za 300 000+ tuning

dokladnie "oslawiona" Corvette ZR1 z 09 z modyfikacja RM daje spokojnie rade w wiekszosci wyscigow, kluczowe auto do Like to wind i Wyscigow aut amerykanskich na Indianie :-) chyba najlepszy RaceCar za ta kase

Edytowane przez Duch_75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto kupić do indianapolis 500 ? mam 4 miliony. Próbowałem Peugotem 908 ale za szybko zcierały się opony .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie na zbyciu około 140 000 to zdecydowanie polecam M5. Genialne auto którym można pofruwać bokami bez najmniejszych problemów i jest prze frajda. Polecam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto kupić do indianapolis 500 ? mam 4 miliony. Próbowałem Peugotem 908 ale za szybko zcierały się opony .

ja wygralem to spokojnie formula gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak macie na zbyciu około 140 000 to zdecydowanie polecam M5. Genialne auto którym można pofruwać bokami bez najmniejszych problemów i jest prze frajda. Polecam :D

wczoraj postanowiłem zanabyć właśnie M5 i do zobawy w wersji fabrycznej + lepsze opony daje rzeczywiście mnóstwo radości.

Do tego wrzuciłem sobie jeszcze czarny mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto kupić do indianapolis 500 ? mam 4 miliony. Próbowałem Peugotem 908 ale za szybko zcierały się opony .

No co Ty ? Ja tym autkiem, robię Indy 500 w 2h24min (te cztery jeszcze kiedyś urwę). Kilkanaście kółek przewagi na mecie.

Jak chcesz oszczędzać opony to ustaw zawiechę, szczególnie pochylenie kół biggrin.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×