Skocz do zawartości
moskal_1

Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Formula Gran Turismo będzie lepsza od Peugeota 908 '10?

I czy można nią normalnie brać udział w wyścigach gdzie nie ma ograniczeń w wyborze samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro nie ma ograniczen to bedziesz mogl nia normalnie jechac. ja wolalbym jechac peugeotem (lepiej sie prowadzi itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na oponach miękkich lecicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na oponach miękkich lecicie ?

do czego bylo to napisane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co kupić do Niemieckich Mistrzostw Samochodów Turystycznych, i gdzie w ogóle znaleźć auto do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w autach uzywanych, albo w sieciowym salonie szukaj np. astry. chyba jednym lexusem z salonu tez mozna pojechac (nie najgorsze auto), sprawdz w regulaminie dla pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie wybrać: Laborghini Murcielago LP 670-4 Superveloce '09, czy może Ferrari 458 Italia '09? A może nie kosztować się tylko kupić Viper STR10 ACR '08?

PS. może polecicie coś innego jakby coś to mam do wydania ok 450 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od potrzeb ale italia jest mega kotem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak się Enzo prowadzi :biggrin: Mam 4.5 miliona. Szkoda mi wydawać milion na Enzo, dopóki nie jest mi potrzebny do wyscigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a murcielago jeździłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

enzo jezdzi w miare ale po ustawieniach bo inaczej trzeba ostro zwalniac przed zakretami bo wylatuje jak by mial komf. twarde z przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, już kupiona Italia, mam nadzieję, że się spisze :biggrin:

Edit: Ma ktoś może Ferrari Enzo? Opłaca się kupować? Ile ma po tuningu koni?

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 15 lvl A-spec i 900 k. Co według Was opłaca się kupić ? Do tej pory jeszcze niczego nie kupowałem. Tylko licencje i specjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slr'a i/lub Sls'a . Są stosunkowo tanie i bardzo dobrze jeżdżą ( mi się osobiście lepiej prowadzi Sls'a , ale jest minimalnie słabszy ) .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralbym corvette zr1 (nie pamietam, ktory ma level wymagany) z modyfikacja wyscigowa wyjdzie jakies 600 k. autko jest przydatne do wygrania np. like the wind

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kto lubi , mi się ogólnie podobają Mercedesy , a i fajnie się nimi jeździ . Corvett'a jest brzydka , ale też ją mam oczywiście , natomiast like the wing robiłem chyba bolidem z tego co pamiętam , formułą gran turismo chyba nawet , także co kto lubi . Murcielago też nie jest specjalnie drogie na przykład .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za szybką odp chłopaki. Chyba zdecyduje się na SLR. Z Corvett' podoba mi się tylko ta z 60' ale boje się trochę w nią zainwestować na ten moment. Jeszcze raz dzięki. Lecą plusiki :).

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeszcze raz powtórzę , że Sls'em się lepiej jeździ . Slr zrobiony na maxa ma coś ~ +- 931 koni z tego co pamiętam i zaczyna uciekać tyłem , więc trzeba nim delikatnie jeździć i uważać , ewentualnie ustawić go dobrze . Z Sls'em nie było takiego problemu , ale ma kilkadziesiąt koni mniej i jest jakoś o połowę tańszy . To tak informacyjnie ( z pamięci , a dawno nie grałem więc co nieco mogłem przekręcić , ale sens jest zachowany na pewno ) . Ogólnie polecam jednego jak i drugiego .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sls kosztuje około 200 k a slr prawie 600. Teraz mam dopiero dylemat :). Jednak poczekam z zakupem auta, i narazie skupie się jeszcze na licencjach i specjalnych zawodach.

I jeszcze takie jedno małe pytanie. Widziałem na yt, jak niektórzy jeździli jakąś formułą gran turismo. W sklepie nie ma jej do kupienia, a na google jakoś nie mogłem znaleść info o niej. Jak ją można zdobyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, sls kosztuje około 200 k a slr prawie 600. Teraz mam dopiero dylemat :). Jednak poczekam z zakupem auta, i narazie skupie się jeszcze na licencjach i specjalnych zawodach.

I jeszcze takie jedno małe pytanie. Widziałem na yt, jak niektórzy jeździli jakąś formułą gran turismo. W sklepie nie ma jej do kupienia, a na google jakoś nie mogłem znaleść info o niej. Jak ją można zdobyć ?

Od czasu do czasu pojawia się w "używanych". Prawie zawsze jest też do kupienia w sieciowym salonie kolekcjonerskim (na razie nie działa)

Zarówno SLSa jak i SLRa można dostać po ozłoceniu Szkoły AMG.

Edytowane przez Gucio79
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Od czasu do czasu pojawia się w "używanych".

"Od czasu do czasu" ;). Taaa, raz w roku będzie to można nazwać się szczęściarzem :biggrin:

Edytowane przez Ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sls'a możesz spokojnie kupić , on kosztuje dosłownie drobne . Zwłaszcza jak zaczniesz wyścigi robić , to to nie będą dla ciebie żadne pieniądze te 200 tysięcy kredytów .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Od czasu do czasu" ;). Taaa, raz w roku będzie to można nazwać się szczęściarzem :biggrin:

Ostatnio często mi się pojawiała... Ale przyznaję że kiedyś jak potrzebowałem to chyba z tydzień na nią polowałem. Ale to normalka. Gdy potrzebowałem ostatniego z Race Carów

(Sauber Mercedes C9 Race Car '89) to nie było i nie było a jak się pojawiły to od razu dwa! :rolleyes:

ps. Teraz mając prawie 1100 aut w garażu od miesiąca nie widziałem w używkach niczego czego bym nie miał :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko jeszcze raz powtórzę , że Sls'em się lepiej jeździ . Slr zrobiony na maxa ma coś ~ +- 931 koni z tego co pamiętam i zaczyna uciekać tyłem , więc trzeba nim delikatnie jeździć i uważać , ewentualnie ustawić go dobrze . Z Sls'em nie było takiego problemu , ale ma kilkadziesiąt koni mniej i jest jakoś o połowę tańszy . To tak informacyjnie ( z pamięci , a dawno nie grałem więc co nieco mogłem przekręcić , ale sens jest zachowany na pewno ) . Ogólnie polecam jednego jak i drugiego .

Mam właśnie slr'a i nie odczułem, że mi tył ucieka, z tym tylko, że po przekroczeniu 900 KM dodałem mu spojler i jeździ miodzio :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×