Skocz do zawartości
Gość michael-s

Konto PSN - Profil Użytkownika Ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponad miesiąc temu próbując zalogować się na moje polskie konto ujrzałem taką oto wiadomość : "8002A227 ~ You cannot use Playstation Network with this account." A więc jednym słowem dostałem bana.

Szperając trochę w internecie doczytałem, iż w takiej sytuacji powinienem dostać w ciągu 24h od otrzymania bana wiadomość za co owego bana dostałem i na ile. Niestety rzeczywistość wygląda inaczej i żadnego maila nie dostałem do dzisiaj chociaż pisałem do PSN account support już 3 razy, i jedyne co otrzymałem to potwierdzenia, że maile doszły i dostane odpowiedź w ciągu 2 dni roboczych, a jak wiadomo minął już ponad miesiąc...

Co do przyczyn bana to jedyne za co mogli mnie zbanować to za posiadanie kilku różnych kont (Polskie,UK,USA,JAP). Sęk w tym, że na polskim koncie miałem prawdziwe dane i to właśnie konto mi zbanowali :verymad:. Pozostałe konta włączałem zawsze dosłownie na 2 min raz na tydzień żeby ściągnąć rzeczy których nie ma na polskim PSS.

Jeśli ktoś wie co można z tym fantem zrobić i wie jak mogę chociaż otrzymać info za co i na ile dostałem bana i mi pomoże będę bardzo wdzięczny.

Szczerze mówiąc to wątpię, że ktoś Ci pomoże. Dlaczego? A co niby miałby napisać, przecież nie powie Ci jak odbanować konto (czy coś w tym stylu)

Jedyne co możesz zrobić w tej sprawie, to naciskać na SONY, wysyłać ciągle maile.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to wątpię, że ktoś Ci pomoże. Dlaczego? A co niby miałby napisać, przecież nie powie Ci jak odbanować konto (czy coś w tym stylu)

Jedyne co możesz zrobić w tej sprawie, to naciskać na SONY, wysyłać ciągle maile.

Pozdro.

Liczę bardziej na to, że trafi się jakaś osoba która miała podobny problem i powie mi ile może trwać takie walenie grochem o ściane itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym się tu zastanawiać? Przecież nie oddadzą ci konta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę bardziej na to, że trafi się jakaś osoba która miała podobny problem i powie mi ile może trwać takie walenie grochem o ściane itd.

Musisz zadzwonić do oddziału Sony w Polsce i się zapytać o powody bana i jego termin.

Edytowane przez irvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadzwonić do oddziału Sony w Polsce i się zapytać o powody bana i jego termin.

Pytanie tylko czy polski oddział Sony takimi rzeczami się zajmuję i czy nie muszę dzwonić za granice co z powodu kosztów mi się nie uśmiecha bo wiadomo ile trwają takie rozmowy <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zadzwonic do SCEP, nie wysylaj maili bo to nie ma sensu. Oni ci powiedza ze dostales bana pogadaja troche pogadaja i pozniej w zaleznosci na kogo trafisz. albo beda zalatwiali ta sprawe sami tak jak w moim przypadku. Zadzwonia do oddzialu w Londynie i po dwoch tygodniach odzyskasz konto, albo powiedza ci ze nie da sie z tym nic zrobic i bedziesz musial wysylac maile. Jak tafisz na kobiete to odkladaj sluchawke bo ona ci nic nie pomoze xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy polski oddział Sony takimi rzeczami się zajmuję i czy nie muszę dzwonić za granice co z powodu kosztów mi się nie uśmiecha bo wiadomo ile trwają takie rozmowy <_<

najpierw zadzwon do polskiego oddzialu , a nie gdybaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim przenośnym identyfikatorze ps3 na trzeciej pozycji jest jest napis eu.playstation.com a zobaczylem że ten napis można jakoś zmienić. czy ktos może mi napisać jak. Z góry dziękuje za pomoc. POZDRAWIAM

mjrGreen.png

Edytowane przez macguyver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim przenośnym identyfikatorze ps3 na trzeciej pozycji jest jest napis eu.playstation.com a zobaczylem że ten napis można jakoś zmienić. czy ktos może mi napisać jak. Z góry dziękuje za pomoc. POZDRAWIAM

jezeli mozna go zmienic (podkreslam jezeli) to pewnie bedzie to mozliwe poprzez zalogowanie sie na wymienionej przez ciebie stronie i edycji przenosnego identyfikatora, czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis ten możesz zmienić na jakikolwiek inny :) Jest to opcja "about me", która jest dostępna w ustawieniach konta (account management) na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też teraz poszperałem trochę w sieci i znalazłem ludzi z podobnymi problemami, u niektórych nie był to problem z banem (bo jak piszesz nie dostałeś żadnej informacji na ten temat) lecz z siecią. Są też głosy (znalazłem kilka) że zdarzyło się to po grze w LBP i ściągnięciu update/DLC do w/w. Są też inne sytuacje jak wyzwiska w COD4 za co ludzie też dostają bany.

Edytowane przez wilku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa się wyjaśniła, zadzwoniłem do SCEP i otrzymałem informacje, że dostałem bana za "podejrzane używanie karty kredytowej". Sam karty kredytowej nie posiadam, ale kiedyś gdy był u mnie kumpel poprosiłem go żeby kupił mi Tekkena DR przez ps store i wypisał dane ze swojej karty, a ja dałem mu fizycznie te kilkadziesiąt złotych i wszyscy byli szczęśliwi. Danych potem nie skasował i siedziały na moim ps store. Pewnego dnia nagle zniknęło mu z konta 20 zł które po sprawdzeniu poleciało do ps store. Nic wtedy nie kupowałem, co powiedziałem kumplowi. Możliwe, że ktoś się bawił i coś kupił przez przypadek bo wiadomo, że jak dane do karty są wpisane to ps store nie pyta nas 100 razy czy chcemy coś kupić tylko jedno kliknięcie i kasa leci nam z konta ;P Kumpel nic mi nie mówiąc poszedł do banku (było to z dobre 2 miesiące temu a powiedział mi dzisiaj), kazał zablokować konto i sprawdzić dlaczego pieniądze same uciekają... Ja w międzyczasie chciałem kupić sobie Crystal Defenders i oddać mu kase później bo znając go nie byłby to żaden problem. Zaczęły mi wyskakiwać błędy (karta była już pewnie zablokowana) co mogło wyglądać jak próba kradzieży kasy z karty kredytowej i tak dostałem bana od oddziału sony w UK.

Napisalem już maila do tego oddziału Sony, tylko zastanawiam się jak tą sytuacje wyjaśnić... Mam oczywiście poparcie posiadacza karty kredytowej, ale coś czuję, że proces wyjaśniający trochę potrwa i w Uncharted 2 w dniu premiery raczej nie pogram :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem utworzone na konsoli dwóch Userów, jeden na mnie (pss na polskę) i drugi na kolegę (pss na norwegię ponieważ taką ma kartę kredytową).

I zawsze z jego konta oczywiście za jego zgodą dokonywałem zakupów w storze (m.in. dodatki do K2, ff).

Tyle tylko że tych danych używałem już na moim koncie, wystarczyło się przelogować i wszystko śmigało bez problemu do czasu gdy User nr 2 (czyli ten kolegi)

został usunięty z konsoli. Dane zostały ale nie mogę ich otworzyć z mojego Usera bo wyskakuję ochrona dostępu i chciałbym się dowiedzieć jak mogę je odzykać czy wystarczy utworzyć jeszcze raz profil kolegi z identycznymi

danymi na pss store, czy raczej już przepadły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tworzysz nowy profil, tam logujesz się norweskim kontem i pliki u Ciebie powinny znowu działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje będe sprawdzał czy zadziała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami to troche trwa zanim sie nie zaktualizuje.

odwiedz tes oficjalna strone playstation i tam odswiez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - moj pierwszy post

zakładac tematu nei bede bo sytuacje mam podobna

kupiłem konsole uzywana

zarejestrowałem sie tak jak kolega i pisze mi tosamo

You cannot sign in using another user's sign-in ID

przeciez przy rejestracji nie moglem załozyc konta o nazwie kogos tam w świecie

bo odrazu wyrzyciło by błąd ze login jest zajęty

co mam zrobic?

nie moge przez to grac na zdnych grach ani nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Otoz mam pewnien problem-sprzedaje psa jednak bez formatowania dysku-przyszly wlasciciel zyczy sobie gier ktore mam na koncie.

Wszystko bylo by ok gdyby nie to ze mam zarejestrowana karte kredytowa w psn i bez zadnych problemow mozna pobierac z niej pieniadze.

Dlatego tu rodzi sie moje pytanie-jak moge dezaktywowac ta karte albo dodac jakies haslo do korzystania z niej?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz ściągnąć mu wszystkich gier z PSN i usunąć swoje konto po prostu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz ściągnąć mu wszystkich gier z PSN i usunąć swoje konto po prostu?

Dokładnie tak zrób, ale jeśli nie chcesz tego robić, wejdź w menu account management (chyba tak to się pisze) w menu konsoli, a nie sklepu i tam masz możliwość usunięcia danych z karty płatniczej oraz (tak mi się przynajmniej wydaje) wyczyszczenia historii zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kasuj konta za pomoca ktorego zakupiles gry z pss. To konto musi istniec w systemie. Mozesz wykasowac login i haslo do psn, z tego konta nie trzeba nawet korzystac, ale ono musi zostac, bo inaczej bedzie stosowny komunikat o prawach autorskich czy cos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głupi problem pss zarejestrowałem sie na kraj w kturym pss nie działa (nie wiedziałem o tym) i tu sie pojawia pytanie jak zrobie 2go użytkownika i np ściągne map pack do cod waw to bendą mapki działać na tym pierwszym użytkowniku ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×