Skocz do zawartości
ONE

Dead Island

Rekomendowane odpowiedzi

"(Ocenę 2 otrzymują gry słabe, ale niepozbawione dobrych momentów. Zdecydowanie tylko dla fanów gatunku, tylko, jeśli nie ma niczego innego do grania)."

Poly bym w ogóle się nie przejmował :D. Skoro dla nich Dragon Age 2 jest bardzo dobrym rpgiem i dali 4 jemu, Infamous 2 dali 3/5, to naprawde zalecam olać ten serwis :)

Gra narazie dostaje bardzo dobre oceny.

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie taka dobra gra jak ja maluja. Po ostatnim CoJu bym sie nie zdziwil jakby techland znowu dupy dal, no nic, jutro zagram i sie sam przekonam.

@kosciarz

Mocny filmik, AI jest glupsze od buta. Rzucil molotovem, zombiaki sie spalily, a AI sobie grzecznie wchodzi w tego molotova i misje zaczynamy od nowa, jak tak to ma wygladac to chyba szkoda mi nerwow bedzie :sweat:.

Zombiaki z założenia nie są zbyt błyskotliwe więc nie doszukiwałbym się w tym większych błędów "AI".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polygamii zrecenzowali tą pozycję z notą 2/5 <_<

Patriotami to oni z pewnością nie są.

Przykładowe oceny z innych serwisów :

Eurogamer – 6 TeamXbox – 9 IGN – 8 X360A – 84 Gamers Globe – 7 ShopTo – 4/6 Co-Optimus – 4.5/5 (General), 5/5 (Co-op) Videogame.it – 4/5 Gameswelt.de – 86 percent GameTrailers – 8.5 FZ.se – 4/5 Game Informer – 8.5 MediaKick – B+ Joystiq – 3/5 Destructoid – 7 Gamefront – 65 JV.com – 16/20 Eurogamer.de – 6

Szykuje nam się mocna pozycja ;)

Co ma do tego patriotyzm ? Autorowi recenzji, gra się nie spodobała i napisał o tym. Z Twojej wypowiedzi rozumiem, że każda Polska produkcja powinna dostawać oceny 8-9/10, jak nie maksymalne.

Za granicą widać, że są zachwyceni produkcją Techlandu. Ja i tak stawiam na średniaka (przejść i zapomnieć), mimo tego, że lubię gry/filmy z zombie w roli głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polygamii zrecenzowali tą pozycję z notą 2/5 <_<

Patriotami to oni z pewnością nie są.

Przykładowe oceny z innych serwisów :

Eurogamer – 6 TeamXbox – 9 IGN – 8 X360A – 84 Gamers Globe – 7 ShopTo – 4/6 Co-Optimus – 4.5/5 (General), 5/5 (Co-op) Videogame.it – 4/5 Gameswelt.de – 86 percent GameTrailers – 8.5 FZ.se – 4/5 Game Informer – 8.5 MediaKick – B+ Joystiq – 3/5 Destructoid – 7 Gamefront – 65 JV.com – 16/20 Eurogamer.de – 6

Szykuje nam się mocna pozycja ;)

Eurogamer – 6

TeamXbox – 9

IGN – 8

X360A – 84

Gamers Globe – 7

ShopTo – 4/6

Co-Optimus – 4.5/5 (General), 5/5 (Co-op)

Videogame.it – 4/5

Gameswelt.de – 86 percent

GameTrailers – 8.5

FZ.se – 4/5

Game Informer – 8.5

MediaKick – B+

Joystiq – 3/5

Destructoid – 7

Gamefront – 65

JV.com – 16/20

Eurogamer.de – 6

Polygamia - 2

Tak wyrazniej widac te liste ;). Co do ocen, to nie wiem czy mocna, oceny sa zroznicowane (na szczescie z przewaga pozytywnych), wiec mocnym bym tego nie nazwal, wydaje mi sie ze to bedzie jeda z tych gier ktore beda sie podobac polowie, a drugiej juz nie bardzo. :)

Zombiaki z założenia nie są zbyt błyskotliwe więc nie doszukiwałbym się w tym większych błędów "AI".

Tyle ze to nie byl zombie a NPC kierowany przez AI, rada na przyszlosc, zanim cos skomentujesz to zapoznaj sie przynajmniej z tematem o ktorym chcesz zaczac nawijac, bo potem wlasnie takie klopsy wychodza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że gra będzie miażdżyć, i jeszcze do tego jak ma się ogarniętych kolegów z headset'em, całą ekipą na survival się wbić. Pewno ludzie i tak będą na bugach cisnąć albo czymś jak w Black Ops gdzie dochodzi do 70+ co było oczywiście nie możliwe bo zajeło by to około cały dzień.

Mimo to, misje związane z wątkiem głównym można wykonywać tylko i wyłącznie mając ekipę w komplecie, toteż NPC zlecający nam zadania będą wymagali, by zostali wysłuchani przez wszystkich graczy, wykazujący chęć otrzymania nagrody za dobrze wykonaną robotę.

Dobrze to rozumiem, że jeśli będzie nas trzech to już nie wykonamy misji z wątku głównego ?

Edytowane przez pankal422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że gra będzie miażdżyć, i jeszcze do tego jak ma się ogarniętych kolegów z headset'em, całą ekipą na survival się wbić. Pewno ludzie i tak będą na bugach cisnąć albo czymś jak w Black Ops gdzie dochodzi do 70+ co było oczywiście nie możliwe bo zajeło by to około cały dzień.

Mimo to, misje związane z wątkiem głównym można wykonywać tylko i wyłącznie mając ekipę w komplecie, toteż NPC zlecający nam zadania będą wymagali, by zostali wysłuchani przez wszystkich graczy, wykazujący chęć otrzymania nagrody za dobrze wykonaną robotę.

Dobrze to rozumiem, że jeśli będzie nas trzech to już nie wykonamy misji z wątku głównego ?

Nie tzn to chyba o to chodzi, ze zeby dostac misje z watku glownego kazdy bedzie musial poprostu zaakceptowac questa. Jak beda dwie osoby w grze to 2 musza zaakceptowac jak 3 to 3 w tym sensie ja to tak rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie pytania uzytkownikow i odpowiedzi, dotyczace Dead Island i tu taki kwiatek:

21ovrd5.jpg

:laugh:

http://gameplay.pl/news.asp?ID=61900 - link do materialu, polecam przeczytac, padaja odpowiedzi na kilka istotnych pytan od graczy.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem znajomego, który posiada już Dead Island.Wersja co prawda nie na PS3 ale podzielę się moimi doświadczeniami.Nie grałem długo, łącznie jakąś godzinkę bo zabawy sobie nie chciałem psuć, więc widziałem mało ale jednak jakieś wstępne rozeznanie mam.Napiszę najpierw co mnie troszkę rozczarowało:

-Świat jest "niby otwarty". W grze są miejsca gdzie dany obszar można eksplorować niemalże w całości, przeważają jednak takie gdzie lokacje są zamknięte a jedyną formą eksploracji jest możliwość zajrzenia w zaułek/budynek itp.Jednak porównywanie otwartości świata do serii Fallout jest troszeczkę na wyrost.

-Grafika jest bardzo ładna ,tyle że jej odbiór psują co chwilę doczytujące się tekstury.Niby sprawa drugorzędna , ale jednak potrafi psuć klimat jeśli NPC dający nam questa przypomina przez 15 sekund ludka z MInecrafta. Łudzę się że może to wina wersji w którą grałem choć wydaję się to mało prawdopodobne.

-Xian Mei...Ta pani jest po prostu bardzo mocna.Oprócz niej miałem okazję pograć tylko chwilę Loganem i różnica mimo podobnej lokacji i poziomu trudności była spora.

-AI naszych kompanów jest cierpi na kompletny brak balansu.Czasem potrafią zachowywać się bardzo mądrze i dosłownie ratować nam skórę, by po tym karkołomnym wyczynie dać się otoczyć i zatłuc przez zombie, podbiec do mającej za chwilę wybuchnąć butli z gazem albo najzwyczajniej w świecie walczyć z jednym zombie podczas gdy pozostali wraz z graczem walczą z 15.

-Respawn wrogów przypomina mi trochę sytuację z Fracry 2 gdzie po opuszczeniu "zasięgu wzroku" wrogowie pojawiali się na nowo.O ile ze względu na to co napisałem poniżej nie jest to takie nudne jak w FC2, to jednak jak to będzie po 20 godzinach gry nie jestem w stanie powiedzieć.

Teraz pora na plusy:

-Siekanie zombie jeśli ustawimy sterowanie na tryb analogowy to czysta poezja gore.Tryskająca posoka, fruwające kończyny i naprawdę rozbudowane możliwości eksterminacji zombie nie nudzą ani na chwilę.Możliwości są olbrzymie i zależne także od lokacji.

-Rozwój postaci jest obszerny, raczej nie da się wszystkiego odblokować za jednym przejściem (niestety nie wiem czy jest ograniczenie poziomu postaci). Obawiałem się trochę o elementy RPG w tej grze, ale wyszło to nadzwyczaj dobrze i intuicyjnie.

- Tworzenie broni daję nam masę frajdy i czuć różnice w walce usprawnioną bronią, więc kombinowanie dla osiągnięcia zadowalającego efektu jest zazwyczaj koniecznością.

-Fabuła nie jest może najwyższych lotów ale nie jest też "zapchaj dziurą" jak to miało miejsce już w wielu produkcjach.

Reasumując, grę kupię w piątek na 100%, jednak moje "napalenie się" na tą grę troszkę opadło. Jest to zdecydowanie solidna produkcja z wieloma bardzo dobrymi rozwiązaniami, jednak błędów utrudniających rozgrywkę i psujących klimat też jest sporo. Fun płynący z przerabiania zombie na mielone przyćmiewa je znacznie , jednak nie do końca.

Edytowane przez OwlPL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pora na plusy:

-Siekanie zombie jeśli ustawimy sterowanie na tryb analogowy to czysta poezja gore.Tryskająca posoka, fruwające kończyny i naprawdę rozbudowane możliwości eksterminacji zombie nie nudzą ani na chwilę.Możliwości są olbrzymie i zależne także od lokacji.

Jak ci wyskoczy 10 zombiakow to sobie kciuka polamiesz w kilku miejscach, na 1 czy 2 to moze i fajne ale watpie ze wiekszosc ludzi bedzie tej opcji uzywac, a juz na pewno nie w pozniejszym stadium gry.

Co do samej gry, mam juz godzine za soba, i ta gra to jest bardziej hack'n'slash niz RPG (no chyba ze ktos hns zalicza do rpgow), gdzie fabula to sprawa trzeciorzedna, ekwipunek i wyrzynka zombie to fundament tej gry, rozwoj postaci jest troche na sile poszerzony, z tego co widze po swojej postaci tylko 1 drzewko bedzie "uzyteczne", reszta to badziew. Moje pierwsze skojarzenia to Zombie-Borderlands (kto gral pewnie bedzie mial zarys tego jak to wyglada) tyle ze z naciskiem na bron biala.

Gra potrafi ladnie stargac immersje, kiedy w cutscenkach podczas singlowej gry widze 4 postacie lub gdy dorwalem pistolet i kazano mi czekac do 10 lvla zeby moc go uzyc (pomijam juz fakt ze gram Purmą, czyli laska ze specjalizacja od broni palnych). Pogram jeszcze kilka godzin i moze cos wiecej napisze.

Suma summarum, dostalismy lakomy kasek z mala lyzeczka dziegciu, oczekiwalem wyrzynki zombiakow i to dostalem, jesli ktos oczekiwal czegos bardziej ambitnego, moze sie srodze zawiesc.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci wyskoczy 10 zombiakow to sobie kciuka polamiesz w kilku miejscach, na 1 czy 2 to moze i fajne ale watpie ze wiekszosc ludzi bedzie tej opcji uzywac, a juz na pewno nie w pozniejszym stadium gry.

Co do samej gry, mam juz godzine za soba, i ta gra to jest bardziej hack'n'slash niz RPG (no chyba ze ktos hns zalicza do rpgow), gdzie fabula to sprawa trzeciorzedna, ekwipunek i wyrzynka zombie to fundament tej gry, rozwoj postaci jest troche na sile, z tego co widze po swojej postaci tylko 1 drzewko bedzie "uzyteczne", reszta to badziew. Moje pierwsze skojarzenia to Zombie-Borderlands (kto gral pewnie bedzie mial zarys tego jak to wyglada) tyle ze z naciskiem na bron biala.

Jestem wzruszony troską o mój kciuk ;). Walczyłem już z 15 zombiakami i kciuk dalej sprawny i funkcjonalny.Wręcz bym powiedział że im dalej tym łatwiej bo i bronie lepsze to nie trzeba się zbytnio wysilać żeby zgniłka załatwić.Zresztą jak sam stwierdziłeś grasz postacią używającą broni palnej, więc i skille zapewne masz inne (nie wiem, tej postaci nie testowałem).

Co do elementów RPG, moim zdaniem są ok, urozmaicają rozgrywkę i większość z drzewka Xian Mei jest przydatna.Teraz taka moda że jak w grze są elementy RPG, to jest od razu stawiana w jednym rzędzie z Baldurem, Planescapem itd.Zresztą chyba mało kto spodziewał się po tym tytule RPG na miarę Baldurs Gate z zombie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem wzruszony troską o mój kciuk ;). Walczyłem już z 15 zombiakami i kciuk dalej sprawny i funkcjonalny.Wręcz bym powiedział że im dalej tym łatwiej bo i bronie lepsze to nie trzeba się zbytnio wysilać żeby zgniłka załatwić.Zresztą jak sam stwierdziłeś grasz postacią używającą broni palnej, więc i skille zapewne masz inne (nie wiem, tej postaci nie testowałem).

Co do elementów RPG, moim zdaniem są ok, urozmaicają rozgrywkę i większość z drzewka Xian Mei jest przydatna.Teraz taka moda że jak w grze są elementy RPG, to jest od razu stawiana w jednym rzędzie z Baldurem, Planescapem itd.Zresztą chyba mało kto spodziewał się po tym tytule RPG na miarę Baldurs Gate z zombie...

Zobaczymy jak bedziesz gadal po 10-15 godzinach lub calodniowej sesji w co-opie ;).

Sprawdzalem drzewka wszystkich postaci (piczy w szpilkach tez), niczym sie praktycznie nie roznia, poza srodkowym, i jest to w sumie jedyne przydatne drzewko, po lewej mamy FURY - zbedne jak wlosy pod pachami - a po prawej zdolnosci od survivala, rowniez zbedne, z 1 czy 2 skille widzialem ktore mnie tylko interesowaly i ktore by wnosily cos sensownego do rozgrywki. Pograsz troche dluzej to sam sie przekonasz.

Teraz taka moda że jak w grze są elementy RPG, to jest od razu stawiana w jednym rzędzie z Baldurem, Planescapem itd.

Pierwsze slysze.

Zresztą chyba mało kto spodziewał się po tym tytule RPG na miarę Baldurs Gate z zombie...

Chyba raczej NIKT o zdrowych zmyslach ;).

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak bedziesz gadal po 10-15 godzinach ;).

Sprawdzalem drzewka wszystkich postaci (piczy w szpilkach tez), niczym sie praktycznie nie roznia, poza srodkowym, i jest to w sumie jedyne przydatne drzewko, po lewej mamy FURY - zbedne jak wlosy pod pachami - a po prawej zdolnosci od survivala, rowniez zbedne, z 1 czy 2 skille widzialem ktore mnie tylko interesowaly i ktore by wnosily cos sensownego do rozgrywki. Pograsz troche dluzej to sam sie przekonasz.

Ano zobaczymy, choć mój kciuk wytrzymywał 14-sto godzinne maratony w różnorakich fps-ach więc i tu pewnie da radę.

Fury to jest typowe rozwiązanie for fun + na bossów i cięższych przeciwników.Jako że grę zacząłem z zapisu kumpla, nie zaczynałem od początku więc mogę stwierdzić że później się przydaje (tak samo jak zresztą broń palna nawet dla postaci kontaktowej).Co do survivala, cóż zależy jak kto gra i jak się wczuwa w to co robi.Od tego właśnie zależy przydatność tego drzewka.Oczywiście (chyba?) grę się da przejść nie używając go, tak samo jak Fallouta 3 dało się przejść bez skradania czy Obliviona bez magii(żeby było jasne, to nie jest porównanie Dead Island do tych gier, tylko przykład),jednak możliwości tego jak się chce rozwijać postać to raczej plus dodatni niż ujemny ;)

Edit:

Pierwsze slysze.

To zalecam poczytanie min. na tym forum postów z tematów z grami RPG( zresztą nie tylko) i poczytać jakie niektórzy ludzie maja oczekiwania i do jakiego worka pakują razem odmienne gry.

Edytowane przez OwlPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Teraz taka moda że jak w grze są elementy RPG, to jest od razu stawiana w jednym rzędzie z Baldurem, Planescapem itd."

Teraz pojecie RPG zostało totalnie wypaczone. Skoro Dragon Age nazywa się topowym rpgiem, to ja nie mam pytań. Twórcy gier już nie pamiętają jak powinna wyglądać prawdziwa gra rpg.

Recenzja Dead island, autorstwa Gamezilla.pl

Polecam!!

"Dead Island nie jest idealną grą. Jak każda, ma swoje wady, ale otwarty świat i wciągający model rozgrywki przesłaniają te wady dużą ilością zalet. Ukończenie głównego wątku fabularnego i sporej części zadań pobocznych zajęło mi dużo czasu, bo ok. 25 godzin, w trakcie których ani razu nie dopadło mnie znane z wielu innych produkcji uczucie znużenia. Za każdym razem, gdy zasiadałem przed konsolą, czułem, że właśnie funduję sobie solidną porcję rozrywki. I może zabrzmi to dziwnie, ale w moim przypadku jest to po prostu znak rozpoznawczy dobrej gry.""

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2011/37/kwagrans-wycieczka-po-rajskiej-wyspie-w-dead-island

Gameplay + komentarz, też gościa z ekpiy Gamezilla, jest bardzo dobrze! :D

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś już dead island PL ? Grał ktoś w surival i pytanie czy dodatek jest na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek będą już grac wszyscy jak się nie mylę , do zobaczenia w coopie :) a i przydałby się jakiś unboxing z wersji limitowanej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też już wysłali Dead Island? myślałem, że wysyłka będzie po premierze, a tu dostałem wiadomość, że Dead Island zostało wysłane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz właśnie zabieram się za grę, dziś zadzwonili do mnie z MAD GAMES że gra już dostępna i można odbierać, także całkiem miło z ich strony :) Inna sprawa - czy ktoś próbował ściągnąć dodatkową zawartość z PSN? O ile kod na 'rozpruwacza' wszedł bez problemu to dodatek 'krwawa łaźnia' ni hu hu, wywala że kod nieprawidłowy i nie działa. Jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewam choć na ulotce jest tylko że działa od września.

Anyways pograłem 2h i jestem zadowolony z zakupu, gra wygląda ładnie, system walki jest w porządku, choć wolałem się przełączyć na cyfrowy. Szkoda że nie wprowadzili wsparcia dla Move, bo pasuje tu idealnie jego precyzja.. może dodadzą.. ;) Zombie zabija się całkiem sycąco, trochę problematyczne jest wyczucie odległości do zadawania obrażeń, ale pewnie z biegiem czasu da się przywyknąć. Narazie jeszcze nie do końca rozumiem statystyki broni, obrażenia i wytrzymałość wiadomo a reszta jak wpływa na rozgrywkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3h z gra jestem zachwycony poprostu. Jedyne jak narazie na minus zauwazylem jedna rzecz, nie wiem poprostu zepsulo mi to klimat na szczescie tylko na chwilke.

W jednym z domkow gdzie musimy oddac jednej panience miska przytulaka, a drugiej dac wode bo jest odwodniona...a w calym domku chyba z 6 puszek z napojem imo bzdura nie potrafie zrozumiec logiki, wiem ze puszki sa dla nas i wogle, ale mogli ich nie umieszczac w tym domku;p

Edytowane przez kosciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja MOŻE grę zamówię, na początku przyszłego tygodnia. Ci co grali, czy jeżeli podobały mi się większość FPS-ów, Borderlands i slashery, to czy ta gra będzie dla mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×