Skocz do zawartości
Xiem

Diablo III

Rekomendowane odpowiedzi

post odgrzewany ale po co zakladac nowy :P

czy ktos wie cos na temat torchlight na ps3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post odgrzewany ale po co zakladac nowy :P

czy ktos wie cos na temat torchlight na ps3 ?

podobno wersja pudełkowa ma wyjść w marcu ale ile w tym prawdy to nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Diabo III było na PS3 również bym się nie obraziłabiggrin.gif Diablo II skończyłam kiedyś na PS już nie-pamiętam-ile-razy ;) To jedyne RPG jakie naprawdę mi się spodobało!

No ale zobaczymy ile prawdy będzie w tych plotkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

diablo_3.jpg

Maniacy gier ze stajni BLIZZARD pod tym linkiem znajdą coś co z pewnością poprawi im humor. :)

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic pewnego, lepiej poczekajmy na oficjalną zapowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie zastanawiałem, o której to info pojawi się na forum. Zgadzam się w 100% z ONE. Na razie pojawił się zamiar i nie wiadomo jak się to ostatecznie skończy. Niemniej jednak byłoby zajebiaszczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że to dobra wiadomość, to jednak gra Diablo przynależy do PC i tam powinna moim zdaniem zostać. Każdy kto grał na BattleNecie w Dwójkę wie, że wersja konsolowa jeśli powstanie zostanie zapewne okrojona do kości a cała sieciowa otoczka i BN, o ile będzie, to nawet nie doskoczy do kolan wersji PC.

Jednak jeśli ktoś zaczyna zabawę z tym tytułem i chce sobie casualowo polatać po dungeonach, po skończeniu sprzedać czy postawić na półkę, proszę bardzo, wersja na konsolę jest dla niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kill naprawdę myślisz, że skonstruowanie dobrze działającego BN na PSN jest niemożliwe? Grałem w D2 kilka lat z małymi przerwami i uważam, że same założenia BN nie są strasznie skomplikowane. Też obawiam się, że serwery nie byłyby tak przepełnione, ale sama techniczna strona wcale nie jest imho czarną magią. Wyszukiwanie i dołączanie do gier, czat, lista graczy. Prosty i przejrzysty interfejs. Nic z czym PSN nie mogłoby sobie poradzić. Nie chcę podważać Twojej opinii, tylko po prostu nie wiem co Twoim zdaniem tak trudno byłoby przenieść na konsolę.

Sama mechanika gry to inna sprawa. Chociaż to hack'n'slash. Umiejętności używa się tylko kilku, czasami jednej, więc nie potrzeba 50 slotów na pasku jak w WoW. Przy podnoszeniu przedmiotów w multi i tak jest chaos w imię zasady kto pierwszy ten lepszy. Loot split...to byłaby fajna nowość.

Żeby nie było nie chcę wywoływać żadnej wojny PC vs. PS3, tylko normalnie podyskutować, bo sam nie jestem do końca przekonany do tego, że D3 odniosłoby na systemie Sony spektakularny sukces.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nigdzie nie napisałem, że to trudne :) Oni tego po prostu nie zrobią :)

A w ogóle to już widzę oczami wyobraźni te spadki framerate'a przy ostrej zadymie na ekranie. Nie. Diablo kupię jednak na PC. Nie mówię, że ta gra się nie nadaje. Po prostu na konsoli to będzie lizanie loda przez szybę. Chciałbym się mylić i grać na konsoli ale patrząc realnie nie ma na to większych szans (dla takiego maniaka D2 jak ja :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli będę miał wybór to też wybiorę D3 na PC. Obawiam się tylko o to, czy mój poczciwy laptop to pociągnie. Jest szansa, szczególnie, że Blizz słynie z dobrej optymalizacji swoich tytułów. Z drugiej strony zagrać na 40 calach, leząc na kanapie z padem w dłoni... To na pewno byłoby coś nowego na rynku konsolowych gier i jestem ciekawy jakby się przyjęło. Tak samo się zastanawiam jak społeczność konsolowych graczy przyjmie nadchodzące wkrótce pierwsze gry MMORPG.

Edit:

Btw. Nie wyobrażam sobie Diablo bez BN. To traci po prostu sens. Cała ta gra to BN. Singiel był w poprzednich dwóch częściach bardzo porządny, ale nie umywa się do multi.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby Diabo III było na PS3 również bym się nie obraziła  Diablo II skończyłam kiedyś na PS już nie-pamiętam-ile-razy To jedyne RPG jakie naprawdę mi się spodobało! No ale zobaczymy ile prawdy będzie w tych plotkach

Ej ta użytkowniczka się pomyliła czy ja o czymś nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ej ta użytkowniczka się pomyliła czy ja o czymś nie wiem?

Na PSX ukazał się Diablo; Diablo 2 był tylko na PieCa - więc pewnie pomyłka

Edytowane przez HarDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, co myślicie o zastosowaniu MOVE`a w ewentualnej wersji D3 na PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie tylko ubisoft w przyszlosci wyda jakas czesc "hirolsow" na ps3 i juz w nic nie bede gral na pc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że na konsolę nie idzie zrobić fajnego RPG niech każdy zagra w Dragon Age to się przekona.

Co do gry na ps3 to na pewno się zainteresuje bo mój lapek mógłby mieć problem aby pociągnąć 3 część diabełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się że na konsolę nie idzie zrobić fajnego RPG niech każdy zagra w Dragon Age to się przekona.

Co do gry na ps3 to na pewno się zainteresuje bo mój lapek mógłby mieć problem aby pociągnąć 3 część diabełka.

To dla mnie nie jest argument. Po pierwsze DA:O było przeciętne. Po drugie, wersja konsolowa była zdecydowanie mniej grywalna niż ta na PC. Poza tym to dwie różne mechaniki gry. Łatwiej przenieść hack'n'slasha niż quasi-hardcore rpg takiego jak DA:O. Lepszym przykładem jest Sacred 2. Gra jest średnia, ale port nie gorszy niż wersja komputerowa. No i jest to klon Diablo.

Nikt nie twierdzi, że się nie da. Nikt po prostu nie zrobił jeszcze genialnego zachodniego rpg na PS3. No może oprócz doskonałego (japońskiego z resztą) Demon's Souls, ale to nie jest klasyczne role-playing.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie dzisiejsza generacja konsol wydaje się za słaba by dobrze przenieść na nią zachodniego rpga. Gdyby Diablo miało odnieść spektakularny sukces na konsolach musiałoby chodzić w 1080p, z min. 4xAA i w 60 klatkach. Do tego dedykowane serwery BN i obsługa M/K (na MOVE sobie tego nie wyobrażam). Brzmi jak sci-fi czyż nie?

Dlatego DA czy Fallout to nędzne porty. Za mało pamięci by to wszystko miało wyglądać jak na dzisiejszych pecetach. Z każdą Playstation jest w zasadzie ten sam problem. Może za parę lat przy okazji PS4 w końcu wrzucą z 10 giga dla świętego spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajmy o jednej tak naprawde najwazniejszej rzeczy - ta gre tworzy BLIZZARD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapominajmy o jednej tak naprawde najwazniejszej rzeczy - ta gre tworzy BLIZZARD ...

gallery-75855778-500x500.jpg

Masz calkowita racje, przeciez Blizzard to synonim konsol z zerowym doswiadczeniem na PC, a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie dzisiejsza generacja konsol wydaje się za słaba by dobrze przenieść na nią zachodniego rpga. Gdyby Diablo miało odnieść spektakularny sukces na konsolach musiałoby chodzić w 1080p, z min. 4xAA i w 60 klatkach. Do tego dedykowane serwery BN i obsługa M/K (na MOVE sobie tego nie wyobrażam). Brzmi jak sci-fi czyż nie?

Dlatego DA czy Fallout to nędzne porty. Za mało pamięci by to wszystko miało wyglądać jak na dzisiejszych pecetach. Z każdą Playstation jest w zasadzie ten sam problem. Może za parę lat przy okazji PS4 w końcu wrzucą z 10 giga dla świętego spokoju ;)

Ludzie, DIABOŁ nie jest żadnym RPG.

Co do portów, to przesadzasz. DA:O na PC miał dużo lepszą mechanikę, ale gra była brzydka (nawet na wypasionym kompie). FALLOUTY też nie prezentowały się lepiej na kompie (ok, AA i wyższa rozdzielczość, ale różnica nie była tak odczuwalna, jak mogłoby się wydawać).

Jedynym problemem w siekankach typu DIABLO jest obsługa myszki. PS3 teoretycznie obsługuje taki sprzęt, więc problemu nie powinno być najmniejszego. Natomiast konfiguracja multi, nie jest zagadnieniem w dzisiejszych czasach. Jeśli BLIZZARD dogadałby się z SONY, nie widzę najmniejszego problemu, żeby gracze konsolowi mogli pomykać w świecie Diaboła i czerpać z gry taką samą frajdę jak BlaCharze.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, DIABOŁ nie jest żadnym RPG.

Ma więcej z RPG niż ci się wydaje. W zasadzie jestem skłonny stwierdzić, że jest rasowym RPG z pod gatunku hack 'n slash.

Cechy RPG:

Wcielanie się w fikcyjną postać: check.

Rozwijanie umiejętności postaci: check.

Zdobywanie doświadczenia: check.

System punktów i statystyk: check.

Quests: check.

Szczegółowy świat gry: check.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie, DIABOŁ nie jest żadnym RPG.

Właśnie, że jest. Dokładnie do action rpg. Jest jednocześnie hack'n'slashem. Dynamiczny, liniowy RPG. Ty decydujesz jaką klasą grasz, jaką ją rozwijasz. Fakt, nie ma dialogów i możliwości dokonywania wyborów, ale to nie są konieczne warunki każdego RPG.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ma więcej z RPG niż ci się wydaje. W zasadzie jestem skłonny stwierdzić, że jest rasowym RPG z pod gatunku hack 'n slash.

Cechy RPG:

Wcielanie się w fikcyjną postać: check.

Rozwijanie umiejętności postaci: check.

Zdobywanie doświadczenia: check.

System punktów i statystyk: check.

Quests: check.

Szczegółowy świat gry: check.

Pod te punkty możesz wstawić też np. KZ2 i 3, a raczej RPGami nie są. ;)

Właśnie, że jest. Dokładnie do action rpg. Jest jednocześnie hack'n'slashem. Dynamiczny, liniowy RPG. Ty decydujesz jaką klasą grasz, jaką ją rozwijasz. Fakt, nie ma dialogów i możliwości dokonywania wyborów, ale to nie są konieczne warunki każdego RPG.

Statystyki są jedynie dodatkiem... Dlatego takiemu HR jest bliżej RPGa niż DIABLO. :P

Fakt jest faktem, ze czymkolwiek by Diaboł nie był, to i tak jest to bardzo fajna gra z elementami rpg.

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj głowy KopaczK. Błagam. Teraz się uprzesz ze czarne to jednak białe? Upiłeś się czy jak? :)

P.S. Gdzie w Killzonie masz szczegółowy świat (lecisz po sznurku, tu chodzi o wolną rękę i dowolne przemieszczanie się między lokacjami), punkty doświadczenia, wybór postaci (wcielenie się w jakąś klasę bądź stworzenie własnej), rozwijanie umiejętności (w singlu coś takiego jest? nie wiedziałem), questy do wykonania?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×