Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tylko w tym temacie zajmujemy się sprawami z połączeniem, z kupnem np. routera i wszelkimi innymi sprawami sieciowymi. Zakładanie osobnych tematów o podobnej tematyce będzie owocowało warnem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, mam problem otóż mam w konsoli Nat3 i nie mogę grać w żadne gry on-line. Zacznę od początku.

Połączenie:

Internet z kablówki (512kbit/s) ze statycznym, publicznym IP --> modem --> router --> PS3 i PieCyk

W routerze mam wyłączony firewall, porty (TCP: 80, 443, 5223, UDP: 3478, 3479, 3658) mam odblokowane, UPnP mam włączone. Nadal jest Nat3. Proszę o pomoc bo ja już nie daje rady.

P.S.: Nie mogę grać w Juiced 2, TimeShift, Need for Speed Pro Street (to moje gry, w które mogę grać on-line i nie da rady).

@edit: dodam, że jak podłączałem PS3 nie przez router, tylko od razu z modemu to też było Nat3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@edit: dodam, że jak podłączałem PS3 nie przez router, tylko od razu z modemu to też było Nat3.

Jeżeli można spytać - jaka to kablówka? Wygląda na to, że filtrują posczególne porty mimo publicznego ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to Pol-Net (http://www.pol-net.com.pl).

Z tego co widzę, filtrują port 25, być może (niejako przy okazji) filtrują również na wejściu port 443. Jaki adres ip otrzymuje konsola przy bezpośrednim podłączeniu do internetu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że masz publiczne stale IP to powinieneś to IP dostać od swojego operatora, np 82.160.51.151... jeśli masz router to router (dobry, np linksys) powinien mapować sobie ten adres IP! Dalej musisz w routerze przypisać sobie stale IP dla konsoli, np router może mieć 192.168.1.1 a w konsoli możesz ustawić 192.168.1.2 i ten sam IP ustawić jako 'static' w routerze i dla niego przepuścić porty...

To powinno pomoc!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Co trzeba zrobić aby uzyskać static ip na konsoli ps3 i jak w ogóle on wygląda?Mam zwykłą neostradę tp. Czy ktoś ma z was ten router PENTAGRAM P6311-072 CERBERUS Modem/Router ADSL2+. Interesuje mnie czy da się w ogóle na nim ustalić static ip i pootwierać porty. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3

W PS3 wchodzisz w network i tam ustanawiasz nową konfigurację połączenia z siecią, robisz to ręcznie!! W polach (IP, MASK, GATEWAY) wpisujesz kolejno:

IP: 192.168.1.2 ( o ile Twój router ma IP 192.168.1.1)

Maska: 255.255.255.0

Brama: IP routera!!

DNSy: jesli nie znasz to wpisz IP routera w pierwszym DNS, w drugim nic lub 0.0.0.0

jesli znasz to wpisz te co Ci dal operator!

Router

W routerze szukasz czegoś co nazywa się 'port forwarding', tam wpisujesz IP np 192.168.1.2 (to będzie IP PS3) i przekierowujesz porty, ktore opisał Twój poprzednik w problemie wyżej!!...

Następnie w routerze szukasz 'Static IP' i tam wpisujesz IP 192.168.1.2 jako statyczne!!

Robisz w routerze save config i restartujesz go na nowo!

Przydatne info: LINK_1 , LINK_2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam neostradę tp. Do routera mam podpięte konsolę i trzy komputery. Czy na każdym z tych komputerów będę musiał ustawiać static ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze jedno pytanie. Mam neostradę tp. Do routera mam podpięte konsolę i trzy komputery. Czy na każdym z tych komputerów będę musiał ustawiać static ip.

Jeśli na komputer 1 i komputer 2 chcesz ściągać np coś na Emule inie mieć LowID to powinieneś każde urządzenie przyporządkować do danego IP i dane IP wprowadzić do routera i ustawić jako statyczne!! To znacznie ułatwia pracę i zabawę!!

W innym przypadku dynamiczne przyznawanie IP przez router wiąże się z tym że nie uzyskasz przekierowania portów dla danego urządzenia!

Ustaw sobie najlepiej PS3 z IP 192.168.1.2, PC1 z IP 192.168.1.3 i PC2 z IP 192.168.1.4! Musisz jednak pamiętać że jeśli router ma swój IP 192.168.1.1 to kolejne urządzenia możesz wpisywać jako 2, 3, 4... 100! A jesli router ma IP 192.168.1.100 to najlepiej kolejne urządzenia dopisywać z cyframi: 101, 102, ...

Ja zrobiłem to raz u siebie i od ponad 6 mscy lata mi i nie buczy!! i nei mam problemów z niczym!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki będę tak robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wiesz jakie ma IP Twój router to sprawdź w przeglądarce internetowej czy da się wejść w jego panel administracyjny przez numer IP, np 192.168.1.1, jeśli sie da to TEN numer wlasnie jest IP routera!! I każde kolejne urządzenie w sieci ustawiaj wg kolejności rosnącej!! czyli z końcówkami 2, 3, 4...

w instrukcji do routera powinienes mieć jednak info ws dostania się do panelu!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcę wejść w tryb serwisowy routera to wpisuję np 10.0.0.7. To jest to?Aha słyszałem zę można coś zrobić z nat 3 dają DMz na enabled. Sorry że zadaje takie pytania ale nie znam się na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcę wejść w tryb serwisowy routera to wpisuję np 10.0.0.7. To jest to?Aha słyszałem zę można coś zrobić z nat 3 dają DMz na enabled. Sorry że zadaje takie pytania ale nie znam się na tym.

Jesli dzięki temu IP dostajesz się do "takiego" panelu to tak!!

DMZ otwiera wszystkie porty dla danego adresu IP, jesli udostepnisz DMZ dla PC to jest to niebezpieczne bo masz pełny dostęp do PC z poziomu sieci, jeśli zrobisz to dla IP PS3 to na chwilę obecna nie grozi niczym... bo nie ma hackingu na systemy PS3 (jak narazie)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zamówiłem pentagrama i mam nadzieję że da się coś zrobić z tym nat3 bo chciałbym kupić sobie takiego warhawka z headsetem a nie moge bo i tak nie będzie działał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem i to osobiste doświadczenia... i w pracy i w domu i u klientów!!... to najlepszy jest Linksys, modele tak powyżej 190zł!! Tam nie masz problemów z niczym a dodatkowo jak zamienisz firmware z oryginalnego na Tomato 1.13, to masz router klasy mniej więcej tej co stoją przy serwerach w dużych firmach!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz utopiłem kasę w asmaxie i nie stać mnie nat tak drogi router, zresztą ja nie mam zbyt dużych wymagań wystarczy, że pentagram będzie lepszy od asmaxa i będzie dało się na nim ustawić nat2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie o co lata? moge pingowac swoja ps3 z komputera, ale juz zeby na niej net chodzl to nie;P a ustawienia mam identyczne jak w komputerze(ps3 tylko ma inny ip) i na kompie dziala net a na ps3 nie;/ o co lata? normalnie 2 tygodnie probuje juz to rozwiazac;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczasz przez router neta? Jeśli tak to sprawdź czy nie ma blokady na inny MAC Adres niż ten z PC!! Ewentualnie sprawdź jaki zakres IP (ilość urządzeń z rożnymi IP) możesz podłączyć do routera!! Może być ustawione fabrycznie że tylko 1!

Jeszcze jedna możliwość... zrób printscreen'y z każdej zakładki w panelu admina z routera i wyślij mi info na gg, podam Ci maila i podeslesz mi te 'obrazki' a ja zobaczę co masz z ustawieniami w routerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym ze niemamy routera tylko normalny server:) ktory puszcza neta po dhcp:) i admin ustawia identycznie ps3 jak mojego kompa, i nie chula:) mac tak samo jest dopisane bo widzialem:) po prostu niemam pojecia, czemu na identycznych ustawieniach ps3 nie dziala a komp dziala;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, wracając do tematu...

Dowiedz się na jakim oprogramowaniu stoi serwer i na jakich zasadach przyznaje Ci prawa dostępu do sieci (dla PS3) i osobno jakie prawa dla PC!!... coś pomyślę, podłubię w nosie i dam C znaka!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
problem w tym ze niemamy routera tylko normalny server:) ktory puszcza neta po dhcp:) i admin ustawia identycznie ps3 jak mojego kompa, i nie chula:) mac tak samo jest dopisane bo widzialem:) po prostu niemam pojecia, czemu na identycznych ustawieniach ps3 nie dziala a komp dziala;/

u mnie czasem jest podobnie ale z komputerami i to nowymi

karty sieciowe nie dzialaja tak jak powinny, niby wszystko OK ale sieci nie lapie

nie masz zadnego huba/switcha zeby sie podlaczyc serwer - hub (jak jest to dodatkowy przed konsola)

moze wtedy pociagnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malyr no wlasnie dodalem switcha u siebie w mieszkaniu, bo takto mialem tylko jeden kabel do kompa:) wiec dodatkowego juz niema po co dawac hehe;) a switch dobry, wkoncu ja sie tereaz przez niego lacze;)

hades ok spytam sie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Mam komputer i sygnał netu z kablówki, przydzielany jest adres z serwera DHCP na konkretny MAC. Chciałbym dokupić drugą kartę sieciową i zrobić mały router z Ubuntu, żebym mógł mieć internet na konsoli PS3. Czy jest to możliwe (ktoś próbował) i które porty powinienem sobie sforwardować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem. Mam komputer i sygnał netu z kablówki, przydzielany jest adres z serwera DHCP na konkretny MAC. Chciałbym dokupić drugą kartę sieciową i zrobić mały router z Ubuntu, żebym mógł mieć internet na konsoli PS3. Czy jest to możliwe (ktoś próbował) i które porty powinienem sobie sforwardować?

nie prosciej kupic router? ktoremu przypiszesz adres mac swojej sieciowki i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×