Skocz do zawartości
kill

Magic The Gathering

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie. Też zauważyłem, że wychodzi nowa edycja. Ciekawe czy będzie się różnić, czy naprawią pewne błędy itp. Bo jak na razie to mało informacji widziałem o nowej edycji.

Pytanie do tych którzy zakupili dlc do tej gry, dużo wnoszą nowego do gry (decki, karty?)? Bo na pc mam tą grę i są mody z darmowe z dodatkowymi kartami i już gra nabiera kolorów ;)

Edytowane przez Aerogryf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości tworzenia własnego decka czyni z tej gry DEMO! W MtG jak ktoś grał to wie, że nie rozdaniem się wygrywa a talią. Jeżeli talia jest dobrze skonstruowana to widzisz, że działa i wszystko się samo zawsze układa. Brak możliwości układania decków to jak zrobienie ścigałki w której możesz wyposażyć samochód w gadżety, pomalować, wybrać tor i obejrzeć jak twój samochód przemierza trasę, bo samemu jechać nie możesz. Porażka.

Sytuacja jest ciekawa z tą nową edycją 2012. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak wyglądać będzie edycja decków. Na pytanie czy można tworzyć custom deck odpowiedź pada: "yes, you can customise any deck" LOL.

Przypominam, że istnieje Magic the Gathering od Microprose. Jest to najlepsza wersja Magica jaką widziałem (poza oczywiście Magic Online i takimi typowymi duelówkami). Tam jest pełna możliwość edytowania decków. Podstawka ma karty do edycji 4. Dodatki to rozszerzają włączając Manalink, nieoficjalny dodatek, który ma rozszerzyć grę do edycji 8 - to już potężna biblioteka.

Dobra wiadomość jest taka, że Microprose nie istnieje, nie istnieją powiązane firmy i teoretycznie gra jest niczyja więc jest abandonware. Ciężko ją jednak gdzieś znaleźć i dodatkowo pod XP i Linuxem ponoć jest nierealne uruchomienie jej.

Mam gdzieś z gazetki podstawkę i dwa dodatki. Aż sprawdzę czy to jeszcze działa.

Znalazłem linka do miejsc gdzie można ją pobrać. Nie ręczę jednak za "legalność" a przede wszystkim za bezpieczeństwo http://www.download-full-games.com/pc/strategy/magic:_the_gathering.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak możliwości tworzenia własnego decka czyni z tej gry DEMO! W MtG jak ktoś grał to wie, że nie rozdaniem się wygrywa a talią. Jeżeli talia jest dobrze skonstruowana to widzisz, że działa i wszystko się samo zawsze układa. Brak możliwości układania decków to jak zrobienie ścigałki w której możesz wyposażyć samochód w gadżety, pomalować, wybrać tor i obejrzeć jak twój samochód przemierza trasę, bo samemu jechać nie możesz. Porażka.

Dokładnie tak. Dlatego ja przestałem grać po jakimś czasie. Jako wieloletni gracz w przeróżne karcianki, mogę jedynie powiedzieć, że największą frajdą w tego typu grach jest samodzielne układanie decku, a nie granie demo taliami. Ale jak to kiedyś na chacie podczas jednej z gier ustaliśmy, Wizardzi nigdy nie dadzą takiej możliwości. Jednak zarabianie na sprzedaży papierowych kart/boosterów to ich główny interes. Choć jestem zdania, że wirtualne boostery też nie byłyby złym rozwiązaniem. Ciekawe po ile chodziłby boxik w PSS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
największą frajdą w tego typu grach jest samodzielne układanie decku, a nie granie demo taliami. <BR>

... i najbardziej kosztowne.

A ta gra jest zrobiona dla tych co pierwszy raz (lub drugi ) "trzymają" karty w dłoni.

Dzięki niej można dowiedzieć się jak grać poszczególnymi taljami oraz poznać podstawowe zasady gry, Czym różni się napór od kontroli.i proste tricki w stylu dwa gobliny 1/1 z firstrikiem zatrzymają misia 2/2. Z tego zadania , za te pieniądze ta gra wywiązuje się znakomicie.

Z mniusów, Talie są w miarę zrównoważone ale zbudowane tak że czynnik losowy bierze górę nad powtarzalnościa;

a przy zamkniętej manabasie okazuje się że mono black jest minimalnie lepsze a to robi się nudne jak wszyscy grają czarnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że przez miesiąc wszyscy prawie mogą sobie pograć za darmo :) Ale tak, za te pieniądze, jak najbardziej warto.

Mono czarne są potężne, w szczególności wampiry. Ja osobiście uwielbiam niebiesko-czerwoną, czerwono-czarno-zieloną opartą na smokach (które potrafią nieźle zaskoczyć ;) )... generalnie, wszystkie talie mi się bardzo podobają prócz mono-czerwonych.

Ja nie żałuję tych wszystkich godzin spędzonych przy tej grze, zajebiście się bawiłem. Ehhh, chyba sobie pogram po sieci jak wrócę z roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSS US jest już Trial wersji 2012 do pobrania. Oprócz zmienionych menusów, drobnych tweaków i innych talii nie widzę poważniejszych zmian. Nadal nie ma custom decków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w kampanii pokonac ostatniego goscia? (finalowy pojedynek) Zadalem mu 150 zycia a ten dalej gral

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w kampanii pokonac ostatniego goscia? (finalowy pojedynek) Zadalem mu 150 zycia a ten dalej gral

chyba odebrałem 150 życia albo zadałem 150 obrażeń :P

a czy przypadkiem nie wystawił Platinum Angel -a taki stwór dzięki któremy nie może przegrać gry ?

elementsthegame - trochę ubogie graficznie , MTG na PS3 i duzym TV wygląda ślicznie , wreszcie można docenić detale artów kart bez pomcy lupy

a czy w wersji 2012 można talie wybierać ze wszystkich dostępnych kart czy nadal z ubogiego sideboard-u ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

jako ze to jest poczatek moich przgod z magic'iem uwazam ze ta czesc jak i ta wczesniejsza sa ok wiec zakupilem obie zobaczymy co z tego wyniknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupilem v 2012

Wizualnie bardziej podoba mi się poprzednia gra .

W v 2012 grafika bardziej "kanciasta" , cala oprawa jakaś taka kosmiczna i koszmarne FX , szuranie płyt nagrobnych, całośc nie bardzo pasuje do klimatu Magica , przynajmniej mi

Karty na stole wizualnie mniejsze /chyba ze da się to gdzieś zmienic/ , i gorzej widać co ma przeciwnik wystawione , przy oglądaniu decku nie mozna powiekszyć kart i tak je przegladać tylko wybierasz karte , powiekszasz , wybierasz nastepna i znowu trzeba powiekszyć niby nic a wkurza

Za to talie lepsze, złożone z 4-3 tych samych karty - przez co rozgrywka staje sie mniej losowa i wreszcie można wymieniac wszystkie karty z tali z sidebordem

W rozgrywach sieciowych nie nastepuje rozłączenie na koncu rozgrywki i można rozgrywać mecze np. do dwóch wygranych

I jest duże prawdopodobieństwo że w wersji 2013 wprowadzą osobne wirtualne boostery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilę pograłem i jestem bardzo zadowolony. Nowe talie, nowe karty, nowe kombosy = nowe możliwości :) Jak na razie mam 5 decków, wkrótce obadam czarny i elficki. Czy mi się wydaje, czy nie ma białego na aniołach? Dziwne...

Takie szybkie spostrzeżenie: deck zielono-niebieski jest naprawdę fajny, ciekawe rzeczy można z nim robić, ALE z deckiem mono niebieskim nie ma szans. Żadnych. Może jak odblokuję sideboard to coś zmieni, ale na razie to samobójstwo. Unblocki, iluzje i kreatury z lataniem, których nie da się niczym zablokować. Jak już wypuściłem jakiegoś behemota, to Emo-Jace wracał mi go do ręki 3 tury z rzędu.

Talia artefaktów sporo się zmieniła :) jeszcze nie wiem czy na lepsze.

Talia czerwona Koth'a ma potencjał..

Biała żołnierzy prawie taka sama jak w poprzedniej części.

Nie mogę sięteż doczekać 2vs2 po sieci, i sprawdzić jak wygląda archenemy :) GENERALNIE, za tą cenę, jest SUPER!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tne w wersie 2012 drugi dzień - warto :)

może jest mniej kart niż w poprzedniej wersji, ale to dlatego, że nie wyszły jeszcze dodatki

jest możliwość edycji talii w obrębie decku - możemy wyrzucac również karty, które były na starcie w decku na korzyść odkrytych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra super, ciupie juz 3 dni :] nareszcie ma cos wiecej wspolnego z mtg niz v2011, jedyne czego wciaz brakuje to chat room'ow i sensownego laddera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chłopaki bo widze że zaczeliście łupać w nową wersję 2012 a wracając do poprzedniej to powedzcie mi jak pokonać z kampani Liliane Vess?? kurcze jak ta mi rzuca takimi kartami to już gram 4 pierwszymi deckami i już chyba 20 raz przegrałem!!! dodam że mam poziom trudności ustawiony na przedostatni aby jest jeszcze najwyższy planewalkres...

masakra...

Odezwałby się ktoś chetny do zagrania online??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jest sens grać na niższym poziomie niż najwyższy? :)

swoją drogą, to jestem pozytywnie zaskoczony AI, które naprawdę w 95% gra świetnie i podejmuje przemyślane decyzje. można mieć wrażenie, że gra się z drugim człowiekiem, a to zwiastuje duuuużo zarwanych wieczorów.

zwłaszcza, że np jedna partia 2/2 potrafi i 40-50 minut zająć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem Magica 2012 i bawie się świetnie, poprawione AI przeciwników, fajniejsze talie i większe możliwości ich customizacji, wciągający tryb online, po prostu miodzio gra, polecam zarówno starym wyjadaczom, jak i żółtodziobom :)

Edytowane przez koosa58362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ti gra miodzio, juz powoli dobijam do pierwszej setki w rankingu :] jak ktos chetny pocwiczyc lub pograc 1v1 dajcie znac (psnID: NoSkillNoWin)

Edytowane przez Roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości: ile najwięcej zadaliście obrażeń w "starej" wersji na koniec walki, tj. ile na minusie najwięcej miał przeciwnik? Ja zbierałem armię elfów w sumie zadałbym coś koło 2,5k ale zachciało mi się zobaczyć co będzie jak skończą mi się karty do brania, no i zobaczyłem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja upodobałem sobie ancient depth, rządzi jeśli uda mu się przetrwać pierwszych 5-6 tur :)

dobrze się sprawdza na wolne talie (czarna i zielona)

koszą mnie szybkie talie - artefakty i niebieska oparta na iluzjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gralem na Unquenchable Fire i powiem ze jest imba, na 5 gier wygralem tylko jedna. Tych castow i spelli ma mase, jakakolwiek jednostke wystawilem to byla death za chwile :( A co do ancient depth to jest bardzo silny deck ale latwo go zrushowac :)

Edytowane przez Roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ranking talii:

1.Acient Depth

2.Talia na artefaktach

3.Wampirki

4.Talia na euipmentach

5.pozostale :D

Czerwona talia rowniez mi nie podeszla, slaba jest, ani za szybka, ani za silna, przecietniak. Zielona talia tez bez rewelacji.

Edytowane przez koosa58362

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj ranking talii:

1.Acient Depth

2.Talia na artefaktach

3.Wampirki

4.Talia na euipmentach

5.pozostale :D

Czerwona talia rowniez mi nie podeszla, slaba jest, ani za szybka, ani za silna, przecietniak. Zielona talia tez bez rewelacji.

Mylisz sie kolego bo zarowno twoj nr.1 w rankingu jak nr.2 i 3 jedzie Guardians of the Woods :]

testowalem dzis tego decka w 6grach i poprostu masakra :] jedyna kontra na to to tylko realm of illusion jak uda mu sie szybko zrobic kilka latajek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×