Skocz do zawartości
Patricko

F1 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Kierownice sa takie same we wszystkich bolidach, mowili ze za duzo roboty z animacjami by bylo i nie dali by rady na czas tego zrobic.

Oni juz musza zrobic porzadne kierownice bo teraz nie ma przebacz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem ale chociaż trochę w 2011 mogłyby być podobne do prawdziwych :)

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał, żeby mój inżynier czasem się golił, a mechanicy czasem zapuszczali bródkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:biggrin: Jeszcze mogliby zrobić prawdziwy promień skrętu Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kryman

masz racje, promien skrętu powinien być taki jak jest w realu, bo w f12010 to ja niewiem co oni to odwalili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja ale z tym promieniem skrętu to tak żeby można sobie było wybrać czy się chce pełen (jak w prawdziwej F1), czy taki jaki jest teraz w 2010, a to dlatego, że na przykład takiemu pc-towemu graczowi na klawiaturze było by bardzo ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z drugiej strony to powinno podchodzic pod symulator, dlatego powinno byc tak jak w realu, no ale jak piszesz, nie kazdy ma kiere dlatego dobrze by bylo jak by byla taka opcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie, że to konsola, a grę robi Codemasters.

Jedyna gra aspirująca do symulatora na konsolę to Gran Turismo 5.

CM robi gry głównie pod kątem radochy płynącej z grania, ale też nie zapomina o bardziej wymagających graczach, co trzeba docenić.

Bo mogliby zrobić produkt z poziomem trudności dla małych dzieci, a i tak wyniki sprzedaży byłyby zadowalające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć że symulacja w F1 2011 pójdzie dużo dalej w kierunku realizmu. Pamiętajcie że to gra także na konsole i docelowym targetem są przeciętni użytkownicy. Codemasters nie wpompuje grubej kasy w tytuł tylko dla ludzi lubiących symulacje bo padną na tym finansowo. Gra musi być na tyle przystępna żeby znalazła zakładaną liczbę odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać do premiery i zobaczyć wynik ich rocznej pracy, chodzi mi też o zniszczenia bolidu, bo to, że odpadały koła i przednie skrzydło to było i jest śmieszne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudziło mi się więc zacząłem szukać na forum CM nowego info na temat gry ale tam prawie nic nie ma. Na innych serwisach wypisują nie potwierdzone informacje więc na razie je olałem.

Część była potwierdzona przez Głównego projektanta który udziela się na forum, część to luźne wypowiedzi cm.

Gdzieś czytałem, że w tym roku jest więcej pracy z tytułu licencji FOM FOTA itd. bla bla bla, dlatego na razie nie ma konkretnych informacji.

Znalezione:

-Nie będzie kierowców testowych w wersji 2011, być może w kolejnych częściach pojawia się kierowcy testowi.

-Rozdzielczość gry na obie konsole nadal będzie 720p przy stałej ilości klatek.

-Obie wersje na konsole mają być identyczne pod względem wyglądu i działania.

-Na razie split screen nie został potwierdzony.

-W wersji 2011 nie będzie Roberta Kubicy. ( żadnego zawodnika który nie uczestniczy w wyścigu )

-Zmieniono system nadawania nazw dla graczy w karierze (nie wiem do końca co to znaczy)

- W grze nie będzie żadnych ukrytych wspomagaczy podczas wyścigu. (AIDS)

-Nadal nie ma informacji czy będzie 24 graczy na starcie w grze sieciowej.

-Było już wyżej: będzie zmieniony system zjazdu do Pit Line.

-W związku z licencją na okładce gry nadal nie będzie żadnego oficjalnego teamu ani kierowcy.

-Wizualnie gra będzie się różniła od poprzedniej wersji, kolorki i oświetlenie ( to też już było potwierdzone na twitterze )

-W tym momencie (początek kwietnia) jest za wcześnie by mówić o ewentualnym pokazie gry na targach E3.

To chyba na tyle

Na koniec:

Jeden z użytkowników zamieścił post w którym opisuje co mogło by być poprawione w nowej wersji 2011

-Blokada tylko jednego koła podczas hamowanie, nie obu naraz

-Dym w czasie zblokowania kół, ( pamiętacie Webbera w tamtym roku :D )

-Po zblokowaniu kół powinien pojawić się flatspot w postaci wibracji (pad ,kiera)

Luźna odpowiedź Projektanta Gry: być może w tym roku to będzie.

Jeśli wiecie coś nowego to poprawcie ;)

Hehe kolejne pytanie do konkursu CM ...

Edytowane przez Helion07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie będzie Roberta ale to niestety zrozumiałe, z niecierpliwością czekam na gameplay jakiś:tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Po zblokowaniu kół powinien pojawić się flatspot w postaci wibracji (pad ,kiera)

Luźna odpowiedź Projektanta Gry: być może w tym roku to będzie.

Flatspot może i dadzą, ale wątpię w te wibracje, gdyż są ludzie, którzy mają problemy układem kostnym rąk itp. Wiadomo, że wibracje musiałby działać przez spory czas, a to niekorzystnie wpływa na ludzi na to uczulonych.

Producenci gier, konsol i sprzętów doskonale o tym wiedzą i chyba narażać na takie wrażenia nikogo nie będą. Choć jednak zawsze pozostaje opcja "wyłącz wibracje", ale wtedy wyłączy się je na całego i dupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealnie by było jakby zrobili model jazdy taki jak w Gran Turismo przy Formule GT + wspomagacze jeżeli ktoś by chciał włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnego HUD'u nie będzie i to teraz mogę Ci już powiedzieć, bo nawet samo CM to powiedziało, że nie będą specjalnie robić nowego menu.

Co do KERS i skrzydła tylnego, to nie wiem o co Ci chodzi, żeby nie było tak jak w F1 2010.

Przecież tam tego nie miałeś...

Na pewno to nie będzie pod tym samym przyciskiem. Ewentualnie zrobią, że DRS będzie włączał się sam automatycznie, a KERS wg naszego uznania będziemy używać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam w 2010 podoba i nie przeszkadza :biggrin: KERS i DRS na pewno będzie, co do wykazu czasów to nie wiem. Żeby trochę wygląd opon zmienili bo one tak na prawdę nie są takie okrągłe :tongue:

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to zeby wlaczanie tylnego skrzydla bylo za pomoca przytrzymania jakiegos przycisku (R2?) a nie jak w f1 2010 ze zeby regulowac przednie skrzydlo to musze klikac 3 razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o to zeby wlaczanie tylnego skrzydla bylo za pomoca przytrzymania jakiegos przycisku (R2?) a nie jak w f1 2010 ze zeby regulowac przednie skrzydlo to musze klikac 3 razy

zgadzam sie z tobą, w f1 2010 juz mnie zaczyna denerwowac to klikanie aby podniesc skrzydlo, i czasami sie myla przyciski, a jakby bylo pod jednym przyciskiem to bylo by latwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnego HUD'u nie będzie i to teraz mogę Ci już powiedzieć, bo nawet samo CM to powiedziało, że nie będą specjalnie robić nowego menu.

Ehh... A wielka szkoda, bo takie "telewizyjne" menu (cały HUD, pozycje, prędkościomierz) było naprawdę świetne, dodawało dużo klimatu w F1:CE :P A w F1 2010 beznadziejnie to wygląda :down:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zdecydowali i tak robią. Szczerze mówiąc HUD mnie najmniej obchodzi. Jak zwalą znowu całą resztę, to już stracę w wiarę w oddział zajmujący się F1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, tak jak i Patricko, także wolę, by poprawiono model samej gry, niż dodatków typu HUD itp.

Aczkolwiek także tęsknię za tym wyświetlaniem pozycji i miernikiem czasu innych kierowców w danym sektorze z F1 z 2006 roku, gdzie czas był mierzony na bieżąco (tak jak tutaj odległość, gdy wjeżdżamy do pitu). I tęsknię za różnymi barwami kropek na radarze :]

Dodałbym jeszcze od siebie wyświetlany aktualny najlepszy czas okrążenia podczas wyścigu (nie tylko swój, ale najlepszy ze wszystkich jadących).

Takich drobiazgów więcej mógłbym podać, ale najważniejsza jest sama jazda i poprawne pity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już jakieś nowe informacje, czy dalej cisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych informacji.

Tylko tyle, że na pewno zmianie ulegnie przyczepność bolidu, gdy zaczyna padać.

Nie będzie tak jak było teraz, że mimo deszczu to mogliśmy jeszcze sporo dystansu na slickach przejechać.

Teraz ma być już normalnie, czyli trochę deszczu i tracimy przyczepność.

A jak będzie w praktyce to pewnie dopiero sami się przekonamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc bez żadnych nowych informacji, chociaż jakiś zdjęć, czy coś, a tutaj cisza :confused: Ciekawe ile będzie trzeba jeszcze czekać na coś nowego :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×