Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

miałem czekać do GT5 z zakupem G25 ale nie wytrzymałem w niedziele zrobiłem zakup i nawet GT4 nabrał nowych barw Szczerze polecam ! BMW serii jeden jest cholernie trudne do opanowania z oponami S1 Mogli by w GT5P poprawić trochę te dźwięki opon.. No ale miejmy nadzieje że ostatnia gra pod znaku GT czyli GT5 będzie absolutnie perfekcyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TheMichal dzieki za odpowiedz

GT4 na kierownicy zupelnie inna bajka

licencje sie przechodzi bez zadnego problemum padem kilka prob a kierownica moment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie istnieje albo jest w planach jakas sensowana bezprzewodowa Kiera do GT5.

Wiem ze G25 jest na kablach, moze ten nowy model specjalnie pod GT5P jest bezprzewodowa?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażasz sobie ładowanie do tej kierownicy z Force Feedback 20 baterii AA? Bo ja jakoś nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem czy to by był dobry pomysł Plansze musiałyby być bardziej rozbudowane i premiera zostałaby przesunięta o kolejny rok Poza tym feeling gry by dużo stracił Od swobodnego jeżdżenia jest Test Drive Unlimited (co prawda pierwsza część pojawiła sie tylko na PC i X360, ale 2 ma sie ukazać tez na PS3 ).

Test drive unlimited mam i powiem, że to totalna lipa podłączyłem ją do PS2 myślałem ze pojeżdżę sobie na DFP i co???

lipa nie widział kierownicy

No cóż czego sie spodzieważ po ATARI

A jak w GT5 grafika miażdży wszystko i niech nikt mi nie mówi że GT5 ssie albo jakieś inne wyścigi no NFS są lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intro jak zwykle świetnie wyreżyserowane, trzyma poziom, ale w grze takiej jakości raczej nie będzie, bardziej oczekuję na filmy z gameplaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intro jak zwykle świetnie wyreżyserowane, trzyma poziom, ale w grze takiej jakości raczej nie będzie, bardziej oczekuję na filmy z gameplaya.

Identycznej jakości raczej nie masz rację, ale do premiery jeszcze przynajmniej rok czasu jest więc może się jeszcze zmienić to i owo. Myślę, że i tak grafika będzie stała na bardzo dobrym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekh... grafika stoi na BARDZO dobrym poziomie. Osoby grające w Prologue bardzo chwalą model jazdy. Zostało on zancznie polepszony i bliżej mu Forzy. Podobno tryb PRO jest wyśmienity, zjedziemy jednym bokiem auta na pobocze, dodamy gaz i juz tracimy kontrole nad samochodem.

A ja nadal czekam na swoją wersje i pewnie poczekam do wtorku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Intro -

Wow O_O

Intro to taki bajer, gdzie twórców ponosi wodza fantazji. Intro to ten kluczowy element gry (który z grą zazwyczaj nie ma nic wspólnego) który ma sprawić, że Janek poleci do sklepu po pudełko. Intro ma być zawsze odpicowane na maxa, jak trailery holywoodzikich filmów. Intro to specjalne stworzone na boku filmy i rendery zachęcające potencjalnego klienta. W rzeczywistości gra w 9 na 10 przypadków zawsze wygląda gorzej.

Ten kto opiera się na renderach i intrach, niech lepiej idzie do budowlanego i kupi młotek największego kalibru, a następnie postępuje zgodnie z instrukcją obsługi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darutek jest pewien problem ! Intro jest w pelnej wersji , jak chcesz je zobaczyc nie majac jej? (video srogle w dobrej jakosci ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga miłośnicy wyścigów samochodowych! Sony Computer Entertainment Europe oraz Polyphony Digital z przyjemnością ogłasza premierę najbardziej oczekiwanej gry Gran Turismo 5 Prologue, na PLAYSTATION 3. Gra będzie dostępna zarówno w formacie Blu-ray ( BD ) już od 26 marca 2008 roku, jak i do ściągnięcia z PLAYSTATION@Network od 27 marca, w takiej samej cenie 139 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na max 99zł z PSS - w końcu to rozbudowane demo. Poczekam, aż stanieje do 50zł...a wtedy kupię już normalnie GT5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba się skuszę. Przeanalizowałem sytuację i tak naprawdę to nie mam w co grać na DFP. Gier, które wykorzystują 900 stopni obrotu kierownicy jest niewiele, nawet jak spojrzeć na PC. Na PS3 GT to chyba jedyna gra jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie zacytować kilka postów MarcePana z forum GO który to ma to szczęście i męczy gierkę od piątku.

Moje pierwsze spostrzeżenia. Otóż grafika ryje beret ale to każdy wie. Jedyne co nie podoba mi się w oprawie to fakt że jednak gdy jest więcej aut przed nami to na ostrych zakrętach (zauważyłem to na górskiej trasie) widać lekkie rwanie obrazu czyli problem z v-synch. Na szczęście jest on ledwo widoczny i zostało znacznie poprawiony względem dema GT5:P. Wprawne oko to zauważy. Ząbki w grze są bardzo małe i te wszystkie bajki o wielkich zębiskach to śmiech na sali. Nic z tych rzeczy.

No i model jazdy. Tryb PRO jest świetny. Jakież było moje zdziwienie jak jadąc przednionapędowym autem o niedużej mocy zacząłem ścinać zakręt na 2 biegu tym samym przyspieszając i jednym kołem zahaczyłem o pobocze a tu owe koło zaczęło buksować. Autko straciło przyczepność i musiałem się ratować. To właśnie chciałem zobaczyć w serii GT. Jestem bardzo mile zaskoczony. Oby do pełnej wersji wyeliminowali ten problem z v-synch.

Spróbujcie wyjechać jednym kołem na pobocze i wcisnąć hamulec. Auto zaczyna stawiać bokiem i trzeba szybko kontrować. W trybie PRO gra się świetnie.

Asfalt znacznie poprawiony względem poprzedniczki. Jest fenomenalny. Jeszcze czegoś takiego w grach nie widziałem.

Pisk opon. Jeśli ktoś twierdz że jest taki sam jak w poprzednich częściach gry to niech idzie do specjalisty. Jest zmieniony zdecydowanie na plus.

Panowie nie mam pytań do gry. Są wyścigi gdzie nie możemy zmienić opon i trzeba jechać na N1. Tutaj dopiero tryb PRO pokazuje co to symulacja. Dosłownie wystarczy że zbyt ostro zetniemy zakręt, zbyt dużo gazu (nawet takim piździkiem jak Suzuki Cappucino) i auto zaczyna stawać bokiem. Na kierownicy idealnie czuć samochód. Jestem pod wrażeniem. Przednionapędowe autka reagują jak w rzeczywistości. Dasz za dużo gazu, koła przednie się kręcą i przód auta ciągnie Cię na pobocze. Typowa dla FF podsterowność. To jest to czego oczekiwałem od GT5:P.

Gra jest na prawdę bardzo realistyczna. Jeden przykład. Jechałem za autami z dużą prędkością w ich tunelu aerodynamicznym i zacząłem ich wyprzedzać dosyć nerwowo lawirując między nimi gdy nagle z dużą szybkością wyjechałem zza jednego i pęd powietrza uderzył w moje auto na tyle mocno że szarpnęło kierownicą i zacząłem tracić panowanie nad autem. Wdepnąłem hamulec ale to tylko pogorszyło sytuację bo już byłem w lekkim poślizgu. Skończyło się tak że aby opanować maszynę musiałem zignorować zakręt i wyjechałem na pobocze wyhamowując auto. W innym przypadku, gdybym chciał ratować się tak aby pozostać na torze wykręcił bym bączka. Giera wymiata.

autor: MarcePan

Jak widac jest na co czekać i jak wspomniał spider, ktoś widzi na PS3 godna konkurencje dla tej gry? Wiec jeżeli lubicie tego typu gry, to IMO nie ma nad czym się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba się skuszę. Przeanalizowałem sytuację i tak naprawdę to nie mam w co grać na DFP. Gier, które wykorzystują 900 stopni obrotu kierownicy jest niewiele, nawet jak spojrzeć na PC. Na PS3 GT to chyba jedyna gra jak na razie.

na PC jest masa fajnych gier - Test Drive Unlimited, a jak chcesz hardcore i realizm to GTR2, Race07, Richard Burns Rally. Może nie wykorzystują 900*, ale żaden samochód wyścigowy nie ma takiego obrotu koła. Ustawia się na jakieś 400-450* i gra jest niesamowita.

http://www.gametrailers.com/player/32171.html - kolejny filmik z gry, tym razem trasa z GTHD. I kolejny dowód na to, że AI komputera jest uproszone do bólu - jest jeden tor jazdy i każdy samochód jedzie identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Michal a powiedz mi co maja robic ? Wchodzic w zakret od wewnetrznej ? Ja rozumiem ze samochody kompa sa glupie , ale bynajmniej nie z tego powodu ze jezdza optymalnym torem jazdy ! Sa glupie bo nie wymina stojacego samochodu !! (Jadacy wolno juz omijaja !).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
The Michal a powiedz mi co maja robic ? Wchodzic w zakret od wewnetrznej ? Ja rozumiem ze samochody kompa sa glupie , ale bynajmniej nie z tego powodu ze jezdza optymalnym torem jazdy ! Sa glupie bo nie wymina stojacego samochodu !! (Jadacy wolno juz omijaja !).

powinny być agresywne, czasami popełniać błędy, naciskać, wyprzedzać siebie na wzajem. A tutaj w każdym wyścigu jadą w idealnych odstępach od siebie, takim samym torem jazdy, nawet jak się nich wjedzie to tylko troszkę się przesuwają, a po chwili znowu wracają na optymalny tor jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja mam chyba jakies inne demko u mnie sie wyprzedzaja i czasem wypadaja za trase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie od wczoraj gram w GT5: P. Trzeba przyznać, że jest dość trudno, a w trybie PRO model jazdy jest świetny. Jeden mniejszy błąd i już tracimy kontrole nad samochodem.

PS. Pierwsze moje autko to Mazda RX-8, teraz zbieram na jakiś samochód z przednim napędem (FF) bo zostały mi do zaliczenia dwa wyścigi w klasie C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!a czy wie ktos moze czy sa ślady opon? jak nie ma to chyab to jest najwiekszy minus tej gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie od wczoraj gram w GT5: P. Trzeba przyznać, że jest dość trudno, a w trybie PRO model jazdy jest świetny. Jeden mniejszy błąd i już tracimy kontrole nad samochodem.

PS. Pierwsze moje autko to Mazda RX-8, teraz zbieram na jakiś samochód z przednim napędem (FF) bo zostały mi do zaliczenia dwa wyścigi w klasie C.

to mam pytanko... jak wyglada antialiasing?? czy naprawde calkowicie zrezygnowali z AA, zeby dogonic do 60fps'ow??? bo AA byl juz przeciez w GT:Concept, lichy bo lichy ale nie bylo przynajmniej perfidnych schodow.... a jak to wyglada w GT5:P??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ząbki są, ale nie kuje to jakoś bardzo w oczy, z resztą wszelkie recenzje czy inne relacje, jasno mówią, że graficznie ta gra to numer jeden jeżeli chodzi o wyścigi (taka FORZA2 przy GT5: P wygląda sytrasznie słabo) Obecnie zaliczyłem całą klasę C na złoto oprócz jednego wyścigu, teraz zabieram się za B. Tu już śmigają lepsze furki, Audi TT czy Evolution X Jest jeszcze klasa A i ukryta klasa S.

Gra się znakomicie, już pisałem, że model jazdy w trybie PRO jest swietny, trzeba bardzo uważać. I w żadnej innej grze z taka chęcią nie powtarzam wyscigów, oczywiście aby zarobić nieco kasy - zbieram na Lotusa Elise Jeszcze z dwa wygrane wyścigi i to cudo znajdzie się w moim garażu

Jeżeli jesteście fanami gier wyscigowych lub serii GT to jest to zakup obowiązkowy, po prostu obecnie brak jakiejkolwiek konkurencji.

PS. Dźwięk silników w tej grze daję radę, najpierw udajcie sie do options/audio i zwiększcie głośność silników. Jeżeli ktoś ma dobry zestawik 5.1 to jest to coś pięknego. Dobry przykład jest jazda za jakimś samochodem, jeżeli wyjedziemy na jakiś bok to uderzy w nas powietrze, efekt dźwiękowy został oddany bardzo dobrze.

PS2. Zeby wygrać pewne wyścigi trzeba korzystać z tunelów powietrznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

wie ktos kiedy wkoncu GT5P bedzie w PSStore?

premiera w polsce miala byc 26.03, ale oczywiscie pudelkowej wersji w markecie nie zastalismy :/ na preorder w pse sie spoznilem i teraz placz na sali dzwoni biedny czlowiek do sony/ps polska (ofc oni nic nie wiedza, bo ponoc dystrybucja gier ich nie dotyczy) i po kilku telefonach dowiaduje sie, ze "premiera w polsce na poczatku kwietnia". dystrybutorzy w uk nie spodziewali sie tak wielkiej pre-sprzedazy i braklo dla mnie rowniez ;p 28.03 psUK ma wypisana oficialna premiere demka, ale znajac zycie do nas plytki nie dotra, bo szkoda tracic kase na tloczenie, kiedy napalony polak kupi w PSStore

pozdrawiam i zycze wam best furek w grze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×