Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

ja czesto uzywam R2+kwadrat tylko trzeba wyczuc moment kiedy bo albo faul zrobisz albo cie minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sposób na odbieranie piłki bo czasem to jeden zawodnik przejdzie pół boiska :)

Mądry pressing i timing przy wciskaniu x-a, najlepiej jak piłka jest nieco dalej od nogi dryblera. Polecam też R2 plus pressing (trzymany kwadrat), wtedy zawodnik ktorego masz pod kontrolą pilnuje gościa z piłką a komputer ma czas i miejsce żeby zabrać piłkę.

Natomiast przy pojedynku 1 na 1 najlepiej wg mnie jest trzymać równocześnie R2 oraz X i jak grajek jest już dość blisko obrońcy którym sterujesz puszczamy R2 a defensor dość skutecznie wchodzi z interwencją na piłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądry pressing i timing przy wciskaniu x-a, najlepiej jak piłka jest nieco dalej od nogi dryblera. Polecam też R2 plus pressing (trzymany kwadrat), wtedy zawodnik ktorego masz pod kontrolą pilnuje gościa z piłką a komputer ma czas i miejsce żeby zabrać piłkę.

Natomiast przy pojedynku 1 na 1 najlepiej wg mnie jest trzymać równocześnie R2 oraz X i jak grajek jest już dość blisko obrońcy którym sterujesz puszczamy R2 a defensor dość skutecznie wchodzi z interwencją na piłkę.

ja od siebie do tego co napisał Sherman dodam tylko że w defensywie stosując pressing (R2+kwadrat) warto zadbać o asekuracje , czyli gdy komputer podbiega niesterowanym przez nas zawodnikiem my mądrze go asekurujemy a szczególnie ten sektor z którego wychodzi po odbiór piłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie do tego co napisał Sherman dodam tylko że w defensywie stosując pressing (R2+kwadrat) warto zadbać o asekuracje , czyli gdy komputer podbiega niesterowanym przez nas zawodnikiem my mądrze go asekurujemy a szczególnie ten sektor z którego wychodzi po odbiór piłki

I ja dodam 3 slowa od siebie. Krol kur... POWROCIL. Gra jest taka na jaka czekalem od Pesa 6 w ktorego radzilem sobie nienajgorzej. Tutaj na Top Player ciezko jest skonstruwac akcje bramkowa, co uzaleznia i absorbuje by grac dalej, wrecz uzaleznia. Mysle ze takie hartowanie z komputerem jesli sie wyjdzie na online bedzie owocujace. Przyjemnosc z gry jest nie do opisania. Kazda akcja, kazdy strzal cieszy, trzeba z glowa rozgywac pilke starac sie jej nie tracic bo wiadomo czym to grozi. W tej wersji nie gra sie na hurra do przodu, gra wrecz nakazuje zeby rozgwyac w tyl przez obrone, jest tak jak w pes 6 wlaczam i ucze sie kultury gry godzinami... dawne czasy powrocily we wreszcie oczekiwanym wydaniu.

Edytowane przez Raulos
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku:

PES 12>FIFA 12

Nie że jestem jakiś fanboy. Grałem od 2006 roku w FIFE i po prostu FIFA jest nudna i monotonna. Słaba oprawa przed meczowa,brak emocji. Król powrócił.(Bójcie się EA)

Edytowane przez Messi123
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajde gdzieś w necie opis MasterLigi Online? tzn. chodzi mi o podstawowe informacje o niej. Nie miałem kontaktu z PRO przez ostatni okres kosztem FIfy i moje wiedza na jej temat jest znikoma;) Wiem że mamy tutaj pare dywizji , zaczynamy od najniższej, gramy z żywymi przeciwnikami tylko na jakiej zasadzie? umawiamy się z wybranym przeciwnikiem na rozegranie meczu czy to jakos losowo się gra? liczę na Waszą pomoc w postaci podstawowych informacji o transferach , rozgrywkach ewentualnych awansach i spadkach. Będe wdzięczny. Pozdrawiam Pro-Maniaków!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za jakość.

http://www.youtube.com/watch?v=NfBhLA-1Ros

Cały czas odkąd gram, nie mogłem wygrać na poziomie Pro, grałem Bayernem z Totten..

Zmieniłem na Top Scorer, pierwszy mecz i wygrałem 2:1 :D

Może z większym respektem podszedłem? :) Ciężko powiedzieć, wygrywałem 2:0, potem głupi błąd:)

Edytowane przez nax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie jakiś sposób na odbieranie piłki bo czasem to jeden zawodnik przejdzie pół boiska :)

Ja sie nauczylem stosowac to R2+X i moja gra obronna sie mocno poprawila. Do tego czasami tez mozna wezwac do presingu kwadratem drugiego grajka a samemu probowac pilnowac graczy przeciwnika zeby nie mial gdzie podac. Wtedy przewaznie wycofuja pilke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam takie pytanie czy ktos moglyb opisac do czego sluza dokladnie przyciski L1/2 i R1/2 w ataku i obronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to R2 w ataku plus prawy analog służy do driblingu ,przy oddawaniu strzału gdy naciagniesz pasek siły poczym wcisniesz R2 daje strzał techniczny tzw banan.

No i w PES12 jest podstawa defensywa xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nauczylem stosowac to R2+X i moja gra obronna sie mocno poprawila. Do tego czasami tez mozna wezwac do presingu kwadratem drugiego grajka a samemu probowac pilnowac graczy przeciwnika zeby nie mial gdzie podac. Wtedy przewaznie wycofuja pilke ;)

Ja stosuję zazwyczaj samo R2 do obrony oraz staram się odbierać jak najwięcej czytając grę albo wbiegając w gracza. Ale jak np Robben zaczyna swoje tańce, to przydaje się podwojenie drugim graczem i R2+X. Pogra się kilka tygodni, to ogarnie się obronę jeszcze lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super, fajnie mieć to na papierze :) dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że jak gram w Fife na asystach to przyjemność gry jest porównywalna z PES. Ale jak załącze full manual frajda z gry jest niesamowita(patrz fifa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że jak gram w Fife na asystach to przyjemność gry jest porównywalna z PES. Ale jak załącze full manual frajda z gry jest niesamowita(patrz fifa).

tematy Ci sie pomieszaly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie tyle co pomieszały, co niefortunnie ujął zdanie :)

Już poprawiam...

Fajnie by było ustawić PES'a na full manual :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PESie jest coś takiego jak manualne podania (Np. w PESie 2011 wystarczy wcisnąć L2, wybrać kierunek i przytrzymać guzik odpowiadający za moc podania).

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, ale dzięki :) Samo manualne podanie i tak nie załatwia sprawy :)

Już nie mogę doczekać się premiery... będzie miazga ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie te strzaly ktorych kierunek jest czesto ustalany przez CPU. Czasami kopie tam gdzie wskaze ale czesciej jak mu spasuje. Nie wiem czy sie inaczej teraz wybiera miejsce bramki w ktore sie chce strzelic ale na pewno nie tak jak w poprzednich czesciach. Jak sie strzela z daleka to sie jeszcze wydaje ze ma sie nad tym kontrole, ale przy akcjach w polu karnym czy sam na sam to sie ma tylko kontrole nad sila strzalu i ewentualnie lobem. Bo nie raz chcialem strzelic w jeden rog a strzelal w srodek albo w drugi. Mam nadzieje ze to sie zmieni w koncowej wersji bo jak nie to naprawili wszystko, ale spaprali jedna z nawazniejszych rzeczy.. :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, też to zauważyłem, zresztą, chyba każdy zauważył.

Jest jakieś forum konami gdzie zgłasza się błędy, poprawki, etc.?

Podejrzewam, że sprawa mogła zostać poruszona, dlatego warto się dołączyć do "wyrazów niezadowolenia" :)

Ktoś może wie, czy została w końcu dodana opcja gry po LAN?

Edytowane przez nax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wszystko dobrze ująłem. W Pesie też można ustawić full manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

No moze nie full manual jak w fifie, ale mozna powylaczac asysty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwia mnie te strzaly ktorych kierunek jest czesto ustalany przez CPU. Czasami kopie tam gdzie wskaze ale czesciej jak mu spasuje. Nie wiem czy sie inaczej teraz wybiera miejsce bramki w ktore sie chce strzelic ale na pewno nie tak jak w poprzednich czesciach. Jak sie strzela z daleka to sie jeszcze wydaje ze ma sie nad tym kontrole, ale przy akcjach w polu karnym czy sam na sam to sie ma tylko kontrole nad sila strzalu i ewentualnie lobem. Bo nie raz chcialem strzelic w jeden rog a strzelal w srodek albo w drugi. Mam nadzieje ze to sie zmieni w koncowej wersji bo jak nie to naprawili wszystko, ale spaprali jedna z nawazniejszych rzeczy.. :confused:

Raczej watpie zeby to naprawili , czytalem gdzies wywiad z tworcami i jedna z rzeczy jakimi sie chwalili to manualne podania i wieksza kontrola nad nimi na pytanie o bardziej manualne strzaly powiedzieli ze nie w tej edycji :/

Jak tak zostanie to bedzie to najgorsza wada tej gry jak dla mnie , tez mi sie wydaje ze zza pola karnego bardziej da sie kontrolowac gdzie ta pilka poleci , gorzej w polu karnym wczoraj strzelil mi w prawe okno bramki a ja chcialem niska strzelic w drugim kierunku :P takie bramki wogole nie "cieszą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×