Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do czasu wyjścia Fify 09 byłem mega fanem piłek od Konami i teraz chętnie bym do PESa wrócił jeżeli byłby tak dobry jak kiedyś był w stosunku do Fify... w tej chwili PES faktycznie wraca do gry ale jeszcze jest kilka elementów które mi przeszkadzają między innymi strzały nad którymi wg mnie nie mamy żadnej kontroli oprócz może jakiejś znikomej czyli siły, ale kierunek to już na pewno nie... mniej lig, mniej trybów gry, mniejsze wsparcie gry w późniejszym etapie... czyli aktualizacje formy itp itd... i dlatego do PESa jeszcze nie wrócę... no chyba że stanie się coś nieoczekiwanego i w Fife po sieci będą lagi albo jakieś schematy... to wtedy jeżeli PES będzie tak fajnie i płynnie działał w sieci jak Fifa w ostatnich latach to wrócę do PESa...

Co do gimnazjalisty to wybacz ale w ostatnim czasie to ja tu trochę bronię Fifkę i staram się udowodnić jej zalety więc nie dziwne że odebrałem to jako atak na moją osobę...

Ja jeszcze pół godziny i do domu z roboty :)

Szczerze? To akurat strzały i podania w PES 2012 masakrują beret. Są soczyste, intuicyjne i płynne. Mniej trybów gry? No nie wiem w tym aspekcie PES jest już silny. Mniejsze wsparcie gry w późniejszym etapie? Nie, gdyż teraz KONAMI non stop wydaje aktualizację i różnego rodzaju bonusy. Widać, że żyjesz rokiem 2009 a mamy prawie 2012 i naprawdę zmieniło się bardzo wiele.Tak samo odnośnie online - tutaj jest zdecydowana poprawa i gra się na przyzwoitym poziomie.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wszystko co wymieniles to jest wlasnie kwestia co jest dla kogo wazne. Otoczka versus gameplay. Dla mnie to jest analogiczne do Fifa versus PES :)

Nadużycie.

Zrozum proszę, że są osoby, którym gameplay FIFY odpowiada.

Wrzucanie wszystkich do takiego samego worka (gracz FIFY mecz ogląda, a gracz PESa mecz rozgrywa) jest niesprawiedliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże...

Nie mamy "ŻADNEJ" kontroli? 0_o Co Ty bredzisz... Brak aktualizacji formy? W PESie zmienia się co mecz. Szukasz dziury w całym.

Oczekujesz od PESa czegoś, czym nie będzie, bo KONAMI nie przeskoczy EA w tych aspektach (kasa na licencje i marketing).

PES nie zmienia się pod pewnymi względami od lat i strasznie śmieszą mnie ludzie, którzy twierdzą, że byli wielkimi fanami serii, ale zeszła na psy i dlatego teraz grają tylko w FIFkę. krytyka gry KONAMi opiera się na braku licencji i gorszych (subiektywna ocena) animacjach. Zaczynają wymieniać elementy, które albo było w ich "ukochanych starych PESach" (oczywiście nadal są), albo nigdy ich tam nie było (były w FIFie) i domagają się ich powrotu... Śmiech na sali.

Prawda w 100%. Mnie też to najbardziej bawi jaki ci najwięksi krzykacze nazywają się byłymi wielkimi fanami PES od lat.:rofl: Tak jakby chcieli się niby z czegoś tłumaczyć:laugh:

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że drugie demo PES mnie pozytywnie zaskoczyło. Wczoraj cały dzień łupałem w FIFĘ i grało mi się ciężko, męczyłem się strasznie, nie byłem zachwycony szczerze powiedziawszy, a dzisiaj włączam PES i gra mi się bardzo przyjemnie. Może w tym roku wesprę Konami, a nie EA Sports. Zobaczymy z resztą jak będzie z ceną gry, jeżeli będzie ona przystępna, to nie mówię nie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o Addidas Live Season który aktualizuje formę i statystyki piłkarzy co tydzień wg tego jak dany zawodnik spisał się w prawdziwym meczu ligowym... o wszystkich wynikach tabelach rankingach, wirtualnych klubach itp itd... PES nie ma nawet w 1/5 takiego wsparcia jak Fifa... Gra 11 vs 11 Online itp itd... owszem gameplay jest najważniejszy ale tak samo ważne jest urozmaicenie i fun płynący z gry...

i nie piszę głupot o strzałach bo nad ich kierunkiem w PESie nie mamy żadnej kontroli.... niezależnie jak wychylisz analog to i tak od komputera zależy czy strzał będzie na lewy czy prawy słupek bądź w bramkarza... najczęściej właśnie w bramkarza...

a teraz spadam do teściowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadużycie.

Zrozum proszę, że są osoby, którym gameplay FIFY odpowiada.

Wrzucanie wszystkich do takiego samego worka (gracz FIFY mecz ogląda, a gracz PESa mecz rozgrywa) jest niesprawiedliwe.

Napisze Ci to zdanie raz jeszcze: Dla mnie to jest analogiczne do Fifa versus PES :)

Mam pogrubic slowa kluczowe czy zczaisz tym razem?

@lons: aktualizacje sa kodu gry owszem, ale sklady tylko 2 razy w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o Addidas Live Season który aktualizuje formę i statystyki piłkarzy co tydzień wg tego jak dany zawodnik spisał się w prawdziwym meczu ligowym... o wszystkich wynikach tabelach rankingach, wirtualnych klubach itp itd... PES nie ma nawet w 1/5 takiego wsparcia jak Fifa... Gra 11 vs 11 Online itp itd... owszem gameplay jest najważniejszy ale tak samo ważne jest urozmaicenie i fun płynący z gry...

i nie piszę głupot o strzałach bo nad ich kierunkiem w PESie nie mamy żadnej kontroli.... niezależnie jak wychylisz analog to i tak od komputera zależy czy strzał będzie na lewy czy prawy słupek bądź w bramkarza... najczęściej właśnie w bramkarza...

a teraz spadam do teściowej...

Błagam ciebie.... A jak jest w FIFA? Nie żartuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówię o Addidas Live Season który aktualizuje formę i statystyki piłkarzy co tydzień wg tego jak dany zawodnik spisał się w prawdziwym meczu ligowym... o wszystkich wynikach tabelach rankingach, wirtualnych klubach itp itd... PES nie ma nawet w 1/5 takiego wsparcia jak Fifa... Gra 11 vs 11 Online itp itd... owszem gameplay jest najważniejszy ale tak samo ważne jest urozmaicenie i fun płynący z gry...

i nie piszę głupot o strzałach bo nad ich kierunkiem w PESie nie mamy żadnej kontroli.... niezależnie jak wychylisz analog to i tak od komputera zależy czy strzał będzie na lewy czy prawy słupek bądź w bramkarza... najczęściej właśnie w bramkarza...

a teraz spadam do teściowej...

Tego nie będzie, bo PES nie ma licencji (jakim cudem KONAMI ma podawać wszystkie wyniki, itp. skoro nie ma praw do ligi? Pomyśl chwilkę, zanim palniesz coś takiego.). Co więcej, cieszę się z tego bardzo, bo ta funkcja jest diablo irytująca. Bardzo szybko wyłączyłem ten obrzydliwy system w FIFA 09. Zawodnicy oceniani byli jak chorągiewka ludziom z EA powiała.

Piszesz, piszesz. Nie potrafisz i tu leży pies pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze Ci to zdanie raz jeszcze: Dla mnie to jest analogiczne do Fifa versus PES :)

Mam pogrubic slowa kluczowe czy zczaisz tym razem?

Nie musisz mi nic łopatologicznie wyjaśniać :)

Rozumiem co znaczy "dla mnie".

Może czasem warto się zastanowić nad swoimi poglądami :P - np. czy mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. I czy w ten sposób nie ograniczasz też swojego postrzegania świata.

I tak, wiem, że każdy żyje w swojej rzeczywistości. Czaję. Joł.

Edit: EOD.

Edytowane przez Cycorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę powiedzieć, że drugie demo PES mnie pozytywnie zaskoczyło. Wczoraj cały dzień łupałem w FIFĘ i grało mi się ciężko, męczyłem się strasznie, nie byłem zachwycony szczerze powiedziawszy, a dzisiaj włączam PES i gra mi się bardzo przyjemnie. Może w tym roku wesprę Konami, a nie EA Sports. Zobaczymy z resztą jak będzie z ceną gry, jeżeli będzie ona przystępna, to nie mówię nie. :)

Na Ultima.pl PES 2012 w pre-orderze stoi 179zł więc na pewno taniej niż na gram.pl czy jeszcze gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi nic łopatologicznie wyjaśniać :)

Rozumiem co znaczy "dla mnie".

Może czasem warto się zastanowić nad swoimi poglądami :P - np. czy mają jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. I czy w ten sposób nie ograniczasz też swojego postrzegania świata.

I tak, wiem, że każdy żyje w swojej rzeczywistości. Czaję. Joł.

Hehe o moje poglady sie nie martw :). Nie biora sie z powietrza. Na wiosne zakupilem Fife za namowa Faupera. Niechetnie, ale przemowil do mnie argument zeby poznac cos zanim sie o tym bede wypowiadal. Bo do tej pory Fife znalem tylko z demowek i sporadycznych mini-turniejow u znajomych co graja tylko w Fife. Gralem tydzien ale naprawde intensywnie. PESa w tym czasie nie ruszalem. Po tym tygodniu odwiedzil mnie brat i zagralismy w PES. Wiecej Fify nie tknalem i ja sprzedalem w cholere. Nie bede sie poraz kolejny rozpisywal o wrazeniach. Podsumowuje je zdanie Otoczka vs Gameplay. Tak ja uwazam. Wiem ze Ty, czy wielu wielu innych ktorzy graja w Fife uwazaja inaczej. I dobrze. Niechaj kazdy ma wlasne zdanie. Ja wyrazam moje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ultima.pl PES 2012 w pre-orderze stoi 179zł więc na pewno taniej niż na gram.pl czy jeszcze gdzie indziej.

W Świat Gier Pes 2012 za 160 zł :thumbsup:

Małe a cieszy:

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie piszę głupot o strzałach bo nad ich kierunkiem w PESie nie mamy żadnej kontroli.... niezależnie jak wychylisz analog to i tak od komputera zależy czy strzał będzie na lewy czy prawy słupek bądź w bramkarza... najczęściej właśnie w bramkarza...

Trzeba umiec strzelac ... A to co napisales swiadczy o tym ze nie umiesz bo system jest a ten kto go nie zna najczesciej strzela w bramkarza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ze zmian PESa12 na plus zaliczę przywilej korzyści, którego nie było w zeszłym roku.

Szkoda, że nie zabrali się porządnie za bramkarzy. Łatwiej teraz walnąć gola bombą zza pola karnego, bramkarze nie są jacyś pewni, wypluwają piłkę przed siebie albo na róg, rzadko ją łapią.

Ale na plus zalicze animacje wypluwania piłki przez piłkarzy jezeli np idzie mocna piłką po ziemi wprost na nich, czasem ją nie do konca złapią i ponownie przyduszaja do piersi, super sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jon na twitterze pisał, że od razu po premierze wychodzi patch, który ma jeszcze bardziej poprawić bramkarzy :smile: Gra w ogóle ma być tak przygotowana, że w razie potrzeb odpowiedni patch będzie idealnie wchodził w kod gry by ją udoskonalać.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w Multi będą jakieś turnieje LIGI MISTRZÓW czy LIGI EUROPY! To było by coś. Z tego co pamiętam w jednej z części tak było , ale trochę nie dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna taki turniej samodzielnie zainicjowac ;) watpie zeby cos takiego bylo bo pewnie juz by sie pochwalili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie inteligencja napastnikow ;/ Co z tego ze rozgrywam pilke jak do ostatniego podania prostopadlego oni sie nie wystawiaja tylko stoja najczesciej plecami do bramki i czekaja na podanie do nogi ...

Po za tym wogole nie ma miejsca do uderzenia z okolo 25-30m zawsze jest jakis przeciwnik a najczesciej 2-3

Co jeszcze zauwazylem to gra malo sie zmienia na przestrzeni meczu np w koncowkach meczy w zyciu czesto nie ma srodka pola tylko jest akcja za akcje , ogolnie pilkarze maja wiecej miejsca a tutaj tego nie ma , nie ma roznicy czy pierwsza czy ostatnia minuta pilkarze biegaja jak motorki i zawsze maja sile na granie pressingiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, mogłoby być odrobinie ciężej w końcówce.

Właśnie tłukę grę kolejną godzinę. Poziom regular jest ok, ale pro to już spory przeskok. CPU ciągnie grę jak szalone, czasami jednym zawodnikiem, a szansa na jego zatrzymanie jest znikoma.

Wiem, że to też kwestia skilla, ale jednak jest spooro trudniej tę piłkę odebrać.

Edytowane przez nax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja odrazu na Top Player gram i jest masakra xD cieżko cokolwiek zdziałać w ataku ale zawsze tak zaczynam przygodę z PESem. Moze pokonam Inter przed premiera xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby udoskonalili bramkarzy, bo strzał nie musi być wcale zbyt mocny żeby parowali piłkę, zamiast ją łapać. Wydaje mi się że w zeszłej edycji byli jacyś żywsi :)

Fife również testowałem, zazdroszczę jej interwencji Valdesa :) ogółem bramkarzy, animacje z Fify również czasem bardziej mi sie podobają, ale nie zdzierże tych powtórek, które są straszne :) Ale za to płynniejsze niż PESa na PS3. Eh, nie mogli by połączyć obu gier? :)

Na szczeście karne też poprawili, są prawie tak samo miodne jak karne w Fifie.

Ogółem demo PESa bardziej mi się podoba (grałem cały rok w PES 2011). W 2010r wybrałem Fife. Kopanka od EA Sports też przyciąga, jest szybsza, działa troszke płynniej, walka ciałem jest ciut lepsza, ale chyba jednak ta gra jest zbyt powtarzalna, za to jak wybiore PESa pewnie znowu bede musial sluchac nudnego komentarza i wkurzać się na bramkarzy. Ale nie ma wybory idealnego, niestety.

Edytowane przez Kantel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja odrazu na Top Player gram i jest masakra xD cieżko cokolwiek zdziałać w ataku ale zawsze tak zaczynam przygodę z PESem. Moze pokonam Inter przed premiera xD

Mi sie raz albo dwa razy udalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrałem przed godziną meczyk w DEMO PESa

Top Player - Inter vs Tottenham

były 3 rzuty wolne w całym meczu z około 20 m do bramki

2 z tych 3 wolnych były dla mnie a 1 dla CPU

mecz zakończył się 2:1 i wszystkie 3 wolne to bramka...

nie rozumiem dlaczego w murze skaczą wszyscy oprócz tego nad którym leci piłka... przecież to jakaś masakra jest....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zagrałem przed godziną meczyk w DEMO PESa

Top Player - Inter vs Tottenham

były 3 rzuty wolne w całym meczu z około 20 m do bramki

2 z tych 3 wolnych były dla mnie a 1 dla CPU

mecz zakończył się 2:1 i wszystkie 3 wolne to bramka...

nie rozumiem dlaczego w murze skaczą wszyscy oprócz tego nad którym leci piłka... przecież to jakaś masakra jest....

Kwadrat wciśnij to wszyscy skoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie jeszcze jak bramkarze zamiast wybijac pilke to rozgrywaja do obroncow i zdarza sie ze przejmuje taka pilke , niby fajnie bo mozna gola strzelic ale mi sie to nie podoba bo psuje to zabawe.

Przyklad ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×