Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem krótko katowałem ostatnio demko FIFY 2012, niezadowolony z obu dem PES 2012. Chciałem się przekonać do Fify i pierwszy raz od kilkunastu lat zakupić "dziełko" EA.

Niestety nie wiem jak musieliby panowie z Konami zwalić swój produkt, żebym przerzucił się na Fifę. Jak zwykle od wielu lat fifa to drewno, żałosny półprodukt ludzi którzy tak do końca nie wiedzą co chcą zrobić.

Przesadzasz. FIFA 12 żałosny półprodukt? Bądź poważny. Gra może tobie nie leżeć z różnych względów, ale półproduktem na pewno nie jest :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje czysto subiektywne odczucie. Dlatego jest półproduktem dla mnie bo w najważniejszych dla mnie elementach ta gra po prostu jest jak zwykle schrzaniona. Grywalność i realizm rozgrywki jak dla mnie producenci stawiają gdzieś daleko w kolejce. Nikt mi tutaj nie zamydli oczu licencjami czy grafiką ( moim zdaniem znacznie lepszą niż to co nam proponuje Konami) bo to co istotne w tego typu grach jest traktowane marginalnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest moje czysto subiektywne odczucie. Dlatego jest półproduktem dla mnie bo w najważniejszych dla mnie elementach ta gra po prostu jest jak zwykle schrzaniona. Grywalność i realizm rozgrywki jak dla mnie producenci stawiają gdzieś daleko w kolejce. Nikt mi tutaj nie zamydli oczu licencjami czy grafiką ( moim zdaniem znacznie lepszą niż to co nam proponuje Konami) bo to co istotne w tego typu grach jest traktowane marginalnie .

Zero obiektywizmu... Typowy Fanboy... w Fifie zero grywalności i realizmu ? Widocznie jesteś tak słaby że aż sfrustrowany i tyle na ten temat...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero obiektywizmu... Typowy Fanboy... w Fifie zero grywalności i realizmu ? Widocznie jesteś tak słaby że aż sfrustrowany i tyle na ten temat...

A ty jak się zachowujesz? Wchodzisz tutaj i próbujesz wszystkim udowadniać jaka FIFA jest wspaniała i realistyczna, a nie jest według dużej ilości osób.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zero obiektywizmu... Typowy Fanboy... w Fifie zero grywalności i realizmu ? Widocznie jesteś tak słaby że aż sfrustrowany i tyle na ten temat...

Czy ty chlopie w ogole czytasz ze zrozumieniem co ludzie pisza?? Bo mam wrazenie ze zaslepiony postanowiles czepiac sie kazdego innego zdania o fifie niz twoje. Zanim zaczniesz ludzi od fanboyow wyzywac lepiej sie zastanow kim sam jestes... Kto gosciowi kaze byc obiektywnym?? Pisze co uwaza, a ty jak dziecko sie tym unosisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał subiektywne odczucie. Idź do tematu o fifce i tam jej broń, bo tutaj jeszcze ktoś pomyśli, że nie znasz znaczenia słowa subiektywizm.

E: trzeci biggrin.gif

Edytowane przez jacksparow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie spokój... Co roku jest to samo, jeden kretyn wchodzi i robi zamęt... Albo w temacie FIFY, albo PES'a... Nie ma co zwracać na niego uwagi ;) Niech pisze, moderatorzy i tak wyczyszczą jego posty :)

Mam pytanko: o co chodzi z tym speed burst'em? Jakaś specjalna kombinacja przycisków żeby go włączyć czy jak? I jak się symuluje faul? Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chlopie w ogole czytasz ze zrozumieniem co ludzie pisza?? Bo mam wrazenie ze zaslepiony postanowiles czepiac sie kazdego innego zdania o fifie niz twoje. Zanim zaczniesz ludzi od fanboyow wyzywac lepiej sie zastanow kim sam jestes... Kto gosciowi kaze byc obiektywnym?? Pisze co uwaza, a ty jak dziecko sie tym unosisz.

WARN

dostałeś link do tematu w którym możesz sobie podyskutować http://www.ps3site.pl/forum/topic/58921-pro-evolution-soccer-2012/page__view__findpost__p__584965

jakis czas temu ten uzytkownik robil to samo co ty i zobacz jak skonczyl

Edytowane przez kakaroto-songo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi wszyscy więcej nie będę zaśmiecał ale teraz muszę:

piszę ja cytat:

"To jest moje czysto subiektywne odczucie...."

odpowiedź cytat:

"Zero obiektywizmu..."

buhahahahahahahahaha jezusie ubawiłem się bardziej niż na filmie Kac Vegas...... a film naprawde wymiata polecam :)

Edytowane przez parasite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi wszyscy więcej nie będę zaśmiecał ale teraz muszę:

piszę ja cytat:

"To jest moje czysto subiektywne odczucie...."

odpowiedź cytat:

"Zero obiektywizmu..."

buhahahahahahahahaha jezusie ubawiłem się bardziej niż na filmie Kac Vegas...... a film wymiata polecam :)

Dlatego kolesiowi napisałem żeby się czytać ze zrozumieniem nauczył. A teraz koniec tematu i wracamy do tematu. Już nie śmiecimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z Options Files. Czy jak się wgra OFa to może po blokować trofea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywały takie przypadki, ale jeśli zrobi się to należycie, nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to w temacie:

- moim zdaniem ocena gry na podstawie demka jednego czy drugiego nie do końca......

- u mnie zawsze jest tak ( wszystkie części na ps3):

gram w dema kompletny zawód, potem pełna gra i na początku załamka, z każdym kolejnym meczem gra podoba mi się coraz bardziej aż dochodzi do przesilenia ( tak mniej więcej do 100-150 meczu online) i zaczynam zauważać coraz więcej błędów i większość z nich doprowadza mnie do takiego poziomu zdenerwowania, że od wylewu dzieli mnie tylko krok, a od zakupu nowego pada i tv sekundy..... :)

Finalnie jednak jak dla mnie ( ocena subiektywna :)) nie ma innej piłeczki godnej mego zainteresowania więc pozostaję przy PES.

Doświadczenie w obcowaniu z PES-em podpowiada mi że, obecna premiera przyniesie to samo, gdyż zauważyłem że Konami nie słucha graczy........ albo po prostu nie potrafi lub nie chce usunąć wielu błędów które im wskazujemy.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś zrobić Backheel faint Bayernem? Raz udało mi się Mullerem, ale za żadne skarby nie potrafię nim tego powtórzyć :/

edit: Dobra, już wiem, mój błąd :P

Edytowane przez nax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi, że wielu pyta o skuteczną grę w odbiorze/defensywie polecam porządnie zrobiony tutorial. Może komuś się przyda, mnie osobiście utwierdził, że chyba prawidłowo używam tego nowego systemu.

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to w temacie:

- moim zdaniem ocena gry na podstawie demka jednego czy drugiego nie do końca......

- u mnie zawsze jest tak ( wszystkie części na ps3):

gram w dema kompletny zawód, potem pełna gra i na początku załamka, z każdym kolejnym meczem gra podoba mi się coraz bardziej aż dochodzi do przesilenia ( tak mniej więcej do 100-150 meczu online) i zaczynam zauważać coraz więcej błędów i większość z nich doprowadza mnie do takiego poziomu zdenerwowania, że od wylewu dzieli mnie tylko krok, a od zakupu nowego pada i tv sekundy..... :)

Finalnie jednak jak dla mnie ( ocena subiektywna :)) nie ma innej piłeczki godnej mego zainteresowania więc pozostaję przy PES.

Doświadczenie w obcowaniu z PES-em podpowiada mi że, obecna premiera przyniesie to samo, gdyż zauważyłem że Konami nie słucha graczy........ albo po prostu nie potrafi lub nie chce usunąć wielu błędów które im wskazujemy.......

Troche sie to moim zdaniem zmienilo bo w tej edycji wiekszosc bledow wyeliminowali i naprawde ciezko sie do czegos w tej grze przyczepic.

Trenuj , trenuj przyda Ci sie jak zaczniemy nowa lige , mam nadzieje ze chetnych nie zabraknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] gdyż zauważyłem że Konami nie słucha graczy........ albo po prostu nie potrafi lub nie chce usunąć wielu błędów które im wskazujemy.......

Słucha słucha. Tylko do tej pory wyglądało to tak że poprawili kilka rzeczy, ale przy okazji spieprzyli kilka innych. Tak że progres był za wolny, a czasem ujemny :). Rok temu wprowadzili bardzo dużą zmianę - system podań. Przy okazji poeksperymentowali z obroną, którą za bardzo wzmocnili. Zdecydowanie za bardzo. Balans kompletnie utracony bo Messiego z piłką doganiał byle obrońca przez ten cały skrypt "catch up". I odebranie piłki sprowadzało się do presji i wduszenia X. Osłabiona kiwka też przepadła wśrod tego. I pamiętam jak rozmawiałem z kimś i mówiłem że w bardzo dobrym kierunku to idzie, żeby tylko wypoprawiali głupie błędy i będzie niemal perfekt. Jak na przykład tragiczna zmiana zawodnika w defensywie i jeszcze pare innych niby nie dużych, ale po długim długim graniu już wkurzających.

No i w tym roku wygląda na to że Konami posłuchała fanów konkretnie, wzięli to co rozkminili rok temu i usprawnili. I naprawdę bardzo dużo głupich błędów z 2011 już nie ma. Obrona osłabiona i utrudniona, bo teraz timing jest ważny i ustawianie się dobre. Wróciła skuteczna kiwka :thumbsup:. Nawet można mieć wrażenie że tym razem ofensywa ma łatwiej. Ale jak się już opanuje to bronienie to jednak jest balans. Podania osłabili, przez co rozgrywa się wolniej i bardziej się rozkminia. I dlatego tylu ludziom się podoba znowu. Bo wrócił ten balans i feeling PESa. Dużo więcej naprawili niż zepsuli tym razem :). No ale ostatecznie się dowiemy po premierze. Bo póki co dla mnie strzały pogorszyli. Są co prawda mniej "przebojowe" niż rok temu, ale straciło się to uczucie kontroli nad nimi. Jednak plusów jest więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z Options Files. Czy jak się wgra OFa to może po blokować trofea?

Mi osobiście nigdy nie zablokowało trofeów. Wgranie Option File w PES 2012 będzie polegało na ściągnięciu jednego pliku ze strojami/logami/emblemami/stadionami/transferami oraz wykonaniu jednej czynności w postaci naciśnięcia kopiuj. W ciągu 5 min masz wszystko. Koniec :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym blokowaniem trofeów to zdaje się, że dotyczyło jedynie sytuacji jak się skopiowało również plik SYSTEM DATA, czyli statystyki profilu, ustawienia meczu w exibition, ustawienia soundtracku itd. Plik ów nie był oczywiście konieczny do poprawnego działania option file.

Edytowane przez Sherman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze zgodzę się z cwirem częściowo, że konami faktycznie coś tam nas słucha, jedno poprawi kilka innych rzeczy spier......

Pozostają jednak pewne elementy, które od dawna się nie zmieniają. Jest ich kilka i są one dla mnie bardzo irytujące. W demie niestety bezbłędnie występują i to mnie trochę smuci. Podam jeden o pozostałych może już jak będzie pełna wersja o ile wystąpią.

Zbyt szybkie przełączanie się zawodnika co powoduje zbyt często faul w zupełnie innym miejscu na boisku niż znajduje się piłka co skutkuje najczęściej czerwoną kartką.

Dobra jeszcze jeden a to dlatego że związane z przełączaniem zawodnika. Atak z kontry usiłuję przełączyć zawodnika i udaje się lecz przełącza na moich, gdzieś tam sobie biegających daleko od akcji a ci najbliżej biegają jak na rozgrzewce, lub co gorsza rozbiegają się tworząc idealną uliczkę dla napastnika drużyny atakującej. Moim zdaniem przełączanie powinno być kierowane na zawodnika będącego najbliżej piłki, nic mylnego zbyt często przełącza się na zawodnika który jest zbyt daleko i nie daje rady, a bliżej jest kilku zawodników, których jakoś piłka nie interesuje......

Kiedyś myślałem, że to wina mojego sposobu gry, ale gram dużo z kumplami i w zasadzie każdemu to się zdarza.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L1 sie zmienia na najblizszego pilki, R3 wybiera samemu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Konami specjalnie spierdziela niektóre elementy gry, by poprawić je w następnej odsłonie i zarobić pieniądze, to nigdy nie dogoni EA. PES 2011 naprawdę był porażką na niektórych frontach, gra była ultra sztuczna, inteligencja przeciwników i naszych kompanów z drużyny była niemalże zerowa. Do tego należy dodać niesamowitych obrońców, którzy by chyba nawet samochód dogonili w polu karnym.

Niech Konami najpierw poprawi błędy, dopiero potem się bierze za innowacje. Wiem, wiem mają to poprawić, ale w demie nie zobaczę jak się spisuje inteligencja kompanów, bo muszę się dorwać do BAL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i krzywdzisz nie tylko PESa2011, ale i całą serię. Dla wielu graczy obie gry są przynajmniej równorzędnymi tytułami. Dla wielu z nas PES nie musi gonić FIFy, bo ta od niej nie odstaje (Wiadomo, że każda z nich wypada lepiej w jednym aspekcie, w innym zaś trochę słabiej ale nie ma jednoznacznego lidera.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz i krzywdzisz nie tylko PESa2011, ale i całą serię. Dla wielu graczy obie gry są przynajmniej równorzędnymi tytułami. Dla wielu z nas PES nie musi gonić FIFy, bo ta od niej nie odstaje (Wiadomo, że każda z nich wypada lepiej w jednym aspekcie, w innym zaś trochę słabiej ale nie ma jednoznacznego lidera.).

Nie mówie, że seria PES jest zła, bo by to było kłamstwo z mojej strony (sam zagrywałem się w PES6). Jednak jeżeli co 5 meczy pada taki gol samobójczy

http://www.youtube.com/watch?v=mBf13hdQEMo

To coś jest na rzeczy, niech poprawią błędy i będzie się grało przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×