Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Az dzis przelacze na ten pelny manual i zobacze jaka jest roznica. Generalnie gram tak jak wszystko jest po odpaleniu demka. I tak, uzywam podan trojkatem, bo sa calkiem inne "na wyjscie" niz iksem. Na rajd z obrony do ataku to wrecz przymusowe jest takie podanie (ewentualnie lob, ale ja wole po ziemi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az dzis przelacze na ten pelny manual i zobacze jaka jest roznica. Generalnie gram tak jak wszystko jest po odpaleniu demka. I tak, uzywam podan trojkatem, bo sa calkiem inne "na wyjscie" niz iksem. Na rajd z obrony do ataku to wrecz przymusowe jest takie podanie (ewentualnie lob, ale ja wole po ziemi).

Nie no, to jest jasne. Tez gralem na fabrycznych ustawieniach demka na poczatku i wtedy roznica jest zasadnicza.

Ale w trybie manualnym moge podac iksem tam gdzie bym podal trojkatem- dlatego pytalem, czy grajacy na manaulnych ustawieniach uzywaja iksa, bo wtedy to sie jakby dubluje z normalnym podaniem (ktore mozesz podac przed zawodnika, a nie pod jego nogi i wychodzi na jedno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle przeczytalem :) myslalem ze pytasz o standardowe ustawienia i podania.

Wlasnie co do podan, to tak zawsze bylo, ze chcac lekko podac zawodnikowi ktory stoi przy aucie, podajacy taka bombe sypnie ze prawie bilbord sie zlamie ? Czy to jakis bug tej edycji jest, czy norma ? Kilka pilek juz tak stracilem. I w ogole co przeciwnik wyczynia, przejmie pilke na swojej polowie i zamiast wyprowadzic kontre to huknie lobem w trybune. Po co? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle przeczytalem :) myslalem ze pytasz o standardowe ustawienia i podania.

Wlasnie co do podan, to tak zawsze bylo, ze chcac lekko podac zawodnikowi ktory stoi przy aucie, podajacy taka bombe sypnie ze prawie bilbord sie zlamie ? Czy to jakis bug tej edycji jest, czy norma ? Kilka pilek juz tak stracilem. I w ogole co przeciwnik wyczynia, przejmie pilke na swojej polowie i zamiast wyprowadzic kontre to huknie lobem w trybune. Po co? :)

Mnie zawsze denerwowalo, ze wlasnie zawodnik potrafi podac "w nogi" bardzo mocno, przez co pilke tracimy w glupi sposob. Na manualu czesciej mam problemy z tym ze podania sa za lekkie niz za mocne- no ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia nawykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś poza mną też się wydaje, że zawodnicy biegają tak jakby w miejscu, robią więcej kroków niż w rzeczywistości było by potrzebne do pokonania kilku metrów i stopy "ślizgają" im się po murawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche tak jest... ale dzieki temu jest wiekszych ruch na mniejszej przestrzeni a co za tym idzie mozliwosc wykiwania przeciwnika.. zobaczymy jak to bedzie w pelnej wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To demo(nr 2 finalny kod) w pierwszych meczach wywołało u mnie radość, a po rozegraniu 30 -40 meczy zaczyna mnie już wk*rwiać. Dzisiaj np. mój obrońca strzelił sobie owngoala głową gdyż tak skutecznie chciał posłać ballę na aut(róg). Rzut rożny dla drużyny przeciwnej , wybieram obrońcę którym chcę hasać w polu karnym,a po wrzutce z rogu zawodnik mi się przełącza(gram na semi-auto) , wtf? Jeszcze te nowe tryby gry , trener i właściciel klubu , potrzebne jak koszula w dupie, zamiast poprawić(naprawić) lub zrobić nowy silnik to dodają kupę. Jeszcze siatki w bramce zjebali, a tak pięknie w pes2011 falowały.

Żeby nie było wszystko tak na "nie",to ma ta gra coś w sobie i na pewno jest to gameplay, lubię tą serię ale...i tak pewnie kupię :) bo , konkurencyjny tytuł mnie męczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie pogralem troche i w fife i w pesa. Jak dla mnie gameplay w pesie lepszy... no ale niestety chyba tylko to. Graficznie fifa duzo lepsza, bardzo podoba mi sie cala oprawa. Fajne podsumowanie meczu, ratings no i interfejs duzo lepszy. Zobaczymy... Ale chyba mimo wszystko skusze sie na PESa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś poza mną też się wydaje, że zawodnicy biegają tak jakby w miejscu, robią więcej kroków niż w rzeczywistości było by potrzebne do pokonania kilku metrów i stopy "ślizgają" im się po murawie?

Dokladnie tak samo mysle i dodam jeszcze, ze jest takie wrazenie, ze pilka sie nigdy nie zatrzyma!

Ach nigdy nie myslalem ze az tyle niepozytywnych emocji wywola nowe demo PESA . Zawsze na poczatku mialem klopot, problem z przystosowaniem sie ale emocje byly pozytywne. Wczoraj znowu siedlismy z kuzynem do Pesa 2012, i tak: bramki jakie strzelilismy to jakies dobijanki albo farty .... zero radosci sam nie wiem licze na to ze finalna wersja bedzie jakas jednak troche inna bo bede musial grac na sile w nowa odslone.

Edytowane przez hjupek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gameplay w pesie lepszy... no ale niestety chyba tylko to.

Tylko to? :mellow: No, akurat dla mnie gameplay jest najważniejszy, reszta to dodadatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o tym, że w demie wyłączono komentarz, co rzutuje na atmosferę meczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak mają być Ci sami komentatorzy jak co roku to wolę żeby ich nie było wcale :whistling:

Edytowane przez sew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w peesie w rozgrywkach online tez sie tak oszukuje jak w fifie? ;D w sensie ludzie tworzą created players, albo inne sztuczki...

Edytowane przez black_mamba_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak mają być Ci sami komentatorzy jak co roku to wolę żeby ich nie było wcale :whistling:

A ja wlasnie calkowicie odwrotnie :) w fifie juz na wymioty mi sie zbiera jak slysze nasz slynny duet, szczegolnie gdy leca texty "koncowka spotkania, ciekawe kto obejmie prowadzenie* " gdy wynik jest 2:1 dla mnie. albo pilka daleko wykopana na polowe boiska przez mojego bramkarza a komentator "alez grozna sytuacja ! *". smiech na sali z tym "tajmingiem".

angielski komentarz jest tym czego oczekuje od pilki noznej, wiec filmiki z pesa moge ogladac i sluchac tego co gadaja. dla mnie to nowinka :) i zarazem przeogromny + dla gry.

* - moze niedokladnie slowo w slowo, ale kontekst nietrafionych wypowiedzi jak najbardziej zachowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak samo mysle i dodam jeszcze, ze jest takie wrazenie, ze pilka sie nigdy nie zatrzyma!

Ach nigdy nie myslalem ze az tyle niepozytywnych emocji wywola nowe demo PESA . Zawsze na poczatku mialem klopot, problem z przystosowaniem sie ale emocje byly pozytywne. Wczoraj znowu siedlismy z kuzynem do Pesa 2012, i tak: bramki jakie strzelilismy to jakies dobijanki albo farty .... zero radosci sam nie wiem licze na to ze finalna wersja bedzie jakas jednak troche inna bo bede musial grac na sile w nowa odslone.

Ma ktos takie same spostrzezenia czy tylko ja jestem jakims dziwakiem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w peesie w rozgrywkach online tez sie tak oszukuje jak w fifie? ;D w sensie ludzie tworzą created players, albo inne sztuczki...

Nie. Tzn. niektórzy gracze kombinują coś ze switch-lagiem (nie jest to pewne, ale czasem mam takie wrażenie), ale poza najzwyklejszym w świecie wykorzystywaniem luk SI w obronie, nie ma jakichś większych kantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos takie same spostrzezenia czy tylko ja jestem jakims dziwakiem ????

Troche to demko pomeczylem juz i dobijanek czy dziwnych fartow nie zauwazylem. Wlasnie wszystkie bramki jakie padaja sa eleganckie. Zero schematu - to mi sie podoba. W zadnym meczu nie mialem 2 bramek strzelonych w taki sam sposob. Dobitki to moge na palcach jednej reki policzyc, ale cos innego mnie zastanowilo: zauwazylem jakby bramkarze znow jakies szmaty zaczeli wpuszczac. Prosty lekki strzal rywala tuz przy nodze bramkarza a on to puszcza. Pomine juz taka akcje ze nawet nie zareagowal. Ruszyl sie dopiero jak pilka z bramki wyleciala (na powtorce bylo widac).

Cos ci bramkarze mimo wszystko troche kalecza rozgrywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jest coś takiego jak Pass Support (zapewne to mialeś Rafalik na myśli). Mamy 4 Levels. Serio, nie widzę żadnej różnicy miedzy off a Level 4 :|

Wszystko się wyjaśniło, i muszę w tym miejscu sprostować. Dzięki ChuckD za reakcję.

Zmiana Asysty podań w trakcie meczu nie przynosi w praktyce żadnego efektu! Aby efekt był widoczny, należy w momencie wyboru stron (przed meczem) wszystko poustawiać. Defeultowo podania są chyba na Level3.

Wróciły manualne podania i kochany pes wrócił do swego pana :)

Edytowane przez DAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w peesie w rozgrywkach online tez sie tak oszukuje jak w fifie? ;D w sensie ludzie tworzą created players, albo inne sztuczki...

W edycji 2011 w standardowym meczu rankingowym jest jak napisał Kopacz powyżej. Ale jest furtka, czasem wykorzystywana przez graczy, jak wchodzisz na serwer przy zakładaniu pokoju wybiera się jakimi zespołami będzie można grać w tym pokoju, są trzy możliwości: reprezentacje, zespoły klubowe i zespoły z master ligi, czyli jak gra offline w master ligę i ma napakowany zespół to założeniu pokoju wczyta bazę danych master ligi i będzie mógł wybrać taki zespół, ale jak drugi gracz wchodzi do pokoju to widać czy wybrał taką możliwość po ikonkach w ustawieniach pokoju, potem jak wybiera zespół też można patrzeć, jak np. nie wybiera zespołu poprzez ligę, tylko przechodzi dalej i bierze jakiś słabszy zespół to potem może się właśnie okazać że gra dajmy na to Lens, a w składzie na Ronaldo, Messiego i innych. Trzeba po prostu oczy mieć otwarte i obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Troche to demko pomeczylem juz i dobijanek czy dziwnych fartow nie zauwazylem. Wlasnie wszystkie bramki jakie padaja sa eleganckie. Zero schematu - to mi sie podoba. W zadnym meczu nie mialem 2 bramek strzelonych w taki sam sposob. Dobitki to moge na palcach jednej reki policzyc, ale cos innego mnie zastanowilo: zauwazylem jakby bramkarze znow jakies szmaty zaczeli wpuszczac. Prosty lekki strzal rywala tuz przy nodze bramkarza a on to puszcza. Pomine juz taka akcje ze nawet nie zareagowal. Ruszyl sie dopiero jak pilka z bramki wyleciala (na powtorce bylo widac).

Cos ci bramkarze mimo wszystko troche kalecza rozgrywke.

Też to zauważyłem. Grając od kilku dni w demo pesa większość bramek puszczonych przez bramkarzy to straszne szmaty. Przeważnie bramki takie strzelałem z ok 16 metra strzałem bez przyjęcia ,z pierwszej piłki. Piłka leci prosto w bramkarza ( lub minimalnie koło niego) a on zamiast łapać lub ją odbić wpuszcza pod nogą/ręką.

Ogólnie to mnie na razie troszkę razi w nowej odsłonie gry. Generalnie jednak większość zmian jest dla mnie na plus ;) Najbardziej podoba mi się to, że gra jest piekielnie trudna ;P Trzeba się troszkę pomęczyć, żeby zrobić jakąć akcję pod bramką przeciwnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopaczk z tego co wiem ty kupujesz PESa co parę lat ale tu bym zrobił wyjątek na twoim miejscu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię, bo jeszcze się nie nacieszyłem PESem 2011. Muszę swojego grajka w BAL doprowadzić do 36 roku życia (taką granicę wytyczyłem), a do tego mam jeszcze kupę frajdy z ML i MLO, do której wróciłem od zera (zresetowałem całkiem niezła drużynę jakieś 2, czy 3 miesiące temu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak mają być Ci sami komentatorzy jak co roku to wolę żeby ich nie było wcale :whistling:

Tez ich nie moge juz sluchac , kojarza mi sie z tymi starszymi pesami w ktore sie nie dalo grac (2008-2010) najlepiej jak by sie dalo wybrac inno jezycznych komentatorow

Tak wyglada inteligencja napastnikow w tej grze ...

Jak tego nie poprawia to bedzie kaszana straszna

Dodam tylko ze w tej samej akcji wystapil drugi najwiekszy blad tej gry czyli chcialem uderzec w lewo a strzelim mi w prawo :/

Ogolnie bardzo mi sie to demo podoba ale te dwa bledy psuja efekt koncowy ;) sory za dubla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobię, bo jeszcze się nie nacieszyłem PESem 2011. Muszę swojego grajka w BAL doprowadzić do 36 roku życia (taką granicę wytyczyłem), a do tego mam jeszcze kupę frajdy z ML i MLO, do której wróciłem od zera (zresetowałem całkiem niezła drużynę jakieś 2, czy 3 miesiące temu).

36 rok życia? Ja dochodziłem swoim max do 25 roku i już zaczynało mi się nudzić a gdzie tam jeszcze 11 sezonów ...;P mnie też dużo radości sprawia ML ale mogła by być jeszcze opcja że można zmienić drużynę, dostawać propozycję prowadzenia innego klubu. czy na tej zasadzie będzie działać nowy tryb Become a Manager?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×