Skocz do zawartości
kakaroto

Pro Evolution Soccer 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Są istotne jak przynajmniej 10 innych "istotnych rzeczy". Także ocena dwóch tylko, a pomijanie kolejnych ośmiu jest typowym casualowym podejściem do sprawy. Ma wyglądać ładnie, poruszać się ładnie no i musi mieć licencje bo bez tego jest bleeee.

Ładnie to ująłeś. Jako wierny fan PESa liczę na to, że w przyszłości będą dodatkowe bajery, a teraz cieszę się tym, co mam, czyli PESikiem 2011. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był gameplay zza pleców Seabassa. Mi on niestety wystarczył...

Cały silnik tych nowych PESów ma coś takiego, co mnie w nim odrzuca. Nie wiem dokładnie co to jest, ale po prostu ta gra mi nie leży. Mówię to jako osoba, która zwiedziła pół Polski, jeżdżąc na wszelakie turnieje PES6/2008 na PS2.

Cóż, tak czy inaczej jestem już uzależniony od trybu Ultimate Team w Fifie i na 100% ja kupie. PES musiałby mnie przekonać do wydatku na drugą grę piłkarską, a z tym może być ciężko.

Ty na podstawie tego filmiku grę już oceniłeś? Gratuluję........Błagam skończ z tą gadką, że byłeś wielkim fanem Pesa bo takie farmazony co drugi pisze. Tak jak mówiłem wcześniej osoby, które już grały w tego PES mówią, że gra się tak samo fajnie jak za czasów PS2. Zobaczymy czy to prawda. Jeżeli tak to rozumiem, że grać będziesz jako były fan? Prawda?

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem juz pes 2011 wrocil w glorii chwały i czuc bylo ten "klimat" starych czasów ps2. Z nowa odslona bedzie tylko lepiej. I nie pisze tego jako ktos kto zachwycał sie ostatnimi pesami bo dla mnie edycje 2008 2009 i 2010 byly crapami i wolalem pograc w fife.

W tym roku nie maja jakichs spektakularnych nowych licencji jak bylo wczesniej i beda mosieli skupic sie na gameplayu bo jakos musza zareklamowac te gre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie jestem pewien ze w tym roku zwolennicy ps'a beda mieli co switowac po 2-3 nieudanych wersjach takie jak 2009-2010 jedenastka wyszla juz o wiele lepiej i smiem przypuszczac ze 12 bedzie dograniem juz calosci oczywiscie z dodaniem jakis ciekawych innowacji takie sa moje przypuszczenia albo nadzieje jak zwał tak zwał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na podstawie tego filmiku grę już oceniłeś? Gratuluję........Błagam skończ z tą gadką, że byłeś wielkim fanem Pesa bo takie farmazony co drugi pisze. Tak jak mówiłem wcześniej osoby, które już grały w tego PES mówią, że gra się tak samo fajnie jak za czasów PS2. Zobaczymy czy to prawda. Jeżeli tak to rozumiem, że grać będziesz jako były fan? Prawda?

Tak, na podstawie tego filmiku grę już oceniłem. Widocznie muszę napisać to dwukrotnie, aby dotarło.

MW3 też mogę ocenić po 30 sekundach zza pleców jakiegoś gościa, bo w obydwu przypadkach sytuacja jest podobna. Ten sam silnik, który MI kompletnie nie odpowiada. Podkreślam słowo "mi". Chociaż patrząc na wyniki sprzedaży, nie jestem osamotniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na podstawie tego filmiku grę już oceniłem. Widocznie muszę napisać to dwukrotnie, aby dotarło.

MW3 też mogę ocenić po 30 sekundach zza pleców jakiegoś gościa, bo w obydwu przypadkach sytuacja jest podobna. Ten sam silnik, który MI kompletnie nie odpowiada. Podkreślam słowo "mi". Chociaż patrząc na wyniki sprzedaży, nie jestem osamotniony.

Wyniki sprzedaży? To ci przypomnę, że FIFA za czasów PS2 też sprzedawała się rewelacyjnie dobrze. Twój gust twoja ocena. Nie martw się wyniki sprzedaży FIFA 12 będą bardzo mocne podobnie jak te z MW. Oby dwie serie idą jak ogień w rankingu sprzedaży :teehee: Casual rządzi się swoimi prawami.

Edytowane przez lons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche info czesc juz znana czesc nowych:

Nasi koledzy z Winning Eleven Blog opublikowali artykuł, w którym można znaleźć pierwsze wrażenia opisane przez Asim Tenvira (członka WENB) z pokazów na E3. Udało mu się rozegrać 6 meczy (każdy ustawiony na 10min) - czy i Wy mu zazdrościcie?? ;-) A oto najważniejsze wiadomości:

Bramkarze:

*porównując bramkarzy z PES 2011 do PES 2012, nastąpiła bardzo duża poprawa.

*dodano wiele nowych animacji dla bramkarzy, ich zachowanie jest teraz dużo bardziej realistyczne.

*Iker Casillas rzucił się, sparował piłkę i natychmiast wstał i zablokował dobitkę, wyglądało to wyśmienicie.

*Być może bramkarze w PES 2012 są najlepsi w całej serii.

Podania i strzały:

*Podania i strzały są podobne do tych w PES 2011, ale minimalnie się różnią

*Piłkarzom będą się zdarzać kicksy - np. źle kopnie piłkę i odturla się ona w bok

*Druga nowość to tak zwany system "Wsparcia podań" - będzie można samemu określić poziom panowania nad podaniami - od 3 (wysokość, kierunek, prędkość) do 5 czynników. Będzie więc możliwe granie na częściowej automatyce lub na całkowitej kontroli nad systemem podań

*Najprawdopodobniej będzie można w większym stopniu podkręcać piłkę

*Niestety nowy system "wsparcia" nie obejmuje póki co pełnej kontroli nad strzałami (i raczej nie pojawi się w PES2012)

Rzuty karne i stałe fragmenty:

*"Dobra nowina" to taka, że Konami wraca do starego trybu strzelania karnych - czyli będzie łatwo i bez skomplikowania

*Największa nowość i nowy znak rozpoznawczy PESa to zachowania piłkarzy podczas rzutów rożnych, wolnych i autów. Na początku pewnie nie będziecie z tego korzystać, ale z czasem sami będziecie zadawać sobie pytanie czemu to nie zostało wprowadzone już wcześniej. Za pomocą prawej gałki będziecie mogli wskazać do którego gracza zostanie skierowane podanie a nawet tak nim pokierować, aby lepiej ustawić go np. do strzału. System ten jest bardzo intuicyjny i łatwy w opanowaniu.

Sztuczna inteligencja:

*Konami w końcu wzięła sobie do serca uwagi co do SI i je znacznie poprawiło

*Boczni pomocnicy i obrońcy będą przykładowo wychodzić na skrzydło stwarzając więcej okazji do podań

*Pomocnicy będą odciągać obrońców przeciwnika co stwarzać będzie okazje do zdobycia goli.

*Również obrona ma być usprawniona - w grze ma się pojawić obrona strefowa - nie będzie już sytuacji w której na skrzydle pozostaje nieupilnowany piłkarz przeciwnika.

Grafika i animacje:

*Grafika wygląda podobnie jak w PES2011 - skoncetrowano się jednak na dopracowaniu detali

*Siatki mają być bardziej realistyczne

*PES2012 nie będzie posiadał systemu kolizji (takiego jak w FIFA), ale opracowany jest własny niezależny system. Gracze będą odbijać się od siebie a nie przenikać. Będą upadać na murawę dość realistycznie.

*Twarze zawodników wyglądają jeszcze bardziej realnie.

*Wyższy poziom szczegółowości koszulek.

*Znacznie lepsze oświetlenie, kolory wyglądają prawdziwie i żywo.

*Zostało dodanych wiele nowych animacji, a nawet stare animacje zostały ulepszone, aby zapewnić płynność rozgrywki

Werdykt:

*PES2011 zbudował fundamenty pod świetną grę i jeśli Konami będzie poprawiało grę dalej w takim tempie to PES 2012 może okazać się najlepsza grę w serii!

To tyle od kolegów z Anglii. Teraz czekamy na nowe informacje, które jeśli się pojawią będziecie mogli poczytać na naszym forum.

Źródło: http://winningelevenblog.com/blog/asims-pes-2012-e3-impressions/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż patrząc na wyniki sprzedaży, nie jestem osamotniony.

Z ciekawości, mógłbyś przytoczyć te dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością czekam na PESa 2012!! Zrozumialem to, jak bardzo lubię tą gierkę dopiero po sprzedaży 2011. Teraz nie mając kasy na kupno PESa( J***ne opłaty rekrutacyjne na studiach), gram po kilkanaście meczy dziennie w demie. najważniejsze, aby nie zepsuli nieśmiertelnie grywalnego gameplaya. Chciałbym, aby graficznie wersja na PS3 wyglądała przynajmniej jak wersja na PC( mam monitor full HD na konsoli a u kumpla na monitorze sprzed 8 lat gra wygląda niestety lepiej). Licencje nieważne- od czego są patche. systemu kolizji nie zazdroszczę FIFIE, bo do tej pory nie narzekałem na ten element w poprzednich wersjach. Fajnie byłoby kontynuować "tradycję" licencjonowania Champions league i innych "klimatycznych" rozgrywek, bo klimat tych rozgrywek jest moim zdaniem(po gameplay'u) największym atutem ostatnich części PESa. Tak więc, zniecierpliwiony czekam na początek października i tryb Master League Online w nowym PESie, chyba, e nie wytrzymam i kupię bardzo dobrą 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z niecierpliwością czekam na PESa 2012!! Zrozumialem to, jak bardzo lubię tą gierkę dopiero po sprzedaży 2011. Teraz nie mając kasy na kupno PESa( J***ne opłaty rekrutacyjne na studiach), gram po kilkanaście meczy dziennie w demie. najważniejsze, aby nie zepsuli nieśmiertelnie grywalnego gameplaya. Chciałbym, aby graficznie wersja na PS3 wyglądała przynajmniej jak wersja na PC( mam monitor full HD na konsoli a u kumpla na monitorze sprzed 8 lat gra wygląda niestety lepiej). Licencje nieważne- od czego są patche. systemu kolizji nie zazdroszczę FIFIE, bo do tej pory nie narzekałem na ten element w poprzednich wersjach. Fajnie byłoby kontynuować "tradycję" licencjonowania Champions league i innych "klimatycznych" rozgrywek, bo klimat tych rozgrywek jest moim zdaniem(po gameplay'u) największym atutem ostatnich części PESa. Tak więc, zniecierpliwiony czekam na początek października i tryb Master League Online w nowym PESie, chyba, e nie wytrzymam i kupię bardzo dobrą 11.

ja tak samo mialem z fifa ... uznalem ze jest gowniana i ja wymienilem na god of war... potem znowu kupilem fife ale jednak po 2 dniach wymienilem ja na Pesa 11 i nie zaluje... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

systemu kolizji nie zazdroszczę FIFIE, bo do tej pory nie narzekałem na ten element w poprzednich wersjach.

Nie ma czegoś takiego. Obie gry mają podobne braki w tym aspekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego. Obie gry mają podobne braki w tym aspekcie.

Oczywiście, że jest. To tak jakby powiedzieć, że nie ma systemu strzałów, bo w rzeczywistości są bardziej realne. Każdy aspekt gry jest w rzeczywistości realniejszy. W PESie jest tylko kilka typów biegu zawodnika, a w rzeczywistości każdy biega inaczej. Piłkarze się zderzają ze sobą, tylko tyle, że jest to mało realistyczne, aczkolwiek nie przeszkadza mi ani trochę. Nowa fifa ma nowy, dopracowany system kolizji, który wyrasta na sztandardowy chwyt marketingowy w tym roku kopanki od EA. PES nie potrzebuje takich bajerków, bo ma wiernych fanów, którzy kupią tą grę jaka by nie była. Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nuke: pes ma wiernych fanow co nie znaczy ze Konami moze na tym jechac przez kolejne lata - gameplay gameplayem, miodnosc miodnoscia ale niech to zacznie wygladac na miare wspolczesnych gier - wczoraj ogladaem konfe sony z E3 i byla prezentacja NBA 2k12 - Jezu grafa byla tak przekonujaca ze przez chwile sie zastanawiaelm czy to jeszcze gra czy odpalili jakis mecz nba i z tego co wiem to najlepszy kosz pod wzgledem gameplayu na rynku. Jak widac da sie polaczyc dobry gameplay i dobra grafe - aj ile bym dal zeby zagrac w pesa w takiej oprawie.

Edytowane przez UniteD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest. To tak jakby powiedzieć, że nie ma systemu strzałów, bo w rzeczywistości są bardziej realne. Każdy aspekt gry jest w rzeczywistości realniejszy. W PESie jest tylko kilka typów biegu zawodnika, a w rzeczywistości każdy biega inaczej. Piłkarze się zderzają ze sobą, tylko tyle, że jest to mało realistyczne, aczkolwiek nie przeszkadza mi ani trochę. Nowa fifa ma nowy, dopracowany system kolizji, który wyrasta na sztandardowy chwyt marketingowy w tym roku kopanki od EA. PES nie potrzebuje takich bajerków, bo ma wiernych fanów, którzy kupią tą grę jaka by nie była. Pozdro:)

Chodzi mi o ten realistyczny system kolizji. Konami ma kilka problemów technicznych, EA także. Śmieszy mnie ich kampania, w której chcą pokazać jak to super będzie działało. Wiesz dlaczego? Bo gra ma problemy z płynnymi powtórkami, czy też animacjami zmiany zawodników. Niby jakim cudem mieliby sprawić, żeby tak skomplikowane obliczenia w czasie rzeczywistym nie wpływały negatywnie na płynność rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:nuke: pes ma wiernych fanow co nie znaczy ze Konami moze na tym jechac przez kolejne lata - gameplay gameplayem, miodnosc miodnoscia ale niech to zacznie wygladac na miare wspolczesnych gier - wczoraj ogladaem konfe sony z E3 i byla prezentacja NBA 2k12 - Jezu grafa byla tak przekonujaca ze przez chwile sie zastanawiaelm czy to jeszcze gra czy odpalili jakis mecz nba i z tego co wiem to najlepszy kosz pod wzgledem gameplayu na rynku. Jak widac da sie polaczyc dobry gameplay i dobra grafe - aj ile bym dal zeby zagrac w pesa w takiej oprawie.

Miałem na myśli to, że co by fifa nie wymyśliła, to i tak rzesza ludzi wybierze pesa. A co do NBA 2k12 to też jestem pod ogromnym wrażeniem. Zresztą część 11 miała genialną grafikę. Na rewolucję graficzną w pesie się nie zanosi, ale kto wie? Może jeszcze panowie z KONAMI nas zaskoczą za rok :) a na ten czas zazdroszę Wam posiadania płytki z PESem 11 i siadam do mojego demka rozegrać mecz Barca- Bayern ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli to, że co by fifa nie wymyśliła, to i tak rzesza ludzi wybierze pesa. A co do NBA 2k12 to też jestem pod ogromnym wrażeniem. Zresztą część 11 miała genialną grafikę. Na rewolucję graficzną w pesie się nie zanosi, ale kto wie? Może jeszcze panowie z KONAMI nas zaskoczą za rok :) a na ten czas zazdroszę Wam posiadania płytki z PESem 11 i siadam do mojego demka rozegrać mecz Barca- Bayern ;p

graj guadalajara :P dobra ekipa ;) moze kogos zauwazysz kto dobrze gra i bedziesz mial zawodnika na transfer w pesie 2012;)

mi brakuje w pesie drugich lig tzn zeby np podczas BaL druzyny spadaly i awansowaly, bym mogl grac nie tylko w ligue 2 ale rowniez np w serie b.

brak mi rowniez premiership, ale niestety ta liga nie jest osiagalna dla pesa (mam tu na mysli czcionki, stadiony)

Edytowane przez Gracz7MU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrobią dużo poprawek względem 11. Jak już poprawią grę obrońców, zmianę zawodników, podniosą AI bramkarzy i wyeliminują wszelakie błędy, które strasznie rażą swoją głupotą, to ta gra będzie niemalże idealna thumbsup.gif.

FIFA jak zwykle przyciąga klientów nowinkami, ich kopanka praktycznie nie zmienia się od lat, po prostu dodają co chwila, jedną fajną/zbyteczną zmianę - w 10 nowy system dryblingu, szczególnie 360, w 11 integracja zawodników z rzeczywistych boisk na wirtualne, a teraz system kolizji - nawet fajna sprawa, ale to nie jest RUGBY, więc kolizje nie są jakimś wątkiem głównym.

Ogólnie grę od EA można jakoś wstępnie ocenić, bo jest już parę gameplay'ów na YT, informacji dotyczących PES'a prawie w ogóle... confused.gif Pożyjemy zobaczymy, liczę tylko na taki sam przeskok jaki był z 2010 na 2011.

Edytowane przez sk316fx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że zrobią dużo poprawek względem 11. Jak już poprawią grę obrońców, zmianę zawodników, podniosą AI bramkarzy i wyeliminują wszelakie błędy, które strasznie rażą swoją głupotą, to ta gra będzie niemalże idealna thumbsup.gif.

FIFA jak zwykle przyciąga klientów nowinkami, ich kopanka praktycznie nie zmienia się od lat, po prostu dodają co chwila, jedną fajną/zbyteczną zmianę - w 10 nowy system dryblingu, szczególnie 360, w 11 integracja zawodników z rzeczywistych boisk na wirtualne, a teraz system kolizji - nawet fajna sprawa, ale to nie jest RUGBY, więc kolizje nie są jakimś wątkiem głównym.

Ogólnie grę od EA można jakoś wstępnie ocenić, bo jest już parę gameplay'ów na YT, informacji dotyczących PES'a prawie w ogóle... confused.gif Pożyjemy zobaczymy, liczę tylko na taki sam przeskok jaki był z 2010 na 2011.

Nie wytrzymałem i kupiłem pesa 2011. I nie wiem czy kupię 2012 bo mam OGROMNĄ frajdę z gry. Zwłaszcza, że już w 1/4 zrobiłem ligę składającą się z legendarnych drużyn :)jak skończę to nie odpuszcze konsoli w wolnym czasie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś czuje w kościach, że w tym roku powrócę na stare śmieci. wygląda to naprawdę dobrze, dawać mi demo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×